Eindhoven – Breda 6:1 (kon.) | Dordrecht – Zwolle 1:2 (kon.) | Twente – Den Haag 2:2 (kon.)
Arnhem – Cambuur 2:2 (kon.)
SBV Vitesse Arnhem
2:2 (2:1)
SC Cambuur Leeuwarden
Sobota 16.08.2014, 20:45 • GelreDome (kapacita 28 278 míst) • Nizozemská Eredivisie

Já vám děkuji za pozornost, na shledanou. (22:40:00)

Je tu konec velice vyhroceného utkání, které bylo plní emocí. Do vedení šli v desáté minutě hostí, kdy se prosadil střelec Hemmen. Vyrovnání přišlo již za dalších deset minut, kdy se prosadil Labyad. Tento mladík později zápas otočil, když skvěle kopl penaltu. Ovšem hosté v osmdesáté deváté minutě dokázali srovnat.

90+5

91+4
    Již se hraje nad rámec nastaveného času a emoce propukají naplno.

90+2
    Teď se celé Vitesse bouří, Dauda byl jednoznačně faulován, ale rozhodčí měl zakrytý výhled a neviděl celou situaci nejlépe, ale podle mého názoru teď ošidil domácí o penaltu.

90
    Žlutou kartu dostává Velthuizen (SBV Vitesse Arnhem), když nezvládl zkrotit své emoce.

90
    Střídání v týmu SBV Vitesse Arnhem: ze hřiště odchází Kazaishvili, přichází Dauda.

89
    Cambuur právě vstřelil branku!
    Hostí v samotním závěru vyrovnávají, nejprve se po rohu ke střele dostal Barto, ale jeho radost mu sebral domácí brankář, ten však míč vyrazil k zcela nepokrytému BARTHOLOMEWO OGBECHEVI, který z metru propálil vše, co mu stálo v cestě.

89
    Rohový kop pro Cambuur.

87
    Olijnik se málem řítil sám na brankáře, ale celou situaci dokázali vyřešit oba stopeři, kteří ho vzali do kleští a nepustili k pořádnému zakončení.

86
    Po volném kopu se však hosté vydali do protiútoku, který ale skončil dříve, než začal.

85
    Wallace byl faulovaný u rohového praporku, přímý kop pro Vitesse.

84
    A již po několikáté jdeme z tutovky do tutovky! Kazaishvili utekl po levé straně a následně obehrál stopera, pak ale udělal možná zbytečnou zasekávačku a tím ztratil čas ke střele, brankář ho skvěle vyšachoval svým výběhem.

82
    Barto měl na svých nohách vyrovnání, ale nakonec byl odpískán útočný faul, když mohl jmenovaný v klidu střílet do prázdné brány, teď měli domácí pěknou porci štěstí.

81
    Střídání v týmu SC Cambuur Leeuwarden: ze hřiště odchází Rusnák, přichází Dijkstra.

80
    Dopředu vystartovala hned šestice hráčů Leewardenu, celou akci vedl Leerdam, ale nepřihrál přesně Labyadovi.

79
    Leerdam mohl střílet z první ale nedohodl se s Olijnikem, který si míč vzal pro sebe a následně jej ztratil.

79
    Dlouhou dobu jsme neviděli střelu na brankáře, teď se o ní pokoušel Labyad, ale trefil je bránícího hráče.

78
    Rusnák má po celý zápas problém s pravým nártem, nyní je ošetřován za pomezní čárou.

76
    Van der Heijden měl problémy s dotírajícím Hemmenem, míč končí v zámezí a autové vhazování pro domácí.

75
    Střídání v týmu SBV Vitesse Arnhem: ze hřiště odchází Traoré, přichází Olijnik.

74
    Traoré málem ukličkoval sám sebe, ale u míče zůstávají stále domácí.

73
    Schepers se nedohodl s nabíhajícím Hemmenem a ten míč podběhl.

72
    Velthuizen si opět zahrál s míčem, byl zahnán až na své malé brankoviště, odkud míč poslal až za půli soupeře.

70
    Rusnák se krátce po návratu na hřiště zapojil do útočné akce hostů, ale ta se jim příliš nevydařila, již hrají domácí.

