Aston Villa – Newcastle 0:0 (kon.) | Chelsea – Leicester 2:0 (kon.) | Crystal Palace – West Ham 1:3 (kon.)
Southampton – West Brom 0:0 (kon.) | Swansea – Burnley 1:0 (kon.) | Everton – Arsenal 2:2 (kon.)
Everton FC
2:2 (2:0)
Arsenal FC
Sobota 23.08.2014, 18:30 • Goodison Park, Liverpool • Anglická Premier League

Oba týmy si na svá konta připisují jednobodový zisk a já Vám děkuji za pozornost. Hezký zbytek dne. (20:33:59)

Rozhodčí Friend ukončil dnešní zápas, který skončil nerozhodným stavem 2:2. Do vedení šli hráči Evertonu už v 19. minutě, když se trefil Coleman a v závěru prvního poločasu přidal gól na 2:0 Naismith, avšak tato branka by správně platit neměla, protože Naismith se zapomněl v ofsajdu. Nicméně rozhodčí gól uznal a Everton vedl v poločase 2:0, takový výsledek čekal asi málokdo. Fotbalisté Arsenalu se dlouho hledali, působili nervózně a čas ubíhal. Everton se pozorně bránil a své soupeře do šancí moc často nepouštěl, ale v závěru to přišlo. V 83. minutě se mezi tři tyče trefil Ramsey a dal Arsenalu naději do posledních minut. Hostům se hrálo o něco lépe a v 90. minutě se dočkali důležité branky na 2:2, kterou obstaral Giroud.

90+4

90+4
    Po krátkém přerušení se pokračuje ve hře.

90+4
    Na trávníku zůstává ležet Giroud a rozhodčí přerušuje hru.

90+1
    Arsenal se dostal znovu do šance, ale tentokrát byl Howard pozorný a svůj tým podržel.

90
    Druhý poločas bude nastaven o 4 minuty.
    Olivier GIROUD - 2:2

90
    Arsenal právě vstřelil branku!
    Fanoušci Arsenalu i realizační tým skáčou radostí, protože OLIVIER GIROUD dává v poslední minutě základní hrací doby gól na 2:2. Nicméně pochvalu zaslouží Monreal, který v těžké pozici zastihl balon na hrací ploše a poté ho odcentroval do vápna, kde se uvolnil hlavičkující GIROUD a přesnou trefou vyrovnal na 2:2.

89
    Fotbalisté Arsenalu se před standardní situací ubránili a svého soupeře do další šance nepustili. Nyní jsou hosté u balonu a postupně se přesouvají do středu hřiště.

88
    Faulovaný byl Naismith a Everton dostane výhodu standardní situace.

88
    Arsenal je na útočné polovině, kde má k dispozici autové vhazování.

86
    Na centrovaný míč si vyskočil hlavičkující Giroud, ale jeho pokus byl nepřesný, a mezi tři tyče se tak nevešel.

85
    Hráči Arsenalu poslali do vápna zajímavý centr, ale Everton se ubránil. Následovat bude rohový kop.

85
    Na poslední minuty se na hřiště podívá Atsu, naopak hrací plochu opouští Mirallas.
    Aaron RAMSEY - 2:1

83
    Na levém křídle si Cazorla navedl míč na levačku a poté se prezentoval hezkou přihrávkou před branku, kde se objevil AARON RAMSEY a přesnou trefou snížil na 2:1.
    Everton dnes měl jen dvě střely na branku. Obě však skončily gólem.

83
    Monreal dostal další příležitost, ale tentokrát jeho centr zblokoval protihráč. Arsenal je ovšem znovu u balonu.

Lucie Rapantová

Branky: 19. Coleman (Barry), 45. Naismith (Lukaku) – 83. Ramsey (Cazorla), 90. Giroud (Monreal)

Karty:   29. Baines (EVE) – 43. Mertesacker (ARS), 54. Wilshere (ARS), 57. Chambers (ARS), 77. Flamini (ARS)

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 4:9.
    Everton FC: Howard – Coleman, Distin, Jagielka (C), Baines – Mirallas (85. Atsu), McCarthy – Barry, Pienaar (10. Osman), Naismith – Lukaku (76. McGeady).
    Náhradníci: Robles – Stones, Alcaraz, McGeady, Bešić, Osman, Atsu.

Arsenal FC: Szczęsny – Mertesacker (C), Chambers, Debuchy, Monreal – Wilshere (74. Cazorla), Oxlade-Chamberlain (74. Campbell) – Flamini, Özil, Ramsey – A. Sánchez (46. Giroud).
    Náhradníci: Martínez – Koscielny, Rosický, Cazorla, Giroud, Campbell, Bellerín.

Rozhodčí: Friend – Garratt, McDonough