Benátky n/J – Füchse 5:3 (kon.) | Trnava – Trenčín 2:3 (kon.) | Martin – Banská Bystrica 6:2 (kon.)
Banská Bystrica – HC Slovan 1:4 (kon.) | Karviná sledge – Frýdek-M. 6:5 (1:0 po s.n.) | Žilina – Senica 3:8 (kon.)
Mladá Boleslav – EC-KAC 3:4 (0:2 po s.n.) | Šumperk – Prostějov 3:4 (kon.) | Nové Zámky – Fehérvár 5:5 (kon.)
Val. Meziříčí – Kopřivnice 6:1 (kon.) | Sokolov – Klatovy 6:1 (kon.) | Žďár n/S – Mor. Budějovice 3:2 (2:1 po s.n.)
DRACI PARS ŠUMPERK
3:4 (1:2, 0:1, 2:1)
LHK Jestřábi Prostějov
Pátek 22.08.2014, 18:00 • Zimní stadion Šumperk • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Prostějov v přípravě zatím odehrál pět utkání ve kterých si připsal čtyři vítězství a jednu prohru.

Příravná utkání Prostějova:
    8.8.2014 Přerov : Prostějov 2:6
    12.8.2014 Prostějov : Třebíč 6:3
    14.8.2014 Třebíč : Prostějov 3:1
    19.8.2014 Prostějov : Šumperk 4:2
    21.8.2014 Prostějov : Přerov 2:0

Tak jako Prostějov tak i Šumperk odehrál v přípravě zatím pět utkání. V těch si na své konto připsal jednu výhru a čtyři prohry. Draci měli ještě v pondělí odehrát zápas se slovenským týmem Mhk 32 Liptovský Mikuláš, toto utkání však bylo z důvodu poruchy autobusu hostujícího mužstva zrušeno.

Přípravná utkání Šumperku:
    6. 8. 2014 Šumperk : Ariada-Akpars Volžsk 4:5 pr.
    12. 8. 2014 Šumperk : Havlíčkův Brod 2:4
    14. 8. 2014 Havlíčkův Brod : Šumperk 2:3
    19. 8.2014 Prostějov : Salith Šumperk 4:2
    21. 8. 2014 AZ Havířov : Salith Šumperk 3:2

Tyto týmy se již v přípravě proti sobě střetly v úterý
    19. 8. Tento zápas ovládli hráči Prostějova, kteří dokázali Šumperk porazit na svém ledě 4:2.

Podrobnosti:
    Branky a nahrávky: 25. Venkrbec (Vosátko), 30. Jedlička (Malý), 31. Coufal (Belay), 59. Stejskal (Švaříček) – 7. Velecký (Plášek, Holík), 31. Vachutka (Gewiese). Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. Diváci: 680. Střely na branku: 34:33. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2.

Salith Šumperk: Koutský (Zelenka) – Sedlák, Slavík, Holík, Drtil, Gewiese, Novotný, Beneš – Vrdlovec, Moskal, Staněk – Velecký, Plášek, Haas – Žálčík, Berger, Brunec – Vávra, Vachutka, Cink – Kužílek

LHK Jestřábi Prostějov: Kocián (Vydržel) – Švaříček, Roupec, Kaluža, Knesl, Malý, Vosátko, Jedlička, Skřivánek – Venkrbec, Luňák, Stejskal – Duba, Procházka, Kučera – Černý, Belay, Coufal – Kuchta, Indra, Kajaba

Rozhodčí: Kika – Adamec, Matěj.

Hráči obou týmů jsou již na ledě, utkání za malou chvíli začne.

00:01

00:01
    Úvodní buly vhozeno, jako první se puku ujali hostující hráči.

00:22
    Jestřábi se dostali rychle do útočného pásma, zadovka Stejskala však byla nepřesná.

01:13
    Koutský si připisuje první zákrok. Střelu Malého schoval do své výstroje.

