Pardubice – Třinec 2:3 (1:2 po s.n.) | Sparta – Chomutov 2:3 (kon.) | Kometa Brno – Zlín 3:0 (kon.)
Hr. Králové – Mladá Boleslav 3:2 (2:0 po s.n.) | Pardubice – Sparta 2:1 (2:1 po s.n.) | Třinec – Chomutov 2:0 (kon.)
Zlín – Mladá Boleslav 4:2 (kon.) | Kometa Brno – Hr. Králové 3:6 (kon.)
HC Sparta Praha
2:3 (1:0, 1:1, 0:2)
Piráti Chomutov
Neděle 17.08.2014, 09:15 • ČEZ Arena Pardubice • Turnaj staršího dorostu

Je tu konec tohoto napínavého utkání, které dopadlo lépe pro hostující Piráty Chomutov. Ti se díky výhře 2:3 utkají v zápase o 5. místo. Děkuji vám za pozornost a nyní se přesouváme k duelu Mladá Boleslavi s Hradcem Králové. (10:52:27)

45:00

44:57
    Bureš ještě v samotném závěru zkusil vyrovnat, ale jeho dělovka se nevešla mezi tři tyče.

44:32
    Sparta díky hraje v šesti!

44:30
    Novák (CHM) je vyloučen za hákování. Zároveň si Sparta vzala oddychový čas, protože tohle je veliká šance na srovnání.

44:02
    Lidák dostal krásnou křižnou přihrávku a příklepem se pokoušel puk nasměrovat do protipohybu domácího brankáře, to se mu také podařilo, ale minul bránu.

43:09
    Sparťané chodí na trestnou lavici jako babička ráno pro rohlíky, dalším vyloučeným je Procházka za faul kolenem.

42:46
    Dušek nepřesně nahrával Fenclovi, který měl puk a dlouhou hokejku a tak mu odskočil, zakázané uvolnění Sparty.

42:08

41:57
    Chomutovu ale tato přesilovka vůbec nejde, Bureš vyhazuje.

41:08
    Jandus T. (SPA) je vyloučen na minutu za sekání.

40:50
    Piráti právě vstřelili branku!
    Nádherná kombinace od elitní formace Chomutova! Adámek po své střele ihned získal kotouč a posunol ho na volného ROHLU, který z první překonal brankáře domácích. Asistence: Adámek.

40:33
    Adámek již na několikáté vystřelil prověřil brankáře Sparty.

39:49
    Jindra přejel přes modrou čárou dříve než měl, postavení mimo hru.

38:48
    Další puk končí za tvrzením, vhazování po pravici Zvědělíka.

38:25
    Adámek si vybruslil s pukem do středu hřiště a střelou zápěstím donutil Choura k zákroku.

37:22
    Na několikrát teď Chour zachránil Spartu od pohromy! Nejprve vyrazil střelu Muchky a pak i následnou dorážku Adámka také bez větších problémů zlikvidoval.

36:38
    Polák tvrdě vystřelil, ale Chour nemusel zasahovat, protože kotouč minul branku.

36:14
    Jandus T. nahodil kotouč na bránu Zvědělíka a ten raději puk ukryl ve své lapačce.

35:47

35:24
    Palička vyhodil kotouč mimo hřiště, ale bylo to s tečí jednoho ze sparťanů .

34:37
    Dubský (SPA) je vyloučen za hákování, již nekolikátá přesilová hra pro Chomutov.

34:02
    Novák se opřel do skákavého a byla z toho tvrdá střela, která minula bránu jen o malý kousek.

33:58

33:07
    Dva v ofsajdy Chomutova v krátkém časovém sletu.

32:58
    Další trest pro Spartu, vyloučen je Eliáš za podražení.

31:58
    Dejmek se ihned pokusil o otočení zápasu, ale Chour nedopustil žádné větší komplikace.

31:07
    Obrovský zmatek v brankovišti Choura končí gólem! Nejprve Novák natlačil puk do brankoviště, kde byl zcela volný ŠILAR, který ho nakonec dostal za brankovou čáru. Asistence: Novák.

30:50
    Další puk končí mimo hrací plochu, vhazování před Chourem.

30:19
    Sparta začala velice aktivně a aktivním napadáním nutí soupeře ke ztrátám puku.

30:01

Hráči jsou již na ledě a vše nasvědčuje začátku třetí třetiny.

30:00

29:30
    Groger zůstal po nárazu do mantinelu zůstal ležet na ledě, ale naštěstí je jen mírně otřesen, hra pokračuje.

29:15
    Lidák (CHM) je vyloučen na minutu za nedovolené bránění.

28:07
    Seniov šikovně tečoval nahození Komářeka a Zvědělík měl plné ruce práce, aby puk vyrazil mimo branku.

27:28
    Kotouče dnes mají tendenci opouštět ledovou plochu, vhazování v útočné třetině Sparty.

26:51
    Lyszczaryk je vykázán z kruhu pro vhazování, ale Šilar si počínal za něj náramně.

26:27
    Další střela na Choura, ale ten dnes chytá opravdu dobře.

25:42
    Běhula to udělal fantasticky, obehrál jednoho z hráčů a mohl jít takřka sám na brankáře, ale Bureš mu kotouč na poslední chvíli vypíchl.

24:46
    Tak přeci jen se dočkali také hosté, nejprve Rohla dobře vypálil, ale Chour ještě puk vyrazil, další akci si již ROHLA připravil líp a po krásné kombinaci s Lyszczarykem nedal domácímu brankáři šanci.

23:58
    Palička se již chystal ke střele, ale v té mu zabránil Seniov (SPA), který dostává minutový trest za hákování.

23:29
    Icing Chomutova, vhazování před Zvědělíkem.

