Třinec – Tappara 1:2 (kon.) | Pardubice – Bolzano 1:3 (kon.) | SaiPa – Zug 3:0 (kon.)
JYP – HV71 4:3 (2:0 po s.n.) | Villach – Ženeva 0:5 (kon.) | Eisbären – Fribourg 0:2 (kon.)
Mannheim – Sparta 3:2 (po pr.) | Ingolstadt – Vítkovice 4:5 (2:3 po s.n.) | Zürich – Vienna Capitals 2:1 (po pr.)
Bern – Stavanger 0:2 (kon.) | Kloten – Salzburg 0:2 (kon.) | Färjestad – Vålerenga 4:1 (kon.)
Luleå – Rauma 3:1 (kon.) | Nottingham – Hamburg 3:1 (kon.) | Djurgården – Zlín 8:0 (kon.)
SaiPa Lappeenranta
3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
EV Zug
Úterý 23.09.2014, 17:30Hokejová Liga mistrů

Já Vám tímto děkuji za pozornost, přeji pěkný večer a těším se někdy příště na počtenou u dalšího online textového přenosu! Matoušek Tomáš. (19:50:00)

Je tady konec zápasu! Domácí SaiPa Lappeenranta deklasovala EV Zug poměrem 3:0.Hosty trápila první třetina, ve které se nechali dát dva góly. O poznání lepší třetina, druhá, byla opět ve znamení gólu domácích, ovšem tentokrát jen jednoho. Poslední třetinu byl tým ze Švýcarska mnohem lepší než jeho dnešní soupeř, ale ani to nevedlo ke gólu.

60:00

59:35
    Domácí fanoušci již jásají, Stephan si díky vahazování soupeře připisuje poslední zákroky.

58:41
    Za hákování si jde sednout domácí obránce Sam Lofquist.

58:40
    Markkanen drží čisté konto stůj co stůj, nyní mu v tom pomáhají i obránci.

57:55
    Buly před Markkanenem, dělovka v podání Schnydera jen těsně minula bránu!

57:39
    Martschini ujíždí podél pravého mantinelu, v rohu hřiště o puk přichází.

56:31
    Christen se zmocnil volného puku, přešel přes dva bránící hráče, ale před poslední překážkou v podobě brankáře nic nedokázal vymyslet!

55:46
    Zug nic nevzdává a snaží se ještě necelých pět minut před koncem snížit a následně srovnat stav utkání.

54:22
    Méně střel, více osobních soubojů, přátelské atmosféra v hledišti. I tak lze popsat současné dění v aréně.

53:35
    Grossmann od mantinelu poslal puk na opačnou stranu útočné třetiny, jeho spoluhráč nahodil.

53:03
    Domácí v šanci, ale obrana soupeře neumožnila přihrávku před brankáře.

52:43
    Puk za Stephanem.

51:29
    U puku SaiPa, její hráči ale nikam nepospíchají a víc než další góly je zajímá, jak nejefektivněji využít čas ve svůj prospěch.

50:28
    Dnešní soupeř domácí SaiPi se nyní prezentuje přesnými přihrávkami na čepele hokejek, je tak vidět, že v šatně došlo ke změně taktiky.

49:07
    Christen si řekl o přihrávku před prázdnou bránu, spoluhráč ale vzal odpovědnost do svých ruk. Gól ale nedal.

48:20
    Buly ve středu hřiště vybojovali domácí, Schnyder napadá rozehrávku soupeře svědomitě a posílá domácí tvrdě k zemi.

Tomáš Matoušek

Branky a nahrávky: 7. Mankinen (Riikola, Tavi), 20. Lappalainen (Venelainen), 31. Riikola (Spina)

SaiPa Lappeenranta: Markkanen (Bernard) – Larsson, Salcido, Riikola, Ahonen, Lofquist, Backman, Lappalainen – Tavi, Järvinen, Mankinen – Jokinen, McIntyre, Spina, – Leivo, Flinck, Venäläinen – Pitkänen, Hämäläinen, Kuronen – Toivanen.
    EV Zug: Stephan (Hauser) – Erni, Andersson, Grossmann, Ramholt, Alatalo, Lüthi, Blaser, Stampfli – Martschini, Holden, Suri – Christen, Earl, Bouchard – Herzof, Sutter, Bertaggia – Lammer, Diem, Schnyder.

Rozhodčí: Nord (SWE), Pajula (FIN) – Saha (FIN), Nieminen (FIN)