02:00
    Jedličkova střela z modré byla zblokovaná domácím hráčem.

02:27
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    Hosté jdou do vedení. Rozehrávku domácího hráče vystihl Martin Belay který následně poslal puk na volného ALEŠE KNESLA, ten stál úplně sám před bránou a neměl tak problém se zakončením. Asistence: Martin Belay.

04:31
    Vydrželovi střela z modré nesedla, hosté však stále zůstavají u puku.

05:11
    Pláškova střela orazítkovala betony Ondřeje Kociána.

05:47
    První vyloučení dnešního zápasu. Na trestnou lavici usedá hostující Kuchta za podražení.

06:40
    Staněk zavezl puk až do útočného pásma, jeho následná střela z modré byla ale zblokovaná.

07:14
    Puk sražen do ochranné sítě, vhazuje se po pravici Kociána.

07:35
    Hosté vyhazují přes všechny čáry a odjíždí střídat.

07:49

08:20
    Ofsajd domácího celku.

08:38
    Puk na střídačkách. Oba týmy toto přerušení využili ke střídání.

09:02
    Novotný obral o puk Indráka ten si ho však rychle vybojoval zpět.

09:18
    Stejskalova střela skončila v lapačce Vladislava Koutského.

09:24
    Šumperk dostává druhou možnost přesilové hry. Lubomír Vosátko odjíždí na trestnou lavici za nedovolené bránění.

09:58
    Draci právě vstřelili branku!
    Šumperk rychle využívá svou přesilovou hru. Sedlákovu střelu z modré vyrazil Kocián betony přímo na hůl DANIELA VRDLOVCE který již poté neměl problém zasunout puk do prázdné brány. Asistence: Tomáš Sedlák, Jakub Slavík.

10:08
    Prostějov jde však znovu do vedení. Duba zpoza brány poslal puk před bránu na MARKA INDRU, který poslal puk nad lapačku Vladislava Koutského. Asistence: Lukáš Duba.

12:16
    Šumperk si opět zahraje přesilovou hru. David Roupec dostává dvě minuty za zdržování hry.

12:55
    Vrdlovec posílal puk před bránu, tam ho do bezpečí odpravil jeden z hostujících hráčů.

13:12
    Slavíkova střela z modré letěla vysoko nad bránu Kociána.

13:45
    Hosté vyhazují puk a odjíždí rychle střídat.

14:13
    Opět se hostům podařilo vyhodit, Šumperku se přesilová hra zatím vůbec nedaří.

14:21

15:28
    Vávra v dobré šanci minul bránu.

16:14
    Sedlák si nerozuměl se spoluhráči a nabídl tak puk Skřivánkovi, ten následnou střelou vyprášil Koutského lapačku.

16:24
    Zakázané uvolnění domácích. Vhazuje se po levici Koutského.

17:00
    Šumperk se drží v útočném pásmu, hosté ale zatím dobře brání a nepouští tak domácí do zakončení.

18:24
    Haasovu střelu z pravého kruhu Kocián vyrazil.

18:40
    Prostějov jde do čtyř. David Roupec dvě minuty sevření puku.

18:41
    Prostějov se po vhazování rychle osvobozuje.

18:59
    Holíkova střela z modré byla sražena do rohu kluziště.

20:00

Hosté se dostali již ve třetí minutě do vedení po gólu Knesla. Šumperk dokázal v desáté minutě v přesilovce vyrovnat, avšak hosté se po deseti vteřinách vrátili zpátky do vedení díky Indrovi.
    Draci budou ve druhé třetině dohrávat přesilovku která bude trvat něco málo přes půl minuty.

Další třetina začne přibližně v 18:49

20:01

20:35
    Staňkovo nahození Kocián raději podržel v lapačce.

20:36

21:02
    Zakázané uvolnění Jestřábů.

21:35
    Plášek si s pukem vyjel před bránu tam se ho zmocnil Velecký, následná z otočky se mu ale vůbec nepovedla.

