Nitra – Banská Bystrica 4:6 (kon.) | Poprad – Piešťany 2:1 (kon.) | Žilina – Martin 3:4 (0:1 po s.n.)
Skalica – Košice 0:4 (kon.) | Zvolen – Trenčín 0:1 (0:1 po s.n.)
HK Skalica
0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
HC Košice
sk Pátek 26.09.2014, 18:00 • Hant aréna Skalica • Tipos Extraliga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Dnes nás čaká v Hant aréne v Skalici ďalšie kolo Tipsport extraligy. Na Záhorie zavítalo mužstvo HC Košice.
    Domáci čakajú na víťazstvo už od prvého kola, kedy sa im podarilo zdolať Žilinu. Od tej doby sa im podarilo bodovať už len v Trenčíne odkiaľ priviezli bod za prehru po samostatných nájazdoch. S tým v domácej kabáne veľka spokojnosť nepanuje. Uvidíme ako sa im bude dariť dnes.
    Hostia majú úplne iné myšlienky. Na vedúci Martin strácajú jediný bod a navyše majú zápas k dobru. Takže určite majú i hostia o čo hrať.

Úvodné zostavy:

HK 36 HANT Skalica: Lipovský – Grundling, Nechala – Mikéska, Jankovič – Horváth, Krejčiřík – Popela – Méry, Školiak, Jurík – Stloukal, Dvonč, Jankovič – Bezúch, Štumpf, Jabrocký – Rejžek, Romančík M., Bene

HC Košice: Hylák – Jánošík, Cebák – Černák, Štrbák – Drgoň, Šeda – Macejko – Lapšanský, Kolena, Bartánus – Spilár, Češík, Sojčík – Stupka, Chovan, Bartoš – Hinďoš, Markuš, Jenčík.

V Skalici skončilo rozkorčuľovanie. Zápas začína o 20 minút.

O minútu začíname.

Všetko je pripravené na úvodné vhadzovanie.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:57
    Košice dali gól!

Hostia začali od úvodu aktívnejšie a po tom, ako sa SOJČÍK preštrikoval domácou obranou otvára skóre dnešného zápasu.
    SOJČÍK - 0:1

01:25
    Domáci sa snažia o rýchlu odpoveď a tlačia sa do pásma.

02:32
    Teraz sa hrá dobrý hokej z pohľadu oboch mužstiev no bez výraznejších šancí.

04:40
    HC Košice ( 2 min. príliš veľa hráčov na ľadovej ploche)

Domáci si teraz zahrajú svoju prvú presilovú hru.

05:14
    Skaličania teraz prišli o pásmo.

06:08
    Domácim sa nedarí natrvalo držať pásmo a ohroziť Hyláka.

06:38
    Stloukal teraz nebezpečne dorážal!

06:45
    Hostia sa ubránili.

07:42
    V pásme teraz opäť hostia, ale do zakončenia sa nedostali.

08:18
    Jenčík teraz nebezpečne vystrelil spomedzi kruhov.

08:35
    Markuš teraz dostal prihrávku spoza brány a nikým nekrytý zakončoval. Lipovský bol dobre postavený.

09:28
    Ďalšia strela Štrbáka končí v Lipovského lapačke.

10:34
    Hostia teraz majú navrch.

11:37
    Domácim sa nedarí držať puk na hokejkách.

12:25
    Záhoráci po dlhšej dobe v šanci. Méryho dorážku však Hylák vyrazil hokejkou do rohu.

13:38
    Hostia bojujú o puk za Lipovského bránou.

14:14
    Grundling teraz dlhou prihrávkou získal pásmo, ale len na chvíľu. U puku opäť Košice.

15:16
    Bene teraz skúsil nastreliť puk do bránkoviska. Nebol tam však nikto z domácich hráčov.

16:02
    Školiak ( 2 min. hákovanie)

Presilovku si teraz zahrajú i hostia.

16:26
    Hostia výborne rozostavený a dostali sa i k zakončeniu. Lipovský pre istotu prikryl puk.

17:05
    Domácim sa nedarí vyhodiť puk z pásma.

