Chabarovsk – Jaroslavl 5:4 (1:0 po s.n.) | Vladivostok – Viťaz 5:4 (kon.) | Novokuzněck – Dynamo Moskva 3:2 (2:1 po s.n.)
Novosibirsk – Soči 1:2 (po pr.) | Čerepovec – Magnitogorsk 2:1 (3:2 po s.n.) | N.Novgorod – Jekatěrinburg 3:2 (kon.)
CSKA Moskva – Kazaň 2:3 (0:1 po s.n.) | Jokerit – Omsk 1:2 (kon.) | Petrohrad – Barys 5:3 (kon.)
Riga – Ufa 2:1 (kon.)
po s.n. (3:2)
Severstal Čerepovec
2:1 (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Metallurg Magnitogorsk
Úterý 21.10.2014, 17:00 • Sports-Concerts Hall Almaz • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Přeji příjemné odpoledne všem fanouškům KHL! Severstal Čerepovec na svém ledě přivítá úřadujícího šampiona, Metallurg Magnitogorsk.

Domácím v loňském ročníku utekl postup do play-off jen o pár bodů a letos by o něj Severstal rád opět zabojoval. Týmu, v jehož dresu nastupuje český gólman Jakub Štěpánek, se tento cíl zatím daří splňovat. Se ziskem šestadvaceti bodů mu v Západní konferenci patří osmá příčka. Poslední dva duely Severstalu rozhodovaly až nájezdy, v obou případech byl Čerepovec úspěšnější.

Posledních pět utkání:
    Severstal – Avtomobilist 3:2sn
    Torpedo – Severstal 2:3sn
    Lokomotiv – Severstal 5:3
    Dynamo Msk – Severstal 5:1
    Severstal – Viťaz 3:4

Hostující Magnitka po loňském zisku Gagarin Cupu své kvality potvrzuje i v sedmém ročníku KHL. Na Východě nemá větší konkurenci a suverénně vede svou konferenci, druhý Omsk ztrácí celých sedm bodů. V posledních pěti duelech Metallurg o body dokázala připravit jen silná Kazaň a vladivostocký Admiral. Metallurg již tradičně těží především ze souhry elitního komanda, které kromě Zaripova s Mozjakinem tvoří i jeden český legionář – Jan Kovář.

Jan Kovář (MET) 7 + 17

Severstal Čerepovec: Štěpánek (Magarilov) – Arzamascev, Šeref, Urbom, Almqvist, Stasenko, Šinin, Lukin – Trubačjov, Stoljarov, Buchněvič – Berdnikov, Nikoncev, Kvapil – Kagarlickij, Černov, Monachov – Zemčenko, Monachov, Kazakovcev – Ullström.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Pečurskij) – Antipin, Birjukov, Lee, Chabarov, Ibragimov, Batyršin, Těreščenko – Grigorenko, Kovář, Zaripov – Kaletnik, Platonov, Osala – Jakucenja, Kosov, Kamenev – Pare, Timkin, Juňkov – Potěchin.

Rozhodčí: Dejev, Komarov – Birin, Medveděv.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Halou v Čerepovci právě doznívá hymna, za okamžik může utkání začít!

00:01

00:20
    První u puku jsou hosté z Magnitogorsku. Ti se pokusí založit útočnou akci.

01:13
    Druhá formace Metallurgu vybojovala vhazování před Štěpánkem. Nahození z úhlu končí po zásahu domácích v ochranné síti.

02:27
    Platonov si otočkou udělal prostor ke střele. Jeho pokus z prostoru jednoho z kruhů však Štěpánka neohrozil.

03:59
    Lee vyslal prudkou střelu od modré čáry. Štěpánek si připisuje úspěšný zákrok.

06:51
    Zatím sledujeme vyrovnanou bitvu. Větší šance zatím k vidění nebyla.

07:38
    První formace hostů se pokusí založit ve vlastním pásmu ofenzivní akci.

07:48
    Kováře a spol. však zastavuje ofsajd.