22:19
    Cink se dostal až do útočného pásma, tam mu však puk odskočil z hokejky a hosté se tak dostávají do protiútoku.

23:08
    Sedlák vystihl rozehrávku Prostějova, poté zajel s pukem až do útočného pásma, na modré se napřáhl ke střele která však hodně minula klec Kociána.

23:36
    Koutský si připisuje zákrok betony.

23:52
    První přesilovka pro hosty. Na trestnou lavici usedá Jan Berger za podražení.

24:13
    Venkrbec byl moc rychlý v přechodu do útočného pásma, rozhodčí pískají ofsajd.

24:40
    Luňák nabil puk Roupcovi, ten z modré trefil jednoho z domácích hráčů.

25:02
    Haas vyhazuje přes všechny čáry.

25:26
    Nepřesná rozehrávka Prostějova končí na zakázaném uvolnění,

26:03
    Švaříčkova střela z bekhendu trefila Koutského betony.

26:08
    Cink teď hodně protáhl hostujícího gólmana, ten předvedl hezký zákrok betony.

26:08

27:15
    Černého střela končí v lapačce připraveného Koutského.

28:04
    Šumperk má další možnost přesilové hry. Aleš Knesl vyloučen za podražení.

28:19
    Prostějov jde do tří a Šumperku se tak naskytá dlouhá přesilovka pět na tři. Dvě minuty dostává Stejskal za hrubost.

28:40
    Holík nabil puk Sedlákovi, ten trefil betony Kociána.

28:54
    Plášek zpoza branky přihrál puk Holíkovi ten trefil přemisťujícího se Kociána.

30:01
    Holík se Sedlákem bombardují hostující bránu, Kocián se svými spoluhráči zatím odolávají velkému nátlaku Šumperka.

30:20
    Je nařízeno trestné střílení pro Šumperk.

30:20
    Žálčík se snažil procpat puk pod betony Kociána, ten odolal.

30:38
    Berger nabil puk na modrou Gewiesemu, ten trefil lapačku Kociána.

31:36
    Drtil teď zabojoval o puk který poté zavezl do útočného pásma, tam křižnou přihrávkou našel Haasa který trefil betony Kociána.

31:52
    Šumperk v šanci dva na jednoho. Velecký ale poslal přihrávku svému spoluhráči na paty.

32:37
    Skřivánkova střela z otočky končí na betonech Koutského.

32:56
    Knesl poslal puk až na zakázané uvolnění, vhazuje se po levici Kociána.

34:09
    Novotný našel skvělým pasem Bergra ten v většího úhlu trefil tyč hostujícího gólmana.

35:10
    Švaříčkova střela šla vysoko nad bránu.

35:23
    Hostům se nabízí přesilová hra. Tomáš Drtil dvě minuty hákování.

35:45
    Jedličkova střela končí na betonech Koutského.

36:02
    Lukáš Duba nabil puk DAVIDU SKŘIVÁNKOVI na modrou, ten následnou střelou vymetl levý růžek Koutského brány. Asistence: Lukáš Duba.

36:48
    Sedlák byl teď tvrdě sestřelen jedním z hostujících hráčů a zůstává ležet na ledě.

36:48
    Nyní vstává z ledu a jede si celou situaci vyjasnit s rozhodčíma.

38:11
    Gewieseho střelu zblokoval Lubomír Vosátko.

38:49
    Velecký se dostal s pukem před bránu tam ale o něj rychle přišel po dobré obranné práci Malého.

39:18
    Drtil přenechal puk Vachutkovi, následnou střelu Kocián zlikvidoval Betony.

40:00

Šumperk si ve druhé třetině vytvořil velký tlak na bránu soupeře avšak gól z toho nepadl. Na druhé straně se hostům nabídla přesilovka kterou nepohrdli a dostali se tak do dvougólového vedení. Žálčík měl také možnost jet trestné střílení které ale neproměnil.
    Do třetí třetiny tak vstoupíme za stavu 3:1 pro Prostějov.

