Boston – Edmonton 5:2 (kon.) | Philadelphia – Florida 4:1 (kon.) | Ottawa – Minnesota 3:0 (kon.)
Tampa – Calgary 5:2 (kon.) | St. Louis – New Jersey 4:3 (kon.) | Winnipeg – Pittsburgh 3:4 (1:2 po s.n.)
Dallas – Nashville 2:3 (kon.) | Colorado – Toronto 4:3 (3:1 po s.n.) | Los Angeles – NY Islanders 1:2 (0:2 po s.n.)
San Jose – Vancouver 2:3 (kon.)
Tampa Bay Lightning
5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
Calgary Flames
Pátek 07.11.2014, 01:40 • Amalie Arena, Tampa Bay, Florida • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:40.

Útočník Ondřej PALÁT, obránci Radko GUDAS a Andrej ŠUSTR.

Útočník Jiří HUDLER a obránce Ladislav ŠMÍD.

CALGARY FLAMES
    ________________________________________

Calgary prožívá po porážkách s Washingtonem a Montrealem malé obrození a v následujících třech zápasech dokázal vždy zvítězit, byť v tom posledním až v prodloužení. Nejprve Flames doma přehráli Nashville 4:3, pak přišlo nečekaně snadné vítězství v Montrealu 6:2, kterému tak Flames oplatili několik dní starou porážku 1:2 po nájezdech. A již zmíněné vítězství 4:3 po prodloužení vybojovalo Calgary ve Washingtonu, v posledním odehraném zápase. I díky těmto skvělým výsledkům se v aktuálním pořadí Západní konference drží na výtečném 4. místě!

TAMPA BAY LIGHTNING

Tampa se také může pochlubit výtečnou bilancí z posledních zápasů, od porážky 2:7 v Minnesotě přišly tři domácí výhry 7:3 nad Arizonou a dvakrát 4:3 s Philadelphií a Washingtonem. V pořadí Východní konference se tak Tampa Bay drží na třetím místě za vedoucím Montrealem a Pittsburghem, který má stejně bodů, jako Lighnting, ovšem o zápas méně.

Vítejte u onlajn přenosu utkání základní části NHL, v němž Tampa Bay Lightning přivítá na svém ledě Calgary Flames.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tampa Bay Lightning: Bishop (Nabokov) – Stralman, Carle, Garrison, Gudas, Brewer, Šustr – Filppula, Stamkos, Callahan – Palát, T. Johnson, Kučerov – Morrow, Boyle, Brown – Drouin, Namestnikov, Paquette

Calgary Flames: Hiller (Rämö) – Giordano, Brodie, Russell, Wideman, Diaz, Engelland – Gaudreau, Granlund, Hudler – Glencross, Monahan, Jooris – Baertschi, Byron, Setoguchi – Bollig, Bouma, Jones.

Vanessa Rodriguezová pěje kanadskou hymnu.

Americkou hymny zazpívá seržantka US Air Force Sonya Brysonová.

00:01

00:16
    Hned po šestnácti vteřinách se hra přerušuje, vhazování po levici Hillera.

00:57
    Hosté nyní hrozí, Granlund se dostává k odraženému puku, ale Bishop si prostor z pravé tyče pohlídal.

01:15
    Filppula pálí z levé strany, Hiller chytá a přerušuje hru.

01:29
    A znovu se hra přerušuje poté, co Bishop chytá střelu z pravé strany.

02:30
    Hosté postupují ve třech proti dvěma bránícím hráčům soupeře, ale Bouma netrefuje z levé strany branku.

03:10
    Další útočná snaha Calgary, nahozený puk odehrál Bishop, který vyjel daleko před branku.

03:33
    Oba týmy střídají, na led naskakují třetí formace.

04:17
    Bishop má puk ve své lapačce a přerušuje hru.

04:31
    Baertshi to zkouší z pravé strany, ale z bezprostřední blízkosti netrefuje branku.

05:10
    Puk zamířil na zakázané uvolnění, hra se stěhuje do třetiny Calgary, které je v dosavadním průběhu aktivnější.

05:55
    Puk za brankou Calgary, Brodie rozehrává.

06:09
    Ofsajd Tampy na útočné modré, hra přerušena, následuje první komerční přestávka.

06:26
    Bishop zakročuje proti střele Davida Jonese, který chtěl na gólmana vyzrát z levé strany, puk se ale odrazil před branku.

07:20
    Puk za brankou Flames, hosté odehráli do středního pásma.

