Bohemians 1905 – Jablonec 0:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Hr. Králové 1:0 (kon.) | Bohemians 1905 – Hr. Králové 2:1 (kon.)
Jablonec – Mladá Boleslav 3:2 (11:10 po pen.)
FK Mladá Boleslav
1:0 (0:0)
FC Hradec Králové
Sobota 28.06.2014, 12:00 • Benátky nad Jizerou • Turnaj o pohár města Benátky nad Jizerou

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Druhé semifinálové utkání bude ve složení Mladá Boleslav – Hradec Králové. Boleslavští se pečlivě připravují na 2. předkolo Evropské ligy a tak není divu, že za sebou mají již dva odehrané přípravné zápasy. V nich svěřenci Karla Jarolíma ale nikterak nezářili, nejprve remízovali s Vyšehradem 2:2, v druhém utkání přišla druhá remíza, tentokrát s Příbramí 1:1. Do Mladé Boleslavi zatím přišel brankář Hruška a útočníci Michal Ďuriš s Tomášem Wágnerem. Pro hradecké Votroky bude turnaj v Benátkách prvním letním testem. Nováček Synot ligy zatím přivedl do svého týmu na hostování z Plzně talentovaného Davida Štípka, další posily se ještě dají očekávat.

FK Mladá Boleslav: Hruška – Navrátil, Bořil, Mehanovič, Moukanza, Ščuk, Milla, Lakičevič, Hůlka, Bartl, Ďuriš
    Náhradníci: Hankič, Vraštil, Skalák, Šisler, Thalamy, Eliáš, Pajer

FC Hradec Králové: Kuciak – Zorvan, Holeš, Bláha, Bláha, Černý, Poděbradský, Jukl, Hable, Plašil, Halilovič, Křižko
    Náhradníci: Sixta, Mareš, Vlkanova, Ottmar

Rozhodčí: Matějíček – Kříž, Arnošt.

Oba celky jsou již připraveni na hrací ploše, utkání nám bude moci brzy začít.

1

1
    Mladoboleslavští nastupují do utkání v růžových dresech, Hradec zvolil svou klasickou bílou.

2
    Boleslav si vybojovala svůj první rohový kop, po něm ale šance nepřišla.

3
    Hned v úvodu utkání zůstal Ďuriš ležet ve vápně soupeře, už je v péči klubových lékařů, snad bude v pořádku.

4
    Faul pro Boleslav u postranní lajny, Ďuriš už je zpět ve hře.

5
    Bláha se dostával s míčem do slušné pozice, včas ho ale obral Lakičevič.

6
    První velká příležitost utkání a v ní boleslavský Ďuriš! Ve vápně z otočky ale pálil těsně vedle Kuciakovy branky!

7
    Hradečtí budou mít možnost zkráceného rohu po faulu na Bláhu.

7
    Boleslavská obrana byla ale pozorná a míč je už na druhé straně hřiště.

8
    První střela hradeckého celku mířila hodně mimo branku. Zápas se zatím hraje v poklidném tempu.

9
    Hůlka se na pravé straně dobře prokličkoval k centru, podle sudích byl již ale v zámezí.

11
    Boleslav měla výhodu dobré standardní situace, exekuci si na sebe vzal Mehanovič, který však branku přestřelil.

13
    Po další pěkné akci Boleslavi zakončoval jen do stojícího obránce Mehanovič.

15
    Boleslav má míč na svých kopačkách častěji, zatím se ale nemohou pořádně prosadit přes obranu Votroků.

16
    Holešova přihrávka do vápna nenašla nikoho v bílém, u míče je tak Hruška.

17
    Fotbalisté Hradce se teď několikrát po sobě dostali do blízkosti Hruškovy branky, vždy však zbytečně dlouho otáleli se zakončením a o míč přišli.

18
    Boleslav zde má velké množství fanoušků, není se čemu divit, město automobilů je od Benátek co by kamenem dohodil.

20
    Do velké příležitosti se dostal hradecký Bláha, tváří v tvář brankáři ale branku minul! Aby toto nakonec Hradec nemrzelo!

22
    Hradecká obrana v tlaku nic složitého nevymýšlela a odkopla míč daleko od své branky.

24
    Boleslavský menší fanklub použil ke svému fandění dýmovnice, toto na fotbal rozhodně nepatří!

26
    Zápas se odehrává hlavně uprostřed hracího pole, kde se oba týmy střídají v držení míče. Pro oka diváka nikterak záživný fotbal.

28
    Po delší době rychlá přímočará akce Boleslavi, po níž zakončoval Mehanovič, bohužel pro Středočechy opět jen do obránce.

30
    Velmi ostrý zákrok na Bořila zezadu, hradecký hráč může být rád, že neobdržel kartu.

33
    V asi největší šanci dosavadního průběhu utkání se ocitl Bláha, který dostal přihrávku přes celé hřiště a po zpracování okamžitě pálil, skvělým zákrokem se však prezentoval Hruška, jenž střelu eliminoval!

