Cesena – Hellas Verona 1:1 (kon.) | Lazio – Cagliari 4:2 (kon.)
S. S. Lazio
4:2 (3:0)
Cagliari Calcio
Pondělí 03.11.2014, 21:00 • Stadio Olimpico (Řím) • Italská Serie A

To je ode mě z tohoto zápasu vše. Přeji Vám hezký zbytek pondělního večera. (22:58:25)

Gólově bohaté utkání je u konce a Lazio nakonec vítězí 4:2. Domácí začali velmi dobře a po 26 minutách vedli už 3:0, ale hosté nic nevzdali a v 84. minutě dokonce v oslabení snížili na rozdíl jediné branky, ale Lazio si nakonec výhru přeci jen vzít nenechalo a v posledních minutách hrálo hodně soustředěně. Díky dnešnímu vítězství se Lazio vrací zpátky na třetí pozici v tabulce Serie A.

90+3
    EDERSON - 4:2

90+2
    Lazio právě vstřelilo branku!
    A je rozhodnuto! Candreva dostal dobrou přihrávku na pravou stranu, potáhl míč hluboko do vápna, kde přihrál úplně volnému EDERSONOVI, pro něhož nebylo problémem dorazit míč do odkryté brány.

90+1
    Nastavují se tři minuty nad rámec normální hrací doby.

90
    Lazio teď hraje zodpovědněji a drží míč na svých kopačkách.

88
    Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Stefano Mauri, přichází Ederson.

87
    Cossu si nabíhal pro nakopnutý balón, jenže rozhodčí si všimli, že byl v ofsajdovém postavení.

86
    Hráči Lazia se teď snaží držet míč daleko od vlastní brány.
    João Pedro Galvão - 3:2

84
    Cagliari právě vstřelilo branku!
    Hosté se nakonec i v oslabení dočkali kontaktní branky! Benedetti poslal hlavou míč na malé vápno, kde se z voleje trefil mezi nohy brankáře Marchettiho JOÃO PEDRO.

83
    Velká šance hostů! Sau dostal perfektní přihrávku a uháněl s míčem směrem k bráně, ale jeho následný pokus o zakončneí dokázal na poslední chvíli zblokovat skvělým obranným zákrokem Ciani.

82
    Hosté to teď zkoušeli dlouhou přihrávkou za obranu, ale pro míč si došel brankář Marchetti.

81
    Utkání teď znatelně postrádá tempo. Domácím stačí v klidu dohrát zápas a hosté nemají v oslabení dost sil na to, aby se zmohli na nějaký větší tlak.

79
    Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Senad Lulić, přichází Ogenyi Onazi.

79
    Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Lorenzo Crisetig, přichází João Pedro dos Santos Galvão.

78
    Lazio teď nikam nespěchá a v poklidu kombinuje na vlastní polovině.

76
    Hosté se snaží útočit i v desíti. Na pravé straně se uvolnil Balzano, který potáhl míč až k čáře a následně odcentroval až příliš blízko před bránu, kde byl připravený Marchetti.

74
    Cragno měl teď ve vlastní šestnáctce volné pole působnosti a v klidu si došel pro centrovaný balón.

72
    Lulić z toho nakonec vyvázl se žlutou kartou, takže domácí budou mít k dispozici početní převahu.

72
    Ibarbo vidí rovnou červenou kartu a míří do sprch!

72
    Na hřišti teď došlo k potyčce Ibarba s Lulićem, k nimž se poté přidali další hráči a následovat budou karetní tresty.

70
    Lulić si na hranici vápna chystal střelu, do níž mu však stihl vběhnout Biglia, který srazil míč na rohový kop.

68
    Po další útočné akci Cagliari končí míč kvůli nepřesné přihrávce v zámezí a odkopávat bude Marchetti.

68
    Žlutou kartu dostává Daniele Conti (Cagliari Calcio).

66
    Biglia střílel z levé strany, ale Marchetti si hlídal pohledem míč, který nakonec proletěl neškodně kolem vzdálenější tyče.

64
    Domácí teď předvedli pěknou kombinaci na jeden dotek a s míčem se dostali až k hostující šestnáctce, ale finální fáze celé akce se jim příliš nepovedla a míč propadl až k hostujícímu brankáři.

63
    Hostující Crisetig vidí za faul ve středu hřiště žlutou kartu, kvůli níž bude svému týmu chybět v příštím zápase proti Janovu.

62
    Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Miroslav Klose, přichází Filip Djordjević.