08:40
    Brodie zkouší z pravé strany bekhendem najít před brankou Byrona, ale obránce Tampy puk zblokoval.

09:55
    Tampa právě vstřelila branku!
    CEDRIC PAQUETTE ustál souboj v rohu s bránícím Bolligem a dokázal se vymanit z jeho sevření, natlačil se z pravé strany před branku, kde z bezprostřední blízkosti překonává Hillera. Premiérová trefa Paquetteho v NHL v kariéře! Asistence: Jonathan Drouin.
    Cedric PAQUETTE - 1:0

10:26
    Střelu Marka Giordana Ben Bishop chytá, hra přerušena, komerční přestávka.

10:53
    Tampa v útočném pásmu, hosté se pouze brání.

11:09
    Kučerov nezachytil pas T. Johnsona, který mu přihrával před branku, puk opouští třetinu Flames.

12:05
    Po vstřeleném gólu převzali aktivitu domácí hokejisté, kteří jsou nyní častěji v útočném pásmu.

13:15
    Engelland stihl odehrát puk z vlastní třetiny.
    Cedric Paquette za zlomek vteřiny vstřelí svůj premiérový gól v NHL

14:19
    Vhazování ve středním pásmu, úspěšnější hosté, ale jen na chvíli.

14:38
    Ondřej Palát totiž získal puk ve středním pásmu, nabruslil do třetiny Flames, kde zakončuje, Hiller jeho střelu vyráží.

15:14
    Střelu Callahana již Hiller nevyráží, ale chytá do své lapačky, hra přerušena.

15:22
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Po vyhraném buly ve vlastní třetině se puk dostává na pravé křídlo k JIŘÍMU HUDLEROVI, který si nabruslil do třetiny Tampy a přesnou střelou z pravé strany překonává BIshopa, čtvrtý gól Hudlera v této sezóně. Asistence: T.J. Brodie a Mark Giordano.
    Jiří HUDLER - 1:1

16:18
    Domácí v útočném pásmu, střela Gudase od modré zblokována.

16:39
    Nakonec zakročuje Hiller, který drží puk kdesi pod sebou, tlačenice u branky Flames.

17:04
    Na druhé straně pálí od modré Diaz, jeho dělovka ale míří pouze mimo branku Bishopa.

18:02
    Střelu Giordana dokázal zblokovat bránící Filppula.

18:47
    Puk ve středním pásmu, na hokejkách hráčů Calgary.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:44
    Vladislav Namestnikov pálí z mezikruží, Hiller vyráží pravým betonem.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

V první třetině se již nic nestane, oba týmy odchází do kabin za nerozhodného stavu 1:1. V první dvacetiminutovce jsme sledovali velmi dobrý hokej, je vidět, že se utkaly dva týmy, kterým se v posledních zápasech daří, hráči si věří a nebojí se jít do soubojů jeden na jednoho a podobně. Diváci se v hledišti Amalie Areny rozhodně nenudí.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

Tampa Bay Lightning: 9

Calgary Flames: 12
    Tampa Bay Lightning - Calgary Flames po první třetině nerozhodně 1:1

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začíná přibližně v 2:37 hodin.

20:01

21:01
    CEDRIC PAQUETTE se opět prosazuje z prostoru před brankou, znovu se prosadil i přes snahu bránícího hráče Flames, druhý gól v utkání, druhý gól kariéry v NHL. Asistence: Vladislav Namestnikov a Jason Garrison.
    Cedric PAQUETTE - 2:1

21:45
    Tampě se vstup do druhé třetiny povedl náramně, domácí i nyní drží puk v útočném pásmu.

22:01
    Od hole Svena Baertschiho se puk odráží do ochranné sítě, vhazování po levici Hillera.

22:48
    Eric Brewer hákuje Davida Jonese, první vyloučení v zápase, přesilová hra Calgary.

23:12
    Flames v útočném pásmu.

23:23
    Gaudreau v dobré pozici, na levé straně, ale Bishop ho vychytal.

24:02
    Chyba Russella v rozehrávce, který zpětnou přihrávkou doslova "namazal" BRIANU BOYLEMU, který se dostal sám před Hillera, jehož nadvakrát překonává. Bez asistence.
    Brian BOYLE - 3:1

24:22
    Na druhé straně se k odraženému puku, po střele Gaudreaua od modré, dostává SEAN MONAHAN, který střelou z levé strany dává gól, přesouvající se Bishop nedokázal puk vytěsnit, pátý gól Monahana v této sezóně. Asistence: Johnny Gaudreau a Mark Giordano.
    Sean MONAHAN - 3:2

25:04
    Během jednoho vyloučení dva góly, po jednom na každé straně, domácí nyní kombinují ve vlastní třetině.

