Kortrijk – Standard 2:3 (kon.) | Genk – Cercle Bruggy 1:1 (kon.) | Charleroi – Westerlo 2:3 (kon.)
Mouscron – Waasland-Beveren 1:0 (kon.)
Royal Excel Mouscron
1:0 (1:0)
Waasland-Beveren
Sobota 02.08.2014, 20:00 • Stade Le Canonnier, Mouscron • Belgická Jupiler Pro League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Dobrý večer, vážení sportovní přátelé a milovníci kulatého nesmyslu. Dnes je na programu druhé kolo belgické nejvyšší soutěže. Royal Mouscron-Péruwelz změří síly s KV Red Star Waasland. Úvodní výkop bude proveden ve 20 hodin středoevropského času.

KV Red Star Waasland

Hosté v loňské sezóně skončili těsně nad pásmem sestupu a ani ve skupině o Evropskou ligu díru do světa neudělali. Cíl však splnili a tím byl udržení se v soutěži pro letošní ročník. V něm mají zcela shodný cíl.
    V prvním kole prohráli na domácím stadionu s týmem Club Bruggy v poměru 0:2.
    Před začátkem soutěže odehráli hosté 5 utkání s bilancí 2-1-2 a celkovým skóre 9:6.

Royal Mouscron-Péruwelz

Domácí tým je v letošním ročníku nováčkem. Vloni ve druhé nejvyšší soutěži skončili domácí na čtvrtém místě, ale bravurně zvládli následnou baráž a tak si dnes mohou zahrát i elitní soutěž v zemi.
    První zápas se jim však příliš nepovedl, ale podařilo se jim vstřelit 1 branku, to když Badri vyrovnával na 1:1. Nakonec podlehli Anderlechtu Brusel na jeho půdě 3:1.
    Před sezónou odehráli pouze jediné utkání a to s holandským PEC Zwolle, se kterým remizovalo 1:1.
    V týmu francouzského trenéra Chihaba jsou spíše hráči francouzské národnosti než ti s belgickým pasem.

Rozhodčí

Hlavní: Frederik Geldhof
    Asistenti: Kristof Meers, Cédric Lescalier
    Čtvrtý rozhodčí:Gerd Bylois

Royal Mouscron-Péruwelz: Cros – Peyre, Mézangue, Delacourt, Monteyne – Badri, Dingome, Vandendriessche, Michel – Langil, Diaby. Trenér: Chihab.
    Náhradníci: Verstraete, Mohamed, De Vlamynck, Jeanvier, Houzé, Perez, Brouckaert.

KV Red Star Waasland: Coosemans – Vermeulen, Robson, Corstjens, Blondelle, Čale – Marić, Henkens, Hubert- Oumarou, Sawaneh. Trenér: Van Geneugden.
    Náhradníci: Emond, Steppe, De Pauw, Luyckx, M'Sila, Deflem, Bojović.

Rozhodčí: Geldhof – Meers, Lescalier.

1

1
    Domácí začali utkání náporem, ale obrana soupeře zatím drží nerozhodný stav.

2
    Zatím hra není příliš pohledná, je vidět, že se střetly dva týmy z nižších pater tabulky.

3
    První střelecký pokus si připsali domácí fotbalisté, ale Coosemans zatím zasahovat nemusel.

4
    Hosté se pokusili o rychlý přechod středové čáry. Málem se jim to povedlo, ale zastavil je praporek asistenta hlavního sudího Geldhofa.

5
    Následně si zahráli hráči Waaslandu rohový kop, ale šlo pouze o pokus, domácí fotbalisté se ubránili a vydali se směrem na branku Coosemanse.

6
    Mouscron-Péruwelz a jeho další střela, ovšem opět mimo.

8
    Miloš Marić se postavil k přímému kopu, ale branku domácích vůbec netrefil. Byla to ovšem slibná šance hostujícího týmu.

9
    Míč se vrátil potulovat ke středovému kruhu, kde o něj srdnatě oba týmy bojují, žádný z nich zatím nepřesvědčil o svých kvalitách.