23:03

22:41
    Na třikrát dokázal brankář Zvědělík vychytat všechny sparťanské střelce.

22:03
    Jandus H se dostal do dobré střelecké pozice a byl faulován. Šilar (CHM) dostává minutový trest za sekání

21:16
    Polák to měl k puku daleko, i tak ho však dojel za cenu naražení na mantinel.

20:29
    Chour měl co dělat, aby střelu Adámka ukryl do své lapačky, neměl totiž hokejku.

19:39
    Dušek se dostal do obrovské šance! Z pravého kruhu vystřelil zápěstím a puk jen se štěstím minul chomutovskou svatyni.

18:43
    Kadlec byl v obležení dvou hráčů Chomutova a elegantním bekhendovým jen o kousek netrefil bránu.

18:03
    Chomutov se snaží i zkorigování stavu, ale nedaří se mu usadit v třetině domácích.

16:53
    Sparta právě vstřelila branku!
    Domácí jdou do dvoubrankového vedení! Skvěle sehráli přesilovou hru, kdy Jandus H skvěle nahrál do volného prostoru, kde na přihrávku číhal jeho bratr, JANDUS T, který propálil brankáře hostů. Asistence: Jandus H.

16:17
    Lidák (CHM) je vyloučen na minutu za faul loktem.

Lyszczaryk byl dobře nabruslený a dostal přesnou přihrávku, ke své smůle nedokázal zpracovat puk.

15:37
    Vhazování po levici Zvědělíka.

15:08
    Rohla ihned po vhazování vlétl do obranného pásma Sparty, zde však kotouč na holi příliš dlouho neudržel.

15:01

15:00

14:20
    Sparta se v poslední minutě dostává do tlaku a Chomutov musí bránit, první elitní formace působí hostům problémy.

13:38

13:36
    Petržílka nadvakrát zkoušel propálit obranný vak Sparty.

13:11
    Hosté však mají problém s usazením v útočené třetině.

12:38
    A Chomutov si zahraje svou druhou přesilovou hru, na minutu je vyloučen Jeřábek (SPA).

11:57
    Puk končí po teči jednoho z chomutovských hráčů mimo hrací plochu.

11:09
    Procházka šikovně vyhrál vhazování a obhodil si také obránce Nováka, ale puk mu nakonec sjel z čepele.

10:58

10:50
    Petržílka vyhazuje.

10:24
    Komárek nadvarkát zkoušel překonat hostujícího brankáře, ale ten odolal.

09:58
    A přesilovou hru si zahraje také Sparta. Na jednu minutu je vyloučen Polák (CHM) za sekání.

09:31
    Vhazování po levici Choura..

08:53
    Obrovská šance Sparty! Kulda nejprve obehrál jednoho z obránců a následně vystřelil, jeho střela minula chomutovskou svatyni o kousek.

08:21
    Vhazování před brankářem Chomutova.

07:59
    Hraje se hodně ostré utkání, vidíme spoustu osobních soubojů.

07:05
    Lyszczaryk si na modré počkal na najetého pražského hráče a čistým zákrokem jej poslal k ledu.

06:08
    Sparťané nepřesně rozehráli a Chomutov šel do útoku, ovšem zastavilo ho postavení mimo hru.

05:15
    Dejmek zkusil vystřelit bekhendem, jeho pokus byl sražený bruslí sparťanského hráče.

04:51

04:23
    Chomutov zavřel Spartu v jejich obranné třetině, ale ke střele se nedostal.

03:51
    A je tu první trest pro domácí tým, dvě minuty dostává Komárek (SPA) za hákování.

03:24
    Ihned po vhazování se do střelecké pozice dostal Polák, který donutil Choura k zákroku.

02:41
    Chomutov se již dostal do mírnějšího tlaku, Adámek byl v dobré střelecké pozici, kterou ke smůle Chomutova promarnil.

02:03
    A další šance Pražanů! Kulda zachytil další nepřesný pas hostů a střelou zápěstí prověřil brankářovu pozornost.

00:39
    A to byl hodně rychlý start od sparťanů, DUŠEK zachytil rozehrávku před modrou čarou a tvrdým příklepem propálil Zvědělíka. Bez asistence.

00:07
    První střelu si do svých statistik zapíše sparťanský Procházka.

00:01

V ČEZ aréně se začne s chvilkovým časovým odstupem.

HC Sparta Praha: Hofman, Chrour – Bureš, Jandus T, Handus H, Eliáš, Dušek, Jeřábek, Pacovský, Sedliský, Vlad, Procházka, Pšenička, Kulda, Michnáč, Komářek, Dubský, Kadlec, Fencl, Seniov.

Piráti Chomutov: Zvědělík, Strejc – Lidák, Hajič, Muchka, Hlaváček, Dvořák, Groger, Petržílka, Novák, Běhula, Bednařík, Toman, Rohla, Adámek, Polák, Lyszczaryk, Kulich, Dejmek, Palička, Šilar, Jindra..

Vítám vás z pardubické ČEZ arény, kde nám dneškem pokračuje druhý hrací den turnaje staršího dorostu. V prvnímu utkání se proti sobě postaví celky Sparty Prahy a Pirátů Chomutov.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:15.

Radek Francouz

Branky a nahrávky: 1. Dušek, 17. Jandus T. (Jandus H.) – 25. Rohla (Lyszczaryk, Polák), 32. Šilar (Novák), 41. Rohla (Adámek)

HC Sparta Praha: Hofman, Chour – Bureš, Jandus T, Handus H, Eliáš, Dušek, Jeřábek, Pacovský, Sedliský, Vlad, Procházka, Pšenička, Kulda, Michnáč, Komářek, Dubský, Kadlec, Fencl, Seniov.

Rozhodčí: Barek – Blümel, Barvíř.