17:32
    Nebezpečné vysunutie Spilára končí postavením mimo hru.

18:04
    Domáci už v plnom počte.

18:15
    Domáci mohli teraz vyrovnať! Obrovská šanca, ktorú bude teraz skúmať videorozhodca.

18:23
    Gól nebol.

18:51
    Horváth teraz nerozohral dobre puk a pustil tak hostí do prečíslenia 2 na 1!

19:36
    Méry sa teraz pokúšal predrať cez obranu individuálne, no bez úspechu.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

V prvej tretine sme videli jediný gól a to na strane hostí, ktorý perfekte zachytili úvod zápasu a už po necelej minúte sa ujali vedenia. Domáci sa potom snažili o vyrovnanie, no cez obranu hostí sa im presadzovalo len veľmi ťažko. Domáci sa v závere prvej tretiny takmer radovali i z vyrovnania. No ako ukázal následný videozáznam gól to nebol a po prvej dvadsaťminútovke maú navrch hostia.
    Pokračujeme o 5 minút.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:23
    Hostia opäť na úvod tretiny veľmi aktívny, Štrbákova strela bola zrazená.

21:30

Hostia teraz predviedli výbornú kombináciu. Zakončenie ČEŠÍKA si do brány zrazil jeden z domácich obrancov. Veľmi nešťastný gól.
    ČEŠÍK - 0:2

22:22
    Domácim sa nedarí prejsť cez útočnú modrú čiaru.

23:28
    Mikéska teraz neudržal pásmo. Opäť tak hrajú hostia.

23:52
    Domáci Jurík strieľal z dobrej pozície, jeho strela zrazená!

24:15
    Na opačnej strane to skúšal Jenčík, ale ani na dvakrát neprekonal Lipovského!

25:35
    Domáci i keď v pásme, ale bez šancí.

26:39
    Opäť to za domácich skúšal Jurík,. Jeho strela zblokovaná.

27:12
    Méry so Školiakom to teraz prekombinovali a prišli o puk.

28:13
    Dvoč síce vybojoval za Hylákovou bránou puk, no domáci sa oneho nepresnou hrou pripravili.

29:33
    Domáci sa snažia založiť akciu spoza Lipovského brány. Skúšajú to dlhými prihrávkami, ale ani takto sa im nedarí presadiť cez organizovanú hru Košíc.

30:24
    Bartoš sa natlačil až na Lipovského, ten však prečítal jeho úmysel.

30:49
    Štrbák vyslal nepríjemnú jedovku, Lipovský bol pozorný.

31:13
    Školiak šikovne poslal puk na Méryho, jeho strela končí v Hylákovej lapačke.

31:40
    Po Juríkovom priťuknutí opäť v šanci Méry.

32:03
    Na opačnej strane nebezpečne pálil od modrej Jánošík, ešte Kolena dorážal, ale Lipovský všetko vyriešil zaľahnutím puku.

32:40
    Stloukal trafil žŕďku.

33:04
    Ďalšia nebezpečná strela. Tentokrát z hokejky Štumpfa. Hýlák vyráža puk do rohu klziska.

34:27
    Krejčiřík (2 min. držanie)

Hostia si zahrajú druhú presilovku v dnešnom stretnutí.

35:02
    Hostia už rozostavený! Jánošík nebezpečne vystrelil od modrej, Kolena sa už k dorážke nedostal.

35:39
    Ďalšia nepezpečná dorážka Spilára.

36:28
    Skalica hrá s piatimi hráčmi.

37:15
    Chovan od modrej strieľa, ale nemieri presne.

38:04
    Hostia ešte v závere zatlačili domácich do obranného pásma. Tí sa nevedia dostať k puku.

38:29

Hostia zvyšujú svôj náskok. Jánošík nastrelil puk do bránkoviska a nepokrytý CHOVAN nemal s dorážkou problém.
    CHOVAN - 0:3

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

V druhej tretine hrali hostia len to, čo potrebovali. Opäť sa im podarilo zachytiť úvod tretiny, keď už v druhej minúte zvíšili svôj náskok na 2:0. V priebehu druhej dvadsaťminútovky sa domáci dostávali do šancí len sporadicky. Napriek častejšej streľbe, oproti prvej tretine, však stále nedokázali Hyláka prekonať. Tretia tretina začne približne o 10 minút.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:15
    Hostia od začiatku hrajú aktívne.

