Benátky n/J – Füchse 5:3 (kon.) | Trnava – Trenčín 2:3 (kon.) | Martin – Banská Bystrica 6:2 (kon.)
Banská Bystrica – HC Slovan 1:4 (kon.) | Karviná sledge – Frýdek-M. 6:5 (1:0 po s.n.) | Žilina – Senica 3:8 (kon.)
Mladá Boleslav – EC-KAC 3:4 (0:2 po s.n.) | Šumperk – Prostějov 3:4 (kon.) | Nové Zámky – Fehérvár 5:5 (kon.)
Val. Meziříčí – Kopřivnice 6:1 (kon.) | Sokolov – Klatovy 6:1 (kon.) | Žďár n/S – Mor. Budějovice 3:2 (2:1 po s.n.)
DRACI PARS ŠUMPERK
3:4 (1:2, 0:1, 2:1)
LHK Jestřábi Prostějov
Pátek 22.08.2014, 18:00 • Zimní stadion Šumperk • Přípravné zápasy

Ve třetí třetině pokračoval Šumperk ve velkém tlaku a dočkal se taky po brankách Sedláka a Moskala vyrovnání. Ovšem dvě minuty před koncem potrestal chybu domácích hráčů Černý. Prostějov si tak ze Šumperského ledu odváží vítězství 4:3. (20:20:07)

Po skončení zápasu následovaly nájezdy na každé straně. Ty vyhráli hráči Prostějova a to když se jako jediný trefil Vladimír Stejskal.

60:00

58:23
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    Černý za bránou vybojoval puk poté si s ním vybruslil až před bránu a tam střelou do horní části překonal již ležícího gólmana Koutského. Asistence: Matouš Venkrbec.

57:59
    Tvrdá střela Luňáka končí vedle branky domácího gólmana.

55:51
    Další střela Kajaby tentokrát končí na betonech Koutského.

55:44
    Kajabova střela sražena do rohu kluziště.

55:08
    Černého střelu zblokoval Gewiese.

54:28
    Stejskalova střela z modré tahem skončila v lapačce Koutského.

53:54
    S Bergerovou střelou měl Kocián problémy, nakonec si s ní ale poradil.

53:26
    Ofsajd Prostějova. Oba týmy toto přerušení využili ke střídání.

52:38

52:26
    Procházka šetří čas pro Prostějov za Koutského bránou.

50:38
    Karel Plášek byl faulovaný a Šumperk si zahraje další přesilovku. Dvě minuty dostává David Roupec za podražení.

49:44
    Draci právě vstřelili branku!
    Krásná souhra Šumperských hráčů. Puk koloval po ose Sedlák – Vrdlovec – PATRIK MOSKAL. Posledně jmenovaný už pak zasunul puk pouze za záda bezmocného Kociána. Asistence: Daniel Vrdlovec

49:30
    Sedlák z modré oprášil Kociánovi betony.

48:35
    Ofsajd domácího mužstva.

48:14
    Za podražení si na trestnou lavici usedá hostující Indra.

48:00
    Vrdlovec nabídl Veleckému skvělou možnost ke skórování, toho v dobré šanci vychytal Kocián.

46:36
    Stejskalovu střelu zblokoval Slavík.

45:08
    Koutský si připisuje další zákrok poté co schoval puk do své lapačky.

43:59
    Vladimír Cink viděl úplně volného TOMÁŠE SEDLÁKA mezi kruhy, ten se poté napřáhl ke střele která skončila až za zády Ondřeje Kociána. Asistence: Vladimír Cink, Daniel Vachutka.

42:55
    Kuchtova střela končí na hrudi Koutského.

42:40
    Velecký s Kneslem teď bojují o puk u mantinelu.

42:12
    Drtilova střela z velkého úhlu skončila na prvním bránícím hráči.

41:00
    Bergrovi stahovačka nevyšla, u puku jsou hosté.

