Ermis – Young Boys 0:2 (kon.) | Esbjerg – Chorzów 2:2 (kon.) | Černomorec Oděsa – RNK Split 0:0 (kon.)
FK Krasnodar – Diósgyöri 3:0 (kon.) | Liberec – Astra Giurgiu 2:3 (kon.) | Molde – Zorja Luhansk 1:2 (kon.)
AIK Stockholm – Astana 0:3 (kon.) | Čichura – Neftçi Baku 2:3 (kon.) | Lech Poznaň – Stjarnan 0:0 (kon.)
Rosenborg – Karabükspor 1:1 (kon.) | Kirjat Šmona – Dynamo 1:2 (kon.) | Soligorsk – Waregem 2:2 (kon.)
St. Pölten – Eindhoven 2:3 (kon.) | Kluž – Dinamo Minsk 0:2 (kon.) | Hajduk Split – Karaganda 3:0 (kon.)
Trnava – St. Johnstone 1:1 (kon.) | Atromitos – FK Sarajevo 1:3 (po pr.) | Brøndby – Club Brugge 0:2 (kon.)
Plzeň – Ploiesti 1:4 (kon.) | Asteras – Mohuč 3:1 (kon.) | Hafnarfjördur – Elfsborg 2:1 (kon.)
Hull City – Trenčín 2:1 (kon.) | Lyon – Mladá Boleslav 2:1 (kon.) | Turín – Brommapojkarna 4:0 (kon.)
Aberdeen – Real Sociedad 2:3 (kon.) | Met. Skopje – Omonia Nikósie 0:1 (kon.) | Rio Ave – Göteborg 0:0 (kon.)
Zimbru Kišiněv – Grödig 0:1 (kon.) | Rijeka – Víkingur 4:0 (kon.)
FK Metalurg Skopje
0:1 (0:0)
Omonia Nikósie
Čtvrtek 07.08.2014, 20:45Evropská liga (předkola)

Zápas je za námi a Omonia Nikósie v něm poráží domácí FK Metalurg Skopje 1:0. Do druhé půle vstoupily týmy s několika změnami v sestavách a to podpořilo ofenzivní sílu Omonie. Její tlak vyvrcholil v 54. minutě, kdy vstřelil jediný gól zápasu střídající Nuno Assis. Od té doby začala Omonia více bránit a makedonci se snažili se stavem aspoň symbolicky něco udělat. To se jim nedařilo a k závěru se začínali projevovat emoce, trestané žlutými kartami. Posledních deset minut navíc získali převahu opět hosté a s klidem zápas dotáhli do vítězného konce. Celkově vyhrála Omonia 4:0 a v Evropské lize kráčí dále, zatímco Metalurg se s evropským pohárem loučí. Ode mě je to dnes vše, přeji příjemný večer a někdy zase na shledanou. (22:39:34)

90+2

90
    Metalurg je tedď zavřený na své polovině a Omonia jen a jen tlačí, Roushias měl sraženou střelu.

88
    Grigalašvili dostal přesně do běhu od Potého, s míčem naznačil kličku a rychle vystřelil, netrefil ale bránu.

86
    Ristovskiho faul na Rubia byl posouzen jako nedovolený a makedonský hráč navíc dostal žlutou kartu.

85
    I domácí rozehráli další svůj rohový kop, který byl dobrý akoraát tak k zapsání do statistik, zakončení vidno nebylo.

84
    Ten rozehráli na krátko a po několika přihrávkách se ke střele dostal Cristovao, který byl hodně nepřesný.

83
    Hosté zápas dohrávají s naprostým přehledem, teď si vybojovali roh.

80
    Dlouho trvala tato ofensiva před Efremovem, kypřané dlouho otáleli se střelou, až si na levé straně seběhl Roushias a zkusil to zprvní, minul.

