HC Plzeň – Motor ČB 2:6 (kon.) | K. Vary – Kölner Haie 1:2 (1:2 po s.n.)
po s.n. (1:2)
HC Energie Karlovy Vary
1:2 (1:0, 0:1, 0:0)
Kölner Haie
Neděle 17.08.2014, 13:45 • KV Arena, Karlovy Vary • O pohár hejtmana Karlovarského kraje

Ode mě je to vše, děkuji za sledování a těším se někdy příště na počtenou. (16:02:57)

Nejužitečnějším hráčem hostujícího celku je Oliver Granz, na domácí straně je to Ondřej Kuchař.

V samostatných nájezdech tedy vítězí hostující celek, Kölner Haie, který vyhrává celý turnaj. Domácí Energie nedokázala obhájit první místo z loňského ročníku a končí na druhém místě. Třetí pozici obsadily České Budějovice a na čtvrtém místě končí Plzeň.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Kölner Haie.
    Autorem branky je LUCAS DUMONNT.

Petr Vodička trefuje tyčku, je rozhodnuto..

Dumonnt se trefil přesně mezi Kuchařovy betony.

Michael Čejka brankáře hostí střelou na lapačku nepřekonal.

Nico Kolb na druhé straně vyrovnává přesnou trefou do šibenice.

Milan Davídek se ujal puku a bekhendem se trefuje mezi betony hostujícího brankáře.

Začínat bude domácí Energie.

Samostatné nájezdy začínají.

O vítězi nerozhodlo ani prodloužení, na řadě jsou tedy samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:45
    Do útoku se prodíral Davídek, avšak na modré čáře o puk přišel.

63:52
    Ruce, nohy, hlava. Tím vším dnes skvělý Kuchař zasahuje!

63:36
    Po vhazování se dostali domácí ke kotouči, avšak přihrávka se jim nepovedla, je z toho pouze zakázané uvolnění.

63:27
    Trenér domácích, Václav Eismann, požádal o oddechový čas. Uvidíme, co poradil svým svěřencům.

63:27
    Rychlý protiútok i na druhé straně, tam se dalším bezchybným zákrokem zaskvěl Ondřej Kuchař.

62:20
    Svoboda se protáhl po levém křídle do útočného pásma a ostře vypálil, Köllejan jeho střelu jen těžko vyrazil mimo tři tyče.

61:41
    O postupný útok se pokoušeli také domácí hokejisté, avšak ani neměli dostatek štěstí při přechodu modré čáry.

60:27
    Domácí ale dobře brání modrou čáru nepouští hosty do obranného pásma.

60:05
    Vhazování vyhráli hosté a jdou do útoku.

60:01

Ve třetí třetině nepadla ani jedna branka, a o vítězi celého turnaje tak rozhodně prodloužení, případně nájezdy.

60:00

59:44
    Domácí jsou pod velkým tlakem, všichni hráči ale ochotně skáčou do střel a nepřidělávají Kuchařovi práci.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:33
    Karlovarští se drali do zakončení, byl jim ale odpískán ofsajd.

57:52
    Domácí se nemohou vymanit zpod tlaku kolínských a osvobozují se pouze za cenu zakázaného uvolnění.

57:01
    Hosté mají dobrý tlak. U tyčky si sjížděl pro přihrávku Reto Schupping, Kuchaře ale z blízkosti nepropálil.

56:31
    Ke střele z první se dostal mezi kruhy Berezovskij, avšak jeho rány byla ztečována a končí v ochranné síti.

56:07
    Kuchař si připisuje další povedený zákrok, bude se vhazovat po jeho pravici.

55:01
    Utkání se pomalu chýlí ke konci a stav je stále nerozhodný. Předvedená hra také zatím nevypovídá o jasnějším vítězi.

54:07
    Hosté pouze nahazují kotouč do útočného pásma a odjíždějí na střídačku.

53:15
    Domácím se nedaří ani tato rozehrávka a je jim odpískáno další zakázané uvolnění.

52:21
    Hosté už mohli postupovat na Kuchaře ve dvojici, avšak zastavil čárový rozhodčí odpískáním ofsajdu.