25:39
    Rozhodčí přerušují hru, opět se bude vylučovat, na trestnou lavici odchází za hákování Tyler Johnson, přesilová hra Calgary.

25:58
    Vylučuje se na obou stranách, na trestnou lavici zamířili Granlund (CGY) a Stralman (TBL).

26:20
    Hraje se tedy ve čtyřech na obou stranách.

26:31
    Střelu Monahana Bishop vyráží před sebe, domácí rozehrávají.

27:14
    Je tu další vyloučení, Jonathan Drouin odchází na trestnou lavici, přesilová hra Flames.

27:23
    Krátká přesilová hra Calgary čtyři na tři.

27:39
    Ta nyní končí a začíná klasická přesilová hra pět na čtyři, ale puk míří do třetiny Flames.

28:24
    Střelu Widemana ještě Byron tečoval, ale puk končí pouze vedle branky Tampy, hosté však zůstávají v útočném pásmu.

28:54
    Tentokrát střelu Widemana zablokoval bránící Ondřej Palát.

29:15

29:47
    Na ledě český obránce ve službách Tampy Bay, Radko Gudas, který dnes nastupuje s celoobličejovým krytem.

30:15
    Přesunuli jsme se do druhé poloviny zápasu, hra přerušena, následuje komerční přestávka.

31:38
    Wideman vrací puk do středního pásma, kde ale úřadují hokejisté v modrých dresech.

32:03
    Hra přerušena, puk opustil ledovou plochu, vhazovat se bude ve středovém kruhu.

33:03
    Flames se nyní dostávají pod tlak domácího týmu.

33:22
    A nyní dokonce zazvonila branková konstrukce za zády Hillera, bylo to po střele Radko Gudase!

33:57
    Dostat puk ze třetiny, to je nyní hlavní snaha hokejistů Calgary, což se jim nyní daří.

34:42
    Bude se vylučovat, po zákroku bránícího Brodieho sudí přerušují hru, následuje komerční přestávka, moudřejší tak budeme po ní.

34:42
    Brodie opravdu usedl na trestnou lavici za hákování, přesilová hra Tampy Bay.

35:30
    Až nyní se domácí usazují v útočném pásmu.

35:44
    Dělovku Garrisona od modré Hiller lapil efektním zákrokem do své lapačky, hra přerušena.

36:28
    Puk míří ze třetiny Flames.

36:43
    Hosté v plném počtu, domácí pouze jednou vystřelili na branku.

37:00
    Boyle se ještě snaží z bezprostřední blízkosti překonat Hillera, ten chytá a přerušuje hru.

37:37
    Vhazování po levici Hillera, úspěšnější domácí zásluhou Stamkose.

38:02
    Stamkos riskantně přihrává přes celou šířku hřiště, v útočném pásmu, Gaudreau zachytil pas, ale neměl rychlost, aby vyrazil do brejku.

38:38
    Baertschi na druhé straně neprostřelil obránce Tampy, Bishop nemusel zasahovat.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:22
    Puk za brankou Bishopa, Radko Gudas rozehrává.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Ve druhé třetině přidali domácí dva góly, hosté pouze jeden a do kabin tak odchází Tampa s vedením 3:2. Všechny góly padly v prvních pěti minutách, pak se hokej vyrovnal a šance si vytvořily oba týmy, ani jeden ale již neskóroval. Před poslední třetinou je tak stále vše otevřené.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 2. třetina:

Tampa Bay Lightning: 13

Calgary Flames: 10
    Tampa vede po dvou třetinách 3:2

Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začíná přibližně v 3:35 hodin.

40:01

40:22
    Dělovka Paláta, z levé strany, puk míří pouze vedle branky Flames.

40:40
    Po přihrávce Kučerova, zpoza branky Flames, se střelou z mezikruží prosazuje TYLER JOHNSON. Asistence: Nikita Kučerov a Ondřej Palát.
    T. JOHNSON - 4:2

41:30
    Brodie ustál souboj za vlastní branku, kde ho napadali dva hráči Tampy.

42:19
    Tampa je v úvodu třetí třetiny jasně aktivnější, hosté se pouze brání převážně ve vlastní třetině.

42:45
    Ondřej Palát opět netrefuje branku Calgary, puk orazítkoval mantinel za brankou Hillera.

43:37
    Bishop chytá střelu Diaze a poté i dorážku Brodieho.