Další třetina začne přibližně v 19:43

40:01

40:33
    Venkrbec trefil Koutského lapačku a ten si tak připisuje svůj první zákrok ve třetí třetině.

41:00
    Bergrovi stahovačka nevyšla, u puku jsou hosté.

42:12
    Drtilova střela z velkého úhlu skončila na prvním bránícím hráči.

42:40
    Velecký s Kneslem teď bojují o puk u mantinelu.

42:55
    Kuchtova střela končí na hrudi Koutského.

43:59
    Vladimír Cink viděl úplně volného TOMÁŠE SEDLÁKA mezi kruhy, ten se poté napřáhl ke střele která skončila až za zády Ondřeje Kociána. Asistence: Vladimír Cink, Daniel Vachutka.

45:08
    Koutský si připisuje další zákrok poté co schoval puk do své lapačky.

46:36
    Stejskalovu střelu zblokoval Slavík.

48:00
    Vrdlovec nabídl Veleckému skvělou možnost ke skórování, toho v dobré šanci vychytal Kocián.

48:14
    Za podražení si na trestnou lavici usedá hostující Indra.

48:35
    Ofsajd domácího mužstva.

49:30
    Sedlák z modré oprášil Kociánovi betony.

49:44
    Krásná souhra Šumperských hráčů. Puk koloval po ose Sedlák – Vrdlovec – PATRIK MOSKAL. Posledně jmenovaný už pak zasunul puk pouze za záda bezmocného Kociána. Asistence: Daniel Vrdlovec

50:38
    Karel Plášek byl faulovaný a Šumperk si zahraje další přesilovku. Dvě minuty dostává David Roupec za podražení.

52:26
    Procházka šetří čas pro Prostějov za Koutského bránou.

52:38

53:26
    Ofsajd Prostějova. Oba týmy toto přerušení využili ke střídání.

53:54
    S Bergerovou střelou měl Kocián problémy, nakonec si s ní ale poradil.

54:28
    Stejskalova střela z modré tahem skončila v lapačce Koutského.

55:08
    Černého střelu zblokoval Gewiese.

55:44
    Kajabova střela sražena do rohu kluziště.

55:51
    Další střela Kajaby tentokrát končí na betonech Koutského.

57:59
    Tvrdá střela Luňáka končí vedle branky domácího gólmana.

58:23
    Černý za bránou vybojoval puk poté si s ním vybruslil až před bránu a tam střelou do horní části překonal již ležícího gólmana Koutského. Asistence: Matouš Venkrbec.

60:00

Po skončení zápasu následovaly nájezdy na každé straně. Ty vyhráli hráči Prostějova a to když se jako jediný trefil Vladimír Stejskal.

Ve třetí třetině pokračoval Šumperk ve velkém tlaku a dočkal se taky po brankách Sedláka a Moskala vyrovnání. Ovšem dvě minuty před koncem potrestal chybu domácích hráčů Černý. Prostějov si tak ze Šumperského ledu odváží vítězství 4:3. (20:20:07)

Kateřina Glogarová

Branky a nahrávky: 10. Vrdlovec (Sedlák, Slávík), 44. Sedlák (Cink, Vachutka), 50. Moskal (Vrdlovec, Sedlák) – 3. Knesl (Belay), 11. Indra (Duba), 37. Skřivánek (Duba), 59. Černý (Venkrbec)

DRACI PARS ŠUMPERK: Koutský (Zelenka) – Sedlák, Slavík, Holík, Drtil, Gewiese, Novotný, Beneš – Vrdlovec, Moskal, Staněk – Velecký, Plášek, Haas – Žálčík, Berger, Brunec – Vávra, Vachutka, Cink – Kužílek

Rozhodčí: Kika – Adamec, Matěj