51:41
    Rozehrávka se jim ale vůbec nepovedla a je jim odpískáno zakázané uvolnění.

51:18
    Svoboda vybojoval kotouč u mantinelu a domácí mohou konečně v klidu rozehrát.

50:20
    Domácí se snaží dostat zpod tlaku, avšak je to pouze boj na modré čáře.

49:05
    Hosté se pokouší pomstít svého spoluhráče vstřelením gólu, zatím se ale nemohou ani udržet v útočném pásmu.

48:33
    Nyní zůstal ležet na ledě Denis Arnold, na střídačku odjíždí jen za pomoci spoluhráče a lékaře.

48:12
    Domácí nevyužili ani tuto přesilovou hru a hosté hrají v plném počtu.

47:54
    Hosté se ale brání opět velmi dobře a kotouč vyhazují.

47:02
    Kamil Svoboda se protáhl po pravém křídle a hledal před bránou spoluhráče, Köllejan ale puk zachytil jako první.

46:38
    Domácí se snaží prodrat do útočného pásma, problém jim ale dělá přechod přes modrou čáru.

46:12
    Janata zůstal po kontaktu s Tobiasem Fohlerem (KOH) ležet na zemi. Ten je vyloučen za faul loktem.

45:30
    Kuchař zažil krušné chvíle, když musel polapit hned tři rány během krátké chvíle, avšak všechny dokázal zlikvidovat.

44:05
    O iniciativu se starali chvíli také hosté, avšak ani oni se neudrželi v útoku příliš dlouho.

43:02
    Do útoku se prodírali také hosté, avšak byl jim odpískán ofsajd.

42:13
    Hostující trenér si vyžádal oddechový čas.

42:05
    Energetici zvyšují tlak do brány a stále pálí co to jde. O jednu ránu z blízka se postaral Michael Čejak, Köllejan ale puk udržel.

41:23
    Domácí jsou usazeni v útočné třetině, do zakončení se jim ale dostat nedaří.

40:44
    Třetí třetinu začaly oba celkem aktivně, avšak opatrně.

40:01

Druhá třetina nabídla mnoho přesilových her a také jednu branku. Právě v přesilové hře se hosté prosadili a vyrovnali na 1:1. Poslední část začne přibližně v 15:15.

40:00

39:11
    Schupping se prodral po pravé straně do útočného pásma a dostal se i do zakončení, střela bekhendem ale nebyla pro Kuchaře nijak složitá na zlikvidování.

39:02
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:14
    Ondřej Kuchař si připisuje další výborný zákrok do sbírky, dnes už jich má opravdu požehnaně. Nebýt něj, domácí už prohrávají o velký počet branek.

37:33
    Hosté se snaží ke konci třetiny o vstřelení další branky, Kuchař je ale zatím proti.

36:52
    Hosté se ubránili i tentokrát a opět hrají v plném počtu.

36:30
    Energetici jsou usazeni v útočném pásmu a kombinují, příliš se jim ale nedaří.

35:56
    Jiří Janata zkusil zakončit sám, avšak trefil prvního clonícího hráče, od kterého se puk odrazil až do středního pásma.

34:52
    Domácí si zkusí další přesilovou hru. Zurtis Lamp (KOH) nezvládl souboj s energetikem u mantinelu a je mu odpískán nepovolený zákrok – pád pod nohy.

34:33
    Po kontaktu s protihráčem zůstal na ledě bezvládně ležet Petr Vodička, po chvíli se ale sám zvedl a odjíždí na střídačku.

34:11
    Jako na kolotoči, tak se nyní musí cítit Ondřej Kuchař. Během pár chvil zlikvidoval hned několik tvrdých a nebezpečných střel.

33:29
    Domácím se nyní nic nedaří a dostávají se pod tlak. Navíc je jim odpískáno zakázané uvolnění.

