Standard – Club Bruggy 0:1 (kon.) | Anderlecht – Genk 4:0 (kon.)
RSC Anderlecht
4:0 (2:0)
KRC Genk
Neděle 11.05.2014, 18:00 • Stade Constant Vanden Stock, Brusel • Belgická Jupiler Pro League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dobrý den, vítám vás u online reportáže osmého kola nadstavbové části elitní skupiny nejvyšší belgické fotbalové ligy mezi týmy RSC Anderlecht a KRC Genk. Domácí RSC je v této tabulce na druhé příčce a na lídra ztrácí jeden bod, zatímco hosté z Genku jsou poslední, tedy šestí a mají ztrátu pěti podů na celek před sebou. Vzájemné zápasy se letos vyvíjely lépe pro Anderlecht, ze tří zápasu vyhrál dva. Poslední duel sice vyhrál Genk, to nic nemění na tom, že favoritem bude domácí tým. Klání začne v 18:00.

KRC Genk (6 místo, 7 zápasů, 1 výhra, 3 remízy, 3 porážky, skóre 7:12, 29 bodů)
    Fotbalisté Genku se ve skupině o titul nacházejí až na poslední šesté příčce a sezónu už dohrávají prakticky jen z povinnosti, neboť již nemohou proniknout ani do evropských pohárů. Celek KRC zvítězil v nadstavbové části pouze jednou a k tomu přidal tři remízy.

Posledních pět zápasů Genku:
    Genk – Standard Lutych 2:2
    Bruggy – Genk 2:0
    Genk – Anderlecht 1:0
    Waregem – Genk 2:2
    Genk – Lokeren 1:2

RSC Anderlecht (2. místo, 7 zápasů, 4 výhry, 1 remíza, 2 porážky, skóre 8:4, 42 bodů)
    Fialky jsou stále reálnými aspiranty na zisk titulu, vždyť z druhého místa ztrácí na lídra z Lutychu pouhý bodík. Také v nadstavbové skupině o titul si celek z Bruselu udržuje vyrovnanou výkonnost a v sedmi zápasech utrpěl pouhé dvě porážky – hned na úvod na půdě Standardu Lutych a poté právě v Genku.

Posledních pět zápasů Anderlechtu:
    Lokeren – Anderlecht 1:2
    Anderlecht – Waregem 0:0
    Anderlecht – Standard Lutych 2:1
    Bruggy – Anderlecht 0:1

RSC Anderlecht: Proto – Vanden Borre, Mbemba, Nuytinck, Deschacht – Najar, Kouyaté, Tielemans, Praet – Cyriac, Bruno.

KRC Genk: Köteles – Ngcongca, Walsh, Mbodji, Tshimanga – Buffel, Hyland, Gorius, Camus – Vossen, Mboyo.

Rozhodčí: Van De Velde – Vanyzere, Walschap.

1

2
    Domácí hrají ve svých tradičních fialových dresech, fotbalisté Genku jsou v oranžovém.

3
    Dnes se již hrál šlágr kola mezi Standardem Lutych a Bruggami. Hostující Club zvítězil 1:0 a vyhoupl se do čela tabulky. Pokud dnes Anderlecht také uspěje, bodově se na Bruggy dotáhne.

4
    Hosté zahrávali roh, po kterém se k hlavičce z hranice malého vápna dostal Vossen. Proto měl štěstí, že balón zamířil přímo do něho.

6
    Ostrý souboj ve středu hřiště, po kterém byl odpískán faul domácímu Mbembovi.

7
    Zajímavá kombinace hostí. Míč si postupně vyměnili Camus, Buffel a Mboyo. Posledně jmenovaný však nakonec pálil pouze do protihráče.

10
    Domácí dlouho drželi míč, ale najednou zrychlili hru dlouhým nákopem. Už se zdálo, že by míč mohl propadnout až za obranu na Praeta, před ním však stačil zakročit Mbodji.

11
    Výborně to udělal Buffel, který se ve vápně uvolnil přes dva bránící hráče a ocitl se sám před Protem. Ten mu stačil zmenšit střelecký úhel a vyrazil míč na roh.

12
    Hráči Genku jsou hodně aktivní. Po špatném odkopu jednoho z domácích stoperů se na hranici šestnáctky dostal k balónu Gorius. Z voleje ho však napálil mimo.

14
    Hosté jsou stále nastěhovaní na útočné polovině, domácí hráči působí trochu zaskočeně.

15
    Nebezpečně zaútočily také Fialky. Bruno si udělal ve vápně prostor a sklepával míč proti noze Najara, který byl včas odzbrojen. Vzápětí centroval Vanden Borre, ale hosté srazili balón na roh.

16
    Anderlecht právě vstřelil branku!
    Domácí dávají důležitý první gól! Kouyaté hlavou prodloužil dlouhý nákop na rozběhnutého MASSIMA BRUNA, který šel sám na Kötelese a chladnokrevně umístil balón do protipohybu maďarského brankáře.

18
    Vedoucí gól by mohl favorizované domácí uklidnit. Anderlechtu jde dnes o hodně, vždyť ještě může útočit na mistrovský titul.

