Lipt. Mikuláš – Senica 2:1 (po pr.) | Spišská N. Ves – Prešov 2:1 (po pr.) | Prievidza – Detva 3:5 (kon.)
Trnava – Bardejov 3:4 (kon.) | Michalovce – SR 18 7:1 (kon.) | Pov. Bystrica – Topoľčany 2:3 (kon.)
HK 32 Liptovský Mikuláš
2:1 (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
HC Dukla Senica
sk Pátek 03.10.2014, 17:00 • Enel aréna • 1. liga (SR)

Ďakujeme za pozornosť. (19:13:36)

Liptovský Mikuláš porazil Senicu až v predĺžení. Diváci boli svedkami kvalitného duelu.

K jeho priebehu prispel aj výborný Fanklub.

62:39
    JURAJ KADLUBIAK sa dostal k puku a pohotovo zakončil. Puk končí v sietI, Liptovský Mikuláš vyhráva po predĺžení.

62:19
    Tečovaný puk skoro narobil starosti Hollému, poradiť si musel aj s následnou strelou.

61:28
    Uhrík získal puk, zakončil, brankár Senice chytá do lapačky.

61:10
    Pekný teč Uhríka a ozaj pohotový zákrok Vajnera!

60:49
    Faul na Trochtu.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

V Liptovskom Mikuláši sa ide predlžovať, duel sa v riadnom hracom čase skončil 1:1.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:03
    Na druhej strane Novákovu strelu vyrazil Hollý.

55:00
    Domáci sa nie a nie dostať k zakončeniu počas presilovky.

54:03
    Senica vyhadzuje puk.

53:40
    V drese Senice inkasuje trest Videlka za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

53:11
    Domáci si nerozumeli pri rozohrávke v pásme hostí.

52:47
    Jurák po tlaku hostí dopravil puk po siete, no bolo to až potom, ako rozhodca odpísal postavenie hráča v bránkovisku.

51:07
    Na domácej strane sa opäť vylučuje. Kadlubiak fauloval kolenom.

49:16
    Holiga inkasuje trest za hákovanie.

49:09
    Videlka sa po zaváhaní obrany dostal k zakončeniu, domácich teraz podržal Hollý, ktorý zmaril jeho šancu.

48:14
    Na druhej strane ohrozenie prinieslo zakončenie Divoka. Vhadzuje sa pred brankárom Senice

47:55
    Loydlov pokus z ľavej strany, Hollý puk radšej prikrýva lapačkou.

47:22
    Marcinko vybojoval pásmo, no hostia odvrátili začínajúce nebezpečenstvo.

46:20
    Posledná časť hry zatiaľ žiadnu šancu nepriniesla.

45:59
    Moravčík potiahol puk z vlastnej tretiny a vystrelil, nebolo to však presné.

43:56
    Tečovaná strela Videlku pozdravila staručkú strechu mikulášskeho štadióna.

42:55
    Glembove zakončenie z ľavej strany bolo nepresné.

41:57
    Uhrík získal pásmo pre domáci celok.

41:00
    Puk po strele hostí končí mimo plochy.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Všetko je pripravené na štart záverečnej tretiny.

Druhá tretina gól nepriniesla, v Liptovskom Mikuláši platí teda stav z úvodného dejstva 1:1.

Po úprave ľadovej plochy sa začne posledná tretina, v ktorej sa vám opäť prihlásime z Enel arény.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:40
    Mezovského nahodený puk Vajner vyrazil pred seba.

39:01
    Hollý vytiahol pekný zákrok pred Novákom, ktorý zakončoval zblízka. Juro Hollý, kričia fanúšikovia.

37:59
    Nitrianskeho strelu skúšal tečovať Divok.

37:05
    Zakončenia Uhríka bolo tečované, puk opäť zamestnal ochrannú sieť.

36:31
    Zakázanie uvoľnenie Liptovského Mikuláša.

35:35
    Marcinko po druhýkrát po prihrávke Trochtu, len teraz to bolo nepresné. Puk končí na ochrannej sieti.

35:01
    Holiga posunul Trochtovi, ten na Marcinka, ktorý pohotovo zblízka zakončil, no dobrý zákrok vytiahol senický brankár.

34:00
    Seničanov bolo na ľade priveľa a tak hráčska lavica bude pykať. Po 31 sekundách sa začne presilovka domácich, keďže Kadlubiak je ešte na trestnej lavici.

33:49
    Senica bola v pásme domácich, no dobrú prácu odviedol obranca Mezovský.

33:10
    Domáci vyhadzujú puk cez všetky čiary.

32:55
    Hostia v pásme domácich.

32:32
    Dve minúty pre Kadlubiaka v drese Liptovského Mikuláša. Previnil sa tým, že podľa arbitra zovrel puk.

32:01
    Poliaček tak, ako ho poznáme – číhajúci pred bránkou, no tentoraz sa puk k nemu nedostal.

30:09
    Nitriansky len nahodil puk na senického gólmana, ten s ním nemal starosti.

29:16
    Kadlubiak vypálil pekne, no nie presne.

28:11
    Školiakova dobrá strela veru zamestnala Vajnera.

27:10
    V drese hostí inkasuje trest za bránenie Lantoš.

26:50
    Kalináčova slabšia strela bola tečovaná a nemierila do priestorov bránky.

26:17
    Liptovský Mikuláš v pásme súpera, no bez ohrozenia bránky.

25:07
    Osamotený Legerský si pýtal puk pred bránku, ten sa však k nemu nedostal.

21:40
    Prvé vylúčenie v druhej tretine je na domácej strane. Kadlubiak inkasuje menší trest za pád pod nohy.

