Queens Park – Stoke 2:2 (kon.) | Aston Villa – Arsenal 0:3 (kon.) | Burnley – Sunderland 0:0 (kon.)
Newcastle – Hull City 2:2 (kon.) | Swansea – Southampton 0:1 (kon.) | West Ham – Liverpool 3:1 (kon.)
Swansea City
0:1 (0:0)
Southampton FC
Sobota 20.09.2014, 16:00 • Liberty Stadium, Swansea • Anglická Premier League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Swansea a Southampton, dva týmy, které se nacházejí na čele tabulky Barclays Premier League. Otázkou je, na jak dlouho. Již v sobotu odpoledne čeká oba týmy vzájemné střetnutí, které slibuje zajímavý duel, jehož mírným favoritem je domácí Swansea. Zápasem z krásného stadionu Liberty Stadium Vás provede Tomáš Reiner.

Swansea

Swansea vstoupila do nového ročníku Barclays Premier League 2014/15 parádně, když hned na úvod vyloupila Old Trafford a po vítězství 2:1 nad United vyhrála další dva zápasy v řadě proti Burnley a West Bromu. Poté čekal na Swans suverén letošní sezóny, londýnská Chelsea, která svěřence Garryho Monka porazila v zápase bohatém na góly 4:2.

Southampton

Southampton čekal hned na úvod domácí soutěže Liverpool, kterému svěřenci Ronalda Koemana podlehli těsně 2:1. Saints poté čekal zápas proti West Bromu, který skončil bezbrankovou remízou 0:0. Střelecký pust si Southampton dokonale vynahradil na hřišti West Hamu (1:3) a doma proti Newcastlu (4:0).

Týmové novinky – Swansea

Argentinský obránce Federico Fernandez je připraven na svůj první debut v Barclays Premier League od začátku zápasu poté, co do Swansea přestoupil minulý měsíc za 8 milionů liber z Neapole. Fernandez nahradil v minulém duelu na Stamford Bridge o poločase zraněného Jordiho Amata, který má poškozené kolenní vazy, a v sobotu by se měl postavit do obrany vedle kapitána Ashleyho Williamse. Zatímco Amat bude šest týdnů mimo hru, do sestavy Swans se naopak vrací útočník Bony Wilfried.

Hráči, kteří jsou k dispozici: Fabianski, Rangel, Fernandez, Williams, Taylor, Ki, Shelvey, Routledge, Dyer, Sigurdsson, Bony, Tremmel, Tiendalli, Gomis, Carroll, Emnes, Montero, Bartley, Richards, Fulton, King, Kingsley.

Týmové novinky – Southampton

Sadio Mane dostal pracovní povolení a v pátek se připojil ke svým spoluhráčům, v sobotu však nebude proti Swansea k dispozici. Manu bude nyní sledován a pokud ukáže své kvality, příští úterý by si mohl odbýt debut v zápase Capital One Cupu proti Arsenalu. Tým manažera Ronalda Koemana nezužuje žádné zranění a má k dispozici všechny hráče.

Hráči, kteří jsou k dispozici: Forster, Davis, Clyne, Yoshida, Fonte, Gardos, Alderweireld, Bertrand, Schneiderlin, Davis, Wanyama, Reed, Ward-Prowse, Stephens, Cork, Ramirez, Tadic, Rodriguez, Long, Pelle.

Swansea City: Fabiański – Rangel, F. Fernández, Williams (C), Taylor – Ki Song-jung, Shelvey – Dyer, Sigurðsson, Routledge – Bony.
    Náhradníci: Tremmel – Bartley, Montero, Richards, Carroll, Emnes, Gomis.

Southampton FC: Forster – Clyne, Fonte (C), Jošida, Bertrand – Pellè, Schneiderlin, Ward-Prowse, Cork, Tadić – Long.
    Náhradníci: Davis – Gardos, Targett, Davis, Wanyama, Reed, Mayuka.

Rozhodčí: Jonathan Moss. Asistenti: L. Betts, S. Long. Čtvrtý rozhodčí: K. A. Woolmer.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Těsně před výkopem

Hráči obou týmů jsou již připraveni v tunelu Liberty Stadium, odkud je za malou chvíli přivede na hrací plochu hlavní rozhodčí Jonathan Moss. Swansea povede kapitán Ashley Williams, zatímco Southampton José Fonte.

1

1
    Hlavní rozhodčí Jonathan Moss dal pokyn k zahájení zápasu, jehož výkop obstarali hráči hostujícího Southamptonu.

2
    Oba týmy nastoupily do dnešního duelu v tradičních barvách. Swansea v bílém, Southampton v červenobíle pruhované kombinaci.

3
    Swansea nevstřelila Southamptonu gól 287 minut, tak uvidíme, zda dnes svěřenci Garryho Monka tuto nelichotivou bilanci prolomí.

