Trenčín – Pavlodar 2:5 (kon.) | Kometa Brno – Chabarovsk 2:1 (kon.) | Olomouc – Pardubice 4:0 (kon.)
Sparta – Záhřeb 3:2 (kon.) | Bardejov – Poprad 3:2 (2:1 po s.n.) | Motor ČB – Kladno 4:1 (kon.)
Jihlava – Znojmo 2:1 (2:1 po s.n.) | Litvínov – K. Vary 1:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Plzeň 2:0 (kon.)
Slavia – Vladivostok 4:2 (kon.) | Trnava – Břeclav 8:4 (kon.) | Šumperk – Havlíčkův Brod 2:4 (kon.)
Litoměřice – Chomutov 3:1 (kon.) | SHK Hodonín – Piešťany 4:4 (kon.) | Val. Meziříčí – Nový Jičín 4:3 (kon.)
Pelhřimov – Žďár n/S 4:5 (kon.) | Benátky n/J – Kadaň 1:3 (kon.) | Prostějov – Třebíč 6:3 (kon.)
Fehérvár – Nové Zámky 7:4 (kon.)
DRACI PARS ŠUMPERK
2:4 (1:0, 1:1, 0:3)
HC Rebel Havlíčkův Brod
Úterý 12.08.2014, 18:00 • Zimní stadion Šumperk • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Rebelové vyjeli na led už v červenci o čemž svědčí i porce odehraných utkání. Těch doposud v přípravě odehráli pět ze krerých si na své konto připsali dvě výhry a tři prohry.

Šumperk v přípravě zatím stihl odehrát jedno utkání a to na domácím ledě, proti celku Ariada-Akparsk Volžsk který v rusku hraje druhou nejvyšší soutěž. Tento zápas skončil po šedesáti minutách nerozhodně v prodloužení o své výhře pak rozhodli hosté.

Salith Šumperk: Vajner (Zelenka) – Drtil, Slavík, Petira, Novotný, Holík, Starý, Vácha, Beneš – Vachutka, Moskal, Staněk – Velecký, Lehečka, Haas – Berger, Žálčík, Brunec – Cink, Dostálek, Vávra – Gewiese, Kužílek

HC Rebel Havlíčkův Brod: Barus (Novák) – Semrád, Zítka, Sedlák, Pavlíček, Kolář, Prokop,Jeník, Kulhánek, Minárik, Řehák, Maliník, Sedláček, Stehlík, Trummer, Milfait, Přikryl, Endál, Boček, Pejchar

Rozhodčí: Kika – Matěj, Zouhar.

00:01

00:01
    Úvodní buly vhozeno, jako první se puku ujali domácí hráči.

02:00
    Střelu Žálčíka vyrazil Barus Betony, následně ještě musel čelit dorážce Brunce

03:25
    Prokop nahazoval puk před bránu na Maliníka a ten ho lehčí tečí poslal na hruď Vajnera.

03:44
    Nepřesná rozehrávka Drtila u puku jsou hosté.

05:21
    Střela Lehečky jen těsně minula bránu Baruse.

06:01
    Zakázané uvolnění Havlíčkova Brodu, vhazuje se po levici Baruse.

06:07
    Lukáš Žálčík a Štěpán Jeník dostávají dvě minuty za podražení. Hraje se ve čtyřech na obou stranách.

07:40
    Šumperku se nedaří rozehrávka ve vlastním pásmu.

08:02
    Trummer dostal pěkný pas od Sedláčka, nadějnou akci ale zastavil ofsajd.

08:07
    Obě mužstva hrají v plném počtu.

09:13
    Endálovu střelu od mantinelu schoval Vajner do své výstroje.

09:38
    Lehečkova střela byla zblokována.

10:07
    Haas byl faulován a Šumperk si tak zahraje přesilovku. Dvě minuty za krosček dostává Kryštof Kulhánek.

11:02
    Holíkova střela z modré byla sražena vysoko nad bránu.