68
    Na opačných stranách trávníku zůstali ležet dva hráči, Traoré a Rusnák, oba dva již vypadají v pořádku a hra může pokračovat.

67
    A opět tu je Traoré, který to zkusil z velice ostrého úhlu, stadionem to jen zahučelo a myslím, že Nienhuis musel být rád, že jeho pokus nemířil do brány.

66
    Traoré se elegantně vyhl Drostemu a okamžitě centroval do prostoru šestnáctky, kde však nikoho ve žlutočerném nenašel.

65
    Žlutou kartu dostává Bijker (SC Cambuur Leeuwarden).

64
    To byla dobrá šance pro Kashiu, který se dokázal z rohu dostat k hlavičce, naštěstí pro hosty nenasměroval míč mezi tři tyče.

64
    Střídání v týmu SC Cambuur Leeuwarden: ze hřiště odchází Bakker, přichází Barto.

63
    Ogbeche teď přeci jen dokázal čistě zastavit Traorého, který se již připravoval ke střele, ale první jmenovaný ho čistě zastavil.

61
    Kruiswijk na nic nečekal a nic neriskoval, okamžitě co se dostal do většího tlaku, odkopl míč do bezpečí.

59
    Traoré je dnes velice aktivní a na levé straně hřiště dělá obraně veliké potíže, nyní se opět pokusil o střelu, ale obrana proti ní včas vystoupla a zneškodnila jí.

57
    Domácí tým se dostává do tlaku, Cambuur má veliké problémy.

57
    Střídání v týmu SC Cambuur Leeuwarden: ze hřiště odchází Meleg, přichází Schepers.

55
    Wallace se dostal do střelecké pozice na pravé straně hřiště, na nic nečekal a z první se opřel do střely, která jen o kousek minule hostující bránu.

54
    Van der Heijden si zahrával na kraji pokutového a přišel o míč, naštěstí pro domácí vše dokázal vyřešit Kashia.

53
    Žlutou kartu dostává Pröpper (SBV Vitesse Arnhem).

52
    K přímému kopu se postavil slovenský hráč Rusnák, kterému však střela příliš nesedla a skončila vysoko nad bránou.

51
    Kruiswijk fauluje, míč pro hostující celek. Ihned po rozehrání přichází další faul Vitesse, tentokrát se přestupku dopustil Vejinovic.

49
    Labyad se vydal do rychlého protiútoku, kde ještě dokázal najít Traorého, který vystřelil doprostřed brány.

48
    O svou šanci si chtěl říct také Ogbeche, ale nedostal se k zakončení.

47
    Domácí skvěle napadají!

46
    Leerdam se tlačil do koncovky, ale s obranným zákrokem se vytasil Bijker.

46
    Hosté ihned ze začátku poločasu ztrácí míč.

46

Rozhodčí nenastavil ani vteřinku a hvizdem ukončil první poločas, ve kterém jsme byly svědky tří branek. Gólový účet otevřel v desáté minutě Hemmen, když jeho pokus tečoval jeden z obránců a Velthuizen byl bez šance. Ovšem později se prosazovali domácí, přesně Zakaria Labyad, který dvěma góly otočil výsledek ve prospěch Arnhemu.

Hrajte s Tipsportem každý týden o dva tisíce korun!
    Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45

44
    Vejinovic byl ve svém napadání zbytečně neohrabaný a dopustil se faulu.

43
    Hra se ale záhy přesunula na druhou stranu, kde se El Makrinimu přímý kop vůbec nevyvedl.

42
    Vejinovic se postavil k přímému kopu a tvrdou střelou obstřelil zeď, ale zároveň poslal míč příliš vysoko, bude odkopávat od branky.