79
    Krstev rozehrával přímý kop, zkusil přímou střelu, kterou na poslední chvíli vyrážel gólman Moreira.

78
    I na druhé straně se zažlutilo. Karton dané barvy viděl Stepanov.

77
    Hráčům Metalurgu pomalu začínají pracovat nervy, žlutou kartu právě obdržel Gjorgievski.

76
    Roushias si neuhlídal své postavení a byl přistižen v ofsajdu.

74
    Došlo k poslední výměně i u Nikósie, na střídačku odchází Fofana a do hry se zapojí Rubio.

73
    Stojanovski byl v souboji s Fofanou faulovaný, hosté se budou bránit.

72
    Roushias se dostal do šestnáctky, kde šel k zemi, rozhodčí však nechal ve hře pokračovat.

69
    Ten rozehráli hosté na krátko a pouze drží čas.

68
    Grigalašvili vybojoval roh.

66
    Máme tu poslední změnu na střídačce domácího týmu, ze hřiště odchází Angelov, kterého nahrazuje Chavoli.

65
    Krstev byl v zákroku na Assise příliš tvrdý a po zásluze vidí žlutou kartu.

64
    Cristovao rozehrál rohový kop, pro balón si došel Poté, ale na Efremova byl krátký.

63
    Druhé střídání u vedoucího týmu, zelený pažit pomalu opouští Serginho a do hry se zapojí Roushias.

61
    Omonia rychle rozehrála a přišel další faul, Radeski fauloval Cristovaa a je potrestaný žlutou kartou.

60
    Hosté o sobě nenechali dlouho vědět, Fofana opět rychle utekl a byl faulovaný.

59
    Omonia se teď ještě více zatáhla a domácí tlačí, Gjorgievski se napřáhl na hranici velkého vápna, houf před sebou ale neprostřelil.

56
    Domácí se ani tak nevzdávají, teď to byl Krstev, který se tvrdě opřel do balónu.

54
    Omonia Nikósie právě vstřelila branku!
    Střídání se kypřanům vyplatilo a jejich silný tlak se nakonec vyplatil. NUNO ASSIS si s míčem naběhl do středu hřiště a v rychlosti ho poslal do protipohybu domácího gólmana. 0-1

52
    Grigalašvili si chtěl obehrát Ristovskiho, podařilo se mu to, ale makedonský hráč se s tím nevypořádal a hráče Nikosie fauloval.

50
    Rodri šel do hlavičkového souboje s Radeskim a dostal v něm pěkně naloženo, hosté však budou rozehrávat.

48
    Serginhova tvrdá střela nepřešla přes Ristovskiho.

47
    Angelov zpracovával už v ofsajdu.

46
    Do druhé půle přichází týmy s několika změnami, u domácích nenastoupil na druhou půli Mitrov a Tanturovski, místo kterých přišli Krstev a Radeski. Omonia si přichystala pouze jednu změnu, na hřišti už neuvidíme Kyriakou, ale Nuno Assise.

46

První půle je již minulostí a stav je stále stejný, 0:0. Celý poločas byli lepším týmem hosté, ale ani ti si nedokázali vypracovat nějakou gólovou příležitost a tak jsme gól zatím neviděli. Hraje se jinak čistě bez větších faulů a emoce zatím nejsou dávány na povrch. Zápas je už téměř rozhodnut po minulém zápase, proto hrají kypřané s přehledem a v poklidu. Počkejme si tak na poslední poločas, který začíná přibližně ve 21:46.

45+1

45
    O něj v rychlosti přišli a dopředu šli hosté, ty zastavil až praporek, který hlásil Potému ofsajd.

44
    Fofana fauloval na polovině soupeře, míč mají makedonci.

43
    Girgalašvili měl velkou rychlost a byl faulovaný, za balón se postavil sám, ale nastřelil pouze zeď.

41
    Cristovao se ocitl osamocený v šestnáctce, balónu se možná trochu lekl a než se odhodlal ke střele, balón byl fuč.

40
    Ten byl po zpomalení faulovaný a vše se chysté na trestňák proti Efremovi.

39
    Angelov se dostal po centru do zakončení, to bylo ale slabé a na druhou stranu sprintoval s míčem Fofána.

38
    Mitrov faulovaný Potém, domácí budou v tlaku pokračovat.

37
    Angelov přešel přes dva hráče, narazil si se Stojanovskim a rychle vystřelil, střela mu ale nesedla a Moreira neměl těžkou práci.

