Francie – Island 1:1 (kon.) | Sev. Irsko – Srbsko 1:4 (kon.) | Itálie – Kypr 7:1 (kon.)
Izrael – S. Makedonie 2:1 (kon.) | Portugalsko – Ázerbájdžán 3:1 (kon.) | Arménie – Bělorusko 2:1 (kon.)
Rusko – Andorra 5:0 (kon.) | Dánsko – Bulharsko 7:1 (kon.) | Litva – Wales 1:1 (kon.)
Moldavsko – Anglie 0:3 (kon.) | Finsko – San Marino 5:0 (kon.) | Německo – Rumunsko 8:0 (kon.)
Faerské ostrovy – Černá Hora 1:0 (kon.) | Švédsko – Turecko 4:3 (kon.) | Řecko – Polsko 3:1 (kon.)
Španělsko – Rakousko 1:1 (kon.)
Portugalsko
3:1 (1:0)
Ázerbájdžán
Úterý 09.09.2014, 18:00 • Municipal • Kvalifikace ME U21

Loučím se s vámi a přeji hezký večer. (19:52:38)

90+4
    Konec zápasu. Utkání za velice vypjatých podmínek skončilo, a ačkoliv to místy vypadalo, že Ázerbajdžán uhraje skvělý bod, nakonec dopadli jeho reprezentanti jako zpráskaní psi. A vděčit za to mohou především své nedisciplinovanosti. Portugalci měli prvenství ve skupině již předem jasné, přesto je to ideální tečka za účelem zvýšení sebevědomí.

90+4
    A ještě jedna karta.... vidí ji Erat.

90+2
    Utkání už je v samotném závěru, který Ázerbajdžán ale vůbec nezvládl, nechal se hned dvakrát vyloučit a inkasoval též třetí direkt z penalty.
    RICARDO (p) - 3:1

90+1
    Portugalsko právě vstřelilo branku!
    Exekuce penalty se ujal RICARDO ESGAIO a s roztřepetáním sítě neváhal ani vteřinu. 3:1!

90
    A stoper Ázerbajdžánu rovněž vidí druhou žlutou kartu a musí o několik minut dříve pod sprchy.
    Penaltový zákrok

88
    A to zdaleka není všechno, vážení! Portugalsko bude po faulu Aliyeva kopat penaltu.

86
    A hosté na to pochopitelně reagují odpovídajícím střídáním, kdy Ramazanova nahrazuje Kurbanov.

85
    Ázerbajdžánci závěr zápasu nezvládají. Po inkasovaném gólu je tu také druhá žlutá a tím pádem červená karta pro Iltera Tashkina.

85
    V ofsajdu na další útočné zteči je zastižen Tomané.
    Edgar IÉ - 2:1

82
    A je to tady. Ačkoliv Portugalci teď soupeře rozhodně nezatlačili tak jako v prvním poločase, dokázali i z tohoto polovičatého tlaku vytěžit vedoucí gól. Ke zblokované střele Guerreira se nejrychleji dostal EDGAR IÉ a vystřelil Portugalsku dost možná tříbodový gól.

80
    Žlutou kartu dostává Abatsiyev (Ázerbajdžán).

76
    Portugalci to teď několikrát zkoušeli na Magomedaliyeva, jenže ten dostál své pověsti z prvního poločasu,

73
    Nový muž na trávníku Tozé se ujímá exekuce rohového kopu.

71
    Portugalci využili posledních možností na oživení hry čerstvými silami z lavičky a budou věřit ve vítězný konec. Naopak Ázerbajdžán bude chtít utkání statečně dovést do nerozhodného konce, většinu sil soustředí určitě před svou brankou.

70
    Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Rafa Silva, přichází Carlos Mané.

70
    Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Medeiros, přichází Tozé.

Je tady další vlna střídání:

69
    Po několika neúspěšných šancích hostů mířil mimo tři tyče také Tomané, nový muž na trávníku,

66
    Naopak ale přibývá též žlutých napomenutí. Dalším hříšníkem je Rafa Silva.

66
    Portugalci se až po dlouhé době dokázali alespoň na chvilku usadit před brankou soupeře. Svůj pobyt zde prodlouží zahráváním rohového kopu z kopačky tradičního exekutora Marcose Lopese.

