Berani Zlín
5:0 (0:0, 2:0, 3:0)
HC Kometa Brno
Neděle 05.10.2014, 13:00 • ZS Luďka Čajky • Extraliga staršího dorostu

Zlínští hráči se radují z výhry a skáčou rybičky směrem ke svým fanouškům. Já se s vámi loučím, přeji příjemný zbytek dne a u hokeje zase někdy na počtenou. (14:53:43)

Je tu konečná siréna a domácí se radují z výhry 5:0. Hlavní zásluhu na ní má střelec hattricku Michal Gago a bezchybný gólman David Ling ,který dnes udržel čisté konto.

60:00

59:49
    Domácí jsou s pukem v útočné třetina a snaží se ještě přidat šestý gól. Na tom jim už ale asi čas nezbude.

59:06
    Ten si teď vychutnal střelu z kruhu a efektivním máchnutím ukryl kotouč do lapačky.

58:43
    Buly po pravici Slavíčka.

58:27
    Už už se hosté dostávali do ohrožení branky, ale včas se objevil zlínský hráč a akci jim překazil.

57:19
    Puk je na hokejkách domácích a ti s ním kombinují v útočné třetině.

56:29
    Ránu od modré schoval Ling mezi betony.

56:10
    Domácí jsou už zase v plném počtu.

56:02
    Ofsajd Komety a vyloučený zlínský hráč už brzo vstoupí na led.

55:26
    Domácí však dál hrají v oslabení. Ovšem daří se jim držet brněnské hráče od své brány.

54:20
    Zlín právě vstřelil branku!
    NICOLAS WERBIK se rozjel ke svému nájezdu, zakvedlal rameny, hodil si puk na bekhend a pohodl poslal puk nad beton ležícího Slavíčka. Bez asistence.

54:20
    Bylo nařízeno trestné střílení. To pojede faulující Werbik ,který byl při svém zakončení držen.

54:08
    Jenže domácí jdou opět do čtyř. Dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě dostává zlínská lavička.

53:43
    Zlín přesilovku bez větších obtíží přestál a je v plném počtu.

53:07
    Kometa si neví rady z rozehrávkou, puk je v její obranné třetině.

52:29
    Zákrok lapačkou musel proti dělovce od modré vytáhnout brankář Ling.

52:07
    Zlínští však drží kotouč na svých hokejkách.

51:42
    Za podražení dostává dvě minuty opět domácí hráč a je jím Daniel Gazda, který si tak dvě minuty posedí na trestné.

50:43
    Kometa málem inkasovala při své přesilovce, když se nedomluvil Slavíčkem se svým obráncem a puk se naráz ocitl těsně před brankovou čárou.

49:28
    Za nedovolené bránění putuje na trestnou zlínský Fryšara.

47:51
    Je rozhodnuto. Karafiát poslal kotouč před branku, kde si na přihrávku počíhal MICHAL GAGO, ten zamíchal pukem a poslal ho pod horní tyčku brněnské brány. Máme tu tak čistý hattrick a jejím autorem je Michal Gago. Asistence: Jiří Karafiát. Filip Stiksa.

47:20
    Za zlínskou brankou probíhá tuhý boj o puk.

46:35
    Hosté poslali puk přes všechny čáry, hra se tak opět přesune před Slavíčka.

45:28
    Možná rozhodujíc zásah Zlína. MICHAL GAGO se napřáhl na modré, Slavíček se snažil puk zneškodnit hokejkou, ale k jeho smůle si puk srazil přes beton do sítě a Ševci vedou 3:0. Asistence: Jiří Karafiát.

44:38
    Škvrně to zkusil na Linga z boku, ale zlínský brankář si nadvakrát poradil a zkrotil kotouč ve své lapačce.

43:38
    Werbik se dostal za hostující obranu a sám uháněl na Slavíčka. Pokusil se o blafák do bekhendu, jenže nezakončil přesně a svou šanci tak nevyužil.

43:01
    Domácí se snažili rychle dostat puk ven z obranné třetiny, ale svou zbrklostí vyhodili kotouč až na zakázané uvolnění.

42:43
    Hasoň to zkusil od mantinelu, ale Ling bez potíží vyráží puk do bezpečí.

41:50
    Domácí Kotek odchází do kabiny. Že by nějaké zranění, nebo jen problémy s výstrojí?

40:52
    Ling kontroluje nahození z poloviny hřiště a domácí jdou vstříc další útočné akci.

40:27
    První zlínská řada pěkně zamotala hlavy obraně Komety, ale hosté s ubránili a jdou střídat.

