HFC ADO Den Haag
2:0 (1:0)
FC Dordrecht
Pátek 24.10.2014, 20:00 • Kyocera Stadion, Haag • Nizozemská Eredivisie

Vítáme vás u on-line přenosu z utkání nizozemské Eredivisie mezi HFC ADO Den Haag a FC Dordrecht . Utkání začíná v 20:00.

Dnes domácí ADO Den Haag potřebuje zabrat. Sedm zápasů nevyhrál a vypadl i z nizozemského pohárů s druholigovým Almere!
    Z devíti zápasů Eredivisie mají domácí pouhých 7 bodů a vyhrál jen jeden zápas. Se střílením branek domácí nemají problém (12 vstřelených branek), ale na druhou stranu celkem pravidelně inkasují minimálně dvě branky.
    Největší nebezpečí představuje Michial Kramer, který je se sedmi zásahy nejlepším střelcem celé nizozemské ligy.

Hostující tým postoupil po minulé sezóně z druhé nejvyšší nizozemské ligy a zatím potvrzuje roli outsidera.
    V devíti zápasech dokázali hráči Dordrechtu vyhrát pouze jedno utkání a momentálně má v zádech sérii tří porážek v řadě se skóre 4:13!
    V řadách Dordrechtu, vzhledem k pouze devíti vstřeleným brankám, nenajdeme střelce, jakým je na druhé straně Kramer a góly Dordrechtu jsou rozloženy do celého týmu.

Vzájemné zápasy
    Den Haag se s Dordrechtem potkal v posledních třech letech v rámci přípravy a všechny tři zápasy dopadly lépe právě pro ADO.
    22.7.2014 HAA-DOD 3:0
    16.7.2013 HAA-DOD 2:1
    25.7.2012 HAA-DOD 3:2

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

1

1
    Po pár úvodních soubojích se k prvnímu centru dostali domácí, ale hostující obrana ho zvládla odvrátit.

2
    Na začátku druhé minuty se v první akci předvedli i hostující hráči. Domácí obrana rovněž pozorná.

2
    Hosté si zopakují autové vhazování.

3
    Tentokrát již vše řeší domácí důrazným odkopem.

3
    Nepovedený útok Den Haagu a míč je za brankovou čarou.

4
    van Duijnen hodně prohnal Limu, který řeší situaci autem.

5
    Domácí budou mít první možnost rohového kopu.

5
    Po rohu se domácí dostali k zakončení, ale slabá hlavička končí vedle tyče Kurta.

6
    Útok Dordrechtu končí stejně jako před chvílí na druhé straně odkopem od brány.

7
    Další snaha hostů zastaven. Dordrecht však bude pokračovat vhazováním.

8
    Hostující tým je v posledních chvílích aktivnější, ale nedostávají se blíže k Hansenově bráně.

9
    Kristensen dobře vystihl rozehrávku a van Haaren ho zastavil jen za cenu faulu a žluté karty.

10
    Jenže domácí dlouho u míče nepobyli a Dordrecht už zase kontroluje hru.

11
    Kapitán domácích, van Duijnen se snažil dostat k míči, ale Haddad ho v pohodě pohlídal a míč má v moci Kurto.

12
    Malone vybojoval míč pro své barvy, ale po jeho autu se dopustil faulu Kramer.

13
    Teď si zahráli Kurto, ale dlouhou přihrávkou nenašel Tourého, který fauluje.

13
    Nákop opět končí u brankáře Hansena.

14
    Peersman si pohrál se svým strážcem, ale jeho spoluhráči míč ztratili.

15
    První gólovka utkání, ve které se ocitl po dobré kolmici Gosens, ale Hansen včas vyběhl a skvěle zasáhl.

15
    Na druhé straně fauloval Fortes a je druhým napomínaným hráčem utkání.

16
    Po volném kopu hlavičkoval úplně osamocený Houtkoop, ale Kurto instinktivně zasáhl.

17
    Den Haag právě vstřelil branku!
    Rohový kop sice hosté odvrátili, ale z dalšího útoku se po přihrávce Houtkoopa trefuje MICHIEL KRAMER a posílá domácí do vedení.
    KRAMER - 1:0

18
    Domácí jsou při chutí a opět budou rozehrávat rohový kop.

19
    Pro ten si tentokrát došel Kurto a vyboxoval ho pryč z vápna.

19
    Další akci domácích zastavuje ofsajd.

20
    Hosté se po delší době dostávají k míči a vymýšlejí vyrovnávací akci.

21
    Domácí ztratili míč, ale kombinaci Dordrechtu zastavil zdvižený praporek asistenta rozhodčího kvůli ofsajdu Gosense.

23
    Dion Malone se po svém autu dostal k míči, ale jeho přihrávku do vápna odvrátil hostující obránce.

23
    Obrana Dordrechtu opět odvrací míč směřující na Kramera.

24
    Teď už se však střelec jediné branky dostal na hranici malého vápna k míči, ale Kurto mu skočil pod nohy a nenechal ho zakončit.

25
    První střelecký pokus hodujícího týmu má na svědomí Koolwijk, když dobře obral o míč Wormgoora, jenže střela opravdu nebyla z kategorie přesných.