3
    Southampton přešel do útoku, ten ale po nepřesné kolmé přihrávce ztroskotal a Fabiański si poprvé osahal míč.

4
    Hráči Southamptonu se dostlali na pravém křídle k centru, který na zadní tyči v pohodě stáhl ze vzduchu připravený Fabiański.

5
    Dyer se snažil u postranní čáry přesprintovat Bertranda, ten si ale míč dobře pokryl tělem a donutil záložníka Swansea faulovat.

6
    Na Liberty Stadium dnes panují ideální podmínky pro fotbal a před námi je zajímavých 90 minut.

7
    Swans podnikli útok, který zhatila nepřesná finální přihrávka, a také Fraser Forster si mohl poprvé osahat míč.

8
    Dyer se snažil vysunout středem hřiště Sigurdssona, jeho přihrávka ale byla nepřesná.

9
    Jošida skvěle zapracoval v obraně a zastavil útok Swansea tažený po pravém křídle. Domácí mohli vzápětí vhazovat.

10
    V sestavě Swansea dnes nechybí Ki Song-jung, který se parádně trefil v úvodním zápase proti Manchesteru United a přispěl k výhře svého týmu 2:1.

11
    Zatím sledujeme poměrně dost nepřesností ve finální fázi, ani jeden z týmů se zatím nedostal k zakončení.

12
    Schneiderlin to přehnal s důrazem a ve středu hřiště fauloval svého protihráče.

12
    FAULY: Swansea 1 Southampton 3

13
    Shelvey posílal do šestnáctky Southamptonu nebezpečný centr, hosté ho ale zvládli odvrátit.

13
    Bony byl tím hráčem, který se málem dostal na hranici malého pokutového území po Shelveyho centru do šance, nevyšlo mu však zpracování.

14
    Saints si připsali minulou sezónu proti Swansea dvě vítězství a během pěti zápasů neutrpěli porážku (2 výhry, 3 remízy).

15
    Sigurdsson se dostal na hranici šestnáctky ke střele pravačkou, jeho pokus ale směřoval pouze doprostřed brány, kde byl připravený Fraser Forster.

16
    Graziano Pelle se mohl dostat do šance, to by ale nesměl zaznít hvizd hlavního rozhodčího.

17
    Routledge se dostal na hranici šestnáctky k odraženému míči a poté předvedl pohotový volej, který zamířil vedle pravé tyče.

18
    Williams fauloval v dostatečné vzdálenosti od vlastní brány Corka.

19
    K rozehrání standardní situace se postavil James Ward-Prowse, jeho následný centr do šestnáctky ale hráči v bílém v pohodě odvrátili.

20
    Žlutou kartu dostává Wilfried Bony (Swansea City).

20
    Tadič se málem ocitl s trochou štěstí v obrovské šanci, včas k němu ale na hranici malého pokutového území přistoupil Taylor, který zažehnal hrozící nebezpečí.

21
    Žlutou kartu dostává José Fonte (Southampton FC).

22
    Bony se pokusil uvnitř šestnáctky o nůžky po centru Shelveyho, pohotové zakončení mu ale nevyšlo.

23
    Během čtyř zápasů Barclays Premier League mezi Southamptonem a Swansea padlo pouze pět gólů.

24
    Taylor zakopl míč do zámezí a nikdo z jeho spoluhráčů a zřejmě ani diváků nepochopil, co zamýšlel. Následoval odkop od brány Saints.

25
    Obránce Swansea si ale vzápětí napravil reputaci, když předvedl další důležitý obranný zákrok a zastavil nebezpečný útok Southamptonu.

26
    Bony šel do souboje s Tadičem až příliš důrazně a ve snaze získat míč fauloval.

29
    Swansea je zatím rozhodně aktivnější, žádného gólu jsme se však zatím na Liberty Stadium nedočkali.

31
    Žlutou kartu dostává Maja Jošida (Southampton FC).

31
    Ki Song-jung měl před pár okamžiky šanci, když z pravé strany pokutového území nebezpečně vypálil, do jeho střely se ale skvěle vrhl jeden z obránců Southamptonu.

33
    Hráči Swansea nedokázali přenést hru a Nathaniel Clyne mohl v klidu vhazovat.

34
    Na hřišti se to během posledních okamžiků začíná trochu přiostřovat.

35
    Graziano Pelle v šanci! Útočník Saints si naběhl na Bertrandův centr a na přední tyči nebezpečně vypálil, Fabianski byl ale připraven a jeho přízemní střelu skvělým zákrokem zneškodnil.

36
    Swansea přešla do útoku a vybojovala rohový kop.

37
    Bony Wilfried byl blízko vstřelení gólu po rohovém kopu, jeho hlavičku ale dokázal na brankové čáře odvrátit dobře postavený Bertrand, který zachránil svůj tým!

