Švédsko – Finsko 2:3 (1:2 po s.n.) | Rusko – Česko 6:0 (kon.)
5:3 (1:0, 0:2, 4:1)
Montreal Canadiens
Sobota 03.05.2014, 18:30 • TD Garden, Boston • Play-off NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Příjemný podvečer s NHL, čeká nás druhé vzájemné střetnutí v rámci druhého kola Stanley Cupu mezi Bostnem Bruins a Montrealem Canadiens. V sérii vede po prvním zápase tým z kanadské metropole, o tom ale už napoví řádky následující...

Boston vyřadil v prvním kole Detroit v poměru zápasů 4:1. První domácí zápas Boston ztratil, podobně jako s Montrealem, poté už v sérii s Red Wings jen vítězil. Bruins tak ukončili sezonu mj. i hráčům jako Dacjuk, Alfredsson či Zetterberg. Dnes bude na domácí Boston jistě velký tlak, prohrávat v sérii s nebezpečným Montrealem 0:2 po dvou domácích utkáních, to by si v TD Garden asi nikdo nepřál.

Montreal postoupil jako jediný tým z prvního kola po výhře v sérii 4:0. Tím nešťastníkem, který si v play off nepřipsal jediné vítězství, se stala Tampa Bay Lightning. Tým, za který mj. hraje i duo Palát – Gudas, si sérii prohrál především v nezvládnutých domácích duelech. Canadiens se tak podle slov hlavního trenéra Michela Therriena mohli soustředit především na důkladnou regeneraci.

První zápas v Bostnu skončil výhrou Montrealu 4:3 ve druhém prodloužení. Utkání probíhalo následovně:

43. R. Smith (Marchand, Hamilton), 47. Krug (Lucic, Bergeron), 59. Boychuk (Marchand, Eriksson) – 12. Subban (Markov, Plekanec), 24. Bourque (Eller), 53. Bouillon (Gionta, Bourque), 85. Subban (Markov, Briere)

Dnešní střet Bruins s Canadiens začíná v 18:30, nenechte si ujít podrobnou onlajn reportáž.

Boston Bruins: Rask (Johnson) – Hamilton, Chára (C), Boychuk, Miller, Meszároš, Krug – Iginla, Krejčí (A), Lucic – Smith, Bergeron (A), Marchand – Eriksson, Soderberg, Caron – Thornton, Campbell, Paille.

Montreal Canadiens: Price (Budaj) – Subban, Gorges (A), Jemelin, Markov (A), Weaver, Bouillon – Vanek, Desharnais, Pacioretty – Gallagher, Plekanec, Prust – Gionta (C), Eller, Bourque – Weise, Briere, Moen.

Rozhodčí: Jackson, O´Rourke – Cherrey, Kovachik.

00:01

00:22
    Boychuk neudržel útočnou modrou čáru, domácí vyklízí útočné pásmo.

01:05
    Subbanovo nahození od modré končí jen v rohu kluziště.

01:11
    Krug a Bourque vyloučeni za hrubost, bude se hrát ve čtyřech.

02:00
    Puk má bek hostů Markov a rozjíždí útočnou akci.

02:38
    Bergeronovo bekhendové nahození vyráží snadno Price.

03:11
    Oba soupeři jsou opět kompletní.

03:39
    Domácí Caron vyloučen za hákování.

04:34
    Střela Jemelina od modré je ztečovaná mimo branku Raska.

05:16
    Bruins vyhazují puk až za Price.

05:40
    Bruins jsou opět kompletní.

05:59
    Bergeronovo nahození z pravého kruhu tečuje na Price zblízka Caron, gólman hostů ale puk chytá!

06:18
    Weise vyloučen za hákování.

06:55
    Krug pálí z druhé vlny z mezikruží, Price vyráží puk k levému mantinelu.

07:18
    Prust vyloučen za držení, domácí hrají 5 na 3!

08:18
    Hosté jsou už ve čtyřech...

08:46
    Hosté nedokázali proměnit únik dvou na jednoho, do útoku se tak ženou v přesilovce domácí.

09:19
    Montreal je opět v plném počtu.

09:47
    Skvělý Rask! Pacioretty pálil z ideální pozice z pravého kruhu z voleje, finský mág puk ale chytá.

10:50
    Canadiens po ubráněném oslabení stěhují hru mimo své obranné pásmo, Rask má práci.

11:51
    Bruins ubránili útočný výpad hostů, nyní se hra přerušuje jen minimálně.

12:56
    Bruins kombinují v útočném pásmu...

13:02
    Bruins právě vstřelili branku!
    Jako první se z gólu radují příznivci a hlavně hokejisté Bostnu. DANIEL PAILLE dostal ideální přihrávku na mezikruží, odkud se domácí štírek trefil přesně k pravé tyči. Price toho moc neviděl, což pro něj byl hlavní problém. Asistence: Carl Soderberg, Andrej Meszároš.

