New Jersey – Dallas 2:3 (0:2 po s.n.) | Winnipeg – Tampa 2:4 (kon.) | Colorado – Vancouver 7:3 (kon.)
Edmonton – Carolina 6:3 (kon.) | Anaheim – Columbus 4:1 (kon.) | San Jose – Buffalo 1:2 (kon.)
po s.n. (0:2)
New Jersey Devils
2:3 (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0)
Dallas Stars
Sobota 25.10.2014, 01:00 • Prudential Center, Newark • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Vítám všechny fanoušky hokeje! Dnes budeme svědky velmi pikantního utkání, v akci totiž uvidíme hned několik Čechů (za domácí Jágr, Eliáš, Židlický, Havlát a za hosty Hemský).

New Jersey se v poslední době moc nedaří, prohráli již tři zápasy po sobě. Nejproduktivnějším hráčem Devils je Cammalleri, který si připsal v šesti zápasech hned sedm kanadských bodů, za pět branek a dvě asistence.

Hráči Dallas Stars si ve svém posledním zápase s chutí zastříleli, vstřelili totiž Vancouveru šest branek a zvedli si tak před dnešním zápasem sebevědomí. V letošní sezóně se hodně daří Seguinovi, který již má na svém kontě deset kanadských bodů za pět branek a pět asistencí.

Dočkají se Devils konečně výhry nebo budou čekat i nadále?

New Jersey Devils: Schneider (Clemmensen) – Greene, Severson, Salvador (C), Židlický, Gelinas, Merrill – Jágr, Zajac, Zubrus – Brunner, Eliáš, Cammalleri – Ryder, Henrique, Clowe – Gionta, Josefson, Ruutu

Dallas Stars: Lehtonen (Lindback) – Daley, Goligoski, Dillon, Benn, Oleksiak, Jokipakka – Seguin, Spezza, Benn – Garbutt, Eakin, Roussel – Sceviour, Horcoff, Cole – Hemský, Fiddler, Eaves.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

00:01

0:49
    Střela Roussela byla zblokována obranou a neohrozila tak bránu Schneidera.

1:25
    Jo Benn nahodil puk na bránu Schneidera, ten raději kotouč podržel a bude tak následovat vhazování.

2:55
    Hosté vyhazují pouze na zakázané uvolnění.

3:26
    Jágr se dostal k puku, jenže nerozehrál vůbec přesně a kotouče se tak ujímá obrana Stars.

4:13
    Uvidíme další buly v obranném pásmu Jersey.

5:21
    Devils právě vstřelili branku!
    Josefson přihrál puk až k modré čáře, kde se s ničím nepáral ERIC GELINAS a příklepem posílá puk nad nohu brankáře Lehtonena.
    GELINAS - 1:0

5:40
    Seguin nastřelil pravou tyč Schneiderovy brány!

7:13
    Po úvodním gólu mají více ze hry domácí Devils.

8:55
    Gionta poslal před bránu střílenou nahrávku, jenže obrana byla pozorná a nepustila žádného útočníka k teči.

10:20
    Oleksiak u mantinelu doslova zbořil Cloweho, ten se však ihned zvedá a pokračuje ve hře.

10:51
    Aleš Hemský vyzkoušel pozornost brankáře Schneidera, ten ale bez větších problémů chytá.

11:48
    Brunnerova střela byla zastavena pozornou obranou Dallasu.

12:55
    Ke střele ze strany hřiště se dostal Seguin, brankář puk radši podrží – následuje vhazování v obranném pásmu Devils.

13:40
    Velká šance Aleše Hemského, který se dostal do samostatného úniku a výbornou kličkou obalamutil Schneidera, poté ale nedokázal zasunout kotouč do brány.

14:47
    Horcoff dobře viděl osamoceného Scevioura v před brankovém prostoru a posílá mu svižnou nahrávku, ten na ni ale nebyl připraven a puk tak končí v rohu kluziště.

15:30
    Jágr se nebál nabruslit mezi dva hráče a lišáckou střelou mezi nimi málem překvapil brankáře Lehtonena.

16:04
    Puk poskakoval na hranici brankoviště a celou situaci musel vyřešit až Schneider, který kotouč zalehl svým tělem.

17:26
    Clowe se pokusil udělat kličku na obránce Goligoského, jenže zapomněl kotouč za sebou a dává tak příležitost hostům na rychlý brejk.

18:19
    Spezzova šance byla zastavena hvizdem sudího – ofsajd.

19:07
    Eliášova formace si vytvořila dobrý tlak, ale zatím bez gólového úspěchu.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina je již minulostí. Nejaktivnějším hráčem na ledě je asi Aleš Hemský, který je dnes hodně vidět. Na střely zatím vedou překvapivě hosté z Dallasu a to v poměru devět ku čtrnácti.

20:01

20:51
    Puk drží na svých hokejkách hráči Dallasu.

21:52
    Zubrus se po dobré nahrávce Jágra dostal do dobré střelecké příležitosti, jenže v koncovce selhal.

22:29
    Dnešní střelec, zatím, jediného gólu Gelinas dostává dvě trestné minuty za podražení.

23:12
    V oslabení se dostal do slibné příležitosti útočník Cammalleri, jenže přestřelil bránu.

24:08
    Hostům se nedaří usadit v útočném pásmu, většinu času v přesilové hře hrají za svou vlastní bránou.

