Lotyšsko
2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Norsko
sk Pátek 02.05.2014, 17:00 • Aréna Ondreja Nepelu Bratislava • Slovakia Cup

Skončilo nám dnešné predstavenie, ani neviem, či predstavenie, mne sa to vôbec, ale vôbec nepáčilo. Najlepšími hráčmi zápasu vyhlásení: v tíme hostí Kristian Forsberg, v tíme domácich gólman Kristers Gudlevskis. Pomerom striel 23:26, s výsledkom 2:0, sa z novinárskeho sektoru, kde som sedel na dnešnom zápase úplne sám, lúči a želá pekný večer a dobrú noc všetkým Vladimír Korduliak. (19:11:14)

60:00

59:42
    Obe mužstvá s plným počtom hráčov.

59:37
    Dva na jeden mohli ísť do brejku domáci, pokašľali to v strednom pásme....

59:13
    Dnešné stretnutie sleduje 3.420 divákov.

59:10
    Oddychový čas hostí, pokúsia sa o malý hokejový zázrak? V tejto silnej zostave však dnes nič neukázali.

59:05
    Haugen vykorčuľoval von z bránky, power play Nórsko.

57:42
    Osobný trest pre jedného z hráčov Nórska, počkám na hlásateľa, Røymark osobný trest za nešportové správanie.

57:42
    Obojstranné vylúčenie, Lipsbergs dve minúty za napadnutie, Martinsen dve minúty za hrubosť. Hráme štyria proti štyrom.

57:35
    Hostia v plnom počte, stretnutie snáď už nejako dohráme. Opäť bitka.

57:09
    Puk v pásme domácich na ich hokejkách, uvidíme ich akciu ešte v presilovej hre?

56:32
    Hostia aspoň na chvíľku poslali puk do stredného pásma, Lotyšsko je však rýchlo naspäť.

56:06
    Lotyšsko zamklo Nórsko v pásme, uvidíme gól? Publikum si ho žiada potleskom.

55:35
    Zbytočný tvrdý zákrok v podaní Martinsena, dve minúty za vrazenie na mantinel. Ak budú takto hrať hráči Nórska aj zajtra s nami, majú sa naši na čo tešiť, hlavne, aby nedošlo k zraneniu pred MS.

55:16
    Hostia v plnom počte, poľahky sa ubránili presilovej hre domácich.

54:55
    Teraz Nórsko zatlačilo v oslabení, puk tuším Sørvik poslal na ochranné sklo.

54:11
    Galvinš vystrelil z ľavej strany od kruhu, Haugen puk vyrazil, Lotyšsko s pukom naďalej v pásme.

53:16
    Tak na strane hostí Olden dve minúty za Holøsa, ktorý dostal dve minúty za krosček a do konca zápasu za hrubosť. Bičevskis do konca zápasu za hrubosť. Obaja už odkorčuľovali pod sprchy. Presilová hra pre Lotyšsko.

53:16
    Na ľadovej ploche krv, chvíľku veru hrať nebudeme, aj kým to arbitri všetko popíšu.....

53:16
    Šarvátka na ľadovej ploche, ktorú si odniesol aj jeden z čiarových, budeme nadeľovať.

52:44
    Nórsko nahodí puk do pásma, no hráči ho nedokorčuľujú, toto je voda na mlyn pre Lotyšsko.

51:26
    Hostia držia puk na svojcih hokejkách, domáci bránia modrú a plynie nám čas, ktorý domácim zrejme dopraje radosť z víťazstva.

50:16
    Od modrej od mantinelu pálil Espeland, aj tento puk gólman Gudlevskis vyrazil do rohu klziska.

50:05
    Lotyšsko sa ubránilo aj za cenu zakázaného uvoľnenia, hra sa vráti späť do ich pásma.

49:25
    Od pravého kruhu po ľade vystrelil Forsberg, Gudlevskis poslal cez hokejku puk na druhú stranu klziska, Nórsko dohráva akciu v pásme.

48:01
    Lotyšsko dalo gól!
    Nedáš? Dostaneš! Teraz to platilo do bodky, ľahký puk od mantinelu len postrčil povedľa bránkoviska stojaci ROBERTS BUKARTS a Haugen sa veru nevyznamenal, puk mu po ľade pomedzi betóny prekĺzol do bránky. Asistencia: Andris Džerins.

47:22
    Ken André Olimb vystrelil od pravého kruhu, opäť výborná pozícia, no puk skončil na ochrannom skle.

45:51
    Menšia skrumáž pred Haugenom, puk sa však domácim do klietky dostať nepodarilo.