41
    Andriuškevičius měl co dělat s rychlým Traorém a musel si počínat nedovoleným způsobem.

40
    Bakker dokázal vystihnout úmysl Pröpper a zakládá po dlouhé době útok Leewardenu.

39
    Domácí vstřelená branka nakopla a opět dostávají Cambuur pod tlak, který stále stupňují.

37
    Arnhem právě vstřelil branku!
    ZAKARIA LABYAD se postavil k pokutovému kopu a provedl ho "lišáckým" způsobem, naznačil střelu doleva, ale ihned po náznaku placírkou uklidil míč k pravé tyči, brankář byl opět bez šance.

36
    Výborně to udělal Kazaishvili, který vybojoval svému týmu penaltu!

34
    Traoré si vyběhl s míčem do středu hřiště a pokusil o střelu z dobrých sedmadvaceti metrů. míč minul levý roh brány jen o metr.

33
    Střelec vyrovnávajícího gólu, Labyad si opět dělal prostor ke střele, ale tentokrát si daleko důrazněji počínal Droste. Vše bylo v rámci pravidel, pokračuje se ve hře.

32
    Kazaishvili si naběhl do uličky a dostal ideální nahrávku, ovšem skvělou defenzivní činností mu jeho střelecké plány sebral Reijnen.

30
    Ovšem přišla nepřesnost a dopředu mohou jít hráči Vitesse.

29
    Cambuur zmáčkl domácí v jejich vlastní půli a rychlými nahrávkami hledá cestu až k samotné brance.

29
    Kazaishvili prověřil pozornost hostujícího brankáře.

27
    Výborně to udělal van der Heijden, který nejen, že odebral míč Melegovi, ale dokonce to udělal tak šikovně, že z této situace nebyl roh.

26
    Teď asistent rozhodčího neodpískal jasný ofsajd a byla z toho málem gólová situace, nejprve Meleg promarnil svůj únik a později Hemmen netrefil bránu z dost dobré pozice.

25
    Domácí hráči sklízí potlesk publika, přesněji Labyad, který si s napadajícími hráči dělá co chce.

24
    Pröpper teď složil hostujícího hráče na půlce hřiště.

22
    Ale hosté si své vedení mohli vzít zpět. Dobrou šanci měl Hemmen.

20
    A přeci je to gól, celá akce ještě pokračovala a domácí ZAKARIA LABYAD propálil vše co mu stálo v cestě – 1:1. Asistence: Vejinovic.

19
    Hodně dobrou střelu vyslal Kruiswijk, který se to nebál zkusit z dobrých třiceti metrů a hostující brankář musí zasahovat.

18
    Domácí se dostávají do mírného tlaku a obrana Cambuuru má plné nohy práce, teď se do šance tlačil Leerdam.

17
    El Makrini přetáhl centr na Hemmena, bude se odkopávat od branky SBV Vitesse.

16
    Další nepřesnost v rozehrávce domácích, Kazaishvilimu míč přeskočil nohu a dopředu mohl jít Meleg, který byl faulován.

14
    Tak tohle bylo doslova o fous! Domácí brankář zaváhal a nakonec se rozhodl vyběhnout, toho málem dokázal využít Hemmen, ale Velthuizen byl v tomto souboji o krok dřív a odkopl míč do bezpečí.

14
    Vstřelená branka dodala celé hře jiný impuls.

13
    A Traoré se dostal do dobré hlavičkové příležitosti, ale brankář Nienhiuis nemusel zasahovat.

12
    Ovšem teď je tu slibná šance pro domácí v podobě rohového kopu.

10
    První střela na bránu však končí gólem! Meleg dokázal prostrč míč na skvěle naběhlého MICHIELA HEMMENA, který si balón nejprve zasekl a potom vystřelil, i za pomoci teče jednoho bránících hráčů doputoval míč až za záda domácího brankáře, který byl takřka bez šance. Asistence: Meleg.

10
    Na začátku desáté minuty jsme stále bez střely. Hraje se převážně po stranách hřiště,

9
    Wallace musel uklidnit celou hru, která byla příliš rozháraná. také jsme mohli vidět řadu nepřesných přihrávek od Leewardenu.

7
    Pröpper se dokázal uvolnit, ale sotva co dostal míč, začali ho napadat hned dva hráči hostí a domácí záložník neměl moc šancí na úspěšný průnik, nicméně u míče je Traoré.

