Vítkovice – Čerepovec 3:5 (kon.) | Třinec – Košice 4:0 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
3:5 (2:1, 1:3, 0:1)
Severstal Čerepovec
Čtvrtek 14.08.2014, 15:00 • WERK ARENA Třinec • STEEL CUP

Za necelé dvě hodiny je na programu čtvrtý duel turnaje mezi Oceláři Třinec a slovenským mistrem HC Košice. U tohoto duelu se s Vámi těším, na počtenou! (17:04:55)

Severstal se se šesti body ujímá vedení v tabulce Steel Cupu 2014, Vítkovice zůstávají na třech bodech.

Skončil zápas mezi vedoucími celky tabulky Steel Cupu, lépe ze zápasu vycházejí hráči Severstalu Čerepovec, kteří si výhrou 5:3 zajistili první místo tabulky. Jedinou branku ve třetí třetině měl na svědomí Kazakovtsev, který se prosadil z nenápadné akce.

60:00

59:48
    Utkání se dohrává v pásmu Vítkovic.

59:20
    Dolejše od modré ohrozil Urbom. Vítkovický brankář vyrazil pokus Urboma za branku, kotouč se ale od mantinelu odrazil zpět do brankoviště. Dolejš musel přerušit hru.

58:55
    Hráči ruského týmu navíc kontrolují puk, zdá se, že o vítězi je rozhodnuto.

58:24
    Čerepovci se povedlo dostat puk do střední třetiny, Vítkovice si nemohou vytvořit souvislejší tlak.

58:01
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:39
    Ostravané drží útočnou třetinu, zatím se ale přes zformovanou obranu Severstalu nedokáží dostat k zakončení.

56:57
    Mons se natlačil až do střelecké pozice, jeho následný pokus ale byl sražen do ochranné sítě.

56:45
    Přechod Vítkovic do útoku tentokráte hatí ofsajd.

56:29
    Nepřesná rozehrávka na straně Vítkovic znamená icing. Hra se stěhuje před Dolejše.

56:18
    Vítkovicím se nedaří přechod modré čáry, Severstal jen odpaluje kotouč do pásma Ostravanů.

55:51
    Severstal se opět brání, tentokráte za cenu zakázaného uvolnění. Buly před Magarilovem.

55:22
    Kovář zaváhal na modré a pustil Monakhova do protiakce. Hostující froward pálil švihem, kotouč letěl nad bránu.

55:01
    Sražený pokus Vandase letěl nad branku, Magarilov ale raději ukryl puk v lapačce.

54:46
    Vítkovičtí se hodně snaží o korekci stavu, zatím ale nemohou prostřelit brankáře Severstalu

54:29
    Puk nakonec zůstal před brankovou čarou, skóre se tedy nemění.

Daniel Ježek

Branky a nahrávky: 12. Káňa (Svačina, Němec), 15. Káňa (Svačina, Němec), 37. Húževka (Burger) – 7. Chernov (Kagarlitskiy, Mons), 24. Stolyarov (Kazakovtsev), 30. Chernov (Mons, Kagarlitskiy), 35. Kazakovtsev (Stolyarov), 47. Kazakovtsev

HC Vítkovice Ridera: Dolejš (Šindelář) – Stehlík, Šenkeřík, Kovář, Čerešňák, Klok, Štencel, Pastor, Dudáš – Húževka, Burger, Šedivý – Svačina, Němec, Káňa – Zdráhal, Kolouch, Kucsera – Szturc, Hlinka, Vandas
    Severstal Čerepovec: Magarilov (Smiryagin) – Shefer, Urbom, Shinin, Stasenko, Arzamastsev, Lukin, Kalashnikov, Nekolenko – Kvapil, Zemchenko, Stolyarov – Kagarlitskiy, Chernov, Mons – Monakhov, Berdnikov, Dedunov – Kuvaev, Kuptsov, Kazakovtsev

Rozhodčí: Mikula, Trombik – Hlavatý, Tošenovjan