45:29
    Sørvik akoby len nahadzoval puk na bránku, gólman ho poslal do rohu klziska.

45:16
    Zakázané uvoľnenie Lotyšsko, hra sa vráti pred Gudlevskisa.

44:09
    Nórsko nahodilo puk do pásma, hráči ho nedokorčuľovali, no defenzíva Lotyšska chybovala a dala puk hosťom, aby vzápätí chybovali aj oni a tak sme strelu na bránku nezaznamenali.

42:36
    Espeland vystrelil od modrej, jeho puk zblokoval jeden z domácich a ten napokon len tesne minul bránku Gudlevskisa.

42:16
    Hostia sa previnili na útočnej modrej, ofsajd, vhadzujeme v strednom pásme.

41:50
    Hostia v plnom počte, je po presilovke Lotyšska.

41:13
    Nórsko sa s nahodeným pukom do pásma vysporiadalao raz-dva, vyhodilo ho až ku gólmanovi domácich.

40:47
    Haugen ukryl do lapačky peknú strelu v podaní tuším Lavinša, skóre sa teraz meniť nebude.

40:05
    Domáci tím začal tretiu časť hry presilovkou, podarí sa mu rozhodnúť?

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Ďalšia tretina sa začne približne o 18:31.

Skončila nám druhá časť hry, diváci sa veru nudili, Nórsko sa snažilo o nátlakovú hru, no defenzíva Lotyšska im moc priestoru neposkytla. Až na pár pekných striel a zákrokov gólmanov sa na hracej ploche nič drsné neudialo. Pomer striel v druhej časti hry 9:10. Počkáme si na tretiu časť hry.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:50
    Na trestnú odkorčuľoval Bastiansen, dve minúty za hákovanie.

39:05
    Meija hľadal spoza bránky spoluhráčov pred bránkou, no jeho puk našiel cez celé klzisko akurát tak gólmana Gudlevskisa.

38:25
    Nórsko len nahodilo puk do pásma Lotyšska, domáci ich do akcie nepustili.

37:47
    Po buly dostal puk na modrú Bonsaksen, tvrdo vystrelil, vyznamenal sa aj Gudlevskis, keď puk chytá do lapačky!

37:43
    Chyba v rozohrávke domácich, zakázané uvoľnenie, hra sa presťahuje pred Gudlevskisa.

37:26
    Hostia v plnom počte, ani z tejto presilovky sme gól nezaznamenali.

36:55
    Akcia domácim nevyšla, puk poslali hostia na opačnú stranu klziska.

36:45
    Pekna strela spoza kruhov v podaní Sotnieksa, Haugen puk schoval vo svojej lapačke!

36:27
    Až teraz sa podarilo Lotyšsku zamknúť Nórsko v pásme.

35:58
    Opäť vyhodený puk až k bránke domácich, čas ubieha, domáci sa budú ponáhľať späť do pásma.

35:33
    Nórsko vyhodilo puk von z pásma a zbiera tak cenné sekundy zo svojho oslabenia.

35:26
    Za držanie dostal dve minúty Bonsaksen, Lotyšsko bude hrať presilovú hru. Hrali sme bez prerušenia hry 6 minút a 25 sekúnd.

34:48
    Skôr nahadzovanú strelu od mantinelu od modrej Gudlevskis zblokoval do rohu klziska.

33:18
    Bojujeme, bojujeme, no divák vidí hokej nemastný – neslaný.....

32:01
    Už hráme tri minúty bez prerušenia hry, Nórsko sa chybnou prhrávkou teraz pripravilo o pásmo a bude sa musieť stiahnúť.

30:32
    Hra sa vcelku v tejto tretine slušne, no nič mimoriadne sa na hracej ploche teraz nedeje, ubieha nám akurát tak čas.

29:01
    Čiarový zastavil akciu domácim pre ofsajd, hra prerušená.

28:42
    Domáci v plnom počte, oslabenie až na jeho záver hrali veľmi dobre, Nórsko si nevedelo vypracovať dobrú streleckú príležitosť, len tu jednu jedinú.

28:26
    Od modrej vystrelil Espeland, Gudlavskis cez betóny vyráža puk späť do hry.

27:45
    Nórsko síce s pukom v pásme, no v druhej tretine ešte ani raz neposlalo puk do priestoru bránky.

26:42
    Podrazenie znamená dve minúty pre Gudlevskisa, trest odpyká Jass. Presilovku si zahrajú hostia zo severu Európy.

25:55
    Malá domov v podaní Skrødera sa takmer nevyplatila, na modrej sa do puku oprel Jass, no jeho puk opečiatkoval ochranné sklo.