08:19
    Zákrok si tentokrát připisuje Košečkin. Ruský gólman kryje nahození z modré čáry.

08:34
    Štěpánek v obdobné situaci. Bude se vhazovat v útočné třetině Magnitky.

08:40
    Zajímavý pokus Jaroslava Kosova, po kterém Štěpánkovi puk vypadl z výstroje. Juňkov ovšem nedokázal volný puk dorazit.

09:26
    Marek Kvapil nabral rychlost a mířil ke Košečkinovi. Jeho pas před brankoviště však nenašel hokejku ani jednoho z jeho spoluhráčů.

09:47
    Tentokrát již ruský obr v brance musel zasahovat. Střelu švihem však bez obtíží ukryl v rukavici.

10:11
    První přesilovka je tady a zahraje si ji Severstal. Danis Zaripov oslabuje svůj tým, dostává dvě minuty za podražení.

10:59
    Metallurg se však brání pečlivě. Štěpánek již musel dvakrát zasahovat.

12:11

12:58
    Potěchinův pokus český brankář ve službách Severstalu likviduje. Bude se vhazovat.

13:23
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Hosté se ujímají vedení! Pare ihned po buly vypálil na branku Severstalu. Štěpánek vyrazil puk jen před sebe, kde ho ujal MICHALIJ JUŇKOV, který neměl problém dorazit do odkryté části branky. Asistence: Francis Pare.
    Michaij JUŇKOV - 0:1

14:16
    Koškečkin vyjel za branku a chtěl rozehrát puk. Našel však jen hokejku domácího hráče. Ten ale nedokázal trefit poloprázdnou klec!

15:06
    Urbom si odsedí dvě minuty za podražení. Kovář a spol. si zahrají v početní převaze.

17:04
    Domácí již ale dokázali vyhodit.

17:28
    Junkov si ideálně sjel pro pas do mezikruží. Sám před Štěpánkem ale neuspěl, trefil jen betony domácího brankáře.

18:06

18:28
    Do další šance se natlačil Platonov a Osala. Ti se dostali do přečíslení 2 na 1, které druhý jmenovaný zakončil trefou do pozorného gólmana Severstalu.

19:00
    Zbývá odehrát poslední minuty prvního dějství.

19:48
    Úvodní periodu uzavírají s pukem na hokejkách hosté. Šanci si již vytvořit nestihnou.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Další třetina začne přibližně v 17:50.

Po první třetině do kabin odcházejí spokojenější hosté z Magnitogorsku. Ti zásluhou Michaila Juňkova vedou nejtěsnějším možným rozdílem. Metallurg byl většinu času aktivnější, Štěpánek si již stihl připsat 16 zásahů. Severstal zahrozil jen po chybě brankáře Košečkina. Jeho minela se však obešla bez potrestání.

Statistiky po první třetině:
    Střely – 7:16
    Trestné minuty – 2:2

20:01

20:05
    Hosté se ihned po vhazování dostávají do ofsajdu.

20:17
    Trubačjov prověřil Košečkina střelou z úhlu. Brankář Magnitky bez problému zasahuje.

20:48
    Tentokrát si již Severstal vytvořil zajímavější příležitost. Kvapilova dělovka však skončila o pár centimetrů vedle levé tyče branky Metallurgu.

22:04
    Domácí vstoupili do prostřední části aktivně. V tomto případě to ale s nasazením přehnali, dostali se do postavení mimo hru.

23:07
    Hosté se nemohou propracovat ke střele. Lee byl v útočném snažení zastaven obranou Čerepovce.

23:37
    Až Zaripov dokázal zamířit mezi tři tyče Štěpánkovy branky. Puk jen zaduněl o betony českého brankáře.

24:48
    Osala si dobře udělal prostor ke střele. Poté, co obdržel přesný pas zpoza branky, nechal vyniknout jen brankáře domácích.

25:40
    Domácí v postavení mimo hru.

26:48
    Kovářův zajímavý pokus končí těsně vedle branky. S jeho prudkým projektilem by ale měl Štěpánek při nejmenším obtíže.