60
    Hra je teď celkem kouskovaná a v posledních minutách si ani jeden z týmů nevytvořil nějakou zajímavou situaci.

58
    Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Luca Ceppitelli, přichází Simone Benedetti.

58
    Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Francesco Pisano, přichází Antonio Balzano.

56
    Lazio mělo k dispozici standardní situaci, ale pokus o přímou střelu skončil jen nad břevnem hostující brány.

56
    Žlutou kartu dostává Luca Ceppitelli (Cagliari Calcio).

54
    Velká šance hostů! Ibarbovo zakončení vyrazil Marchetti pouze ke Crisetigovi, který následně zpoza šestnáctky přestřelil odkrytou bránu!

52
    Po Lulićově přihrávce se ve vápně ocitl v gólové pozici Candreva, který si však míč špatně zpracoval a prováhal velkou příležitost.

50
    Cagliari hraje v úvodních minutách druhého poločasu opravdu hodně aktivně. Zdá se, že Zdeněk Zeman svým svěřenců o přestávce řádně promluvil do duše.
    Edson BRAAFHEID - 3:1

48
    Hosté těží z aktivního vstupu do druhé půle a snižují na 3:1! Pisano poslal centr na zadní tyč, kde se míč snažil do brány dopravit Ibarbo, ale balónu se pak ještě dotkl EDSON BRAAFHEID, který si tak dává vlastní gól.

48
    Ibarbo vypálil z pravé strany a jeho střelu vyrazil Marchetti jen na penaltový puntík k Sauovi, který se však nakonec nedostal k dorážce.

47
    Hosté se teď po rozehraném rohu zahnali sami s míčem až na vlastní polovinu.

47
    Další rohový kop pro Cagliari.

46
    Hosté se ihned vydali po levé straně do útoku a bude z toho rohový kop.

46

První poločas je za námi. Lazio se ujalo vedení už v 7. minutě a poté dvěma slepenými góly Miroslava Kloseho ve 25. a 26. minutě zvýšilo už na 3:0. Tento stav vydržel až do poločasové přestávky. Druhá půle začne přibližně ve 22:02.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45

45
    Pomalu se blíží závěr prvního poločasu a od své brány nyní odkopává brankář Marchetti.

44
    Candreva chtěl z pravé strany odcentrovat před bránu, ale špatně trefil míč, který pak doletěl jen do zámezí.

43
    Žlutou kartu dostává Stefan de Vrij (S. S. Lazio).

42
    Lazio hraje uvolněně a má často míč na svých kopačkách. Domácí dokázali proměnit své šance a nyní se nikam zbrkle neženou.

40
    Akci domácího týmu maří odpískaný ofsajd.

39
    Candreva poslal dobrý centr za obranu, kam si na zadní tyč nabíhal Mauri, jenže ten už z úhlu dokázal usměrnit balón jen do boční sítě.

37
    Hra se teď celkem uklidnila a míč se pohybuje převážně ve středu hřiště. Po faulu na Ekdala budou nyní rozehrávat hosté.

35
    Jenže míč šel opět jen přímo na Marchettiho, který ho bez potíží sebral ze vzduchu.

34

32
    Crisetig (CAG) zahrával rohový kop, ale jeho centrovaný míč skončil jen v rukavicích brankáře Marchettiho.

30
    Lazio vede po půlhodině hry už o tři branky a bude zajímavé sledovat, jak na vývoj zápasu zareagují svěřenci Zdeňka Zemana, kteří teď mají před sebou opravdu hodně práce.

28
    Hosté se snažili o rychlou útočnou akci, ale pomezní rozhodčí je zastavil zvednutým praporkem.
    Miroslav KLOSE - 3:0

26
    Hned o minutu později zvyšuje Lazio na 3:0! Autorem branky je opět MIROSLAV KLOSE, který si naběhl pro přízemní přihrávku, potáhl míč do vápna a jeho následnou střelu ještě lehce tečoval jeden z obránců přesně k tyči hostující brány.
    Miroslav KLOSE - 2:0

25
    Parádní akce domácího týmu! Klose přihrál doprava Candrevovi, který odcentroval do vápna, kde Lulić hlavou sklepl míč na nabíhajícího MIROSLAVA KLOSEHO, a ten zblízka překonal Cragna.