35
    Po přízemním centru z pravé strany prolétl míč celým pokutovým územím Hradce bez povšimnutí všech zúčastněných fotbalistů.

37
    Dnes velmi aktivní Bláha dostal další pěkný centr od Hableho, hlavou však trefil jen prostor, kde stál Hruška. To byla třetí větší příležitost tohoto mladého fotbalisty!

39
    Na závěr poločasu je tu ještě rohový kop pro Hradec.

40
    Ten však Hradci žádnou větší příležitost nepřinesl. Zároveň to byla poslední akce prvního poločasu!

40

Máme za sebou první poločas, ve kterém jsme dosud branku neviděli. Utkání je velmi vyrovnané, větší šance však měli Hradečtí, zejména Bláha je ale nedokázal proměnit v branku! Uvidíme, jestli přijde na té, či oné straně zlepšení do druhé půle.

46

41
    V dresu Mladé Boleslavi nenastoupili do druhého poločasu Ščuk, Milla, Lakičevič a Ďuriš, místo nich si zahrají Šisler, Thalamy, Eliáš a Pajer.

44
    Zbytečný faul Boleslavských dává Hradci standardní situaci dobrou na centru.

45
    Po standardce ještě přišel rohový kop, při kterém se k hlavičce dostal Plašil, obránce Boleslavi ještě stihl míč zablokovat na další roh. Ten už nebyl pro Boleslav nikterak nebezpečný.

47
    Po velmi rychlém brejku Hradce se do samostatného úniku dostal Halilovič, trestuhodně však ve stoprocentní šanci netrefil branku!

50
    Útok Boleslavi včasným faulem zastavil smolař z předchozí minuty Halilovič.

51
    Střelou z halfvoleje z úhlu se prezentoval Poděbradský, jeho pokus však skončil jen ve změti boleslavských těl!

52
    Pajer na pravé straně postupoval s míčem, následný centr se mu však nepovedl a skončil za brankou.

53
    Moukanzu dobře ubránil Plašil.

54
    V dobré střelecké příležitosti Hable netrefil míč, štěstí pro tým z města automobilů.

55
    U postranní čáry Pajer faulován Poděbradským.

56
    Výborná přízemní střela Moukanzy skončila jen těsně vedle hostující branky!

58
    Výkon Boleslavi se začíná zvedat, Středočeši pomalu přebírají vizitku aktivnějšího celku.

59
    Nádherná kombinace boleslavských, k úplné spokojenosti Karla Jarolíma chyběla střela, ke které se jeho svěřenci nakonec nedostali.

60
    Máme za sebou hodinu hry, stále jsme ještě neviděli branku, i když příležitosti na obou stranách k tomu již byly!

63
    Moukanza se provinil útočným faulem proti Halilovičovi.

64
    Úplně stejně si i počínal Zorvan proti Pajerovi.

65
    Skalák poslal do vápna zleva přízemní prudký centr, Moukanzu ale zradilo zpracování.

66
    V posledních minutách dosti aktivní Moukanza se nedokázal prosadit u rohového praporku proti trojici protihráčů.

68
    Na trávníku je ošetřován hradecký Halilovič, zdá se ale, že bude v pořádku. Malé přerušení hry využili hráči k občerstvení.

70
    V ofsajdové pozici se ocitl Bláha, to neušlo pozornosti hlavního arbitra.

71
    Moukanza trefil kopačkou do hlavy Hableho, od boleslavského hráče nechtěný zákrok, jistě ale bolestivý.

73
    Výborný obranný zákrok Navrátila osvobodil Boleslav od možného nebezpečí.

74
    Utkání mohl pro svůj celek rozhodnout Jukl, z úhlu však branku přestřelil.

75
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Pět minut před koncem se dostávají Boleslavští do vedení! Pěkný přízemní centr Skaláka z levé strany dobře pouštěl Moukanza na volného MIRZADA MEHANOVIČE, který byl v koncovce stoprocentní! Hradec již moc času na srovnání nemá!

77
    Boleslav nemá dost, pěkná narážečka mezi Mehanovičem a Moukanzou ale nakonec úspěch neslavila.

78
    Dlouhý nákop Hradeckých v poklidu sbírá do náruče Hruška.

79
    Pajer dokázal v souboji ve vápně skvěle eliminovat Zorvana, to už pro Boleslav vypadá slibně.

80
    Tak jsem to málem zakřikl! Po pěkné přihrávce střílel do tyče Křižko, od té se pak míč odrazil do zámezí! Veliká šance Hradce!

81
    Tak Hradečtí si ještě zahrají roh, ve vápně je i brankář Ottmar.

Rohový kop nakonec nic na stavu skóre nezměnil a sudí následně odpískal konec. Druhé semifinále tak zná také svého vítěze, je jím Mladá Boleslav, která rozhodla o svém postupu do finále až v 75. minutě, kdy se trefil Mehanovič! Od 15:30 tak sehrají boj o třetí místo celky Bohemians a Hradce, finále si zahrají od 17:30 Jablonec s Boleslaví! (13:31:25)