40:01

Druhá třetina patřila Zlínu. Ne že by Ševci na ledě nějak dominovali, ale po většinu času se hra odehrávala na polovině Komety a navíc domácí vstřelil dvě branky, když se trefil Stiksa a Gago.

Další třetina začne přibližně v 14:22..

40:00

39:39
    Strmiska se pokoušel prodrat přes dva bránící hráče, to si ale vzal až příliš velké sousto.

39:08
    Kometa vyhodila puk na zakázané uvolnění. Slavíček tak musí být opět v pozoru.

38:36
    Kratochvíl předvedl, že je i dobrým hlavičkářem, když puk od své helmy sklepl přímo na hokejku.

38:16
    Brněnský hráč zahrál hokejkou až příliš vysoko. Sudí píská a hra se přesune před branku Slavíčka.

37:14
    Dva hostující hráči byli před zlínským brankářem, ale akci až příliš překombinovali, takže se nedostali ani ke střele.

36:25
    Domácí přečkali perné chvíle před svou svatyní a vyváží puk do středního pásma. Ling společně se svými obránci se teď měl co otáčet.

35:42
    Rána od mantinelu končí nad bránou Linga.

35:15
    Po delším čase má práci i Ling, ale bez větších potíží puk kryje a schovává do rukavice.

34:24
    Střela Gazdy z pozice kruhu se otřela o tyčku.

33:43
    Fryšara nabral rychlost, přebruslil dva obránce a poslal puk před bránu, kde jen těsně nenašel svého spoluhráče.

32:36
    Kometa je v plném počtu a podařilo se jí vymanit z tlaku.

31:59
    Zlín obstřeluje brněnskou bránu, ale ta zatím odolává.

30:35
    Hostující Gotthard dostává dvě minuty za držení protihráče.

30:10
    V šanci se ocitl Fryšara. Ten byl sám před Slavíčkem, zamíchal s pukem, brněnský brankář ho jen lehce lízl betonem a puk skončil jen těsně vedle jeho tyčky.

29:33
    Kometa vypadá z dvou brankového manka trošku otřesená a Zlín dál s chutí útočí.

28:05
    Domácí odskakují na rozdíl dvou gólů. Procházka nahodil kotouč před branku, kde se ho usměrnil do sítě útočník MICHAL GAGO. Asistence: Petr Procházka.

27:37
    Karafiát to zkusil na Slavíčka z boku, ale brněnská gólman si pokryl místo o tyčky a drží puk.

26:34
    Miko byl před Slavíčkem, sice v úhlu, ale v dobré pozici. Bohužel pro Zlín mu puk v rozhodující chvíli přeskočil hokejku.

26:05
    Puk končí v rukavici Slavíčka, takže nás čeká vhazování.

25:45
    Ševci kombinují v útočné třetině.

23:51
    Konečně je tady gól. Gago vybídl svou přihrávkou rychle najíždějícího FILIPA STIKSU, který se dostal až před Slavíčka, hodil si puk na bekhend a zakončil přesnou střelou do odkryté branky. Asistence: Michal Gago, Petr Procházka.

23:24
    Kometa se zbavila puku nahozením do útočné třetiny, kde nikdo z hráčů nejel a tak jsou u kotouče domácí.

22:27
    Fryšara poslal pas mezi obránci a puk směřoval před Slavíčka, ovšem domácí Strmiska, který se po puku natahoval ho o pár centimetrů nestačil.

21:36
    Kotek se snažil rychlou přihrávkou vyslal do útoku svého spoluhráče, ale tomu chyběla potřebná rychlost.

20:45
    Kometa se dvakrát pokoušela dostat do útočné třetiny, ale ani jednou na zlínskou obranu recept nenašla.

20:01

První perioda nabídla hodně bojovný hokej a vyrovnanou hru. Zatím ale kralují obrany a brankáři a stav je zaslouženě vyrovnaný 0:0.

Další třetina začne přibližně v 13:41.

20:00

19:53
    Zlín posílá puk přes všechny čáry a jeho oslabení pomalu končí.

19:08
    Kometa několikrát zahrozila a Ling se měl co ohánět aby tlaku odolal. Za pomocí obranu však vše ustál.

18:34
    Domácím se povedlo dostat kotouč až k bráně Slavíčka a navíc si ještě vypracovali i slušnou šanci.

17:51
    Zlínský Fryšara dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

16:55
    Havránek dostal krásný pas vzduchem až na útočnou modrou, ale zlínští hráči ho stačili dobruslit a od puku ho odstavit.

16:31
    Werbik při pokusu o zakončení za modrou upadl a ke střele se nedostal.

15:43
    Ofsajd zastavuje protiútok Ševců.

