Eindhoven – Breda 6:1 (kon.) | Dordrecht – Zwolle 1:2 (kon.) | Twente – Den Haag 2:2 (kon.)
Arnhem – Cambuur 2:2 (kon.)
SBV Vitesse Arnhem
2:2 (2:1)
SC Cambuur Leeuwarden
Sobota 16.08.2014, 20:45 • GelreDome (kapacita 28 278 míst) • Nizozemská Eredivisie

Já vám děkuji za pozornost, na shledanou. (22:40:00)

Je tu konec velice vyhroceného utkání, které bylo plní emocí. Do vedení šli v desáté minutě hostí, kdy se prosadil střelec Hemmen. Vyrovnání přišlo již za dalších deset minut, kdy se prosadil Labyad. Tento mladík později zápas otočil, když skvěle kopl penaltu. Ovšem hosté v osmdesáté deváté minutě dokázali srovnat.

90+5

91+4
    Již se hraje nad rámec nastaveného času a emoce propukají naplno.

90+2
    Teď se celé Vitesse bouří, Dauda byl jednoznačně faulován, ale rozhodčí měl zakrytý výhled a neviděl celou situaci nejlépe, ale podle mého názoru teď ošidil domácí o penaltu.

90
    Žlutou kartu dostává Velthuizen (SBV Vitesse Arnhem), když nezvládl zkrotit své emoce.

90
    Střídání v týmu SBV Vitesse Arnhem: ze hřiště odchází Kazaishvili, přichází Dauda.

89
    Cambuur právě vstřelil branku!
    Hostí v samotním závěru vyrovnávají, nejprve se po rohu ke střele dostal Barto, ale jeho radost mu sebral domácí brankář, ten však míč vyrazil k zcela nepokrytému BARTHOLOMEWO OGBECHEVI, který z metru propálil vše, co mu stálo v cestě.

89
    Rohový kop pro Cambuur.

87
    Olijnik se málem řítil sám na brankáře, ale celou situaci dokázali vyřešit oba stopeři, kteří ho vzali do kleští a nepustili k pořádnému zakončení.

86
    Po volném kopu se však hosté vydali do protiútoku, který ale skončil dříve, než začal.

85
    Wallace byl faulovaný u rohového praporku, přímý kop pro Vitesse.

84
    A již po několikáté jdeme z tutovky do tutovky! Kazaishvili utekl po levé straně a následně obehrál stopera, pak ale udělal možná zbytečnou zasekávačku a tím ztratil čas ke střele, brankář ho skvěle vyšachoval svým výběhem.

82
    Barto měl na svých nohách vyrovnání, ale nakonec byl odpískán útočný faul, když mohl jmenovaný v klidu střílet do prázdné brány, teď měli domácí pěknou porci štěstí.

81
    Střídání v týmu SC Cambuur Leeuwarden: ze hřiště odchází Rusnák, přichází Dijkstra.

80
    Dopředu vystartovala hned šestice hráčů Leewardenu, celou akci vedl Leerdam, ale nepřihrál přesně Labyadovi.

79
    Leerdam mohl střílet z první ale nedohodl se s Olijnikem, který si míč vzal pro sebe a následně jej ztratil.

79
    Dlouhou dobu jsme neviděli střelu na brankáře, teď se o ní pokoušel Labyad, ale trefil je bránícího hráče.

78
    Rusnák má po celý zápas problém s pravým nártem, nyní je ošetřován za pomezní čárou.

Radek Francouz

Branky: 20. Labyad (Vejinovic), 37. Labyad (pen.) – 10. Hemmen (Meleg), 89. Ogbeche

Karty:   53. Pröpper (ARN), 90. Velthuizen (ARN) – 4. Ogbeche (CMU), 65. Bijker (CMU)

SBV Vitesse Arnhem: Velthuizen – Kruiswijk, Kashia, Leerdam, Wallace, van der Heijden, Vejinovic, Pröpper, Traoré, Labyad, Kazaishvili.
    Náhradníci: Room, Đurđević, Olijnik, Dauda, Bosz, Achenteh, Diks.

SC Cambuur Leeuwarden: Nienhuis – Reijnen, Droste, Andriuškevičius, Bijker, El Makrini, Bakkerm, Rusnák, Meleg, Ogbeche, Hemmen.
    Náhradníci: Pereira, Barto, Schokker, Dijkstra, Zeinstra, Schepers, Mac-Intosch.

Rozhodčí: Braamhaar – de Vries, Kleinjan.