62
    Střídání v týmu Ázerbajdžán: ze hřiště odchází Masimov, přichází Elshan Abdullayev.

60
    Žlutou kartu dostává Ramazanov (Ázerbajdžán).

60
    Portugalci na inkasovanou branku zareagovali okamžitým střídáním. Přinese kýžený účinek a uzmutí vedení zpátky na stranu domácích?

59
    Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází João Mário, přichází Tiago Silva.
    Abdull ABATSIYEV - 1:1

55
    Ázerbajdžán právě vstřelil branku!
    A je to tady! Portugalsko několik šancí k navýšení skóre nevyužilo, a tak udeřili hosté, jmenovitě ABDULLA ABATSIYEV, který potrestal nabídnutou šanci z přímého kopu.

55
    Ázerbajdžán ovšem míč rychle vyvezl od své branky a jejich postup ukončil až faul v nebezpečné vzdálenosti od branky Josého Sá.

53
    Portugalci se bez potíží ubránili chvilkovému pobytu hostů poblíž své branky a nyní budou rozehrávat na druhé straně hřiště od praporku.

50
    Ramazanov na druhé straně po rozehrávce přistižen v ofsajdu.

49
    Dva střelecké pokusy z přímého kopu teď vyslali Portugalci na Magomeyliyeva, avšak prozatím bezúspěšně.

47
    Hosté doufají, že s čerstvou sílou na hřišti utkání ještě dokážou zvrátit. 1:0 rozhodně není nedostižný výsledek ani pro Ázerbajdžán.

46
    Střídání v týmu Ázerbajdžán: ze hřiště odchází Hajiyev, přichází Isayev.

46

Druhý poločas začne přibližně v 19:03.

V první půli se hrálo prakticky na jednu branku. Ázerbajdžánci tu a tam nějakou polovičatou střelu měli, velké naděje si s nimi ale rozhodně dělat nemohli. Naopak Portugalsko mohlo kromě jednoho gólů ještě několik dalších střel v další míče v síti Ázerbajdžánu proměnit. Nestalo se tak i kvůli skvěle chytajícímu Magomedaliyevovi.

45+2

45
    Před koncem první půle si ještě zblízka prohlédne žlutou kartu Abbasov a zakončí tak pomyslný poločasový karetní hattrick svého týmu.

44
    A znovu musel Magomedaliyev prokázat svou kvalitu. I tato Ricardova střela měla gólové ambice.

43
    Druhou žlutou kartu v zápase vidí hostující Tashkin za faul na Rafu Silvu.

42
    Portugalsko se brzy po rozehrávce hostů vrátilo k míči, útočné snažené ale končí ofsajdem Ricarda.

41
    Marcos Lopes na Magomedaliyeva nevyzrál. Přesto to byla jedna z těch nebezpečnějších střel.

39
    Portugalci u míče zůstanou, neboť si nedovoleně počínal Tashkin.

37
    Naopak po rychlé rozehrávce se dostali do šance Portugalci a zahrávat budou alespoň rohový kop.

36
    Po sérií faulů, které hru rozkouskovaly, musel brankář Sá opět po čase zpozornět. Prověřil ho Tashkin, ale střela to byla rutinní.

32
    Rúben Neves to také zkusil a Magomedaliyev se musel pořádně natahovat, aby Portugalci nevedli už 2:0.

30
    Rozhodčí už musel učinit nějakou hranici, za kterou hráči s fauly nesmějí. Jako první ji překročil Ázerbajdžánec Salahli.

28
    Na hřišti se začíná přitvrzovat. A neplatí to pouze pro Ázerbajdžánce, kteří by papírově nemuseli úplně stíhat, ale také pro domácí hráče.

24
    Střelby se ujal Ricardo, ale minul.

23
    Portugalci mají výhodu, Medeiros byl zkosen k zemi.

21
    Poslední pětiminutovka se nesla v duchu tří faulů portugalských hráčů na své protějšky, všechny byly oceněný standardní situací, s kartami rozhodčí Pisani prozatím šetří a vystačí si ústní domluvou.