26
    Malone si svůj aut na útočné polovině zopakuje.

26
    Míč končí až u Hansena. Domácí tak volí nákop dopředu.

27
    A nakonec je z toho další roh.

27
    Po zablokovaném centru Houtkoopa se hosté rychle nahrnuli do útoku, ale nakonec z toho není ani aut pro Dordrecht.

29
    Kulatý nesmysl je u Hansena a ten bude volit další dlouhý kop dopředu.

29
    Oba týmy nyní mají problém s přesnou kombinací a tuto pasáž nakonec přerušuje Houtkoop faulem na polovině hřiště.

30
    Fortes se snažil aspoň trefit nohy obránců, ale to se mu nepovedlo a bude se odkopávat od brány Den Haagu.

31
    Situace se v krátkém sledu opakuje.

32
    Kramer zpracoval přihrávku, ale míč se vrací zpět do středu hřiště.

32
    Nakonec je z toho vhazování pro Dordrecht.

34
    Marvin Peersman dostihl balón ještě před čarou, ale poté poslal svůj centr za Hansenovu bránu.

34
    Tentokrát mají převahu hosté a uvidíme, zda se jim podaří vymyslet nějakou kloudnou akci.

35
    Nic z toho a na druhé straně prodlužoval Houtkoop na Kramera, který však byl v ofsajdu a nemohl hrát.

36
    Rychle na druhou stranu. Hosté totiž budou zahrávat rohový kop.

36
    A po něm se dostal k zakončení Haddad, jehož střelu z otočky poslal Meijers tečí těsně vedle tyče.

37
    Druhý ani třetí roh v krátké chvíli hosté nevyužili, ale u míče zůstanou.

38
    Hráči Dordrechtu jsou nyní všuderychleji a domácí se nemohou dostat vůbec do kontaktu s míčem.

39
    Nyní si dokonce pomohl Jansen faulem, za což vidí první žlutou kartu na domácí straně.

39
    Závar před Hansenovou branou končí po střele Fortese jen dalším rohem!

40
    Tyto standardní situace zatím opravdu neznamenají nebezpečí a Hansen bude odkopávat od své brány.

41
    Domácí mohli po pár minutách rozjet akci, ale ta končí po dalším ofsajdu Kramera.

42
    Další brejk domácích zastavuje hostující obrana.

42
    Musím říct, že tolik nepřesností jsem ve fotbalovém zápase dlouho neviděl.

43
    Balón opět lítá sem a tam až končí u Hansena.

45
    Kramer teď trefil rukou Limu, ale rozhodčí si ničeho nevšiml a nařizuje kop od rohového praporku.

45
    Pro ten si neohroženě došel Kurto.

45

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Máme za sebou první poločas nevýrazného fotbalu, kde sice bylo k vidění pár šancí, ale také se týmy prezentovaly hromadou nepřesných přihrávek.
    Do kabin však jdou v lepší náladě domácí, kteří vedou 1:0 zásluhou Michiela Kramera.

Druhý poločas začne přibližně v 21:00.

46

46
    Hosté zahájili druhý poločas a ihned se hrnou do útoku.

46
    Od Houtkoopa jde míč do zámezí

46
    Po vhazování Dordrechtu skvěle zapracoval Wormgoor a nedovolil hostům získat roh.

47
    Domácí se teďka pěkně vykombinovali kousek od půlící čáry a následuje faul hostujíího hráče.

48
    Míč do vápna Dordrechtu v pohodě odvrátila obrana.

49
    Zuiverloon nyní povalil Tourého a pro změnu volný kop pro hosty.

49
    Následná střela však byla velmi a nepřesná.

50
    Po odkopu Hansena se zůstávají s míčem na nohách svěřenci hostujícího trenéra Ernieho Brandtse.

51
    Pěkná kolmice na Jensena, po jehož přízemním centru zakončoval Kramer, ale míč byl tečován nad.

52
    Roh vyboxoval Kurto.

52
    Touré zabojoval na půli hřiště a byl zastaven jen za pomocí faulu.

53
    Hosté jsou u míče častěji, ale jejich kombinace probíhá na půli nebo dokonce na vlastní polovině hřiště.

54
    Faul na půlící čáře. Rozehrávat bude Zuiverloon.

54
    Po několika důraznějších soubojích budou vhazovat hosté.

55
    A teď zas domácí..

56
    Další série nepřesností a míč je zas a znovu v zámezí.

57
    Hansenův kop nekončí nikde jinde než v autu.

57
    Sledujeme opravdu podprůměrný zápas plný nepřesných přihrávek a kombinací.

57
    A také faulů. Opět se provinil domácí hráč.

58
    Vito Wormgoor se zjevil před Kurtem a ten musel zasahovat proti jeho hlavičce z dobré pozice.

59
    van Duijnen s Kramerem nyní byli proti jedinému obránci, ale kolmá přihrávka ze záložní řady byla příliš dlouhá a míč má Kurto.

60
    Pozvolná kombinace Dordrechtu...

61
    ...končí zablokovaným centrem a rohem ve prospěch hostujícího týmu.