38
    Tadič předvedl na levém křídle skvělý sprint, následně mu ale nevyšel centr, který na přední tyči odvrátil připravený Williams.

39
    Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Wilfried Bony (Swansea City).

40
    Bony nesmyslně dojel zezadu Jošidu a po druhé žluté kartě se musí poroučet do sprch.

41
    Manažer Garry Monk nemůže uvěřit tomu, co bývalý útočník Sparty vyvedl.

43
    Tadič dokázal z levého křídla odcentrovat, jeho pas ale v pohodě stáhl ze vzduchu připravený Fabianski.

44
    Fonte šel hodně důrazně do souboje s Routledgem, na rozdíl od Bonyho ale druhou žlutou kartu neviděl.

45
    Blíží se konec prvního poločasu, který zatím žádnou branku nepřinesl, o zajímavé momenty však nouze není.

45+1
    Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny 3 minuty.

45+2
    Forster musel rychle z brány, aby odkopl míč do bezpečí.

45+2
    Sigurdsson příliš dlouho váhal se zakončením a z útoku Swansea vzápětí nic nebylo.

45+3
    Williams fauloval Corka a Saints budou mít v závěru prvního poločasu zajímavou standardní situaci.

45+3
    Tadič našel v šestnáctce Pelleho, který se snažil sklepnout míč na některého ze svých spoluhráčů, našel však pouze jednoho z obránců Swansea.

45+3

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Swansea měla v průběhu prvního poločasu na vrh a měla dvě obrovské šance. Wayne Routledge orazítkoval nejprve břevno a několik minut na to zachránil Southampton na brankové čáře po nebezpečné hlavičce Bonyho obránce Ryan Bertrand. Závěr poločasu nabídl ještě jeden zajímavý moment, a to když byl Bony po druhé žluté kartě poslán do sprch. Skóre po prvním poločase. Swansea 0 Southampton 0.

Southampton vyhlíží třetí vítězství v řadě, což se mu povedlo pouze třikrát od návratu do Barclays Premier League v srpnu 2012. Dnes by se mu to mohlo povést znovu, protože na konci prvního poločasu byl vyloučen po druhé žluté kartě Bony Wilfried. Druhý poločas začne za několik málo okamžiků.

46
    Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Maja Jošida, přichází Florin Gardos.

46

46
    Druhý poločas zahájila domácí Swansea, kterou čeká 45 minut bez vyloučeného Bonyho.

47
    Před začátkem druhé pětačtyřicetiminutovky přišel na hřiště Rumun Florin Gardos, který dnes prožívá v dresu Saints debut.

48
    Žlutou kartu dostává Ryan Bertrand (Southampton FC).

49
    Bertrand nejprve špatně přihrál a vzápětí předvedl zbytečný faul u postranní čáry, za který uviděl k radosti domácího manažera Garryho Monka žlutou kartu.

50
    Pelle se dostal v šestnáctce k míči a poté se snažil patičkou ještě vylepšit pozici pro některého ze svých spoluhráčů, kterého tušil za svými zády, našel však pouze obránce Neila Taylora.

51
    Graziano Pelle skóroval v dresu Southamptonu před dnešním zápasem tři góly ze šesti střel na bránu.

52
    Shane Long posílal do šestnáctky Swansea centr, který v pohodě stáhl ze vzduchu Lukasz Fabianski.

52
    Tadič se prezentoval na levém křídle dalším centrem, ten ale opět našel pouze připraveného Fabianskiho.

53
    Na Swansea zatím vůbec není vidět, že by hrála o deseti, a předvádí velmi dobrý pressing.

54
    DRŽENÍ MÍČE: Swansea 62% Southampton 38%

55
    Tadič a další z jeho centrů, který nenašel žádného z jeho spoluhráčů.

56
    Dušan Tadič se tentokrát místo centru odhodlal ke střele a nebyl to vůbec špatný pokus! Jeho tečovaný pokus skončil těsně nad břevnem!

57
    Saints rozehráli rohový kop, do zakončení se ovšem nedostali.

58
    Graziano Pelle se dostal na přední tyči k hlavičce, která směřovala k pravé tyči, Fabianski byl ale připraven a připsal si další úspěšný zákrok!

59
    Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Nathan Dyer, přichází Jefferson Montero.

60
    Pelle hledal Corka, jeho přihrávka do šestnáctky ale byla nepřesná.

61
    STŘELY CELKEM: Swansea 3 Southampton 3

61
    STŘELY NA BRÁNU: Swansea 1 Southampton 2

62
    Long to udělal na pravém křídle dobře a odcentroval, jeho pas ale našel pouze Williamse, který odhlavičkoval míč do bezpečí.

63
    Tadič našel přesným centrem uprostřed šestnáctky Pelleho, jehož následná hlavička skončila těsně nad!

64
    Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Jack Cork, přichází Steven Davis.