11:26
    Draci právě vstřelili branku!
    Šumperk využívá přesilovku a ujímá se vedení. K odraženému puku se jako první dostal JAN BERGER který přesnou dorážkou nedal Barusovi šanci.

12:35
    Zakázané uvolnění Rebelů.

13:38
    Moskal fauloval Rebelové mají výhodu.

13:46
    Patrik Moskal si jde odsedět dvě minuty za podražení.

14:25
    Pavlíček poslal puk na teč na Maliníka, ten ale nedokázal trefit domácí bránu.

15:46

17:01
    Vávra dokázal vystihnou přihrávku Rebelů ti si ale kotouč rychle vzali zpět do své moci.

18:20
    Nahozený puk vyrazil Vajner do rohu kluziště.

18:25
    Puk sražen do ochranné sítě, vhazuje se před bránou Vajnera.

18:39
    Zítka si hledal prostor ke střele který nakonec našel u levého kruhu, jeho střelu Vajner vyrazil.

18:47
    Další přesilovka pro Šumperk. Dvě minuty si de odpykat Petr Zítka za podražení,

19:00
    Haasova střela se mezi tři tyče nevešla.

19:25
    Sedlák vyhazuje přes všechny čáry, oba týmy střdídají.

19:52
    První třetina se dohrává v rohu kluziště.

20:00

V první třetině jsme viděli jeden gól který padl na domácí straně a to když se k dorážce dostal Jan Berger. Obě mužstva se pak dostala k několika šancím která ale nedokázala proměnit.
    Do druhé třetiny tak vstoupíme za stavu 1:0.

Další třetina začne přibližně v 18:46

20:01

20:32
    Drtilovu střelu zastavil Pavlíček. Šumperk dohrává přesilovku z první třetiny.

20:53

21:15
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    Jednomu z domácích hráčů přeskočil puk hokejku, této chyby dokázal využít JAN BOČEK který střelou do levého horního růžku nedal Vajnerovi šanci. Asistence: Kryštof Kulhánek.

21:42
    Holík 2+2 minuty hrubost.
    Adam Řehák pět plus do konce utkání hrubost. Trest odpykává Kryštof Kulhánek.

23:32
    Drtil viděl volného Vachutku na modré čáře, ten se mohl dostat do velké šance ale v poslední chvíli mu puk odskočil od hokejky.

23:44
    Novotného střela z modré šla vysoko nad branku Baruse.

24:14
    Zakázané uvolnění domácího celku. Vhazuje se po levici Vajnera.

25:45
    Holík na ledě následuje minutová přesilovka pro Šumperk.

26:42

27:15
    Z ostého úhlu to zkoušel Dostálek, Baruse ale nepřekvapil.

28:12
    Aleš Staněk ujížděl sám na Baruse, jeho zakončení bylo ale nepřesné.

29:31
    Sedláček poslal puk mezi kruhy na Prokopa, do jeho následné střely nastavil hokejku jeden z domácách hráčů a znemožnil mu tak zakončit.

30:08
    Endálova střela z modré byla zblokována do ochranné sítě.

30:08
    Na domácí straně došlo ke střídání brankářů. Vratislava Vajnera nahradil Daniel Zelenka.

31:34
    Hru teď na každé straně tvoří řada nepřesností a tak se ani jede tým nedostal zatím do nějaké výraznější šance.

33:26
    Trummer poslal puk před branku na volného Endála ten v dobré šanci trefil dobře postaveného Zelenku.

33:45
    Potrestáná háčská lavice Havlíčkova Brodu za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpykává Ondřej Stehlík.

34:04
    Šumperk rychle využívá přesilovou hru. Lehečkovu střelu z modré vyrazil brankář Barus na hůl MICHALA PETIRY který střelou nad jeho betony posílá Šumperk opět do jednogólového vedení. Asistence: Jakub Lehečka.

37:27
    Přikrylovu tvrdou střelu z levého kruhu schoval Zelenka do lapačky.

38:01
    Zakázané uvlonění Rebelů. Vhazuje se po levici Baruse.