40:33
    Venkrbec trefil Koutského lapačku a ten si tak připisuje svůj první zákrok ve třetí třetině.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:43

Šumperk si ve druhé třetině vytvořil velký tlak na bránu soupeře avšak gól z toho nepadl. Na druhé straně se hostům nabídla přesilovka kterou nepohrdli a dostali se tak do dvougólového vedení. Žálčík měl také možnost jet trestné střílení které ale neproměnil.
    Do třetí třetiny tak vstoupíme za stavu 3:1 pro Prostějov.

40:00

39:18
    Drtil přenechal puk Vachutkovi, následnou střelu Kocián zlikvidoval Betony.

38:49
    Velecký se dostal s pukem před bránu tam ale o něj rychle přišel po dobré obranné práci Malého.

38:11
    Gewieseho střelu zblokoval Lubomír Vosátko.

36:48
    Nyní vstává z ledu a jede si celou situaci vyjasnit s rozhodčíma.

36:48
    Sedlák byl teď tvrdě sestřelen jedním z hostujících hráčů a zůstává ležet na ledě.

36:02
    Lukáš Duba nabil puk DAVIDU SKŘIVÁNKOVI na modrou, ten následnou střelou vymetl levý růžek Koutského brány. Asistence: Lukáš Duba.

35:45
    Jedličkova střela končí na betonech Koutského.

35:23
    Hostům se nabízí přesilová hra. Tomáš Drtil dvě minuty hákování.

35:10
    Švaříčkova střela šla vysoko nad bránu.

34:09
    Novotný našel skvělým pasem Bergra ten v většího úhlu trefil tyč hostujícího gólmana.

32:56
    Knesl poslal puk až na zakázané uvolnění, vhazuje se po levici Kociána.

32:37
    Skřivánkova střela z otočky končí na betonech Koutského.

31:52
    Šumperk v šanci dva na jednoho. Velecký ale poslal přihrávku svému spoluhráči na paty.

31:36
    Drtil teď zabojoval o puk který poté zavezl do útočného pásma, tam křižnou přihrávkou našel Haasa který trefil betony Kociána.

30:38
    Berger nabil puk na modrou Gewiesemu, ten trefil lapačku Kociána.

30:20
    Žálčík se snažil procpat puk pod betony Kociána, ten odolal.

30:20
    Je nařízeno trestné střílení pro Šumperk.

30:01
    Holík se Sedlákem bombardují hostující bránu, Kocián se svými spoluhráči zatím odolávají velkému nátlaku Šumperka.

28:54
    Plášek zpoza branky přihrál puk Holíkovi ten trefil přemisťujícího se Kociána.

28:40
    Holík nabil puk Sedlákovi, ten trefil betony Kociána.

28:19
    Prostějov jde do tří a Šumperku se tak naskytá dlouhá přesilovka pět na tři. Dvě minuty dostává Stejskal za hrubost.

28:04
    Šumperk má další možnost přesilové hry. Aleš Knesl vyloučen za podražení.

27:15
    Černého střela končí v lapačce připraveného Koutského.

26:08

26:08
    Cink teď hodně protáhl hostujícího gólmana, ten předvedl hezký zákrok betony.

26:03
    Švaříčkova střela z bekhendu trefila Koutského betony.

25:26
    Nepřesná rozehrávka Prostějova končí na zakázaném uvolnění,

25:02
    Haas vyhazuje přes všechny čáry.

24:40
    Luňák nabil puk Roupcovi, ten z modré trefil jednoho z domácích hráčů.

24:13
    Venkrbec byl moc rychlý v přechodu do útočného pásma, rozhodčí pískají ofsajd.

23:52
    První přesilovka pro hosty. Na trestnou lavici usedá Jan Berger za podražení.

23:36
    Koutský si připisuje zákrok betony.

