Magdeburg – Leverkusen 2:3 (4:5 po pen.) | Mnichov 1860 – Freiburg 2:5 (kon.) | Hamburg – Bayern 1:3 (kon.)
Hoffenheim – FSV Frankfurt 5:1 (kon.) | Frankfurt – Mönchengladbach 1:2 (kon.) | Wolfsburg – Heidenheim 4:1 (kon.)
po penal. (4:5)
1. FC Magdeburg
2:3 (1:1)
Bayer Leverkusen
Středa 29.10.2014, 19:00 • MDCC-Arena • Německý pohár

Pro dnešek je to z mé strany vše, děkuju Vám za pozornost a u dalšího sportovního přenosu na shledanou. (22:02:50)

A máme zde úplně poslední hvizd hlavního rozhodčího, který ukončuje penaltový rozstřel za smutku domácích hráčů i diváků. Magdeburg měl zápas ideálně rozehraný, od 78. minuty měl na hřišti dokonce o hráče víc než Leverkusen, ve 110. minutě nastřelili domácí hráči břevno.
    Do dalšího kola Německého poháru však postupuje favorit z Leverkusenu, který to dneska neměl vůbec jednoduché. Magdeburg si za dnešní výkon určitě zaslouží při nejmenším pochvalu.

Držení míče: 46% – 54%
    Střely: 14 – 21
    Fauly: 21 – 19

120
    V penaltovém rozstřelu vítězí Bayer Leverkusen, autorem vítězného gólu je osmnáctiletý TIN JEDVAJ.

Střílení penalt začíná.

Tak ani prodloužení nerozhodlo o vítězi, jdeme do penalt!

120+1
    Druhé prodloužení skončilo.

120
    Kießling odkopává míč za čáru, bude to ale další rohový kop pro domácí.

119
    Magdeburg bude zahrávat rohový kop.

118
    Oba týmy již vyčkávají na svých polovinách, vypadá to, že se půjde do penalt.
    KYRIAKOS PAPADOPOULOS - 2:2

116
    Leverkusen právě vstřelil branku!
    A máme opět vyrovnáno! Na centr ze standardní situace si nejvýše naskočil KYRIAKOS PAPADOPOULOS a hlavou usměrňuje míč k bližší tyči, brankář Glinker bez šance.

113
    Leverkusen má skoro všechny svoje hráče v pokutovém území soupeře.
    NICLAS BRANDT - 2:1

111
    Magdeburg právě vstřelil branku!
    Tak teď to byla fotbalová paráda. Fuchs potáhl míč po levé straně a poslal míč do druhé vlny, kde se do balónu z první opřel NICLAS BRANDT a nádherně trefuje pravý horní roh brány!

109
    Hebisch se dostal do protiútoku, trefuje míč z voleje a střela letí do břevna! Opětovné štěstí hostujícího celku.

107
    Žlutou kartu dostává Butzen (1. FC Magdeburg).

106
    Začalo druhé prodloužení.

První poločas prodloužení nám žádnou branku a ani vyloženější šanci nepřinesl. Uvidíme, jak tomu bude v poločase druhém.

Držení míče: 48% – 52%
    Střely: 12 – 20
    Fauly: 17 – 18

105
    První poločas prodloužení skončil.

104
    Brandtův centr skončil na horní tyči Lenovy brány. Teď měli hostující hráči velké štěstí, že míč nezapadl přímo do brány.

103
    Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Drmič, přichází Brandt.

101
    Drmičův centr nikdo nezachytil a míč proletěl pokutovým územím.

100
    Puttkammerovu nahrávku vystihl obránce Toprak.

97
    Obrana domácího týmu braní velice kompaktně, což dělá Leverkusenu velké potíže při přechodu do útoku.

95
    Butzen dobře přečetl myšlenku Drmiče a skluzem vystihuje jeho rozehrávku.

93
    Hráči Magdeburgu zatím předvádí slušný kombinační fotbal.

92
    Jedvaj nezpracoval míč u postranní čáry a daruje tak míč domácímu týmu.

91
    Začal první poločas prodloužení.

O vítězi nerozhodlo ani devadesát minut základní hrací doby, a tak se jde do prodloužení, po případně do penalt.

Držení míče: 47% – 53%
    Střely: 11 – 18
    Fauly: 16 – 16

90+4
    Konec druhého poločasu.

90+3
    Žlutou kartu dostává Brandt (1. FC Magdeburg), který musel zatáhnout soupeře za dres, protože by šel do protiútoku.

90+2
    Žádná větší šance se po rohovém kopu neurodila.

90+1
    Rohový kop pro Leverkusen.