20
    Gorius nedovoleně zastavil Kouyatého, k míči se tak dostávají hráči ve fialových dresech.

21
    Zajímavý centr posílal do vápna Vanden Borre, Bruno však na balón hlavou nedosáhl.

22
    Další nebezpečný centr, tentokrát z levé strany. Cyriac byl u vzdálenější tyče o něco později, než bylo potřeba.

23
    Domácí se po vstřeleném gólu opravdu zklidnili a nyní mají míč častěji na svých kopačkách.

25
    Dlouhý nákop doputoval až do rukavic brankáře Genku Kötelese. Ten hned vyhazuje na své spoluhráče.

26
    Bruno na levém křídle obešel Mbodjiho a snažil se ve vápně najít Najara. Ten byl ale dobře pokryt a k míči se nedostal.

28
    Na trávníku se dnes pohybuje i několik talentovaných mladíků. Velkou nadějí belgického fotbalu je zejména Yoeri Tielemans, který oslavil 17. narozeniny teprve 7. května! Už na podzim tento fotbalista zasáhl i do zápasů Ligy mistrů.

30
    Hra se v posledních minutách uklidnila. Ngcongca se pokusil překvapit domácí defenzivu dlouhým nákopem, ale míč končí až u Prota.

31
    Camus se přes několik protihráčů prodral až k zakončení. Pálil sice z úhlu, ale Proto měl docela dost práce s likvidací jeho jedovatého pokusu.

33
    Hosté začínají pomalu přebírat iniciativu, podobně jako na začátku duelu.

34
    Z uctivé vzdálenosti napřáhl Mboyo. Míč skončil na tribuně svatostánku Anderlechtu.

36
    Hosté dlouho drží míč, pohybují se s ním hlavně ale na vlastní polovině.

36
    Tshimanga nahrával do vápna Mboyovi, který si však při zpracování míče pomohl rukou, což neuniklo ani pozornosti sudího Van De Veldeho.

37
    Köteles se musel pořádně natahovat po skákavé střele jednoho z domácích hráčů. S obtížemi míč vytáhl na roh.

38
    Po obranném zákroku Tshimangy hned následuje další rohový kop.

39
    Po rohu se dostal k hlavičce stoper Mbemba, poslal ale balón nad břevno hostující brány.

40
    Domácí vyrazili do rychlého protiútoku, který táhl Cyriac. Útočník z Pobřeží Slonoviny se rozhodl pro individuální akci, kterou zakončil pouze slabou střelou, jež Kötelesovi nenadělala žádné problémy.

42
    Blíží se nám závěr první půle, Fialky stále drží vedení, které v 16. minutě trefil Bruno.

44
    Vossen pokazil nadějně vyhlížející akci hostí, jeho přihrávka skončila v autu.

45
    Domácí v závěru poločasu zvyšují na 2:0! Mladíček Tielemans vyslal kolmou přihrávkou dopředu ANDYHO ARYELA NAJARA, který se zbavil obránce a vypálil mimo dosah bezmocného Kötelese. Pro hosty je to trochu kruté, opticky totiž hrají s Anderlechtem vyrovnaný zápas.

45+1
    Rozhodčí první půli prodlouží o minutu.

45+1

První poločas vyzněl lépe pro favorizovaný Anderlecht. Aktivněji přitom začali hráči Genku, ovšem v 16. minutě je zmrazil Bruno, který poslal domácí do vedení. I poté se hrál vcelku vyrovnaný fotbal, ale krátce před přestávkou zvýšil na 2:0 Najar. Fialky tak mají nakročeno k tomu, aby se po tomto kole dotáhly na čelo tabulky.

46

46
    Domácí se hned po rozehrání druhé půle natlačili dopředu. Deschacht poslal do šestnáctky ostrý centr, po kterém se míč odrazil k Brunovi, jehož rána skončila nad. Byla však ještě tečována a domácí tak budou zahrávat roh.

47
    Po rohu se hosté ubránili.

48
    Vanden Borre v klidu zkontroloval balón až za brankovou čáru. Rozehrávat budou Fialky.

50
    Buffel se na pravém křídle zbavil bránícího Deschachta a snažil se odcentrovat na Vossena. Až k němu míč ale nedoputoval.

51
    Hosté zahrávali roh, po kterém se dostal k hlavičce Mboyo. Balón byl ještě tečován někým z domácích, takže se bude roh opakovat.

51
    Gorius pálil z malého vápna pouze do Prota. Vzrušení však bylo zbytečné, protože krátce předtím byl hostům pískán útočný faul.

53
    Deschacht zřejmě utržil nějakou ránu v souboji s protihráčem a zůstává v bolestivém předklonu.

53
    Zatímco Deschacht možná ještě rozdýchával své zdravotní problémy, vysunul Tielemans krásným pasem MASSIMA BRUNA, který z pravého rohu šestnáctky vypálil po zemi na vzdálenější tyč. Köteles se natahoval, ale na míč přes veškerou svou snahu nedosáhl. Fialky vedou už 3:0 a tento zápas s největší pravděpodobností vyhrají.