14:30
    Domácí hokejisty úvodní branka nabudila, Thorntnova čtvrtá formace drží útočné pásmo.

15:16
    Krejčí nabil Iginlovi, který střílel z mezikruží, Price vyráží puk betonem.

15:50
    Útok hostů zastavuje ofsajd.

16:29
    Hamilton vyloučen za nedovolené bránění.

17:03
    Subban blok těl neprostřelil, domácí vyhazují.

17:39
    Závar před brankou Bostnu, Rask přerušuje hru.

18:13
    Pacioretty to zkusil pohotově z levého kruhu, branku ale netrefil.

18:39
    Subban vyloučen za nesportovní chování.

19:00
    Minuta do konce první třetiny...

19:40
    Hra ve čtyřech svědčí spíše domácím Bruins, Price ale zatím zasahovat nemusí.

20:00

Druhá třetina začne cca v 19:36.

První třetina byla vyrovnaná, střelecky se prosadili ale jen domácí, za které se trefil Paille. Výkon Montrealu ale slibuje zajímavý další průběh utkání.

20:01

20:36
    Markov vedl puk při přečíslení dva na jednoho, se zakončením ale velmi dlouho váhala a o puk nakonec přišel.

21:09
    Montreal právě vstřelil branku!
    Ačkoliv předvedl Rask hned několik úžasných zákroků, tak inkasuje. Po velkém tlaku do branky Bostnu se ke střele z voleje dostal MIKE WEAVER, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Tomáš Plekanec, Brendan Gallagher.

22:00
    Odvetná snaha domácích zatím přichází vniveč.

23:10
    Útok Bostnu zastavuje ofsajd, hra přerušena.

23:54
    Domácí bek Miller vyloučen za hrubost.

25:00
    Prvních pět minut hry ve druhé třetiny je pryč, hra je zatím vyrovnaná, což se projevilo i na skóre.

25:27
    Paille pálí v oslabení na Price, ten vyráží puk lapačkou.

26:42
    Oba týmy jsou již kompletní, Soderbergovu akci zastavuje ofsajd.

27:34
    Následuje icing Bruins.

28:22
    Paille si z mezikruží vybruslil na levou stranu, odkud pálil do výrazně odkryté brány, Weaver ale tečuje pravděpodobně gólovou střelu mimo!

28:49
    Briere pálí z otočky, Rask vyráží.

29:47
    Krejčí vypálil z levého kruhu, Price měl s chycením puku sice mírné problémy, nakonec ale uspěl.

30:28
    Eller je vyloučen za hákování.

31:01
    Hosté se osvobozují vyhozením puku z pásma.

31:26
    Bergeron pálí z voleje z mezikruží, Price domácího centra ale vychytal!

31:53
    Lucic nahodil puk z levé strany před branku, Chára na kotouč ale nedosáhl ani svou nejdelší hokejkou v NHL.

32:28
    Bruins přesilovku nevyužili, hosté jsou kompletní.

33:27
    Z pravého kruhu se ke střele odhodlal Gionta, kapitán hostů ale branku minul.

34:15
    Price vyráží další velkou šanci domácích, Bergeron ale z levého kruhu gólmana Montrealu nepropálil.

35:00
    Pět minut do konce druhé části, převaha domácích se na skóre zatím neprojevila.

35:24
    Lucic dostal puk do branky, gól ale neplatí – bylo ho dosaženo rukou. Videozáznam to jasně potvrzuje.

36:00
    Lucic má opět smůlu. Jeho bekhendové zakončení z velké blízkosti vyráží skvělý Price.

36:09
    Bude se hrát ve čtyřech – vyloučeni jsou Eller a Krug.

36:23
    Na trestnou lavici míří i Meszároš, hosté hraje 4 na 3.

38:09
    A pozor, Habs obrací vývoj utkání a jdou do vedení před koncem druhé třetiny. Přesilovou hru využívá přesným zakončením THOMAS VANEK, Rask se natahoval marně. Asistence: P. K. Subban, Max Pacioretty.

38:13
    Domácí Thornton vyloučen za nesportovní chování.

39:00
    Minuta do konce třetiny.

39:30
    Boychuk vyhazuje puk až k Pricovi, Boston se zatím brání velmi dobře.

40:00

Třetí třetina začne cca ve 20:39.

Montreal ve druhé třetině brankami Weavera a Vaneka obrátil vývoj dnešního duelu. Bruins přitom měli převahu, Iginla trefil tyč, ve velké šanci selhali i Lucic a Bergeron. Vše je ale zásluha vynikajícího Price, který je zatím úspěšnější než Rask.