10
    Na stadionu v Mouscron je jen hrstka diváků, hraje se v podstatě v komorní atmosféře.

11
    Hosté se dostali až na dostřel Crosovy branky, ale domácího strážce nepřekonali.

12
    Teddy Mézague vidí žlutou kartu.

13
    Spousta soubojů uprostřed hřiště bere oběma týmům síly, uvidíme, jestli vydrží stejné tempo až do konce zápasu.

15
    Hra se začala přelévat ze strany na stranu, drží se mezi oběma šestnáctkami, ale střelba ta stále chybí.

17
    I domácí tým si vyzkouší rohový kop.

18
    Míč se snesl do velkého čtverce, kde jej trefil jeden z domácích hráčů, bohužel minul zcela branku Coosemanse. Autorem střely byl Thibault Peyre.

20
    Hosty vlastní nebezpečí nakoplo, ale zůstali pouze před velkým vápnem Royalu. Zatím to vypadá, že se dnes bude hrát bez branek.

20
    Ebrahima Ibou Sawaneh je prvním napomínaným hráčem utkání na straně hostů.

22
    Střed hřiště, to je dnes již obehraná písnička, ale opravdu tam se dnes odehrává veškeré dění.

25
    Mouscron právě vstřelil branku! Tak nováček soutěže vystrkuje růžky. Jejich druhou branku v letošním ročníku střílí ABDOULAY DIABY, jemuž poslal krásný pas Langil.

26
    Benjamin Delacourt je dalším napomínaným hráčem utkání.

28
    Hosté se snaží o odpověď, ale čtyřčlenná obraná řada domácích zatím funguje skvěle.

30
    Nicméně v těchto minutách jsou hosté aktivnějším týmem. Domácí obrana má co dělat, aby stíhala odvracet nebezpečné centry.

31
    Tak chvilička oddechu pro domácí, kteří na polovině soupeře vybojovali autové vhazování. Pomaličku tedy postupují vpřed.

33
    Domácí se definitivně osvobodili z tlaku hostí a buší zas oni na jejich obranu.

35
    Jenže i ta se stále drží, i když zatím jedenkrát inkasovala.

37
    Royal je stále v držení míče, již nepotřebuje tolik útočit, zřejmě domácí vyčkávají na poločasovou přestávku.

37
    Tak přeci jen trochu vzruchu, tentokrát před branku Crose. Hosté zahrávají rohový kop.

38
    Jenže tomu se domácí fotbalisté dokázali ubránit.

40
    Začala poslední pětiminutovka první půle.

43
    Badri se natlačil do střelecké pozice, ale Coosemansovi se povedlo jeho střelu vytěsnit na rohový kop. Z něj pak již domácí nic nevytěžili.

44
    O odpověď se snaží i hosté, ale marně, Cros zatím zasahovat nemusel.

45
    Ještě jedna minuta do konce základní hrací doby, jistě se však bude o něco málo nastavovat.

45+1
    Ještě jedna střela byla k vidění v první půli, ale domácí se mezi tři tyče nevešli.

45+1
    Tak ještě jedna střela Badri a další roh domácích.

45+2

Je za námi první půle, ve které se domácí dostali do vedení, když předtím měli více ze hry hostující hráči. Jenže pak utekl Langil, předložil míč Diabymu a ten rozvlnil síť za bezmocným Coosemansem poprvé. Pak se zkušenější celek hostů vrhl do útoku, ale nováčkovský elán domácích vše stíhá zastavovat.

46

46
    Druhou půli začali hosté ihned zostra, ale jejich střelecký pokus neměl vůbec gólové parametry.

46
    Střídání v týmu KV Red Star Waasland: ze hřiště odchází Vermeulen, přichází Emond.

48
    Siebe Blondelle si počínal nedovoleně a vidí za to žlutou kartu.

50
    Domácí na chvíli otupili tlak hostů, Ti se však budou chtít dotáhnou před jejich vápno a co nejrychleji vyrovnat.

52
    A hosté top myslí s vyrovnáním velmi vážně. Domácí se jen těžko brání. Teď se dopustili faulu na své levé straně hřiště. Hosté tedy budou zahrávat přímý volný kop.