23:22
    Nórsko bolo chvíľku s pukom v pásme, defenzíva Lotyšska ho však k streľbe nepustila a napokon sa hostia sami pripravili o pásmo.

22:21
    Pohotovo od pravého kruhu vystrelil Štas, Haugen jeho puk poslal na pravú stranu klziska. Hostia pôjdu vpred.

21:45
    Z ľavého kruhu vystrelil švihom Lipsbergs, Haugen išiel dole na ľad do pokľaku a puk ukryl vo svojom náručí.

21:40
    Opäť len vyhodený puk von z pásma, vrátime sa späť, teraz uvidíme vhadzovanie na druhom kruhu, po ľavej ruke Haugena.

21:30
    Zakázané uvoľnenie Nórsko, hra sa vráti pred Haugena, vhadzujeme po jeho pravej ruke.

21:05
    Meija vystrelil od modrej, Haugen puk len vyrazil pred seba a zo šance prekvapený Bukarts, ktorý mal zrazu puk na palici, nedokázal vsietiť, Haugen ho vychytal!

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Ďalšia tretina sa začne približne o 17:48.

Skončila nám prvá tretina duelu, hostia začali dosť tvrdo a hneď v prvej minúte pykali vylúčením a následne aj inkasovaným gólom. Pomerom striel 5:12 sme ukončili prvé dejstvo, no na oboch stranách sa hralo tvrdo a tak aj trestná lavička bola zahriatá. Vylúčenia 4:5, naviac Ødegaard k dvom minútam aj desiatku. Aj po klaksóne sa chlapci do seba pustili, uvidíme, aké scenár bude prebiehať v druhej časti hry.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:24
    Hostia v plnom počte, ubránili bez väčších problémov svoje oslabenie.

18:56
    Nórsko vyhodilo puk z pásma, Lotyšsko síce malo hostí v pásme na kolotoči, no viedeli sme jednu slabú strelu na bránku, a to je veru málo.

17:47
    Lotyšsko zamklo Nórsko v pásme, uvidíme gól?

17:24
    Hákovanie a dve minúty pre Dahlstrøma, presilovku bude hrať teraz domáci tím.

16:16
    Domáci kompletní a hráme v plnom počte na oboch stranách.

15:38
    Na domácej strane Jass za hrubosť, na strane hostí Skrøder za seknutie, hráme naďalej piati proti štyrom.

15:38
    Pekná strela v podaní Holøsa, gólman puk neudržal, ale pred bránkou si to rozdali dvaja kohúti a budeme vylučovať.

15:05
    Domácim sa podarilo vyhodiť puk von z pásma, Nórsko sa bude tlačiť späť pred bránku Lotyšska.

14:57
    Ďalší efektný zákrok Gudlevskisa po strele od modrej v podaní Holøsa, aj túto ranu ako z kanóna gólman kryje.

14:39
    Z medzikružia vystrelil pekne Bastiansen, Gudlevskis puk kryje vo svojom výstroji. K dorážke sa už nikto z hostí nedostal.

14:16
    Štas dostal dve minúty za podrazenie, Nórsko bude mať príležitosť na vyrovnanie.

12:22
    Haugen v pokľaku zlikvidoval puk z hokejky Bičevskisa, nateraz sa skóre meniť veru nebude.

11:42
    Domáci v plnom počte, máme po presilovkách, hráme s plným počtom hráčov.

11:38
    Teraz krásne vystrelil príklepom od modrej Espeland, ani jeho strela sa neujala, Lotyšsko to už ubráni.

11:11
    Opäť rovnaké porušenie pravidiel, ofsajd hostí.

10:54
    Ofsajd hostí na modrej, čiarový im akciu zastavil, vhadzujeme v strednom pásme.

09:58
    Lotyšsko so štyrmi hráčmi.

09:52
    Holøs vypálil od modrej, Gudlevskis puk vyrazil na pravú stranu klziska, Nórsko v akcii.

09:42
    Za vyhodenie puku dostal dve minúty Galvinš, Nórsko bude hrať 16 sekúnd presilovku piatich proti trom.

09:05
    Ďalší vyhodený puk z pásma, Nórsko teraz nevie zamknúť domácich v pásme a vytvoriť si tlak.

08:19
    Z vnútornej strany pravého kruhu trestuhodne svoju šancu spálil Ken André Olimb. Lotyšsko puk vyváža von zo svojho pásma.

07:58
    Presilovku si zahrá aj Nórsko, za nedovoelné bránenie odchádza na lavicu hanby Pujacs.