90
    Kießling zůstává po jednom ze soubojů ležet na zemi a drží se za obličej.

88
    Momentálně se nejdůležitější dění s míčem odehrává vesměs ve středu hřiště.

86
    Leno se dostal pod tlak a v nouzi zakopává míč jenom za postranní čáru.

85
    Ani jeden z týmů už se moc nežene dopředu, spíše čekají na chybu v soupeřově obraně.

83
    Fanoušci i hráči Magdeburgu cítí, že z dnešního utkání můžou klidně vzejít jako vítězové.

82
    Domácí tým bude zahrávat rohový kop po nepříliš jistém zákroku Lena.

80
    Rozhodčí odpískal Kießlingovi v pokutovém území útočný faul.

78
    Červenou kartu dostává Heung-Min Son (Bayer Leverkusen), když po odpískání doslova skopl jednoho z hráčů Magdeburgu – zasloužená červená.

77
    Magdeburg má většinu svých hráčů staženou na vlastní polovině.

76
    Drmič už sice byl v hodně velkém střeleckém úhlu, ale i přes to vystřelil a trefuje vnější tyč Glinkerovy brány.

75
    Střídání v týmu 1. FC Magdeburg: ze hřiště odchází Bender, přichází Öztunali.

75
    Dnešní utkání sleduje 23 855 diváků.

73
    Žlutou kartu dostává Kießling (Bayer Leverkusen).

72
    Kruse se podle pomezního rozhodčího nacházel v ofsajdu.

70
    Korejec Son si nádherně obehrál Brandta, který ho po obehrání zatáhl na dres, čímž zastavil protiútok.

68
    Hebisch si v souboji pomohl nedovoleným zákrokem – rozehrávka pro Leverkusen z jeho vlastní poloviny.

67
    Kruse v pokutovém území nepřehlavičkoval Butzena.

65
    Son poslal Drmičovi až příliš prudkou přihrávku, která nakonec končí za postranní čarou.

63
    Papadopoulos (Bayer Leverkusen) si v souboji pomohl faulem a rozhodčí to oceňuje žlutým kartónem.

62
    Fuchs po příchodu na hřiště hned zaměstnal brankáře Lena svou střelou.

60
    Střídání v týmu 1. FC Magdeburg: ze hřiště odchází Schlosser, přichází Steinborn.

60
    Střídání v týmu 1. FC Magdeburg: ze hřiště odchází Beck, přichází Fuchs.

60
    Střídání v týmu 1. FC Magdeburg: ze hřiště odchází Siefkes, přichází Hebisch.

58
    Siefkes si vyžádal ošetření, ale nevypadá to na nic vážného.

56
    Son se pokoušel přehodit bránícího hráče, ten si ale dal pozor a nenechal se nachytat.

55
    Beck vyslal do běhu Schlossera, ten je ale oproti Toprakovi až příliš pomalý.

54
    Kruse se odhodlal ke střele ze středu hřiště a málem zaskočil Glinkera.

52
    Hammann se pokusil o dlouhé vhazování až do vápna Leverkusenu, s tím si ale poradili obránci hostů.

50
    Drmič mi pomohl v souboji s Brandtem faulem – rozehrávka pro Magdeburg.

49
    Son dobře viděl nabíhajícího Kießlinga za obranu a snažil se mu prostrčit míč mezi bránícími hráči, to se mu ale nepovedlo.

48
    Nepřesná rozehrávka domácího celku, míče se ujímají hráči Leverkusenu.

47
    Na Benderovu nahrávku nikdo nezareagoval a pro míč si došel až brankář Glinker.

46
    Leverkusen vybojoval hned na začátku druhého poločasu rohový kop.

46
    Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Çalhanoğlu, přichází Kruse.

46

Na ukazateli skóre svítí po prvním poločase remízový stav, což je pro mnohé velké překvapení. Nutno ale podotknout, že domácí hrají velmi kvalitní a pohledný fotbal, vyplývá to také ze statistik prvního poločasu:

Držení míče: 49% – 51%
    Střely: 6 – 9
    Fauly: 5 – 8

Sledovat druhý poločas tak bude více než zajímavé.

45+1

45
    Nastavovat se bude jedna minuta nad rámec.

45
    Beck padá před šestnáctkou Leverkusenu a rozhodčí mu rukama ukazuje, ať se rychle postaví, že faul pískat nebude.

44
    Drmičova dobrá střela provětrala rukavice Glinkera.

42
    Oba týmy teď hodně často chybují v rozehrávce, žádný z útočníků toho však zatím nevyužil.

41
    Çalhanoğlu se do míče opřel z voleje a jeho pokus končí až někde na tribuně.

39
    Standardní situace Magdeburgu byla zpacifikována výborným obraným zákrokem Hilberta.

37
    Beck se pokusil o střelu, ale jeho pokus byl zablokován obráncem.

36
    Papadopoulos si nerozuměl ani s jedním útočníkem a poslal míč do prázdna.

35
    Útočník Schlosser si sice výborně prohodil Topraka, jenže když chtěl za balónem zrychlit, tak mu na mokrém trávníku ujela kopačka a hráč se tak ocitl na zemi.