32:26
    Kolín právě vstřelil branku!
    Hosté využívají přesilovou hru a srovnávají na 1:1! Kolínští rozebrali obranu Energie do posledního hráče, až do prázdné brány zakončoval MARIUS SEBASTIAN ERK! Asistence: Reto Schupping, Max Lukes

31:49
    Střídání se nedaří ani domácím hráčů, za hru v šesti hráčů budou pykat dvě minuty.

30:55
    Hra je přerušena pro přihrávku rukou domácích hráčů.

29:41
    Glenser zůstal sám na modré čáře, přebral puk a před bránu uvolnil Reto Schuppinga, který se pokoušel o bekhendový blafák, avšak Kuchař skvěle zasáhl.

28:58

28:48
    Davídek si nabruslil mezi kruhy a ostře vypálil, vůbec ale netrefil bránu.

27:51
    Domácí jsou sice usazeni v útočném pásmu, avšak zatím bojují spíše u mantinelů o puky.

26:58
    Jejich snaha je ale opět přerušena. Zdá se, že v Kolíně hrají hokej v šesti hráčích, jelikož jsou hosté podruhé v krátké chvíli vyloučeni za špatné střídání.

26:41
    Hosté přebírají iniciativu a snaží se vytvořit si nějakou kloudnou šanci.

26:01
    Hosté se ubránili i podruhé a opět hrají v plném počtu.

25:59
    Lehké nahození od modré čáry nenadělalo brankáři hostí moc problémů.

25:21
    Pajkova střela od modré čáry si cestu do brány nenašla, Köllejan kotouč následně kryje.

24:45
    Hosté zahájili své oslabení dobře a vyhazují, následně i střídají.

24:01
    Domácí si zahrají druhou přesilovou hru, jelikož hosté hráli v šesti hráčích.

23:30
    Do útoku se dostali také karlovarští hokejisté, avšak moc dlouho jim to nevydrželo.

22:45
    Hosté se usadili v útočném pásmu a vytvořili si několik střeleckých příležitostí, avšak Kuchař dokázal všechny výborně zlikvidovat.

21:07
    Do rychlého protiútoku se prodral Nguyen, jeho střela z levého kruhu ale také neletěla do brány.

20:25
    Druhá třetina začala svižnou střelou hostí, ta ale proletěla jen kolem pravé tyčky Kuchařovy brány.

20:01

První třetina nenabídla zpočátku moc vzrušení, to přišlo až v poslední minutě. V té se dostali domácí do vedení zásluhou Marka Pastyříka. Druhá třetina začne přibližně 14:28.

20:00

19:33
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Energetici se krátce před koncem první třetiny dostávají do vedení! Domácí si vytvořili dobrý tlak a vyslali na bránu několik střel. Obránci puk odpálili pouze na hokejku MARKA PASTYŘÍKA, který už ho bez problému doklepl do brány. Bez asistence.

19:15
    Oliver Granz se dostal v oblasti mezikruží k volnému puku a z blízkosti vypálil na Kuchaře tvrdou střelu, brankář ale vše zvládl.

18:38
    První třetina už se blíží ke konci a hosté jsou usazeni v útočném pásmu.

17:22
    Domácím se nevydařila rozehrávka, přihrávka byla moc dlouhá, a je jim tak odpískáno zakázané uvolnění.

16:01
    Martin Trapl se protáhl skrze celé hřiště až do zakončení, střela bekhendem už se mu ale tolik nepovedla, puk nedokázal dostat přes betony hostujícího brankáře.

15:17
    Kolínští se usazují v útočném pásmu a vytvářejí si tlak.

14:48
    Kuchař je zaměstnán stále více, hosté se tlačí do zakončení, zatím se jim ale překonat domácího brankáře nedaří.

13:45
    Milan Davídek svedl sprinterský souboj o kotouč, v závěrečné fázi mu ale došly síly a puk nevybojoval.

12:25
    Hosté kotouč nahodili do útočného pásma a vydali se o něj bojovat, to se jim ale nepodařilo a hosté vyhodili.

11:26
    Hraje se poměrně plynule, zatím se ale spíše ve středním pásmu. Ani jeden tým si zatím nedokázal vytvořit souvislejší tlak.