44:00
    Bude se vylučovat, na trestnou lavici půjde domácí Eric Brewer.

44:12
    Domácí se dotkli puku a rozhodčí přerušují hru, na trestnou lavici odjíždí Brewer za krošček.

44:26
    Střelu Widemana od modré, z levé strany, Bishop vyráží pravým betonem.

45:05
    Giordano udržel puk na modré.

45:32
    Po přihrávce Monahana pálí z pravého kruhu pro vhazování Hudler, ale Bishop vyráží.

45:48
    I se střelou Widemana si Bishop dokázal poradit.

46:02
    A pozor, do úniku se ve vlastním oslabení dostal Brown, ale netrefuje branku Flames!

46:12

46:38
    Další brejk domácích, tentokrát se na Hillera hnal Filppula, ale ani on nedokázal skórovat.

46:38
    Komerční přestávka.
    Gól Boyleho na 3:2

47:00
    Steven Stamkos se z pravé strany dostal do zakončení, ale Hiller si s jeho střelou dokázal poradit.

48:10
    Vylučuje se, Calgary budou hrát přesilovou hru, Brian Boyle hákuje.

49:08
    Puk ve středním pásmu, domácí se zatím v pohodě brání.

49:30
    Střela Brodieho, z pravé strany, byla zblokována, Hiller nemusel zasahovat.

49:52
    Tentokrát již ano, to z pravého křídla pálil z voleje Jiří Hudler, po přesné přihrávce Glencrosse, ale puk končí pouze v lapačce Bishopa.

50:10

50:45
    Byron nachází ve střední třetině Jonese, který zaváží puk do třetiny Tampy.

51:04
    Nakonec Bishop raději přerušuje hru, následuje komerční přestávka.

51:52
    Střela Filppuly končí v ochranné síti, hra přerušena, bude se znovu vhazovat ve třetině Flames.

52:18
    Tampa nyní svírá svého soupeře v jeho třetině, až nyní se hostům podařilo vyhodit puk ze třetiny.

52:50
    Hiller si pokryl prostor u pravé tyče, kam mířil Kučerov z levé strany.

53:59
    Hiller vytěsnil střelu Morrowa z levé strany.

55:03
    Jen na chvíli se nyní hosté usadili ve třetině Tampy a nyní se již musí vracet před vlastní branku.

55:42
    Po střele Stamkose zazvonila branková konstrukce za zády Hillera, již podruhé v dnešním utkání!

56:45
    Blíží se závěr třetí třetiny, hosté stále prohrávají o dva góly.

57:08
    A Flames hrají bez brankáře, se šesti hráči v poli.

57:28
    T. Johnson dokázal zblokovat střelu hostů od modré.

57:50
    A VALLTERI FILPPULA se dostává k puku ve středním pásmu, ve třetině Flames ještě udělal výtečnou kličku Monahanovi, který se mu vrhl pod nohy a pohodlně zakončuje do prázdné branky. Bez asistence.
    Vallteri FILPPULA - 5:2

58:05
    Není co řešit, o osudu dnešního zápasu je rozhodnuto, domácí budou pokračovat ve své vítězné sérii, tak hostující dnešním dnem končí.

58:33
    Hiller sklepává nahozený puk do rohu, hosté rozehrávají.

59:00
    Poslední minuta dnešního utkání.

59:23
    Puk se ocitl na střídačce Tampy, ještě se hra přerušuje.

60:00

Dnešní pohledné utkání končí vítězstvím domácího týmu, který byl přece jenom o kousek lepší, než hosté. Tampě se dnes dařilo jak v útoku, tak v obraně, kdy se obráncům dařilo čistit nebezpečný prostor před Bishopem a příliš nepouštět soupeře do zakončení. Pro Tampu je to další vítězný zápas, naopak, hosté naopak po třech vítězstvích prohrávají a odjíždí z Floridy bez bodu.
    Cedric Paquette v zápase dvakrát skóroval, byly to jeho první dva góly v kariéře v NHL a stal se tak první hvězdou zápasu

Dnešní utkání sledovalo 18 276 diváků.

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (04:18:02)

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 10. Paquette (Drouin), 22. Paquette (Namestnikov, Garrison), 25. Boyle, 41. T. Johnson (Kučerov, Palát), 58. Filppula – 16. Hudler (Brodie, Giordano), 25. Monahan (Gaudreau, Giordano)

Rozhodčí: O'Rourke, Kimmerly – Gibbs, Galloway

Diváci: 18 276