Standard – Club Brugge 0:1 (kon.) | Anderlecht – Genk 4:0 (kon.)
RSC Anderlecht
4:0 (2:0)
KRC Genk
Neděle 11.05.2014, 18:00 • Stade Constant Vanden Stock, Brusel • Belgická Jupiler Pro League

To je z tohoto utkání již vše. Děkuji za pozornost a přeji Vám příjemný zbytek soboty! (19:58:52)

Rozhodčí Van De Velde nastavil pouhou minutu a poté ukončil trápení Genku. Anderlecht dnes zvítězil vysoko 4:0 a dostává se do čela tabulky Jupiler Pro League o skóre před Club Bruggy. Fialky k dnešní výhře vykročily již v první půli, ve které nejprve otevřel skóre Bruno a krátce před jejím koncem přidal druhý gól domácích Najar. Dva góly si hráči Anderlechtu nechali i pro druhý poločas. V 53. minutě definitivně zlomil odpor hostí svou druhou trefou v zápase Bruno a deset minut před koncem uzavřel skóre na konečných 4:0 Praet.

90
    Mohlo to být 5:0! Nejprve se na Kötelese řítil střídající Pollet, kterého hostující gólman vychytal. Odražený míč pak sebral na hranici šestnáctky Kouyaté, ale také jeho střelu Köteles vyrazil. Nakonec Acheampong hlavičkoval do tyče prázdné brány, ale to již bylo z ofsajdu a případný gól by tedy stejně nemohl platit.

88
    Fanoušci Anderlechtu si závěr zápasu užívají. Dnes je jejich miláčci rozhodně potěšili.

86
    Gorius zahrával standardní situaci. Nestřílel špatně, ale Proto se zaskočit nenechal a pro míč si došel.

85
    Hosté by rádi vstřelili alespoň jeden gól. Mboyo na malém vápně sklepl míč Vossenovi, který by pálil asi do odkryté brány. Na poslední chvíli mu však zakončení zablokoval obětavý Nuytinck.

84
    Střídání v týmu RSC Anderlecht: ze hřiště odchází Cyriac, přichází Pollet.

82
    Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Buffel, přichází Cissé.

82
    Střídání v týmu RSC Anderlecht: ze hřiště odchází Najar, přichází Acheampong.

81
    Anderlecht právě vstřelil branku!
    Parádní akci teď vymysleli domácí! Vanden Borre rozběhl po pravé straně Najara, který obehrál obránce, ze strany si to namířil do šestnáctky a poté nahrál před odkrytou bránu DENNISOVI PRAETOVI, který už to měl jednoduché.

79
    Bruno touží po hattricku. Teď se dostal k dalšímu zakončení a hosty musel zachránit Köteles, který byl dobře postaven a nadvakrát lapil míč do rukavic.

78
    Bruno si několikrát narazil balón s Praetem, ale poslední přihrávku už na hřišti nedostihl. Odkop od brány Genku.

77
    Hosté jsou poměrně častými návštěvníky na útočné polovině, ale ve finále akcí jim něco chybí. V tom dnes Anderlecht jasně dominuje.

75
    Na centr Bruna si na zadní tyč naběhl střídající Gillet. Jeho hlavička skončila jen pár centimetrů vedle tyče!

74
    Z pravé strany se dostal před bránu Bruno. Chtěl ještě přihrávat, ale míč uklidila domácí obrana.

74
    Vanden Borre zůstává ležet na hřišti, ale hra stále pokračuje.

71
    Střídání v týmu RSC Anderlecht: ze hřiště odchází Mbemba, přichází Gillet.

70
    Rychlý protiútok domácích, po kterém se dostali ke střelám Cyriac a Kouyaté. Ani jeden však nepropálil hostující obranný val.