65
    Pouze Swansea společně s londýnskou Chelsea vyhráli v letošním ročníku Barclays Premier League oba dva své domácí zápasy.

66
    Graziano Pelle se dostal opět k hlavičce, která tentokrát zamířila těsně vedle levé tyče.

67
    James Ward-Prowse má zdravotní potíže a zůstává sedět na hřišti.

68
    Na hřišti jsou dokonce nosítka, snad to ale nebude tak vážně.

68
    Nosítka v akci a Ward-Prowse je za potlesku fanoušků odnášen za postranní čáru.

69
    Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází James Ward-Prowse, přichází Victor Wanyama.

70
    Ronald Koeman využil 20 minut před koncem všechna tři střídání.

70
    Tadič napřáhl zpoza šestnáctky levačkou ke střele, ta ovšem zamířila vysoko nad.

71
    V zápasech mezi Swansea a Southamptonem nepadá příliš gólů a ani dnes to nevypadá na nějakou přestřelku.

72
    Dušan Tadič rozehrál standardní situaci a rozhodl se pro přímou střelu, která byla velmi dobrá, Fabianski byl ale u své levé tyče včas!

73
    Saints vybojovali rohový kop, který rozehrál Tadič, jeho centr byl ale na přední tyči odvrácen.

75
    Swansea se s přibývajícími minutami stahuje před vlastní šestnáctku a spoléhá na protiútoky.

75
    Tadič se ocitl v ofsajdu a z útoku Southamptonu tentokrát nic nebylo.

76
    Na Liberty Stadium panuje naprosto fantastická atmosféra.

77
    Fanoušci Swansea stojí za svým týmem a hlasitě je povzbuzují, přestože se domácí převážně jen brání.

78
    Steven Davis napřáhl ze střední vzdálenosti k přízemní střele, aby prověřil pozornost Lukasze Fabianskiho.

79
    Shane Long našel na vzdálenější tyči přetaženým centrem jednoho ze svých spoluhráčů, který vracel míč před bránu, tam ale našel pouze obránce Swansea Ashleyho Williamse.

80
    Southampton právě vstřelil branku!
    VICTOR WANYAMA ukončuje svůj střelecký pust a deset minut před koncem posílá Southampton krásnou střelou do vedení!! Pelle našel na pravé straně šestnáctky Wanyamu, který si míč nejprve zpracoval a poté ho střelou na dlouhou nohu uklidil ke vzdálenější tyči.
    Victor WANYAMA - 0:1

81
    To je velký zásah do srdcí fanoušků Swansea. Jejich hráči však stále mají šanci vyrovnat, přestože hrají v deseti.

82
    Swansea se však zatím brání a u míče je Southampton.

83
    Nyní už je Swansea v držení míče a po zásahu Fonteho vybojovala rohový kop.

84
    Domácí rozehráli rohový kop, po kterém nevzniklo žádné nebezpečí a na řadu může přijít střídání, které připravil manažer Garry Monk.

85
    Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Ki Song-jung, přichází Marvin Emnes.

86
    Do konce zápasu zbývá 5 minut. Southampton vede nad oslabenou Swansea zásluhou střídajícího Victora Wanyamy 1:0.

88
    Schneiderlin předvedl ostrý zákrok, za který zřejmě uvidí žlutou kartu. Je to tak. Rozhodčí si ho už zavolal na kobereček.

89
    Žlutou kartu dostává Morgan Schneiderlin (Southampton FC).

90
    Shane Long nedokázal zpracovat pas svého spoluhráče. Následoval odkop od Fabianskiho brány.

90+1
    Nad rámec zápasu byly nastaveny 4 minuty.

90+1
    Tadič uvolnil v šestnáctce Pelleho, který už se dostával za obrannou k míči, Fabianski proti němu ale včas vyběhl a u míče byl jako první!

90+2
    Tadič opět u míče...

90+3
    Tadič roztáhl hru doleva na Pelleho, ten ale uvnitř šestnáctky opět nedokázal jeho dobrou přihrávku zužitkovat a jeho střela levačkou rozvlnila pouze boční síť!

90+4
    Southamptonu sice nepřidal druhý gól, ale o vítězství už ho nic nepřipraví!

90+4

Southampton to dokázal, potřetí v řadě zvítězil a zůstává na čele Barclays Premier League. Rozhodující gól vstřelil deset minut před koncem střídající Victor Wanyama, který zaznamenal svůj první gól v dresu Southamptonu a hned vítězný. Swansea měla šance v prvním poločase, když Routledge orazítkoval břevno a hlavičku Bonyho odvrátil na brankové čáře Bertrand. Na to už se ale historie ptát nebude. Konečný výsledek. Swansea 0 Southampton 1. (17:57:39)