23:08
    Sedlák vystihl rozehrávku Prostějova, poté zajel s pukem až do útočného pásma, na modré se napřáhl ke střele která však hodně minula klec Kociána.

22:19
    Cink se dostal až do útočného pásma, tam mu však puk odskočil z hokejky a hosté se tak dostávají do protiútoku.

21:35
    Plášek si s pukem vyjel před bránu tam se ho zmocnil Velecký, následná z otočky se mu ale vůbec nepovedla.

21:02
    Zakázané uvolnění Jestřábů.

20:36

20:35
    Staňkovo nahození Kocián raději podržel v lapačce.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:49

Hosté se dostali již ve třetí minutě do vedení po gólu Knesla. Šumperk dokázal v desáté minutě v přesilovce vyrovnat, avšak hosté se po deseti vteřinách vrátili zpátky do vedení díky Indrovi.
    Draci budou ve druhé třetině dohrávat přesilovku která bude trvat něco málo přes půl minuty.

20:00

18:59
    Holíkova střela z modré byla sražena do rohu kluziště.

18:41
    Prostějov se po vhazování rychle osvobozuje.

18:40
    Prostějov jde do čtyř. David Roupec dvě minuty sevření puku.

18:24
    Haasovu střelu z pravého kruhu Kocián vyrazil.

17:00
    Šumperk se drží v útočném pásmu, hosté ale zatím dobře brání a nepouští tak domácí do zakončení.

16:24
    Zakázané uvolnění domácích. Vhazuje se po levici Koutského.

16:14
    Sedlák si nerozuměl se spoluhráči a nabídl tak puk Skřivánkovi, ten následnou střelou vyprášil Koutského lapačku.

15:28
    Vávra v dobré šanci minul bránu.

14:21

14:13
    Opět se hostům podařilo vyhodit, Šumperku se přesilová hra zatím vůbec nedaří.

13:45
    Hosté vyhazují puk a odjíždí rychle střídat.

13:12
    Slavíkova střela z modré letěla vysoko nad bránu Kociána.

12:55
    Vrdlovec posílal puk před bránu, tam ho do bezpečí odpravil jeden z hostujících hráčů.

12:16
    Šumperk si opět zahraje přesilovou hru. David Roupec dostává dvě minuty za zdržování hry.

10:08
    Prostějov jde však znovu do vedení. Duba zpoza brány poslal puk před bránu na MARKA INDRU, který poslal puk nad lapačku Vladislava Koutského. Asistence: Lukáš Duba.

09:58
    Šumperk rychle využívá svou přesilovou hru. Sedlákovu střelu z modré vyrazil Kocián betony přímo na hůl DANIELA VRDLOVCE který již poté neměl problém zasunout puk do prázdné brány. Asistence: Tomáš Sedlák, Jakub Slavík.

09:24
    Šumperk dostává druhou možnost přesilové hry. Lubomír Vosátko odjíždí na trestnou lavici za nedovolené bránění.

09:18
    Stejskalova střela skončila v lapačce Vladislava Koutského.

09:02
    Novotný obral o puk Indráka ten si ho však rychle vybojoval zpět.

08:38
    Puk na střídačkách. Oba týmy toto přerušení využili ke střídání.

08:20
    Ofsajd domácího celku.

07:49

07:35
    Hosté vyhazují přes všechny čáry a odjíždí střídat.

07:14
    Puk sražen do ochranné sítě, vhazuje se po pravici Kociána.

06:40
    Staněk zavezl puk až do útočného pásma, jeho následná střela z modré byla ale zblokovaná.

05:47
    První vyloučení dnešního zápasu. Na trestnou lavici usedá hostující Kuchta za podražení.

05:11
    Pláškova střela orazítkovala betony Ondřeje Kociána.

04:31
    Vydrželovi střela z modré nesedla, hosté však stále zůstavají u puku.

