IFK Helsinky – Fribourg 3:1 (kon.) | SaiPa – Ženeva 5:2 (2:0 po s.n.) | Rauma – TPS 3:4 (kon.)
Linköping – Sparta 2:2 (kon.) | Skellefteå – JYP 4:2 (3:2 po s.n.) | Vienna Capitals – Kärpät 2:3 (kon.)
Salzburg – Luleå 5:8 (0:1 po s.n.) | Frölunda – Tappara 4:2 (kon.)
Frölunda HC
4:2 (2:0, 1:0, 1:2)
Tappara Tampere
Úterý 11.11.2014, 20:05 • Scandinavium (Göteborg) • Hokejová Liga mistrů

To je ode mě z tohoto zápasu vše. Přeji Vám příjemný zbytek večera. (22:19:49)

Ve čtvrtfinále Frölunda narazí na dalšího finského soupeře, jímž budou IFK Helsinky.

Švédská Frölunda poráží na svém ledě Tapparu 4:2 a v celém dvojzápase nakonec vítězí poměrem 9:3, což pro ni znamená suverénní postup do čtvrtfinálových bojů. Tappara Tampere se pro letošní sezonu s Hokejovou ligou mistrů loučí.

60:00

59:00
    Začíná poslední minuta třetí třetiny.

57:22
    Frölunda má i v těchto chvílích herně navrch a pomalu se blíží její postup do další fáze Hokejové ligy mistrů.

55:27
    Puistola je zpátky na ledě. Tohle byla možná nejhorší přesilová hra Frölundy v tomto zápase. Domácí tým to však vzhledem k průběžnému stavu mrzet nemusí.

54:26
    Domácí se zatím v přesilové hře nedostali do šance.

53:27
    Pasi Puistola si odsedí menší trest za hrubost, což znamená přesilovku pro domácí tým.

51:25
    V obrovské příležitosti se ocitl domácí Fälth, ale Metsola skvěle zasáhl nepřipustil změnu skóre.

51:17
    Hosté nepředvedli špatnou přesilovku, ale opět tomu chyběla častější střelba. Lehkonen je zpátky na ledě.

49:17
    Artturi Lehkonen (FRO) – 2 minuty za podražení.
    Pekka JORMAKKA - 4:2

48:40
    Tappara právě vstřelila branku!
    Neuvěřitelné! Gustafsson opět zaváhal s pukem na vlastní modré čáře, podruhé v zápase se nechal takto obrat o kotouč a podruhé je z toho branka pro Tapparu. Dobře napadajícím hráčem byl tentokrát PEKKA JORMAKKA, který překonal Johanssona povedenou střelou do horního rohu branky. Bez asistence.
    Max GÖRTZ - 4:1

47:14
    Frölunda právě vstřelila branku!
    Odražený puk se dostal před branku k MAXU GÖRTOVI, který zblízka překonává bekhendem Metsolu. Asistence: Anton Blidh.

46:13
    Lehkonen se individuálně dostal do zakončení, ale Metsola skvěle zasáhl lapačkou.

45:35
    Hostující Patrik Laine si odsedí dvě minuty za úder loktem.

44:56
    Domácí Erik Karlsson se dostal do samostatného úniku, který chtěl zakončit bekhendovým blafákem, jenže Metsola dobře zasáhl a betonem zabránil inkasované brance.
    Danny DA COSTA - 3:1

42:57
    Gustafsson udělal velkou chybu, když se nechal připravit o kotouč ve vlastním obranném pásmu a TEDDY DA COSTA jel sám na Johanssona, kterého zblízka překonal. Bez asistence.

42:40
    Dělovka od modré čáry skončila jen na mantinelu za hostující brankou.

41:32
    Frölunda má v úvodu třetí třetiny převahu. Hraje se zatím takřka výhradně v obranném pásmu hostů.

40:01

Třetí třetina začne přibližně ve 21:43.

Mats Roselli Olsen zvýšil ve druhé třetině náskok domácího týmu a Frölunda vede po dvou třetinách 3:0. V rámci celého dvojzápasu je to již 8:1 pro švédský celek a o postupujícím se zdá být takřka definitivně rozhodnuto.

40:00

39:00
    Začíná poslední minuta druhé třetiny.

