Slovensko – Francie 3:5 (kon.) | Švýcarsko – Bělorusko 3:4 (kon.) | Česko – Kanada 3:4 (kon.)
Rusko – USA 6:1 (kon.)
Rusko
6:1 (2:0, 4:1, 0:0)
USA
Pondělí 12.05.2014, 19:45Mistrovství světa

Minsk Arenou dozněla ruská hymna, fanoušci oslavují vítězství sborné. Děkujeme vám pro dnešek za pozornost a těšíme se na vás u dalších online přenosů přímo z Běloruska. (22:09:39)

Nejlepší hráči: Andrej Vasilevskij – Justin Abdelkader.

Zatímco první dvě třetiny nabídly výborný hokej plný šancí, v závěrečné části si Rusové pohlídali vysoké vedení a bez větších komplikací získali další tři body.

60:00

59:49
    Končí také trest Brocka Nelsona, Rusové kontrolují puk na svých holích v útočném pásmu.

59:02
    Tichonov je zpět na ledě a Rusové jsou kompletní. Začíná jejich krátká přesilovka.

58:41
    Ovečkin se protáhl z levé strany do šance, ale jeho sraženou střelu Leggio bez problémů likviduje.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:49
    Brock Nelson je vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl, počet hráčů na ledě se vyrovná.

57:40
    Troubovu tečovanou střelu od modré Vasilevskij vyrazil, dorážející Brock Nelson nedokázal ideálně trefit puk.

57:02
    Kevin Hayes byl v průniku do útočného pásma zastaven nedovoleně. Viktor Tichonov dostává dvě minuty za sekání.

56:04
    Nepovedená ruská přesilovka, Petry je zpět na ledě. Sborná už ve třetí třetině evidentně šetří síly a nehraje tak naplno jako úvodních čtyřicet minut.

55:28
    DeKeyser znovu osvobozuje Američany.

54:58
    Hokejisté ze zámoří posílají puk přes všechny čáry.

54:26
    Rusové to zkouší hodně individuálně, Zaripov obešel dva hráče, ale nakonec mu stopku vystavil Jake McCabe.

54:04
    Burmistrov se proháčkoval do pásma, tam ho nedovoleně zastavil Jeff Petry a odchází na trestnou lavici na dvě minuty za sekání.

53:32
    Teď ruský gólman zasáhl hodně nejistě. Po střele Mieleho mu puk propadl pod lapačkou, ale nakonec se od tyče odrazil pryč od branky.

52:19
    Američané vyslali ve třetí třetině na Vasilevského už 11 střel, Leggio zatím nemá za více než dvanáct minut jediný zásah.

51:54
    Abdelkader dorážel z bezprostřední blízkosti, ale Vasilevskij puk udržel a Rusové pak americkému kapitánovi důrazně ukázali, jak brání svého gólmana.

Jakub Mezlík

Branky a nahrávky: 7. Kuljomin (Medveděv, Anisimov), 19. Ovečkin (TS), 21. Tichonov (Ovečkin, Plotnikov), 30. Kuzněcov (Dadonov), 32. Plotnikov (Tichonov), 40. Tichonov (Ovečkin) – 21. Abdelkader (Petry)

Rusko: Vasilevskij (Chudobin) – Denisov, Orlov, Kutuzov, Medveděv, Jakovlev, Bělov, Čudinov – Ovečkin, Tichonov, Plotnikov – Kuljomin, Anisimov, Širokov – Zaripov, Kalinin – Dadonov, Burmistrov, Kuzněcov
    USA: Thomas (Leggio) – Trouba, Dekeyser, Jones, McCabe, Petry, Gardiner, Murphy – K. Hayes, Gaudreau, Abdelkader – Johnson, Nelson, Smith – Stapleton, Wingels, Mueller – J. Hayes, McDonald, Shore – Miele

Rozhodčí: Jeřábek, Šindler (oba CZE) – Carlson (CAN), Dehaen (FRA)