27:29
    Grigorenkova střela končí v lapačce. Pokračovat se bude po komerční přestávce.

28:25
    Zaripov obdržel v prostoru pravého kruhu kotouč, který okamžitě poslal na branku. Štěpánek likviduje i následné dorážky.

29:02
    Kovář a spol. v ofsajdu.

29:54
    Sverstal operuje před Košečkinem. Ruský obr ale v brance větší šanci likvidovat nemusel.

30:30
    Hostům opět nevyšel přechod do útoku. Ofsajd.

31:00
    Zaripov podruhé v zápase míří na trestnou, když dostává osobní trest za nesportovní chování, odsedí si tak deset minut.

32:05
    Nikoncev si sjel do prostoru nad kruhy, Košečkinovu branku jen o pár centimetrů přestřelil.

33:18
    Zblokované nahození Platonova raději před dotírajícími hráči ukryl Štěpánek pod rukavicí.

33:53
    Pare dlouho rozmýšlel, komu pošle kotouč, nakonec se rozhodl vypálit. Po zákroku brankáře Čerepovce následuje vhazování.

34:32
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno! Urbom vyslal z modré čáry prudkou střelu, kterou Košečkin ve své výstroji neudržel. K volnému puku si sjel NIKOLAJ KAZAKOVCEV, který dokázal poslat puk do odkryté části branky. Asistence: Alexander Urbom.
    Nikolaj KAZAKOVCEV - 1:1

35:32
    Přesilovka pro Magnitku! Urbom ztratil helmu a hrál i bez povinné výstroje, čímž porušil pravidla. Sudí ho museli na dvě minuty poslat na trestnou lavici.

36:59
    Kovářova formace si však větší šanci nevytvořila a jede vystřídat.

37:32

38:19
    Ihned po ubráněném oslabení dokázal Severstal prověřit Vasilije Košečkina. Bude se vhazovat v útočné třetině domácích.

39:00
    Poslední minuta hry v prostřední části.

39:48
    Kovář zpoza branky našel svým pokusem Jakucenju, který ale v dobré pozici nedokázal vypálit.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Další třetina začne přibližně v 18:38.

Druhá dvacetiminutovka nám opět přinesla jednu branku, v tomto případě však kapituloval Vasilij Košečkin. Kazakovcev se dokázal stejně jako Juňkov v předchozí části prosadit díky pohotové dorážce. Do třetího dějství se tak půjde za vyrovnaného stavu.

Statistiky druhé třetiny:
    Střely – 11:13
    Trestné minuty – 2:10

40:01

40:29
    Hosté ihned po vhazování prověřili Štěpánka. Následně se strhla potyčka, po které bude rozhodčí udělovat tresty.

40:29
    Na trestné již sedí Osala s Kovářem a Lukin s Stoljarovem. Všichni kromě českého legionáře, který se provinil sekáním, pykají za hrubost.

41:49
    Jaroslav Kosov si udělal prostor mezi kruhy. Na Štěpánka si ale nepřišel.

42:51
    Domácí museli vyhodit na icing. Platonov a jeho spoluhráči čerepovecké obraně lehce zatopili.

43:25
    V úvodu třetí části jsou aktivnější hosté. Zaripov a spol. si však cestu do lepší šance nemohou najít.

44:05
    Ibragimov oslabuje Magnitku, jelikož si v souboji nedovoleně přidržel protihráče.

45:15
    Urbom na modré však ztratil puk a do protiútoku se málem dostal Juňkov. Ten ale se svým spoluhráčem nedokázal v přečíslení skórovat.

46:05

47:01
    Magnitogorsk rozehrává jen na zakázané uvolnění. Tato část hry se hostům příliš nedaří.

47:46
    Almqvist napřáhl na útočné modré, Košečkin se po jeho prudké střele jen ohlédl. Domácí forvard zamířil jen těsně mimo.