38:36
    Lehečka poslal puk na volného Haase, tomu se v dobré šanci položil do střely Prokop.

39:55
    Dostálek zpoza branky posílal puk na Vávru ten v dobré pozici trefil pouze stojícího Baruse.

40:00

Ve druhé třetině dokázali Rebelové rychle vyrovnat po gólu Bočka. Vedení Šumperku vrátil v pětatřicáté minutě nováček v týmu Petira, který tak při svém prvním zápase za Šumperk střílí svou premiérovou branku.

Další třetina začne přibližně v 19:36

40:01

41:08
    Nedáš dostaneš ! Šumperk měl dvě dobré příležitosti ke skórování ale ani jednu nevyužil. Na druhé straně se do samostatného úniku dostal LUKÁŠ ENDÁL která bekhendovým blafákem překonal Zelenku. Asistence: Jan Trummer

41:48
    Tak to je velká rána pro Šumperk. Maliníkova střela se odrazila od Zelenkových betonů na hůl JANA TRUMMERA který pohotovou dorážkou posílá Havlíčků Brod do vedení. Asistence: Roman Maliník, David Pavlíček.

45:46
    Zelenka teď předvedl pěkný zákrok lapačkou.

46:41
    Lehečka přenechal puk na modré Veleckému který následnou střelu vyslal nad bránu Baruse.

47:30
    Tomáš Brunec usedá na trestnou lavici na dvě minuty za vysokou hůl.

47:35
    Šumperk se po vhazování osvobozuje.

48:10
    Semrádovu střelu vyrazil Zelenka nešťastně do nohy JANA TRUMMERA který si tak připisuje svojí druhou branku v uktání. Asistence: Tomáš Semrád.

49:30
    Šumperk bude hrát v oslabení. Ondřej Starý si jde odpykat dvě minuty za hákování.

50:15
    Drtilova střela z modré byla sražena mimo tři tyče Baruse.

50:56
    Přikryl posílal puk na slepo před bránu, tam si ho ale jako první všiml Petira který kotouč vyhodil do bezpečí.

51:30

52:31
    Slavík teď doslova namazal puk na hůl Endálovi který tak ujížděl sám na Zelenku, ten mu ale v dobré příležitosti vypíchl puk z hole.

54:36
    Sedláčkovu střelu srazil za domácí branku Slavík.
    Hosté otočili skóre v úvodu třetí třetiny

55:12
    Sedláček dostal pěkný pas od svého spoluhráče, jeho gólovou šanci zneškodnil Zelenka výborným zákrokem lapačkou.

55:45
    Endálova střela se mezi tři tyče nevešla.

56:36
    Semrádovu střelu z modré vyrazil Zelenka do rohu kluziště.

56:59
    Puk v hledišti, vhazuje se ve středním pásmu.

57:40
    Velecký přebruslil všechny své soupeře až se nakonec ocitl před bránou Baruse, jeho zakončení ale nebylo přesné.

58:49
    Vávra bekhendem poslal puk před branku tam ho jako první našel Dostálek který orazítkoval betony Baruse.

60:00

Nyní budou na každé straně následovat tři samostatné nájezdy.

Nájezdy ovládli hráči Havlíčkova Brodu za který se trefili Milfait s Maliníkem, na straně Šumperka proměnil jedinný nájezd Berger. (20:09:51)

Kateřina Glogarová

Branky a nahrávky: 12. Berger, 35. Petira (Lehečka) – 22. Boček (Kulhánek), 42. Endál (Trummer), 42. Trummer (Maliník, Pavlíček), 49. Trummer (Semrád)

DRACI PARS ŠUMPERK: Vajner (Zelenka) – Drtil, Slavík, Petira, Novotný, Holík, Starý, Vácha, Beneš – Vachutka, Moskal, Staněk – Velecký, Lehečka, Haas – Berger, Žálčík, Brunec – Cink, Dostálek, Vávra – Gewiese, Kužílek

Rozhodčí: Kika – Matěj, Zouhar