16
    O další střelecký pokus se ponasnažil Medeiros, ale opět se přes hustý chumel hostujících obránců míč k brankáři neprokousal.

15
    Okamžik paradoxů. Hosté dostali po faulu výhodu přímého kopu, jenže stejným přestupkem se o míč připravili a nabídli šanci domácím.
    Rafa SILVA - 1:0

13
    Portugalský tlak přinesl ovoce. Ázerbajdžán dle předpokladů nevydržel dlouho vzdorovat portugalské ofenzivní síle a RAFA SILVA otevírá gólový účet dnešního podvečera.

12
    Marcos Lopes znovu v akci! Ujal se exekuce přímého kopu po faulu na Ricarda, ale branku netrefil.

10
    Portugalci se drží u branky soupeře, střelu Marcose Lopese však obránci zablokovali.

9
    První velká gólovka je na světě. Portugalský křídelník Ricardo vyslal nebezpečnou pumelici a důkladně prověřil Magomedaliyeva v brance hostů.

6
    Po aktivním vstupu do utkání Portugalci na chvíli ubrali nohu z plynového pedálu, až nyní, v šesté minutě, prověřil Iuri Medeiros pohotovost podavačů míčů za brankou Ázerbajdžánu. Zařízení minul.

2
    Konec Portugalců v pokutovém území Ázerbajdžánu, aneb jak João Mário fauloval Ramazanova.

2
    A stejný hráč si exekuci od rohového praporku zopakuje.

1
    Portugalci začínají hezky od podlahy. Hned v první minutě vybojoval rohový kop Marcos Lopes.

1

Portugalsko: José Sá – Esgaio, Paulo Oliveira (C), Edgar Ié, Guerreiro – João Mário, Rubén Neves, Rafa Silva – Medeiros, Marcos Lopes, Ricardo
    Náhradníci: Rui Silva – Venâncio, Tozé, Hélder Costa, Tiago Silva, Carlos Mané, Tomané

Ázerbajdžán: Magomedaliyev – Abbasov (C), Aliyev, Hasanalizada, Salahi – Masimov, Tashkin, Abatsiyev, Hajiyev – Erat – Ramazanov
    Náhradníci: Vailo – Alkhasov, Isayev, Jahangirov, Elshan Abdullayev, Vadim Abdullayev, Kurbanov

Rozhodčí: Clayton Pisani – Scerri, Portelli.

V prvním vzájemném utkání, které se hrálo 15. října loňského roku v Ázerbajdžánu, vyhráli Portugalci nad svým soupeřem 2:0. Nyní, na domácí půdě, se čeká ještě větší střelecká chuť následovníků Jindřicha Mořeplavce.

Tabulka 8. skupiny:

1. PORTUGALSKO, 7 zápasů, 21 b.
    2. IZRAEL, 7 zápasů, 12 b.
    3. NORSKO, 8 zápasů, 9 b.
    4. ÁZERBAJDŽÁN, 7 zápasů, 7 b.
    5. MAKEDONIE, 7 zápasů, 4 b.

Situace ve skupině je více než zřejmá. Jasným vítězem se stalo již v předešlých zápasech Portugalsko, Ázerbajdžán je v tabulce předposlední. Druhý celek Izrael se nejspíše neprobojuje mezi nejlepší týmy z druhých míst a na turnaji bude scházet.

Kvalifikační systém je následující. Existuje celkem 10 skupin (8 po pěti týmech, 2 po šesti týmech). My se budeme zabývat skupinou o pěti týmech. Nejlepší tým z každé skupiny přímo postupuje do baráže, kde je doplní nejlepší čtyři celky z druhých příček.

Dobrý podvečer. Kvalifikace jednadvacítek na EURO 2015, které bude hostit Česká republika, touto reprezentační přestávkou končí. V tomto přenosu posledního zápasu obou týmů ve skupině vám přiblížíme duel ze skupiny 8 mezi vedoucím Portugalskem a slabým Ázerbajdžánem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.