Jekatěrinburg – Novokuzněck 2:3 (kon.) | Magnitogorsk – Novosibirsk 2:1 (kon.) | Ufa – Dynamo Moskva 2:4 (kon.)
Chanty-Mansijsk – Čeljabinsk 3:4 (0:1 po s.n.) | CSKA Moskva – Toljatti 3:0 (kon.) | Čerepovec – Nižněkamsk 2:3 (0:1 po s.n.)
Kazaň – Chabarovsk 3:1 (kon.) | N.Novgorod – Minsk 1:2 (po pr.) | Jokerit – Viťaz 3:4 (kon.)
Petrohrad – Vladivostok 4:3 (kon.) | Riga – Atlant 4:2 (kon.)

Michel Miklík (CHA) 0+0 (19:24:19)

Se závěrečnou sirénou byl ještě signalizován trest pro Konstantina Kornějeva za sekání, ale to už domácím vůbec nevadí. Kazaň totiž poráží Chabarovsk 3:1 a potvrdila tak roli papírového favorita. Hosté se přitom v 10. minutě ujali vedení zásluhou Marcela Haščáka, ale již o dvě minuty později srovnal Varnakov a druhá třetina už patřila domácím. Nejprve Justin Azevedo v přesilové hře strhl vedení na stranu AK Bars a o chvíli později nískok Kazaně ještě zvýšil svým druhým gólem v utkání Michail Varnakov. Ve třetí třetině se již skóre neměnilo.

Střely na branku ve 3. třetině – 7:10, celkem – 30:21

60:00

59:50
    Fanoušci Kazaně už děkují svým hráčům pokřikem "molodci, molodci."

59:40
    Od modré to zkusil Litovčenko, Garipov má kotouč v lapačce.

59:01
    Poslední minuta.

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny a pravděpodobně i zápasu. Ten mohl definitivně rozhodnout Mirnov, ale Borisov byl proti.

56:49
    Po levé straně se dostal do pásma Orlov, jeho střela se však nevešla mezi tyče.

56:11
    Hostům už se hodně krátí čas, Kazaň v pohodě drží svůj náskok.

55:01
    Už jen pět minut.

54:08
    Protiútok domácích. Petrov na pravé straně přenechal kotouč Burmistrovovi a najel si před branku, kam mu Burmistrov puk vracel. Borisov byl na místě.

52:31
    Zakázané uvolnění domácích.

52:13
    Hosté v plném počtu. Nyní jim zbývá necelých osm minut na to, aby se pokusili se zápasem něco udělat.

51:18
    Hra je přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu.

50:12
    Jevgenij Orlov je vyloučen za sekání, přesilová hra pro AK Bars.

50:12
    Definitivně rozhodnout mohl Burmistrov, který se natlačil až před Borisova, jenž však kotouč za svá záda nepustil a dokázal přestát i dorážky Burmistrova a jeho spoluhráčů!

50:00
    Do konce třetí třetiny už zbývá pouze deset minut. Domácí drží vedení o dva góly.

49:18
    Junkov se snažil něco vymyslet, nakonec z pravého kruhu dával puk do brankoviště, domácí se však opět ubránili.

48:11

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 12. Varnakov (Pesonen, Malychin), 32. Azevedo (Kosticyn, Nikulin), 35. Varnakov (Pesonen) – 10. Haščák (Niinimaki)

Ak Bars Kazaň: Garipov (Nilsson) – Denisov, Rylov, Nikulin, Kornějev, Heshka, Paigin, Medvěděv, Musin – Bodrov, Svitov, Obuchov – Koscicyn, Mirnov, Azevedo – Möller, Petrov, Burmistrov – Varnakov, Pesonen, Malychin.
    Amur Chabarovsk: Borisov (Bolšakov) – Taimi, Safronov, Ježov, Loginov, Kurbatov, Terjajev, Peretjagin, Těreščenko – Špirko, Tarasov, Junkov – Niinimäki, Miklík, Haščák – Fisenko, Lugin, Orlov – Baškirov, Litovčenko, Železňov.

Rozhodčí: Gusev, Bukin – Gorděnko, Tomilov