33
    Roh nebyl rozehrán vůbec dobře a míče se tak snadno ujímají hráči Magdeburgu.

32

31
    Schlosser byl chycen do ofsajdové pasti.
    SIEFKES - 1:1

28
    Mírné napadání se hostům vyplatilo, na půlce totiž zazmatkoval záložník Papadopoulos, který přišel o míč a dal tak příležitost Beckovi k protiútoku. Ten prokázal výborný přehled na hřišti a poslal míč na lépe postaveného SIEFKESE, který prostřelil Lena.

25
    Na trávníků zůstává ležet dnešní střelec Çalhanoğlu, který byl po osobním souboji dohrán.

24
    Hráči domácího celku jsou vysunutí celkem vysoko a znepříjemňují Leverkusenu jeho rozehrávku.

22
    Bankert si pomohl v souboji se Sonem faulem, rozehrávka pro Leverkusen na její vlastní polovině.

21
    Na centr od rohového praporku si nejvýše vyskočil Jedvaj, který hlavou míč usměrnil do brány, na brankové čáře však reflexivně zasáhl Glinker a bude se tak kopat další rohový kop.

20
    Son se tentokráte dostal přes bránícího hráče a vystřelil, jeho střelu vyrazil Glinker pouze na roh.

18
    Obránci Leverkusenu rozehrávají radši až na brankáře Lena.

17
    Son se pokoušel dostat přes Brandta kličkou, ten se ale nenechal rozpohybovat a špičkou kopačky mu odkopává míč.

15
    Rohový kop hostujícího celku nebyl zahrán nejlépe a míče se ujímá obránce Hammann.

13
    Drmič poslal do pokutového vápna Magdeburgu načechraný míč, který si sice výborně zpracoval Kießling, ale jeho následné střele chyběly ty správné parametry na překonání brankáře.

11
    Kießling se snaží prosadit přes domácí obranu, ale zatím se mu to vůbec nedaří.

8
    Domácí toho s balónem moc nevymýšlejí a hrají na dlouhé nakopávané míče.

6
    Tvrdý souboj u střídaček v podání Sona a Becka, vítězně z něho vyšel domácí útočník.
    ÇALHANOGLU - 0:1

3
    Volný přímý kop ze střední vzdálenosti pro Leverkusen končí gólem! Do míče se opřel záložník ÇALHANOĞLU, střela ve vzduchu zaplavala a překonala brankáře Glinkera.

2
    Beck se dostal do dobré střelecké příležitosti, jenže míč mu poskočil od nohy – odkop od brány Lena.

1

1. FC Magdeburg: Glinker – Hammann, Bankert, Schiller, Butzen – Sowislo, Puttkammer – Brandt, Siefkes – Beck, Schlosser
    Náhradníci: Tischer, Fuchs, Steinborn, Kruschke, Hebisch, Schröter, Bremer

Bayer Leverkusen: Leno – Hilbert, Toprak, Spahić, Jedvaj – Papadopoulos, Bender – Drmic, Çalhanoğlu, Heung-Min Son – Kießling
    Náhradníci: Öztunali, Boenisch, Wendell, Brandt, Kruse, Kresic, Donati

Rozhodčí: Siebert – Osmers, Seidel.

Bayer Leverkusen:

Největší zbraní hostujícího celku bude určitě německý útočník Stefan Kießling, který v přecházejícím pohárovém zápase nasázel svému soupeři pět gólů a po zásluze vede tabulku střelců. Leverkusenu se celkem daří i v Bundeslize, tým pod vedením Rogera Schmidta je momentálně na páté příčce.

1. FC Magdeburg:

Domácí tým z Magdeburgu, chcete-li Děvína, hraje Severovýchodní regionální ligu, kde se nachází na desáté příčce. V předchozím kole poháru hráči Magdeburgu celkem zaskočili svého soupeře z Augsburgu a po gólu Becka zaslouženě zvítězili 1:0.

Zdravím všechny fanoušky fotbalu. V úterý a ve středu jsou na programu šestnácti finálové zápasy německého pohárů. Moje maličkost s Vámi bude při zápase 1. FC Magdeburg – Bayer Leverkusen. Bude se jednat o historicky první střetnutí těchto dvou týmů. V utkání jsou jasnými favority hosté z Leverkusenu. Doufám, že se u onlajn přenosu budete dobře bavit.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Štěpán Hladký

Branky: 28. Siefkes, 111. Brandt – 3. Çalhanoğlu, 116. Papadopoulos, 120. Jedvaj (pen.)

Karty:   90+3. Brandt (MGG), 107. Butzen (MGG) – 63. Papadopoulos (LEV), 73. Kießling (LEV)   78. Son (LEV)