38:12
    Domácí mají nadále územní převahu a jsou častěji v útoku. Tappara působí odevzdaným dojmem.

36:45
    Frölunda vede dvojzápas již poměrem 8:1 a je vcelku nemyslitelné, že by si ještě nechala postup sebrat.
    Mats ROSSELI OLSEN - 3:0

35:15
    MATS ROSSELI OLSEN se dostal k puku po vyhraném vhazování v útočné třetině a zpoza zadní čáry si nabruslil před Metsolu, za něhož sice napoprvé kotouč neprocpal, ale následně se dostal ještě k dorážce, z níž už rozvlnil síť hostující branky. Asistence: Andreas Johnsson, Mathis Olimb.

33:35
    Tappara začala přesilovku rázně a hned v úvodu si vytvořila velký tlak před Johanssonem.

32:55
    Pontus Widerström (FRO) – 2 minuty za sekání.

31:11
    Frölunda má nyní jasnou herní převahu, ale na šance je to stále chudé. Tappara se teď vůbec nedostává do hry.

29:46
    Dobrá šance domácího týmu! Puk už pomalu putoval směrem do branky, ale Metsola ho na poslední chvíli stihl zasednout.

29:31
    Hra je přerušena a na řadě je krátká komerční přestávka.

28:41
    Druhá třetina je nadále ve znamení častých soubojů o puk. Gólových šancí se nám zatím nedostává.

26:58
    Fälth je zpátky na ledě. Tappara sice v závěru přesilovky zatlačila a vystřelila na branku, ale o nic moc nebezpečného se nejednalo.

25:51
    Hosté se dokázali usadit v útočném pásmu, ale nepokusili se o žádnou střelu a Frölunda teď vyhodila kotouč ze třetiny.

24:58
    Přesilovka pro Tapparu! Domácí Elias Fälth dotává menší trest za podražení.

23:57
    Hostující Järvinen vypálil od modré, jenže jeho střela byla zblokována a nedostala se až k Johanssonovi. Druhá třetina zatím nenabízí příliš mnoho zajímavého.

22:57
    Do zakončení se nyní dostala i Tappara, ale střelu z úhlu Johansson bez potíží vyrazil betonem.

21:39
    V úvodu druhé třetiny se hra přesouvala z jedné strany na druhou a prvního zakončení jsme se dočkali až nyní, jenže Blidh střílel jen přímo do hostujícího gólmana.

20:01

Druhá třetina začne přibližně ve 20:54.

První třetina je za námi. Frölunda má nyní ještě lépe nakročeno k postupu, jelikož se ujala vedení 2:0 a těžko říct, zda je ještě v silách Tappary, zabojovat o postup.

20:00

18:55
    Tappara v posledních minutách trochu ožila a dostává se více do útočné třetiny, ale stále tomu chyb více střeleckých pokusů.

16:58
    Jeden z domácích hráčů přišel o kotouč na útočné modré a do protiútoku se vydali Malinen a Jormakka, kteří jeli úplně sami na brankáře Johanssona! Brejkovou situaci nakonec zakončoval Jormakka, který však minul branku.

14:51
    Tappara zatím nepředvádí dobrý přechod do útočného pásma. Zatímco Frölunda snadno dostává kotouč blízko před Metsolu, hostům se v zakládání útoku nedaří.

13:31
    Až v samém závěru početní výhody se hosté dostali ke dvěma střelám na branku a Johansson musel poprvé v zápase předvést nějaký pohotový zákrok.

12:57
    Tappara se zatím během přesilovky nedokázala usadit v útočném pásmu.

12:35
    Domácí teď dokázali vcelku dlouho držet kotouč v útočném pásmu, za což sklízejí potlesk publika.

11:31
    První přesilovka pro hosty! Mattias Janmark si odsedí menší trest za hákování.

09:55
    Domácí tým má teď už velmi dobře nakročeno k postupu a na ledě nadále převahu. Frölunda působí uvolněným dojmem, zatímco Tappara dosud ani jednou neohrozila Johanssonovu branku.
    Pontus WIDERSTRÖM - 2:0

08:07
    Kahnberg přihrál zpoza branky volnému Bäckmanovi, který střílel z gólové pozice na Metsolu, finský brankář sice dokázal puk skvělým zákrokem vyrazit, jenže kotouč následně trefil ve vzduchu PONUTS WIDERSTRÖM, který "baseballovým" způsobem posílá Frölundu do dvougólového vedení. Asistence: Christian Bäckman, Magnus Kahnberg.