24:30
    Dallas právě vstřelil branku!
    Jednu sekundu po konci přesilové hry se prosazuje JAMIE BENN, když se mu podařilo propasírovat puk až za záda Lehtonena. Asistence: Seguin a Spezza.
    BENN - 1:1

25:46
    Do ofsajdu se dostal Zajac.

26:54
    A vidíme zde bitku! Rukavice shodili Salvador a Roussel, oba dostávají klasicky pětiminutový trest za šarvátku.

28:05
    Daley zůstal osamocený na modré čáře, ale při jeho pokusu o vstřelení branky se mu zlomila hokejka.

29:20
    Ryder trefil spojnici Lehtonenovy brány! Teď měli hostující velké štěstí.

30:55
    Hráči Dallasu ostřelují Schneiderovu bránu jako na střelnici, zatím bez úspěchu.

33:05
    Hemský obkroužil celé útočné pásmo a vystřelil, s jeho střelou si ale Schneider poradil bez větších problémů.

34:00
    Český útočník na straně Dallasu opět ve slibné příležitosti, tentokráte jeho střelu zastavila obrana soupeře.

34:50
    Eliáš se snažil najet co nejrychleji do útočného pásma, jenže byl až příliš rychlý – ofsajd.

35:48
    PATRICK EAVES zaskočil Schneidera takovou nenápadnou střelou k bližší tyči, dle mého jasná chyba brankáře. Asistence: Goligoski a Eakin.
    EAVES - 1:2

37:27
    Brunner vystřelil příklepem, trefil ovšem pouze plexisklo v rohu hřiště.

38:43
    Židlického střela byla zablokována obranou.

39:33
    Fiddler tečoval střelu Hemského a Schneider musel být více než pozorný.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Ve druhé třetině jsme byli svědky krásného obratu. Hostující celek vede na střely již dvacet pět ku patnácti. Uvidíme, s čím přijde trenér DeBoer, jestli nějak pozmění formace nebo jestli lajny nechá pospolu jak jsou teď. Třetí třetina bude více než zajímavá.

40:01

40:51
    Eliáš posílá puk pouze na zakázané uvolnění.

41:55
    Švýcarský útočník Brunner ve službách Jersey se pořádně opřel do střely, ta však letěla mimo bránu.

43:13
    Cole zůstal před Schneiderem úplně sám, ale brankář předvedl výborný zákrok a podržel tak domácí celek.

44:21
    Židlický si teď sjel z obrany až před branku Lehtonena, jenže puk, který do před brankových míst směřoval, vůbec netrefil.

46:20
    Jágr teď ukázkovým způsobem obral o puk útočníka Eavese.

47:11
    Cammalleri ujel obraně po pravé straně a zakončil svůj průnik střelou do masky Lehtonena.

48:18
    A máme vyrovnáno! Velkou pochvalu si zaslouží Eliáš, který v pádu přihrál rukou DAMIENOVI BRUNNEROVI a ten neměl sebemenší problém uklidit puk do odkryté brány.
    BRUNNER - 2:2

48:34
    Útočník Jersey Henrique si jde odpočinout na dvě trestné minuty za hákování.

50:05
    Devils brání přesilovou hru Dallasu hodně dobře, hosté se pořádně ani nedostali do útočné třetiny.

50:34

52:11
    Aleš Hemský si krásně obešel ve středním pásmu obránce a poté ujížděl směrem k bráně, jeho střela však neměla dostatečné parametry na to, aby překonala brankáře Schneidera.

54:28
    Oba týmy již hrají z hodně zabezpečené obrany, nikdo nechce v poslední pětiminutovce třetí třetiny udělat chybu.

54:56
    Zakázané uvolnění New Jersey.

55:33
    Cole jel tváří tvář sám na Schneidera, ten ale předvedl vynikající zákrok vyrážečkou.

56:34
    Útočníci Dallasu byli až příliš zbrklí – ofsajd.

58:45
    Ani jeden z týmů se nikam nežene, oba vyčkávají na chybu toho druhého.

58:53
    Zakázané uvolnění Dallasu.

60:00

Který z týmů vyhraje celé prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Ve třetí třetině jsme se dočkali vyrovnání Devils. O vítězi tedy rozhodne prodloužení, po případně nájezdy.

60:01

60:43
    Hemský je dnes při chuti, další střela od tohoto českého útočníka.

62:30
    I v prodloužení hrají oba týmy velmi opatrně.

62:57
    Se střelou Zubruse si Lehtonen hladce poradil.

63:35
    Eaves se dral před bránu Schneidera, jenže tam ho zpacifikovali obránci Devils.

65:00
    Prodloužení skončilo.

O vítězi nerozhodlo ani prodloužení, budeme tedy svědky samostatných nájezdů.

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Dallas Stars.

JAROMÍR JÁGR (NJD) 0+0, 1 střela, čas na ledě 19:45

To je z mé strany vše, doufám, že jste si zápas užili stejně jako já. Děkuju Vám za pozornost a u dalšího přenosu na shledanou. (05:27:48)

Štěpán Hladký

Branky a nahrávky: 6. Gelinas (Josefson), 49. Brunner (Eliáš, Clowe) – 25. Benn (Seguin, Spezza), 36. Eaves (Goligoski, Eakin), rozh. náj. Spezza (TS)