34
    Tento kop Omonia možná trochu přetaktizovala, hned čtyři hráči stáli za míčem a po několika tečích nakonec nastřelili vybíhající zeď.

33
    Fofana si došel pro faul od Mitreva a hosté budou kopat přímý kop asi ze třiceti metrů.

32
    Angelov nafilmoval pád, irský sudí stál blízko a vše správně posoudil.

29
    Mitrov s Angelovem podnikli ofensivní výpravu na polovinu Omonie, druhý jmenovaný se už chystal ek střele, ale rychle se vracející obránci kyperského týmu stihli vše uhasit.

26
    Cristovao centroval na Grigalašviliho, který se do balónu opřel a jen o vlásek netrefil Efremovu bránu.

25
    Po druhém rohu se hráči Omonie nedostali ani k zakončení, i tak mají stále míč pod svou kontrolou.

24
    Cristovao rozehrával další roh, odražený balón se dostal k Potému, jehož placírka byla od protihráče nasměrována za bránu.

23
    Do toho se nedostali, vše skončilo po nepřesné přihrávce od Rodriho.

22
    Hosté teď drží míč a pomalu taktizují na další výpad.

20
    Dlouhý nákop dopředu úspěch neslavil a Nikósie mohla vlétnout do protiútoku.

19
    Dalčeski šel k zemi na vlastní polovině, Metalurg bude při míči.

17
    Hra se stále přelévá z jedné strany na druhou bez střeleckých pokusů.

14
    Roh rozehrával Girgalašvili, našel přesně Lobzhanidzeho, který hlavičkoval mimo.

13
    Cristovao se pokusil odcentrovat míč do šestnáctky, jeho pokus byl sražený na roh.

11
    Fofana si dobře počínal a byl zastavený až faulem.

10
    Tomu se Omonia v klidu ubránila a míří dopředu.

9
    Angelov si udělal prostor a po dvou rychlých krocích vypálil, do střely se mu položil Stepanov, roh pro domácí.

8
    To se Metalurgu nepovedlo a už zase hrají kypřané.

7
    Tentokrát se na zemi ocitl Mitrov, domácí mají šanci vybudovat nějaký útok.

6
    Dlouhý pas našel Serginha, ten hlavou dával pouze gólmanovi do koše.

5
    Poté byl v průchodu mezi hráči zatažen za dres, hosté budou rozehrávat asi ze čtyřiceti metrů.

2
    Do prvního zakončení se dostali hosté, Fofana byl autor střely, která skončila u Efremova.

1

FK Metalurg Skopje: Efremov – Ristovski, Gjorgievski, Leskaroski, Dodevski – Dalčeski, Mitrev, Tanturovski, Mitrov, Stojanovski – Angelov
    Náhradníci: Igeski, Djinov, Jakimoski, Krstev, Naumovski, Chavoli, Radeski

Omonia Nikósie: Moreira – Lobzhanidze, Stepanov, Kyriakou, Acquistapace – Rodri, Grigalašvili, Cristovao, Serginho, Fofana – Poté
    Náhradníci: Giorgallides, Margaca, Panayiotou, Nuno Assis, Roushias, Roberto, Alex Rubio

Rozhodčí: Sutton – MacGraith, Broughton.

Dobrý den, vítám vás u online reportáže odvetného zápasu třetího předkola Evropské ligy mezi týmy FK Metalurg Skopje a Omonia Nikósie. První společné klání vyhrála dnes hostující Omonia 3:0 a do dnešního boje bude vstupovat s daleko větším poklidem. Makedonský celek bude mít výhodu domácího prostředí a hlasitějšího publika, ale ani tak nebude v tomto duelu favoritem, natož pak favoritem na celkový postup. Toto utkání bude pod irským dohledem a ve Skopje vypukne ve 20:45.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.