20:46
    Bartík na Legerského, ten ale nestrieľal tvrdo.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Tímy sú už na ľadovej ploche, za okamih začne druhá tretina.

Prvá tretina je za nami, skončila sa výsledkom 1:1. Domáci sa dostali do vedenia v 15. minúte vďaka Trochtovi. Stalo sa tak v oslabení.

Hostia sa za krátko tiež tešili z gólu. Vyrovnanie prišlo v 18. minúte z hokejky Juráka.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:01
    Z pravej strany to skúšal Mikolášek, Hollý bol pozorný.

17:38
    Kuric to pred Vajnerom skúšal na dvakrát, je z toho vhadzovanie pred bránkou Senice.

17:10
    Je vyrovnané pred avizovaným vylúčením. ROMAN JURÁK sa nemýli pred brankárom Hollým.

16:50
    Marcinko pekne vypálil, len kúsok presnejšie sa žiadalo.

16:31
    Penák z ľavej strany triafa brvno!

15:55
    Zakončenie Uhríka vyráža gólman Senice betónmi, pekná šanca domácich.

15:29
    Videlkova strela zamestnala betóny Hollého.

14:28
    MARTIN TROCHTA posiela v oslabení domácich do vedenia! Skúsený center bol pred bránkou osamotený a ukážkovo využil prihrávku od Marcinka. Pekne trafil odkrytú časť bránky Vajnera.

13:50
    Dobrá prihrávka na palicu Lantoša, nenamieril ale presne.

13:23
    Uhrík v drese MHK 32 inkasuje dve minúty za seknutie,

12:02
    Poliaček vďaka svoje rýchlosti založil akciu, prihral Trochtovi, no na puk z jeho hokejky pred bránkou nikto nečíhal.

10:46
    Väčšia aktivita je teraz na hokejkách Senice, domáci sú pod tlakom.

10:15
    Kalináč sa dostal až pred Hollého, no k ohrozeniu bránky neprišlo.

08:47
    Reismüller vyskúšal pozornosť Hollého, ten puk chytá do lapačky.

07:48
    Videlka zahytil puk a z ľavej strany vystrelil, Hollý puk vyráža do bezpečia.

06:52
    Jurák v dobrej pozícii pred domácim brankárom posiela puk nad bránku.

06:20
    Poliaček založil akciu, na jej konci bola tečovaná strela Marcinka – končí na ochrannej sieti.

05:40
    Kuric bekhendom, bolo to však slabé.

04:50
    Hostia sú na ľade v plnom počte.

04:27
    Klimčík zakončoval, no neujala sa ani dorážka Uhríka zblízka, hoci niektorí už videli gól.

03:55
    Hostia vyhadzujú puk cez celé ihrisko.

02:33
    Domáci budú hrať presilovku, za zovretie puku inkasuje trest Blaško.

02:27
    Ďalší pokus na bránu Senice vyslal Školiak od modrej.

02:04
    Moravčíkovu strelu likviduje Vajner betónmi, neujíma sa ani dorážka Klimčíka.

01:45
    Uhrík bekhendom mieri vedľa.

01:15
    Poliaček po buly nabil Kadlubiakovi, ten triafa len do hradby tiel.

00:45
    Domáci Fanklub ženie svoje farby vpred od úvodného buly.

00:10
    Tak teda poďme na to.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Hollý – Mezovský, Školiak, Holiga, Kadlubiak, Nitriansky, Moravčík, Oravec – Kuric, Legerský, Bartík, Trochta, Poliaček, Marcinko, Divok, Uhrík, Klimčík.

HC Dukla Senica: Vajner – Reismüller, Loydl, Janík, Perniš, Neumann, Gula, Fian, Mrázik – Kalináč, Jurák, Lantoš, Videlka, Šúrek, Novák, Surovka, Penák, Mikolášek, Vereš, Glemba, Blaško.

Rozhodca: Mihaľov – Piovar, Riš..

Príjemné popoludnie z Enel arény v Liptovskom Mikuláši.

Hoci má druhá najvyššia slovenská hokejová súťaž dnes na programe stretnutia 8. kola, v Liptovskom Mikuláši predohrajú 19. kolo.

Domáci mančaft MHK 32 Liptovský Mikuláš si zmeria sily s HC Dukla Senica. Pôjde o zápas aktuálne šiesteho a desiateho celku tabuľky. Liptáci zatiaľ získali 11 bodov, ich súper má o päť menej.

Liptovský Mikuláš hral na domácom ľade aj pred dvoma dňami. V stretnutí 7. kola zaslúžene zdolal Topoľčany po výsledku 3:1. Domáci viedli po góloch Marcinka a Trochtu v 10. minúte 2:0, hostia znížili po pol hodine hry. Drámu v 55. minúte nepripustil aktívny Bartík, ktorý uzatváral na 3:1.

Senica v stredu cestovala na prešovský ľad. Po výsledku 3:2 sa z výhry tešil domáci tím, hoci ešte po dvoch tretinách bol stav vyrovnaný 2:2. Domáci viedli 1:0, za tím Senice vyrovnával Videlka. Prešov opäť viedol, no o vyrovnanie sa gólom počas dvojnásobnej presilovky v 38. minúte postaral Loydl. Východniari o výhre rozhodli v 54. minúte počas početnej výhody.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Michal Paška

Branky a nahrávky: 15. Trochta (Marcinko), 63. Kadlubiak (Trochta, Marcinko) – 18. Jurák (Kalináč, Lantoš)

Rozhodčí: Mihaľov – Piovar, Riš.