02:27
    Hosté jdou do vedení. Rozehrávku domácího hráče vystihl Martin Belay který následně poslal puk na volného ALEŠE KNESLA, ten stál úplně sám před bránou a neměl tak problém se zakončením. Asistence: Martin Belay.

02:00
    Jedličkova střela z modré byla zblokovaná domácím hráčem.

01:13
    Koutský si připisuje první zákrok. Střelu Malého schoval do své výstroje.

00:22
    Jestřábi se dostali rychle do útočného pásma, zadovka Stejskala však byla nepřesná.

00:01
    Úvodní buly vhozeno, jako první se puku ujali hostující hráči.

00:01

Hráči obou týmů jsou již na ledě, utkání za malou chvíli začne.

Salith Šumperk: Koutský (Zelenka) – Sedlák, Slavík, Holík, Drtil, Gewiese, Novotný, Beneš – Vrdlovec, Moskal, Staněk – Velecký, Plášek, Haas – Žálčík, Berger, Brunec – Vávra, Vachutka, Cink – Kužílek

LHK Jestřábi Prostějov: Kocián (Vydržel) – Švaříček, Roupec, Kaluža, Knesl, Malý, Vosátko, Jedlička, Skřivánek – Venkrbec, Luňák, Stejskal – Duba, Procházka, Kučera – Černý, Belay, Coufal – Kuchta, Indra, Kajaba

Rozhodčí: Kika – Adamec, Matěj.

Tyto týmy se již v přípravě proti sobě střetly v úterý
    19. 8. Tento zápas ovládli hráči Prostějova, kteří dokázali Šumperk porazit na svém ledě 4:2.

Podrobnosti:
    Branky a nahrávky: 25. Venkrbec (Vosátko), 30. Jedlička (Malý), 31. Coufal (Belay), 59. Stejskal (Švaříček) – 7. Velecký (Plášek, Holík), 31. Vachutka (Gewiese). Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. Diváci: 680. Střely na branku: 34:33. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2.

Tak jako Prostějov tak i Šumperk odehrál v přípravě zatím pět utkání. V těch si na své konto připsal jednu výhru a čtyři prohry. Draci měli ještě v pondělí odehrát zápas se slovenským týmem Mhk 32 Liptovský Mikuláš, toto utkání však bylo z důvodu poruchy autobusu hostujícího mužstva zrušeno.

Přípravná utkání Šumperku:
    6. 8. 2014 Šumperk : Ariada-Akpars Volžsk 4:5 pr.
    12. 8. 2014 Šumperk : Havlíčkův Brod 2:4
    14. 8. 2014 Havlíčkův Brod : Šumperk 2:3
    19. 8.2014 Prostějov : Salith Šumperk 4:2
    21. 8. 2014 AZ Havířov : Salith Šumperk 3:2

Prostějov v přípravě zatím odehrál pět utkání ve kterých si připsal čtyři vítězství a jednu prohru.

Příravná utkání Prostějova:
    8.8.2014 Přerov : Prostějov 2:6
    12.8.2014 Prostějov : Třebíč 6:3
    14.8.2014 Třebíč : Prostějov 3:1
    19.8.2014 Prostějov : Šumperk 4:2
    21.8.2014 Prostějov : Přerov 2:0

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Kateřina Glogarová

Branky a nahrávky: 10. Vrdlovec (Sedlák, Slávík), 44. Sedlák (Cink, Vachutka), 50. Moskal (Vrdlovec, Sedlák) – 3. Knesl (Belay), 11. Indra (Duba), 37. Skřivánek (Duba), 59. Černý (Venkrbec)

DRACI PARS ŠUMPERK: Koutský (Zelenka) – Sedlák, Slavík, Holík, Drtil, Gewiese, Novotný, Beneš – Vrdlovec, Moskal, Staněk – Velecký, Plášek, Haas – Žálčík, Berger, Brunec – Vávra, Vachutka, Cink – Kužílek

Rozhodčí: Kika – Adamec, Matěj