07:22
    Cipulis sa dostával do brejku, váhal zo strelou, od puku ho odstavil umne Holøs.

06:55
    Akcia Lotyšska, Haugen puk po strele z pravej strany ukryl vo svojej lapačke.

06:19
    Stene chcel vystreliť spoza ľavého kruhu, do strely mu vložil hokejku jeden z domácich a puk zblokoval.

05:37
    Indrašis len nahodil puk na Haugena, ten ho poslal do pravého rohu za svoju bránku, domáci ale stále pri puku.

04:59
    Hostia v plnom počte, Nórsko druhé oslabenie prežilo bez ujmy.

04:18
    Ďalší vyhodený puk až pri Gudlevskisovi, Lotyšsko presilovku nehrá dobre.

03:50
    Nórsko posiela puk von z pásma až k bránke domácich, odtiaľ začne ich ďalšia presilovková akcia.

02:59
    Za napadnutie zozadu odchádza von na dve minúty Ødegaard, Lotyšsko bude hrať druhú presilovu hru v zápase, tú prvú využilo.....Ødegaard naviac dostal automaticky osobný trest v trvaní 10 minút.

01:24
    Pekná akcia domácich, spoza ľavého kruhu na stred toho pravého prihrával Niživijs, Cipulis posunul puk pred bránku a HERBERTS VASILJEVS ho poslal do odkrytej časti bránky. Asistencie: Martins Cipulis a Aleksandrs Niživijs.

01:08
    Domáci sa usadili v pásme hostí, podarí sa im skórovať?

00:36
    Za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou dve minúty pre Røymarka, presilovku bude hrať Lotyšsko.

00:22
    Signalizované vylúčenie, Gudlevskis vonku z bránky, uvidíme prvú presilovú hru v zápase.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Na ľadovú plochu už korčuľujú hráči oboch tímov, vypočujeme si hymny Nórska a Lotyšska a hlavný rozhodca Peter Stano môže vhodiť úvodné buly dnešného duelu.

Vo včerajšom úvodnom zápase 12. ročníka Slovakia Cup sa zrodilo víťazstvo domáceho tímu, Slovensko zdolalo tím Lotyšska 5:3. Ak chcú hráči z Pobaltia pomýšľať na úspech, musia dnes zvíťaziť, v opačnom prípade si to zajtra vo "finále" rozdajú s domácim tímom Slovenska hráči zo severu, z Nórska.

Príjemné popoludnie z Bratislavy, pomaly nám končí rozkorčuľovanie oboch mužstiev, domáci tím Lotyšska nastúpi na dnešný duel v bielo-čiernej kombinácii, hosťujúci tím z Nórska v červeno-modrých dresoch.

Úvodné zostavy:

Lotyšsko:

Nórsko:

Rozhodca:

Stano, Kubuš – Orolín, Kacej.

V príprave na blížiace sa MS v hokeji, ktoré sa budú konať od 9. do 25. mája v Bielorusku, sa po sérii zápasov v rámci Euro Hockey Challenge predstavia reprezentácie Lotyšska a Nórska na 12. ročníku Slovakia Cupu.

Prvé vystúpenie Lotyšska v Aréne Ondreja Nepelu v Bratislave je minulosťou, vo štvrtok večer nestačilo a podľahlo našim reprezentantom po vcelku zaujímavom výkone pomerom 3:5. Lotyšsko sa zúčastnilo na Slovakia Cupe v rokoch 2005 a 2006, zhodne skončilo na poslednom, štvrtom mieste, s tímom Nórska sa však na tomto turnaji ešte nestretlo. Nórsko sa predstavilo slovenským divákom v roku 2000, tiež skončilo na poslednom štvrtom mieste. Potom dlho nič, až v roku 2012 a z jeho účasti to bolo opäť posledné štvrté miesto. No minulý rok za účasti Bieloruska všetky tri zápasy skončili nerozhodne, Nórsko však po prehre po nájazdoch s Bieloruskom deň predtým vyhralo gólom v predĺžení so Slovenskom a napokon z toho bola druhá priečka.

Vzájomné zápasy súperov za posledných päť rokov vyznievajú mierne pre Lotyšsko, ktoré v posledných piatich zápasoch prvé tri vyhralo, no ďalšie dva ťahalo za kratší koniec a z víťazstva sa radovalo Nórsko.

Srdečne Vás pozývam k sledovaniu druhého zápasu Slovakia Cupu, my Vám z neho krátkymi písanými vstupmi sprostredkujeme aktuálne dianie na ľadovej ploche.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.