0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Královští lvi Hradec Králové
Úterý 30.09.2014, 18:00 • ČEZ Arena Pardubice • Extraliga staršího dorostu

Díky za pozornost a zase někdy na počtenou! (20:06:19)

Je dobojováno. Hosté vítězí v napínavém a emotivním východočeském derby, a to fotbalovým výsledkem. Hubené vedení, které nakonec přetavili ve vítězství jim zařídil David Chalupa brankou z 33. minuty a jelikož žádná další už v utkání nepadla, hosté si odváží z Pardubic 3 body.

60:00

59:40
    Oba celky jsou v plném počtu.

59:32
    Současně si i hosté vybírají svůj oddechový čas.

59:32
    Prudké nahození Zadiny od mantinelu vyráží Groh se štěstím nad svou branku.

59:03
    Zblokované střelecké pokusy domácích, puk v ochranné síti.

58:46
    Oddechový čas pro domácí.

58:00
    Do konce třetí třetiny zbývají poslední dvě minuty.

57:41
    Současné vyloučení! Emil Veselý (HKR) v menší šarvátce za svou brankou doslova serval košík domácímu Rohlíkovi a dostává 2 minuty za hrubost. Druhý jmenovaný obdržel 2 minuty za sekání, když sekl Groha do lapačky.

56:23
    Do třetice zakázané uvolnění hradeckých.

55:45
    Opět icing hostů.

55:37
    Icing hostů.

54:54

54:38
    Nepříjemně do masky inkasoval teď střelu Patrik Červený. Vhazuje se po jeho pravé ruce.

53:34

53:28
    Po chybě Horyny ujížděl sám na Červeného Hofman, ale neuspěl.

52:54
    Vyloučení Pardubic! Faul snad ještě zbytečnější předvedl jako přes "kopírák" Andreas Jajcay, menší trest 2 minuty za podražení.

52:21
    Hosté vyhazují až k Červenému.

51:34
    Vyloučení Hradce! Štěpán Matějček dostává 2 minuty za podražení protihráče. Zbytečný faul v útočném pásmu.

50:38
    Ofsajd a následný hvizd čárového zastavuje útočné snažení hostů.

49:52
    Hra se přelévá ze strany na stranu, zdá se však, že domácím trochu docházejí síly v nabitém programu posledních dní.

47:31
    Horyna se nádherně uvolnil, dostal přihrávku od Kusého, ale při střele upadl.

46:36
    Tempo zápasu kleslo do průměru, Pardubicím však utíká čas dvakrát tak rychle.

45:25
    Perníkáři se nemohou dostat do žádné střelecké příležitosti, hrají po rozích a marně si hledají cestičku ke střele.

44:38
    Icing domácích.

44:13
    Hostující Radovan Pavlík najížděl z pravé strany na branku, kterou hájí Patrik Červený a nakonec ji minul jen o malý kousek.

43:55
    Mikulčák vybruslil z výhodné střelecké pozice blíž k mantinelu, a tak neměl Groh s jeho střelou zápěstím žádné potíže.

42:52
    Zadina se výborně uvolnil v útočné třetině přes dva hostující hráče, bohužel ho ale nikdo z domácích řad nepodpořil.

41:53
    V úvodu třetí třetiny se objevuje velký počet nepřesností v mezihře obou týmů, nikdo nechce udělat chybu.

41:08
    Hradečtí zadáci vyčkávají na své spoluhráče za svou brankou.

40:24
    Puk se ocitl v ochranné síti po zásahu jednoho z pardubických borců. Vhazuje se ve středním pásmu.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 19:31.

V prostředním dějství jsme se konečně dočkali vstřelené branky a to z hole hradeckého Davida Chalupy, který využil nepozornosti domácí obrany a v oslabení poslal svůj tým do vedení.

40:00

39:52
    Kusý z konce kruhu trefil tyč Grohovi branky a jen vztekle udeřil hokejkou do mantinelu.

37:36
    Hradec ale zůstal na puku a Hidveghy nebezpečně tečoval nahození od modré.

37:10

35:53
    Lier vyslal tvrdou střelu od modré, která však minula domácí klec.

35:10
    Vyloučení Pardubic! Matouš Boček nedovoleně atakoval protihráče za svou brankou a dostává 2 minuty za napadení.

34:58
    Jakub Martinec nechtěně přikopl puk Matějčkovi a ten protáhl Červeného střelou na lapačku.