5
    Sledujeme docela vyrovnanou partii od obou týmů, stále čekáme ale na nějakou šanci či střelu.

4
    Máme tu první karetní přestupek v podání Ogbecheho (Cambuur), který fauloval těsně za půlkou.

3
    Labyad měl problém se zpracováním míče a tak můžou hrát hosté.

2
    Domácí brankář Velthuizen si hodně zahrával s napadajícím Hemmenem, ale celou situaci vyřešil kličkou a následným odkopem.

1
    Domácí Vitesse se hned po rozehrávce vydali do útoku, ale o míč záhy přišli.

1

Ještě jednou mi dovolte vás přivítat u dnešního utkání druhého kola nizozemské Eredivisie. Do začátku zápasu zbývá něco okolo šesti minut.

SBV Vitesse Arnhem: Velthuizen – Kruiswijk, Kashia, Leerdam, Wallace, van der Heijden, Vejinovic, Pröpper, Traoré, Labyad, Kazaishvili.
    Náhradníci: Room, Đurđević, Oliynyk, Dauda, Bosz, Achenteh, Diks.

SC Cambuur Leeuwarden: Nienhuis – Reijnen, Droste, Andriuškevičius, Bijker, El Makrini, Bakkerm, Rusnák, Meleg, Ogbeche, Hemmen.
    Náhradníci: Pereira, Barto, Schokker, Dijkstra, Zeinstra, Schepers, Mac-Intosch.

Rozhodčí: Braamhaar – de Vries, Kleinjan..

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Hosté do tohoto duelu vstupují v roli outsidera, ale Vitesse určitě nedarují nic zadarmo. Cambuur nastoupil v prvním kole Eredivise proti jednomu z favoritů na titul, FC Twente. V Cambuurstadion bylo takřka vyprodáno a fanoušci hnali svůj tým již od začátku utkání. Gólová radost přišla ve třinácté minutě, kdy se prosadil slovenský záložník Albert Rusnák. První střelu na bránu vyslalo Twente až v osmdesáté osmé minutě a nakonec se tato střela ukázala jako gólová. Oba celky tedy braly po jednom bodu a Leeuwarden tato remíza dostala na jedenácté místo.

Je tu teprve druhé kolo takže spekulovat o aktuální formě týmu je velice složité, ale domácí zahájili letošní první kolo na hřišti jednoho z favoritů na titul, Ajaxu Amsterdam. V tomto duelu Ajax jednoznačně dominoval a krátce před poločasem Velthuizen poprvé kapituloval. Amsterdam později přidal další dvě branky. Arnhem však nesložil zbraně a Vejinovic snížil. Ovšem domácí stihli vstřelit čtvrtý gól a ovládnou tak duel. Ovšem dnes se SBV představí na domácí půdě a zde bude chtít vyhrát za každou cenu, ovšem ani nyní není favorit na výhru. Před druhým hracím víkendem se domácí nacházejí na sedmnáctém místě.

Marodka:
    Na straně Vitesse dnes do hry nezasáhne izraelský obránce Dan Mori, který se již měsíc potýká se zraněním kolene. SC Cambuur bude chybět Sander van de Streek, který se léči s vykloubeným ramenem. Další ztrátou je určitě i Furdjel Narsingh, který se potýká s namoženými třísly.

Zdravím všechny fanoušky nejpopulárnějšího sportu světa. Dnes zamíříme do Nizozemska, kde pokračuje druhé kolo Eredivise. My se zaměříme na utkání SBV Vitesse Arnhem – SC Cambuur Leeuwarden, kterým vás provede Radek Francouz.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Radek Francouz

Branky: 20. Labyad (Vejinovic), 37. Labyad (pen.) – 10. Hemmen (Meleg), 89. Ogbeche

Karty:   53. Pröpper (ARN), 90. Velthuizen (ARN) – 4. Ogbeche (CMU), 65. Bijker (CMU)

Náhradníci: Room, Đurđević, Olijnik, Dauda, Bosz, Achenteh, Diks.

Rozhodčí: Braamhaar – de Vries, Kleinjan.