55
    Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Camus, přichází Schrijvers.

55
    Zaplněný stadion může být s průběhem zápasu spokojený. Anderlecht totiž válcuje soupeře v produktivitě.

57
    Domácí měli k dispozici rohový kop, ale další gól v hostující síti to zatím neznamenalo.

59
    Hraje se velice slušně. Vidíme minimální množství faulů a sudí zatím menusel tasit ani žlutou kartu.

60
    Bruno pro domácí vybojoval velice výhodnou standardku. Kopat se bude téměř z hranice šestnáctky.

61
    K rozehrání přímého kopu se postavil Nuytinck. Jeho střelu přizvedla hostující zeď na roh.

62
    Po zmíněném rohovém kopu se dostal k míči Bruno a z hranice šestnáctky vypálil asi metr nad břevno.

63
    Vanden Borre fauloval pronikajícího Vossena. Budeme sledovat takový zkrácený roh hostí.

64
    Na standardní situaci si naběhl Mbodji, hlavou poslal míč vysoko nad.

65
    Thomas Buffel se dostal do velmi dobré šance. Z rohu malého vápna však poměrně o dost minul vzdálenější tyč a odmítl tak korekci stavu.

67
    Mboyo dokázal obehrát hned trojici bránících hráčů a dostal se i ke střele. Ta bránu asi o metr minula, ale rozhodčí viděl teč Nuytincka, tudíž následuje rohový kop.

68
    Po rohu se však nedstalo nic, co by mělo být zaneseno v kronice dnešního zápasu.

70
    Schrijvers se zahnal s kulatým nesmyslem až do autu. Domácí budou vhazovat.

70
    Rychlý protiútok domácích, po kterém se dostali ke střelám Cyriac a Kouyaté. Ani jeden však nepropálil hostující obranný val.

71
    Střídání v týmu RSC Anderlecht: ze hřiště odchází Mbemba, přichází Gillet.

74
    Vanden Borre zůstává ležet na hřišti, ale hra stále pokračuje.

74
    Z pravé strany se dostal před bránu Bruno. Chtěl ještě přihrávat, ale míč uklidila domácí obrana.

75
    Na centr Bruna si na zadní tyč naběhl střídající Gillet. Jeho hlavička skončila jen pár centimetrů vedle tyče!

77
    Hosté jsou poměrně častými návštěvníky na útočné polovině, ale ve finále akcí jim něco chybí. V tom dnes Anderlecht jasně dominuje.

78
    Bruno si několikrát narazil balón s Praetem, ale poslední přihrávku už na hřišti nedostihl. Odkop od brány Genku.

79
    Bruno touží po hattricku. Teď se dostal k dalšímu zakončení a hosty musel zachránit Köteles, který byl dobře postaven a nadvakrát lapil míč do rukavic.

81
    Parádní akci teď vymysleli domácí! Vanden Borre rozběhl po pravé straně Najara, který obehrál obránce, ze strany si to namířil do šestnáctky a poté nahrál před odkrytou bránu DENNISOVI PRAETOVI, který už to měl jednoduché.

82
    Střídání v týmu RSC Anderlecht: ze hřiště odchází Najar, přichází Acheampong.

82
    Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Buffel, přichází Cissé.

84
    Střídání v týmu RSC Anderlecht: ze hřiště odchází Cyriac, přichází Pollet.

85
    Hosté by rádi vstřelili alespoň jeden gól. Mboyo na malém vápně sklepl míč Vossenovi, který by pálil asi do odkryté brány. Na poslední chvíli mu však zakončení zablokoval obětavý Nuytinck.

86
    Gorius zahrával standardní situaci. Nestřílel špatně, ale Proto se zaskočit nenechal a pro míč si došel.

88
    Fanoušci Anderlechtu si závěr zápasu užívají. Dnes je jejich miláčci rozhodně potěšili.

90
    Mohlo to být 5:0! Nejprve se na Kötelese řítil střídající Pollet, kterého hostující gólman vychytal. Odražený míč pak sebral na hranici šestnáctky Kouyaté, ale také jeho střelu Köteles vyrazil. Nakonec Acheampong hlavičkoval do tyče prázdné brány, ale to již bylo z ofsajdu a případný gól by tedy stejně nemohl platit.

Rozhodčí Van De Velde nastavil pouhou minutu a poté ukončil trápení Genku. Anderlecht dnes zvítězil vysoko 4:0 a dostává se do čela tabulky Jupiler Pro League o skóre před Club Bruggy. Fialky k dnešní výhře vykročily již v první půli, ve které nejprve otevřel skóre Bruno a krátce před jejím koncem přidal druhý gól domácích Najar. Dva góly si hráči Anderlechtu nechali i pro druhý poločas. V 53. minutě definitivně zlomil odpor hostí svou druhou trefou v zápase Bruno a deset minut před koncem uzavřel skóre na konečných 4:0 Praet.

To je z tohoto utkání již vše. Děkuji za pozornost a přeji Vám příjemný zbytek soboty! (19:58:52)