24
    Dlouhý míč do šestnáctky nakonec propadl až k Marchettimu, který se nyní chystá rozehrávat od vlastní brány.

23
    Oba týmy teď dvakrát v rychlém sledu přišly ve středu hřiště o balón.

22
    Ibarbo fauloval na útočné polovině a k míči se dostane Lazio.

20
    Přímák si vzal na starost Conti, který však přestřelil nejen zeď, ale i Marchettiho bránu.

19
    Ekdal byl faulován v blízkosti domácí šestnáctky a bude z toho nebezpečná standardka pro Cagliari.

18
    Po krátké rozehrávce se k míči dostal Mauri, který vypálil přibližně z dvaceti metrů, ale jeho střelu zblokoval jeden z obránců Cagliari.

17
    Domácí vybojovali na levé straně rohový kop.

15
    Lazio se snaží nepouštět hosty příliš do hry a zatím se mu to celkem daří. Cagliari si zatím příliš času s míčem na svých kopačkách neužilo.

13
    Přízemní střela zpoza pokutového území šla přímo doprostřed hostující brány a Cragno s ní neměl žádné potíže.

11
    Lazio se zdá být povzbuzeno vedoucí brankou a v těchto minutách kontroluje hru.

9
    Cossu se z levé strany dostal s míčem až do vápna, kde proti němu však dobře vyběhl Marchetti.
    Stefano MAURI - 1:0

7
    Lazio zahrávalo rohový kop, míč se dostal před vápno k Bigliovi, který se rozhodl vypálit, ale jeho střela byla zblokována a balón se poté po několika odrazech dostal k STEFANU MAURIMU, který ho z hranice malého vápna dorazil do brány.

5
    Conti posílal zajímavou kolmici do vápna, ale tam se jako první dostala k míči domácí obrana.

3
    Mauri si zpracovával balón v hostující šestnáctce, ale míče se dotkl rukou, což neuniklo pozornosti hlavního rozhodčího.

2
    Útočná akce Cagliari byla zmařena odpískaným ofsajdem.

1
    Hosté budou hned v úvodu zápasu zahrávat rohový kop.

1

S. S. Lazio: Marchetti – Pereirinha, Ciani, de Vrij, Braafheid – Parolo, Biglia, Mauri (C) – Candreva, Klose, Lulić.
    Náhradníci: Berisha, Strakosha – Konko, Cana, Novaretti, Anderson, Ederson, González, Onazi, Ledesma, Cataldi, Djordjević.

Cagliari Calcio: Cragno – Pisano, Ceppitelli, Rossettini, Murru – Crisetig, Conti (C), Ekdal – Ibarbo, Sau, Cossu.
    Náhradníci: Colombi – Benedetti, Capuano, dos Santos Galvão, Dessena, Balzano, Donsah, S. Longo, Capello, Farias.

Rozhodčí: M. Di Bello – G. Paganessi, M. Passeri.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Zdravím všechny fotbalové příznivce! V dohrávce 10. kola italské Serie A přivítá římské Lazio na svém stadionu Cagliari. Domácí jsou v posledních týdnech ve skvělé formě, v pěti předchozích ligových zápasech nepoznali porážku a v případě výhry se dnes mohou vrátit na třetí místo ligové tabulky. Hosté jsou na tom v tabulce výrazně hůře, ale i jejich výsledky mají vzestupnou tendenci. Svěřenci trenéra Zdeňka Zemana se prezentují útočným fotbalem, který slavil úspěch hlavně při venkovních zápasech na Interu Milán (1:4) a v Empoli (0:4). Cagliari je momentálně s devíti body na patnáctém místě, ale v posledních třech utkáních ani jednou neprohrálo a svou dobrou bilanci na venkovních hřištích se pokusí potvrdit i na půdě favorizovaného Lazia. Zda se to hostům povede, můžete sledovat od 21:00 prostřednictvím našeho textového online přenosu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Martin Švejkar

Branky: 7. Mauri (Klose), 25. Klose (Lulić), 26. Klose (Lulić), 90+2. Ederson (Candreva) – 48. Braafheid (vla.), 84. dos Santos Galvão (Benedetti)

Karty:   43. de Vrij (LAZ), 72. Lulić (LAZ) – 56. Ceppitelli (CAG), 63. Crisetig (CAG), 68. Conti (CAG)   72. Ibarbo (CAG)

S. S. Lazio: Marchetti – Pereirinha, Ciani, de Vrij, Braafheid – Parolo, Biglia, Mauri (C) (88. Ederson) – Candreva, Klose (62. Djordjević), Lulić (79. Onazi).

Cagliari Calcio: Cragno – Pisano (58. Balzano), Ceppitelli (58. Benedetti), Rossettini, Murru – Crisetig (79. dos Santos Galvão), Conti (C), Ekdal – Ibarbo, Sau, Cossu.

Rozhodčí: M. Di Bello – G. Paganessi, M. Passeri