06:02
    Tappara si teď dokázala vytvořit tlak v útočném pásmu, jenže zatím z toho nejsou žádné střely na Johanssonovu bránu.
    Andreas JOHNSSON - 1:0

04:31
    Lehkonen přihrál ANDREASU JOHNSSONOVI, který si nabruslil do levého kruhu, odkud následně povedenou střelou překonal brankáře Metsolu. Asistence: Artturi Lehkonen, Robin Figren.

04:05
    Je tu první přerušení a také první vyloučení. Za podražení si dvě minuty odsedí hostující Pekka Jormakka.

03:55
    Tappara se vymanila z tlaku a zavezla kotouč do útočného pásma.

02:48
    Frolunda je usazena v pásmu soupeře, s pukem se pohybuje pouze v okolí mantinelu.

02:26
    Od začátku utkání se ještě nepřerušila hra.

01:39
    Metsola měl sice zakrytí, proti střele od modré zasahovat nicméně zasahovat nemusel, protože šla vedle jeho svatyně.

00:56
    Hosté jsou zpočátku aktivnější, ale k zakončení se ještě nedostali.

00:22
    První útočnou akci Tappary zastavila v poklidu domácí obrana.

00:01

Hráči jsou připraveni na ledě. Dnešní zápas za malou chvilku začne.

Frölunda Indians: Johansson (Fernström) – Bäckman, Djuse, Gustafsson, Fantenberg, Fälth, Persson, Nyberg – Axelsson, Karlsson, Lasu – Janmark, Figren, Lehkonen – Görtz, Olimb, Johnsson – Kahnberg, Blidh, Widerström – Rosseli Olsen

Tappara: Metsola (Hrachovina) – Mäntylä, Aalto, Saravo, Kolomatis, Kankaanpera, Mäkinen, Puistola, Elorinne – Palola, Järvinen, Kuusela – Jormakka, Karjalainen, Malinen – Laine, Erkinjuntti, Peltola – Rauhala, Kaksonen, da Costa

Rozhodčí: Anisimov (RUS), Warschaw (AUT) – Pihlblad (SWE), Haster (SWE).

Česká stopa: Na soupisce Tappary můžeme najít českého gólmana Dominika Hrachovinu. Mladý gólman sice už třikrát nastoupil v CHL, ale dnes to na jeho start příliš nevypadá. V brance dostávají častěji příležitost jeho kluboví kolegové Metsola a Peltonen.

První vzájemný duel mezi oběma celky skončil jednoznačným poměrem pro Frölundu, která na soupeřově ledě porazila Tapparu vysoko 5:1. Finský tým to bude mít proto v odvetném zápase velmi těžké, pokud se bude chtít prokousat do čtvrtfinále.

Vítejte u Champion Hockey League! V rámci osmifinálových bojů na sebe ve druhém zápase narazí švédská Frölunda Indians a finská Tappara.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:05.

Martin Švejkar

Branky a nahrávky: 5. Johnsson (Lehkonen, Figren), 9. Widerström (Bäckman, Kahnberg), 36. Rosseli Olsen (Johnsson, Olimb), 48. Görtz (Blidh) – 43. da Costa, 49. Jormakka

Frölunda HC: Johansson (Fernström) – Bäckman, Djuse, Gustafsson, Fantenberg, Fälth, Persson, Nyberg – Axelsson, Karlsson, Lasu – Janmark, Figren, Lehkonen – Görtz, Olimb, Johnsson – Kahnberg, Blidh, Widerström – Rosseli Olsen
    Tappara Tampere: Metsola (Hrachovina) – Mäntylä, Aalto, Saravo, Kolomatis, Kankaanpera, Mäkinen, Puistola, Elorinne – Palola, Järvinen, Kuusela – Jormakka, Karjalainen, Malinen – Laine, Erkinjuntti, Peltola – Rauhala, Kaksonen, da Costa

Rozhodčí: Anisimov (RUS), Warschaw (AUT) – Pihlblad (SWE), Haster (SWE)