49:20
    Hosté se tlačí do útoku, zajímavěji ohrozit Štěpánka se jim nedaří. Pareho střela z úhlu nebezpečná nebyla.

50:57
    Čerepovec si svou aktivitou nevypracoval zajímavější šanci. Magnitka pod tlakem ale musela vyhodit na icing.

51:45
    Štěpánek po střele Jana Kováře z levého kruhu vyráží kotouč do rohu.

51:56
    Košečkin měl velké problémy zlikvidovat šanci domácích. Kazakovcev zpoza branky našel volného spoluhráče, který se ale z bezprostřední blízkosti neprosadil.

52:28
    Další komplikace pro hosty z Magnitogorsku! Batyršin bude pykat za hákování.

53:30
    Puk ale podruhé končí za Štěpánkovou klecí. Domácí útočníci musí začít znovu.

54:03
    Tohle Metallurg příliš nezvládl. V oslabení fauloval Timkin s Chabarovem, oba již sedí na trestné. Hosté se tak budou muset celé dvě minuty bránit ve třech, to je velká šance pro Severstal!

54:58
    Košečkin zatím musel předvést jen jeden zákrok. Jeho spoluhráči dokázali vyhodit.

56:06
    Hosté v plném počtu. Metallurg dlouhé oslabení ve třech ubránil.

57:02
    Přichází vyloučení také na druhé straně. Přesilovku Magnitce nabídl nedovoleným bráněním David Ullström.

57:30
    Domácí v protiútoku. Přečíslení dva na jednoho zakončil Stoljarov povedenou střelu, kterou Košečkin zastavuje.

58:00
    Poslední dvě minuty základní hrací doby. Rozhodne ještě ve třetí třetině jeden z týmů?

59:02

60:00

Který z týmů vyhraje celé prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Ve třetí třetině jsme branku neviděli a stav zůstává po šedesáti minutách vyrovnaný. Oba týmy berou jeden bod do tabulky, o ten druhý se ještě poperou v prodloužení či v případných nájezdech.

Statistiky třetí třetiny:
    Střely – 12:8
    Trestné minuty – 6:12

60:01

60:23
    Pětiminutové nastavení zahajují spoluhráči Jana Kováře za vlastní brankou.

61:48
    Ani jeden z týmů se nikam nežene. Je vidět, že nikdo nechce udělat chybu.

62:30
    Čerepovec se zdá být o něco aktivnější. Jedinou střelu, která by donutila jednoho z brankářů zasahovat, jsem však dosud neviděli.

63:48
    Kvapil dvakrát po sobě dobře vypálil. Košečkin neměl větší problémy zastavit jeho pokusy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

V prodloužení jsme příliš šancí neviděli, o vítězi tak rozhodnou až nájezdy. Tato dovedností disciplína v Čerepovci začne za pár okamžiků.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:1
    Štěpánek vyjel hodně z branky, Zaripov ho střelou přehodil.

3:2
    Kagarlickij si na Košečkina přišel forhendovým blafákem a rozhoduje dnešní utkání!

V samostatných nájezdech zvítězil tým Severstal Čerepovec.
    Autorem vítězné branky je DMITRIJ KAGARLICKIJ.
    Dmitrij KAGARLICKIJ - 2:1

Z utkání spokojenější odcházejí domácí, kteří zvládli silnou Magnitku obrat o body. Metallurg si domu veze jen jeden bod za prohru v nájezdech. V této dovednostní disciplíně uspěli všichni střelci Severstalu, Štěpánek v brance domácích zastavil nájezd Jana Kováře, a vychytal tak Čerepovci výhru.

Československá stopa

Marek Kvapil (CER) 0+ 0
    Jakub Štěpánek (CER) 97% úspěšnost, 1 obdržený gól
    -
    Jan Kovář (MET) 0 + 0

To je z dnešního duelu vše. Přeji hezký večer a u onlajnů opět na shledanou! (19:38:48)

David Soumar

Branky a nahrávky: 35. Kazakovcev (Urbom), rozh. náj. Kagarlickij – 14. Juňkov (Pare)