32:37

32:26
    Hradec právě vstřelil branku!
    A domácím se tato přesilovka opravdu nepovedla. DAVID CHALUPA dorazil do odkryté branky střelu Liera a Patrik Červený už byl bezmocný. Hradec se tak ujímá vedení v dnešním zápase. Asistence: Daniel Lier. 0:1

31:46
    Hosté ujížděli v oslabení dokonce tři(!) na jednoho, ale sami se dostali s pukem až do rohu.

31:27
    Hosté hrají ve čtyřech hráčích.

30:37
    Vyloučení Hradce! A pozor, hosté jdou do tří! Provinil se brankář Dominik Groh, který podrazil jednoho z domácích. Trest na 2 minuty odpyká David Malík.

29:58
    Zadina našel krásnou nahrávkou Rudyho, ten však prováhal moment pro střelu.

29:27
    Vyloučení Hradce! Ale ne na dlouho. Tomáš Hofman si pomohl faulem a dostává 2 minuty za hákování.

29:20

27:34
    Jeden z pardubických mladíků teď trestuhodně minul Grohovu branku, snad z brankoviště.

27:20
    Vyloučení Hradce! Hostující celek hrál dobrých 15 vteřin v šesti hráčích a rozhodčí nakonec museli upozornit na tento jev až samotní diváci. Trest za hráčskou lavici odpyká Sebastian Šmída.

26:39
    Domácí nemohou založit akci zpoza své branky, kotouč jim utíká na všechny strany.

25:03
    Nyní si však Martin Franc naložil velké sousto a může děkovat Červenému, který zlikvidoval šanci hostů z před brankového prostoru.

24:48
    Nyní se jim to však podařilo a Hronek doslova sestřelil domácího Válu, který stál před Červeným.

23:02
    Pardubice jsou jasně aktivnější a Hradec k ničemu nepouštějí. Hostům se nedaří vymanit z obranného pásma.

22:14
    Střela Filipa Roubala z mezikruží byla zblokována hostující obranou.

21:08
    Tvrdá střela bez přípravy v podání Martina France minula hostující klec jen o centimetry!

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 18:48.

Už se nic nestane. V prvním dějství jsme byli svědky jen pár ojedinělých šancí, a když oba týmy nevyužily ani šance vyložené, odcházejí za bezgólového stavu do šaten. Nechybí ani tvrdé střety a nasazení, ostatně jako v každém derby těchto odvěkých rivalů.

20:00

19:49
    Hostující ofsajd jen oddálil zvuk sirény.

19:32

19:02
    Nepříjemnou střelu Martina France od mantinelu Groh raději vyráží do ochranné sítě.

18:16
    Domácí se již ve čtyřech hráčích osvobozují vyhozením přes všechny čáry.

17:32
    Vyloučení Pardubic! Z kategorie naprosto zbytečných nutno dodat. Nikým neatakovaný Boček poslal kotouč vysoko nad plexisklo a dostává 2 minuty za zdržování hry.

17:03
    Puk vyhozen na domácí střídačku, vhazuje se ve středním pásmu.

16:44
    Domácí se osvobozují vysokým lobem.

16:18
    Hradec nepříjemně doráží na Červeného, jejich snahu však brzdí postavení hostujícího hráče v brankovišti.

15:51
    Vyloučení Pardubic! Ondřej Vála dostává 2 minuty za hrubost.

15:51
    Po dalších zmatcích domácí obrany kryje kotouč Červený.

15:21
    S nahozením z rohu si domácí gólman pohrál doslova jako kočka s myší.

14:56
    Puk se ocitl v ochranné síti, vhazuje se po pravici Patrika Červeného.

13:49
    Perníkáři se nemůžou vymanit ze svého obranného pásma, především díky nepřesnostem v rozehrávce v podání obránců.

12:50
    Obrovské zaváhání mezi kruhy v podání Machaly nezužitkoval hostující Matějček, když nedokázal střelou překonat výborného Červeného!

12:24
    Po neúspěšném přechodu domácích do útoku se píská icing.

11:58
    Chybu v domácí rozehrávce nepotrestal Dušek, střela byla zblokována.

11:03
    Červený po dlouhé době zasahuje, nahození ze středního pásma vyráží do ochranné sítě.

10:18
    David Voženílek svou dělovkou po buly orazítkoval pravou tyč hostující svatyně!

09:51
    Zakázané uvolnění, když hosté nepřesně rozehráli útočnou akci.

08:53
    Martinec s Bureš uháněli na osamoceného hradeckého obránce a prvně jmenovaný po své střele nevyužil nepozornosti Groha a dorážku minul.

07:28
    Tvrdý hit v podání Matouše Bočka osvěžil nezáživnou pasáž, kterou nám oba celky předvádí.

07:10
    Icing hostů, vhazuje se po levici Groha.