10:14
    Hosté se ubránili a opět hrají v plném počtu.

09:44
    Rychlá akce domácích je přerušena, jelikož se dopustili ofsajdu.

09:12
    První minutu oslabení zvládli hosté na jedničku, hned třikrát se jim podařilo kotouč vyhodit z obranného pásma.

08:14
    První vyloučení dnešního zápasu, Artur Rössger (KOH) je vyloučen za nedovolené bránění.

07:50
    Energetici se usazují v útočné třetině a vytvářejí si tlak.

06:51
    Do rychlého protiútoku se prodral Milan Davídek, nedokázal se ale propracovat obranou hostů až k zakončení.

05:42
    Domácí se opět dostávají pod tlak, zachraňují je pouze skvělé Kuchařovy zákroky.

04:51
    Hra se po krátkém přerušení opět rozeběhla, tempo se ale razantně snížilo.

03:56
    Na zemi zůstal po střetu s protihráčem Nikolas Kraus, chvíli to s ním vypadalo hodně špatně, nakonec však odjel po svých.

03:48
    Minuta hrůzy pro Energii! Hosté dostali domácí pro drtivý tlak, avšak díky dvěma skvělým zákrokům Kuchaře a ochotným obránců, kteří padali do střel, neinkasovali.

02:51
    Karlovarským se nakonec podařilo rozehrát a z následného útoku i vystřelit, puk však z hole jednoho domácích mířil jen do vyrážečky hostujícího brankáře.

02:17
    Domácí mají problém s rozehrávkou a hosté své napadání stále navyšují, hraje se za Kuchařem.

01:55
    O rychlý protiútok se pokoušeli hosté, avšak Kuchař byl připravený a lehké nahození uklidil ve své lapačce.

01:37
    Po zakázaném uvolnění hostujících hokejistů se dostal ke střele z vrcholu kruhů Havlík, Köllerjan ho ale dokázal i přes clonící hráče vychytat.

01:15
    Berezovskij se prodíral před bránu k odraženému kotouči, avšak domácí obrana byl rychlejší a kotouč uklidila mimo nebezpečí.

00:40
    Druhé vhazování ovládli také energetici, tentokráte se drali do útoku oni. Celou akci jim ale zmařila finální přihrávka.

00:12
    Úvodní vhazování vyhráli sice karlovarští hokejisté, avšak v obranném pásmu přišli o kotouč. K tomu se dostal Kraus a prověřil Kuchařovy betony.

00:01

HC Energie Karlovy Vary: Kuchař (Grančarov) – Prachař, Havlík, Vodička, Pajk, Beer, Vápeník – Pastyřík, Nguyen "C", Janata – Trapl, Čejka, Vildumetz – Chodunský, Svoboda, Davídek – Hauzr, Kurfürst

Kölner Haie: Köllejan (Fleischer) – Lamp, Granz, Schäfer, Pniewski, Rössger, Erk, Fohrler, Grosse – Alexandrov, Kraus, Glenser, Arnold, Lukes, Schütz, Bindels, Kolg, Schug. Schupping, Dumont, Berezovskij

Rozhodčí: Florián – Belko, Schopf.

Karlovarští získali celkem 4 body a umístil se na druhém místě v tabulce. Připsali si dvě výhry po nájezdech, nad Českými Budějovicemi a Plzní. Jediná porážka přišla právě s Kolínem.

Kolínští se po třech zápasech umístili na první místě tabulky s počtem 6 bodů. Porazili právě Karlovy Vary a Plzeň, jedna prohra přišla s Českými Budějovicemi.

Dobrý den, vítám u sledování online přenosu z finálového utkání turnaje O pohár hejtmana Karlovarského kraje. Do něho se po třech zápasech probojovali domácí HC Energie a jediný zahraniční účastník, německý Kölner Haie. Úvodní buly bude vhozeno ve 13:45.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:45.

Tomáš Hála

Branky a nahrávky: 20. Pastyřík – 33. Erk (Schupping, Lukes), rozh. náj. Dumonnt

Rozhodčí: Florián – Belko, Schopf