54
    Ovšem centr Siebe Blondelleho skončil pouze na hlavách domácích hráčů.

56
    Slibně rozvíjející se akci hostujícího týmu zastavuje prporek asistenta rozhodčího, Hostující hráč pravděpodobně byl v ofsajdovém postavení. Míč se vrací na kopačky Royalu.

58
    Poprvé ve druhé půli se míč na nějakou minutu "zastavil" u středového kruhu. Domácí tým jej následně dostal do autu a tak mohou Červené hvězdy vhazovat.

60
    Hodina hry je za námi, domácí jsou stále o jeden gól lepším týmem, i když hosté ve druhé půli hýří aktivitou.

61
    Diaby mohl zvýšit , ale i když Coosemanse přehodil, tak míč skončil mimo. To by mohlo domácí v dalším průběhu mrzet.

63
    Ale domácí zatím berou všechen vítr z plachet hostujícímu týmu, není na nich vidět, že jsou v soutěži nováčkem.

65
    Hra se vrátila do průměru, již ani jeden tým nepodniká rychlé protiútoky.

67
    Langil zrychlil podél pravé postranní čáry, ale jeho následná střela minula hostující branku.

67
    Daimy Deflem přihází na hřiště, ze kterého odchází Hrvoje Čale.

69
    Již čtvrtý rohový kop si zkusili domácí, ale ani z této šance si nic nevytvořili. Ale vypadá t, že mají hru pod svojí kontrolou.

71
    Ve druhé půli k vidění mnoho šancí zatím není, hrstce diváků to pravděpodobně vůbec nevadí.

72
    Žlutou kartu dostává Robson (KV Red Star Waasland).

74
    Hra plyne pomalu dále, a o šance je opravdu nouze. Pokud to dopadne takto, pak Rudé hvězdy mohou mít letos problém se záchranou.

75
    Royal se tlačí před vápno Waaslandu, ale dál se nedostane, ani myška neproklouzne do šestnáctky hostů.

77
    Pátý rohový kop domácích, bude úspěšnější nebo dopadne jako všechny předešlé?

78
    Bohužel ani pátý pokus od rohového praporku domácím nevyšel, ale nemusí zoufat, poté co hosté odvrátili rohový kop, tak se vrací zpět před jejich šestnáctku.

79
    Ovšem ne na moc dlouho, ale ani hosté se na polovině Mouscronu neohřáli příliš dlouho.

79
    Dimitri Mohamed dohraje dnešní střetnutí místo Steevena Langila.

81
    Necelá desetiminutovka je ještě před námi. Domácí nepouští Waasland na svoji polovici, pokud se tam hosté dostanou, jsou ihned odzbrojeni.

83
    Miloš Marić odchází a jeho místo zaujímá Alec Luyckx.

85
    Hosté začali tlačit a vysloužili si třetí rohový kop.

86
    A vzápětí i čtvrtý, ale v obou případech se domácí ubránili.

87
    Pomalu se nám blíží konec dnešního střetnutí a domácí mohou pomaličku začít pomýšlet na tříbodový zisk.

87
    Nicolas Perez dohraje utkání místo Anice Badriho.

88
    Ovšem hosté to nechtějí nechat jen tak a ještě se pokusili alespoň o vyrovnání, bohužel však neměli seřízená mířidla, takže míč letěl zcela mimo.

90
    Začala poslední minuta základní hrací doby. Domácí stále ve vedení a u míče.

90+1
    Kévin Vandendriessche zastavil nedovoleně postup hostů a tak se zblízka podíval na žlutý kartónek.

90+2
    Julian Jeanvier dohraje zbývající sekundy místo Julian Michela

90+3

Je dobojováno. Domácí poprvé v sezóně vyhrávají. Jejich jedinou branku dal Diaby, kterému výbornou pozici připravil Langil. Ve druhé půli již domácí kontrolovali hru, ač se hosté snažili o vyrovnání, tak Mouscron je svojí trpělivou hrou do zakončení nepouštěl. Ač je teprve začátek soutěže, tak toto utkání může napovědět, který tým by mohl mít problém se záchranou.

To je ode mne pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek večera a u fotbalu zase někdy napočtenou. (21:57:10)