06:56
    Tomáš Hofman byl rychlejší než puk, a tak se píská ofsajd.

06:24
    Rohlík se pokoušel ještě dorážet střelu svého parťáka Zadiny, Groh však s přehledem lapil touš.

05:29
    Zakázané uvolnění, kterého se dopustili domácí hráči.

05:17
    Po nepříliš přesvědčivém zákroku Červeného vznikla na jeho brankovišti menší strkanice, vylučovat se nebude.

04:53
    Hosté hrají v plném počtu.

03:27
    Pardubice kombinovali tak dlouho u hradecké střídačky až jim puk jeden z hostující čtyřky ztečoval mimo hřiště.

02:53
    Vyloučení Hradce! Radovan Pavlík usedá za katr na 2 minuty za sekání.

02:23
    První velká šance zápasu! Ondřej Machala efektně udělal kličku jednomu z hostujících zadáků a uháněl tváří v tvář Grohovi, ten ho však vychytal zákrokem vyrážečkou.

02:09
    Icing hostů přesouvá dění zpět před Groha.

02:01
    Matěj Krejčík nepříjemně dorážel před Grohem, ten však kryje.

01:03
    Domácí svírají Hradec v jeho obranném pásmu, k ohrožení hostující klece však nedochází.

00:09
    Hostující Groh krátce po začátku raději přerušuje hru.

00:01

A konečně je následují také domácí borci, takže už nic nebrání začátku dnešního východočeského derby.

Hostující hráči se již trousí z útrob pardubické ČEZ Areny.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Červený (Vlk) – Faltys, Rudy, Bureš, Krejčík, Kusý, Horyna, Kučera, Vála, Franc, Hoskovec, Roubal, Rohlík "C", Kubišta, Mikulčák, Boček, Dušek, Voženílek, Jajcay, Ružička, Martinec.

Hlavní trenér: Miroslav Vybíral.

Královští lvi Hradec Králové: Groh (Vítešník) – Lier, Hronek, Hroudný, Havránek, Veselý – Kynčl, Pavlík, Zahradník "C", Chalupa, Malík, Matouš, Hnik, Hofman, Matějček, Hidveghy, Hejna, Moník, Šmída.

Hlavní trenér: Petr Luštinec.

Rozhodčí: Barek – Potůček, Kis.

Pikantní příchuť bude mít dnešní utkání pro brankáře a oporu Pardubic, Patrika Červeného. Ten ještě v sezóně 2012 – 2013 hájil barvy Královských lvů z nedalekého Hradce Králové.

Hradec Králové

Hosté vstoupili do soutěže také skvěle, konkrétně třemi výhrami v řadě. Pak se ovšem jejich stroj zasekl a z posledních čtyřech zápasů vytěžili pouhé tři body. V tabulce skupiny Střed okupují Hradečané páté místo, hned za svým dnešním soupeřem, se ziskem 12 bodů. Vyhecovat se na derby nebude jistě problém, a tak by se mohli výsledkově odrazit nahoru právě v dnešním utkání.

Pardubice

Domácí celek začal RAKO extraligu st. dorostu skvěle a po pěti výhrách se řadil na špici tabulky, jenže v posledních dvou utkáních poznal hořkost porážky a nyní se nachází ve středu tabulky, na místě čtvrtém se ziskem 14 bodů. Nejprve doma prohrál s Duklou Jihlava 3:6 a včera ve Svijanské areně podlehl v dohrávce 3. kola domácímu Liberci 2:5. Derby bude pro pardubické borce čtvrtým (!) zápasem během posledních pěti dnů, a tak bude zajímavé sledovat, jak jsou na tom se silami. Podaří se "pojišťovákům" utnout sérii dvou proher v řadě nebo se odrazí zpět na vítěznou vlnu?

Pěkný hokejový podvečer z Pardubic! Dnes budeme svědky východočeského DERBY. Rivalita mezi Pardubicemi a sousedním Hradcem Králové se traduje již od pradávna a mladší věkové kategorie tomu nejsou výjimkou. Čeká nás utkání jako řemen, které zpravidla přináší velké emoce, tvrdé střety, ale také krásné hokejové momenty.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Ondřej Mládek

Branky a nahrávky: 33. Chalupa (Lier)

HC Dynamo Pardubice: Červený (Vlk) – Faltys, Rudy, Bureš, Krejčík, Kusý, Horyna, Kučera, Vála, Franc, Hoskovec, Roubal, Rohlík "C", Kubišta, Mikulčák, Boček, Dušek, Voženílek, Jajcay, Ružička, Martinec.

Rozhodčí: Barek – Potůček, Kis