14:54
    Hroudný posílal z úhlu střelu na Linga a ten měl s pukem docela problémy. Vyražený puk odklidila domácí obrana alespoň na modrou čáru.

14:03
    Střelu z kruhu pokryl Slavíček hrudníkem a odražený puk schovává do lapačky.

13:12
    Kometa v útočné třetině. Nahození od modré tečoval clonící hráč jen těsně mimo branku Linga.

12:31
    Hosté jsou už navíc v plném počtu.

12:17
    Domácí marně hledali kudy by poslali puk, aby vyšachovali brněnské hráče.

11:31
    Zlínští poslali kotouč mimo mantinely, takže se hra zastavuje a bude se vhazovat ve středním pásmu.

11:10
    Kometě se podařilo dostat puk za branku Linga a může jít střídat.

10:28
    Zlínský hráč se jen těžce sbíral z ledu po zákroku brněnského Ferdy, který dostává trest na 2+10 za zásah do oblasti hlavy a krku.

09:58
    Dlabaja dostal přihrávku před Slavíčka, ale než si zpracoval puk, byl u něj obránce a brankář Komety nakonec ani nemusel zasahovat.

09:00
    Další vhazování před Slavíčkem, který nahození od modré podržel v lapačce.

08:43
    Hosté posílají kotouč na zakázané uvolnění a unavená pětka Komety nemůže jít střídat.

08:22
    Ševci byli v pásmu Komety, ale ztratili puk a znova o něj musí bojovat ve střední třetině.

07:17
    Domácí uklidňují situaci za vlastní bránou, zatím vidím spoustu nepřesností ve zlínské obraně.

06:15
    A znova. Zlín byl v útočné třetině, kde ztratil puk a dva domácí hráči jeli sami na jednoho obránce. Budil však vyřešil situaci skvěle a do přihrávky se vložil holí.

04:53
    Opět byli Brňané dva na jednoho obránce, ale přihrávku před Linga hráč hostí nezpracoval.

03:58
    Kratochvil v šanci. Jeho kolega mu poslal puk přímo na hokejku, ale hostující kapitán nedokázal ve výstroji Linga najít skulinku kudy by puk protlačil do sítě.

03:24
    Domácí kvůli nepřesné rozehrávce poslali puk na zakázané uvolnění.

02:44
    Ševci předváděli v útočné třetině pěknou kombinaci, ale nakonec se nedostali ani ke střele. Navíc hosté jsou už v plném počtu.

01:58
    Kometě se podařilo dostat kotouč za branku Zlína a hráči jdou střídat.

01:30
    Nahození Váni vyráží Slavíček do ochranné sítě za brankou. Bude se tedy vhazovat u brněnské branky.

01:10
    Zlín drží pásmo, první střela od modré ale končí vedle.

00:41
    Jen co zápas začal, máme tu první vyloučení. Na dvě minuty za hákování putuje na trestnou hostující Sedláček.

00:11
    Hru zastavuje ofsajd domácího týmu.

00:01

PSG Zlín: Ling (Odložilík) – Padrnos, Sirota, Hradila, Váňa, Schmied, Procházka, Budil, Gazda – Fryšara, Strmiska, Peška, Miko, Mikulec, Stiksa, Karafiát, Kotek, Gago, Dlabaja, Werbik

HC Kometa Brno: Slavíček (Krček) – Trnka, Vágner, Furch, Sedláček, Král, Zukal, Kratochvíl, Gotthard – Havlát, Heinrich, Hasoň, Mlynář, Čejka, Škvrně, Lacombe, Hroudný, Ferda, Havránek..

Domácí PSG Zlín se nachází na třetí příčce extraligové tabulky, když v odehraných devíti zápasech získal 17 bodů. Kometa Brno se nachází o jednu příčku výše, tedy na druhé pozici. Brňané získali také v devíti zápasech 17 bodů. Dnes to tedy bude souboj o 2. místo ve Východní skupině. Dosáhne na něj Zlín, nebo si ho upevní Kometa?

Sportu zdar a hokeji zvlášť. Dnes budeme svědky duelu 9. kola extraligy staršího dorostu mezi PSG Zlín a Kometou Brno.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Michal Sedláček

Branky a nahrávky: 24. Stiksa (Gago, Procházka), 29. Gago (Procházka), 46. Gago (Karafiát), 48. Gago (Karafiát, Stiksa), 55. Werbik

Berani Zlín: Ling (Odložilík) – Padrnos, Sirota, Hradila, Váňa, Schmied, Procházka, Budil, Gazda – Fryšara, Strmiska, Peška, Miko, Mikulec, Stiksa, Karafiát, Kotek, Gago, Dlabaja, Werbik