40:01

41:07
    Montrealu se nedaří rozehrávka, domácí výborně napadají.

42:00
    Eller v rychlém protiútoku dostal přihrávku od Bourqua jen do ofsajdu, hra přerušena.

42:53
    Habs vyhazují na icing, vhazovat se bude po pravici Price.

43:44
    Krejčí nedostal přesnou přihrávku, domácí tak musí založit nový útok.

44:55
    Domácí stupňují svou ofenzivní aktivitu, obrana Montrealu ale v dvojzápase v Bostnu funguje výborně.

45:46
    Za nedovolené bránění je vyloučen domácí bek Hamilton.

46:30
    Tak to je kanadská senzace! Montreal vede ve druhém zápase 2. kola Stanley Cupu v Bostnu už 3:1! Habs využívají přesilovou hru, dělovku beka Subbana od modré čáry tečuje za Raska THOMAS VANEK! Asistence: P. K. Subban, David Desharnais.

47:19
    Na druhé straně přerušuje hru vynikající Price.

48:00
    Domácí mají necelou čtvrthodinku na vyrovnání, prokousat se před obranu Habs je ale velmi složité.

48:29
    Střelu Boychuka od modré zastavuje Price.

48:56
    Těsně před Raskem zakončoval z nevýhodné pozice Gionta, kapitán hostů ale gólmana domácích nepřekonal.

49:40
    Kombinace Bruins v útočném pásmu nedošla k lepšímu zakončení, dobře zasáhnul bek Habs Jemelin.

50:35
    Píská se icing domácího týmu.

50:56
    Vicemistr se ale nevzdává a důležitou brankou na 2:3 snižuje. Price neviděl na puk, od modré se tak mohl trefit bek DOUGIE HAMILTON. Asistence: Brad Marchand, Patrice Bergeron.

52:19
    Odpověď Habs se nepovedla, hrát mohou domácí.

53:00
    Bourque zdržel Boston a pošetřil čas v útočném pásmu. Nyní jde pochopitelně hlavně o čas.

53:39
    Price chytá puk po zakončení Marchanda, domácí tlak se stuňuje.

54:17
    Je srovnáno – Montreal se přitom pod žádný výraznější tlak nedostal, stav je ale vyrovnaný. Jednoduché nastřelení puku PATRICE BERGERONA z pravé strany si za vlastního brankáře tečuje bek Bouillon. Tohle byl hodně zbytečný vlastní gól beka Habs. Asistence: Brad Marchand.

55:00
    Čeká nás ještě pět minut, nyní jsou pochopitelně na koni domácí.

55:48
    Další závar před Pricem, gólman Habs hru raději přeruší.

56:28
    Tak to je tedy obrat, v Kanadě asi omdlévají. Domácí Bruins nyní svého soupeře naprosto vykombinovali – puk putoval od modré na levý kruh, odkud našel Krug křižmo REILLYHO SMITHA. Ten překonal přesouvajícího se Price přesnou střelou tahem. Asistence: Torey Krug, Zdeno Chára.

57:03
    Price musí opět přerušit hru, Montreal závěr třetiny absolutně nezvládá.

57:53
    Domácí dělí 127 vteřin od vyrovnání série na 1:1, Habs však nyní vrhnou všechny síly do útoku. Vhazuje se ve středním pásmu.

58:12
    Icing Bruins.

58:54
    Je rozhodnuto. Do prázdné brány se z půli hřiště trefil MILAN LUCIC. Asistence: David Krejčí, Kevan Miller.

59:00
    Minuta do konce základní hrací doby...

59:36
    Hosté odvolávají brankáře...

60:00

Boston Bruins poráží Montreal Canadiens 5:3, a vyrovnává tak stav série 2. kola Stanley Cupu na 1:1.

3. Thomas Vanek (MTL) 2+0

Boston doma poráží Montreal 5:3, čímž vyrovnává stav série druhého kola Stanley Cupu na 1:1. Na začátku třetí třetiny však hosté vedli už 3:1 a nic nenasvědčovalo tomu, že by měl Boston vyrovnat, natož otočit. Habs ale závěr utkání nezvládli. V posledních deseti minutách třetí třetiny domácí udeřili hned čtyřikrát.

To je pro dnešek vše, příště opět na shledanou. (21:29:47)

Jiří Liebreich

Branky a nahrávky: 14. Paille (Soderberg, Meszároš), 51. Hamilton (Marchand, Bergeron), 55. Bergeron (Marchand), 57. Smith (Krug, Chára), 59. Lucic (Krejčí, Miller) – 22. Weaver (Plekanec, Gallagher), 39. Vanek (Subban, Pacioretty), 47. Vanek (Subban, Desharnais)

Rozhodčí: Jackson, O´Rourke – Cherrey, Kovachik

Diváci: 17 565