41:36
    Stupka sa natlačil až do bránkoviska. Lipovský má puk pod kontrolou.

42:26
    Hinďoš to skúsil strelou spoza obrancu.

43:03
    Domáci sa v tejto tretine ešte nedostali do zakončenia a stále sa cez hosťujúcu obranu presadzujú veľmi ťažko.

43:50
    Lapšanský teraz vo výbornej pozícii, z pravého kruhu sám pred Lipovským neuspel.

44:40
    Domácim sa podarilo nebezpečne zakombinovať. Beneho puk mohol zasunúť do prázdnej brány Vaškovi, ale netrafil dobre puk.

45:00
    Drgoň (2 min. hákovanie)

45:42
    Domáci síce dobre rozostavený točia hostí, ale chýba streľba na Hyláka.

47:00
    Hostia už v plnom počte. Túto presilovky zahrali domáci oveľa lepšie ako predtým, ale napriek tomu chýbalo zakončenie.

48:30
    Domáci hrajú aktívnejšie smerom dopredu, ale do streleckých príležitostí sa im nedarí dostávať. Košická obrana ich vytláča efektívne do rohov.

49:24
    Černák (2 min. faul kolenom)

Domáci si zlepšeným pohybom vypýtali ďalšiu presilovku.

49:42
    Méry sa samostane dostal do úniku, ale Hyláka neprekonal.

50:48
    Jankovič nepresnosťou prišiel o pásmo.

51:28

52:05
    Na domáci štadión si našlo cestu 1057 divákov. Fanklub aj napriek nepriaznivému priebehu zápasu stále povzbudzuje!

53:01
    Kolena sa dokázal presadiť pomedzi dvoma obrancami. Lipovský stihol betóny stlačiť k sebe.

53:23
    Hinďoš v ďalšej šanci, tentokrát Lipovský predviedol mrštnú lapačku.

54:13
    Jabrockého strela neprešla až na Hyláka.

55:32
    V hre je teraz viacero nepresností na oboch stranách.

55:50
    Méry neprestáva hýriť aktivitou. Sám zakončoval zoči – voči Hylákovy, ten opäť odolal.

56:08
    Nechala (2 min. seknutie)

57:03
    Hostia síce rozostavený, ale nikam sa neponáhľajú.

57:32
    Lapšanský teraz mohol zakončovať. Mikéska si ho pekne postrážil.

57:50

Hostia napokon využívajú presilovku. Bartoš peknou prihrávkou vyslal do brejku SPILÁRA, ten si Položil Lipovského a strelou pod brvno mu nedal šancu.
    SPILÁR - 0:4

58:22
    Vhadzovanie opäť v obrannom pásme domácich. Černák to skúsil ihneď po buly, ale nepresne.

59:12
    Stretnutie už obe mužstvá len dohrávajú.

60:00

Domáci dnes opäť zostávajú bez bodu. Košičania hrali, čo potrebovali. Po jednoznačnom priebehu si zo Záhoria odvážajú všetky 3 body. Domácich aj napriek porážke publikum odprevádza potleskom.
    Pre dnešok sa s vami lúčim i ja. Dovidenia pri ďalšom zápase. (20:01:51)

Mário Pecha

Branky a nahrávky: 1. Sojčík (Spilár, Češík), 22. Češík (Jánošík, Markuš), 39. Chovan (Lapšanský, Jánošík), 58. Spilár (Bartoš, Štrbák)

HK Skalica: Lipovský – Grundling, Nechala – Mikéska, Jankovič – Horváth, Krejčiřík – Popela – Méry, Školiak, Jurík – Stloukal, Dvonč, Jankovič – Bezúch, Štumpf, Jabrocký – Rejžek, Romančík M., Bene

Rozhodčí: KONC Juraj (HR1), OROLIN Michal, Mgr. (ČR1 ), TVRDOŇ Jozef (ČR2),