61
    Roh byl sice odvrácen, ale po dalším centru do vápna z nohy van Overeema se k zakončení dostal Fortes, který se netrefil mezi tři tyče.

62
    Domácí však dělají více chyb. Potrestat je mohl Koolwijk, ale jeho střelu lapí Hansen.

63
    Veledůležitý skluz si nyní připsal Haddad a zastavil van Duijnena. Roh pro domácí.

64
    Hráči Haagu ho rozehráli na krátko, náslendý centr vyboxoval opět Kurto, ale po další akci bude další roh.

64
    Míč dlouho letěl, doletěl až za vápno a hosté ho odkopávají.

65
    S míčem nyní hrají hosté, ale opět se pohybují jen kolem poloviny hřiště.

66
    Hra má stále asi následovný průběh. Hosté kombinují u půlící čáry, přijde nepřesná přihrávka a míč končí u Hansena. Stále a stále dokola.

67
    Po autu se střetl Fortes s Houtkoopem, což sice hůře odnesl právě Fortes, ale hlavní rozhodčí mu píská faul.

68
    Špatně kopnutá standardka a rychlý brejk hostů končí opět u Hansena.

69
    Po vyhraném souboji Kramera pálil van Duijnen do dvacáté řady za branou Kurta.

70
    Forbes se sice trochu divil, ale po jeho zablokovaném centru je máván jen aut.

71
    Dochází k prvnímu střídání. Lieder nahrazuje Gosense.

72
    Hlavní rozhodčí teďka dvakrát nechal výhodu domácím, ale ti ji nezužitkovali a následovat bude odkop od brány Kurta.

73
    I domácí se snaží živit své řady. Na hřiště přichází Hector Hevel, na střídačku Xander Houtkoop.

74
    Hostům zbývá poslední čtvrthodinka a zatím to nevypadá, že by měli vyrovnat.

74
    Naopak se trefují domácí a myslím, že je rozhodnuto. Domácí obrana zcela propadla, MATHIAS GEHRT si přehodil Kurta a posunul míč do prázdné brány.
    GEHRT - 2:0

76
    Hansen nyní v pohodě ušetřil minutu hry a po jeho odkopu se dostal do velké šance Kramer, kterého však vychytal Kurto.

77
    Roh opět neznamenal nebezpečí.

78
    Hostující obránci rozvíjí akci, ale upřímně pochybuji, že dokáží vymyslet nějakou kloudnou přihrávku.

78
    Má prognóza se potvrdila, protože hráči Dordrechtu vymysleli jen přihrávku do ofsajdu.

79
    Po souboji je ošetřován Kramer.

80
    Domácí kanonýr už je v pořádku a odchází za pomezní čáru.

81
    Dordrechtu se nedaří v útoku, v obraně, prostě nikde. Jde poznat, že se jedná o předposlední tým tabulky.

81
    Spasit hostující tým se nově bude snažit van Overeem, který vystřídal ten Voordeho.

83
    K vidění další přerušení po faulu a Thomas Kristensen může rozehrát z klidové pozice.

83
    Volné kopy obou týmů jsou však dnes opravdu žalostné.

84
    Teď ale budou mít domácí asi zatím nejlepší pozici pro rozehrávku, a to z hranice velkého vápna.

85
    Gehrt namířil míč na bránu zhruba ve výšce třiceti centimetrů, což znamená jednoduchou práci pro hostující obranu.

86
    Asi jediná gólovka hostů v druhém poločase. K zakončení se po pár odrazech dostal Koolwijk, ale bránu netrefil.

86
    Míč byl však tečován na roh, po kterém si ze vzduchu stáhl míč domácí brankář.

88
    Zápas se pomalu blíží ke svému konci a hosté zkouší vstřelit aspoň jednu branku. Zatím však nejsou úspěšní a jejich akce likvidují domácí hráči.

88
    Další nepovedený centr sbírá Hansen.

89
    Domácí trenér připravil taktické střídání. Střelce druhé branky Gehrta nahrazuje Smith.

89
    Nákopy na útočníky Dordrechtu končí vždy buď faulem nebo jsou příliš dlouhé.

90+1
    Doufejme, že hlavní rozhodčí nenastaví zbytečně moc minut a ukončí toto trápení v nejbližších chvílích.

90+1
    Nakonec se bude hrát tři minuty přesčas.

90+2
    V druhé minutě nastavení vybojoval asi poslední roh van Duijnen.

90+2
    Ten domácí rozehráli na krátko a Kristensen pak poslal míč za brankovou čáru.

90+3
    Hansenův dlouhý výkop končí na hostujících kopačkách. Podaří se Dordrechtu aspoň zkorigovat utkání?

90+3
    Nepodaří! Hlavní rozhodčí ukončuje utkání a domácí vítězí 2:0.

90+3

Je za námi poměrně nudné utkání, ve kterém byli úspěšnější domácí hráči a vcelku zaslouženě vyhrávají 2:0. O jednu branku se již v prvním poločase postaral Kramer a druhý zásah přidal šestnáct minut před koncem Gehrt.

Já se s vámi pro tuto chvíli loučím a přeji příjemnou noc. (21:52:21)