4:5 (1:3, 2:0, 1:1 - 0:0)
1. SC TEMPISH Vítkovice
Úterý 11.11.2014, 18:00 • ČPP Aréna Ostrava • Livesport Superliga

To je ode mě pro dnešek vše. Přeji příjemný zbytek večera. (20:15:19)

Králem Ostravy se staly Vítkovice! Po napínavém derby vyhrály až na samostatné nájezdy. Rozhodující gól si připsal Adam Delong.

DELONG - 4:5

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým 1. SC Vítkovice Oxdog.

Samostatné nájezdy začínají.

A městské derby stále nemá vítěze! Rozhodnou až samostatné nájezdy!

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:34
    Matúšovu střelu od pravého mantinelu vyráží Laja maskou.

64:05
    Souček znovu předvedl své brankářské kvality proti výpadu Peřka!

64:01
    Probíhá poslední minuta prodloužení.

63:31
    Žydel z dobré pozice pálil, ale Laja se roztáhl a vyrazil.

63:18
    Vítkovice jsou na polovině Ostravy, ovšem na střelu zatím čekáme.

62:24
    Delong od levého mantinelu pálil jen do brankáře.

61:31
    Brus si vyběhl na druhou stranu hřiště a Laja jen těsně jeho pokus mířící k tyči vyrazil.

61:29
    Ostrava hraje v plném počtu.

61:16
    Míček má Veltšmíd, ale Vítkovice zatím moc nestřílejí.

60:38
    Hájek od pravého mantinelu mířil jen do protihráče.

60:05
    Pokračuje přesilová hra Vítkovic.

60:01
    Buly v prodloužení vyhrála Ostrava.

60:01

Ani třetí třetina nerozhodla o vítězi ostravského derby. Následovat bude po krátké pauze pětiminutové prodloužení.

60:00

59:57
    Hubálkovo zakončení mířilo nad branku.

59:53
    Volný úder u pravého mantinelu na polovině Ostravy pro Vítkovice.

59:29
    Oddechový čas pro Vítkovice.
    Krzyžanekův faul

59:29
    Vyloučen Krzyžanek (BGR) na 2+10 za nesportovní chování.

59:21
    Laja vyhodil dlouhý míč na nabíhajícího Ivana, ale Souček se znovu předvedl a jeho pokus vyrazil! Následnou dorážku už další ostravský hráč nestihl!

59:08
    Vítkovice budou rozehrávat z rohu u branky Ostravy.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:22
    Vítkovice uzamkly Ostravu na chvíli na jejich polovině.

57:45
    Ostrava má míček, ale Vítkovice napadají rozehrávku.
    ŠEBESTA - 4:4

57:33
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Zmatku kolem branky Ostravy využil nejlépe JAN ŠEBESTA a vrací Vítkovicím naděje na úspěch. Je opět vyrovnáno! Asistence: Adam Delong.

57:04
    Ovšem rychlý Matejčík získává míček opět na stranu Vítkovic.

56:54
    Vítkovice nerozehrály přesně a míčku se ujímá Ostrava.

56:20
    Zakončení Bräuera od pravého mantinelu nemělo hlavu ani patu. Spíš takové plácnutí do míčku.
    KOVÁČ - 4:3

56:00
    Ostrava právě vstřelila branku!
    Rychlá akce Ostravy, která znovu končí gólem. Po levém mantinelu vytáhl míček Ivan, nahrál jej před branku JURAJI KOVÁČOVI, a ten z první zakončil pod tělo bezmocného Součka. Asistence: Radim Ivan.

55:39
    Míček mají Vítkovice a napětí na hřišti se začíná stupňovat.

55:26
    Zakončení Delonga zablokovala obrana Ostravy.

54:07
    Další zakončení Ostravy, které chytá jistý Souček.

53:39
    Na druhé straně pálil z pravé strany Bräuer, ale míček proletěl kolem tyčky.

53:33
    Rychlý útok Ostravy zastavuje Souček pohotovým zákrokem.

53:28
    Míček má za vlastní brankou Krzyžanek a nikdo ho nenapadá.

53:13
    Zakončení Vítovce mířilo těsně vedle branky.

52:41
    Po delší odmlce kombinuje na útočné polovině Ostrava.

52:15
    Hájek nerozehrál přesně a míček získal na stranu Ostravy Švajný.

52:01

51:14
    Vítkovice mají znovu míček ve své moci, ovšem Ostrava je nebezpečná z protiútoků.

50:29
    Ihned po skončení oslabení získal míček Žydel a pelášil na branku Ostravy. Ovšem jeho zakončení mířilo hodně vysoko.

50:21
    Vítkovice hrají v plném počtu.

50:06
    No, tak Ostrava zatím v přesilovce tápe.

49:48
    Toto oslabení zatím Vítkovice zvládají.

49:29
    Hubálek šetří čas a vybojoval dokonce menší faul.

49:08
    Komačka se pokoušel prosadit od pravého mantinelu, ale střela mu vůbec nesedla.

48:48
    Šebesta vyhozením osvobozuje na chvíli svůj tým.
    Faul Lukáše Hrubýho

48:21
    Lukáš Hrubý (VIT) dostává dvě minuty za sekání.

48:10
    Jousi pálil z pravého křídla za zadní mantinel.

47:44
    Hájek se pokoušel obtočit kolem branky, ale jeho počínání nebylo úspěšné.

47:12
    Menší faul v rohu hřiště na straně Ostravy vybojoval Matejčík.

46:51
    Vítkovice mají míček na vlastní polovině a rozehrávají další akci.

46:24
    Střela Žydela se odrazila od obránců na hůl Bräuera, ten ale nezakončil přesně.

46:18
    Vítkovice mají volný úder u střídačky Ostravy.

46:01
    Tvrdou střelu Heczka schytal do oka Komačka. Už se ale zvedá a po svých odchází střídat.

45:16
    Zakončení vzal na sebe Hájek, ale jeho střela byla odražena za mantinel.

45:04
    Vítkovice jsou stále u míčku a v pohodě přecházejí na útočnou polovinu.

44:28
    Z bezprostřední blízkosti branky zakončoval akci na jeden dotek Veltšmíd, ale Laja jeho pokus vychytal!

44:01
    Vítkovice mají míček. Odzadu rozehrává Brus.

43:03
    Heczko už se zotavil a pokračuje se ve hře.

42:58
    Po souboji zůstává na hrací ploše ležet Heczko a je ošetřován sličnou zdravotnicí.

42:34
    Míčku se ujala Ostrava, ale Matejčík znovu rychle napadá rozehrávku.

41:41
    Na druhé straně vyslal od pravého mantinelu projektil Trulík, ale střela nebyla přesná.

41:32
    Hrubý se chtěl dostat do zakončení, ale míček mu sjel z čepele.

41:20
    Vítkovice se usadily na polovině Ostravy a kombinují.

40:35
    Od pravého mantinelu vyslal tvrdou bekhendovou střelu Šebesta, ale Laja míček chytá.

40:14
    Komačka svůj bekhendový pokus namířil mimo branku.

40:01
    Buly do třetí třetiny vyhrála Ostrava.

40:01

Ve druhé třetině měly velikou převahu Vítkovice, ale nedokázaly své šance proměňovat. Na branku se tak muselo čekat až do 34. minuty, kdy se s trochou štěstí trefil ostravský Šimíček. Po něm v přesilové hře vyrovnával Marek Švajný.

Další třetina začne přibližně v 19:20.

40:00

39:52
    U míčku je Ostrava a bude rozehrávat od vlastní branky.

39:07
    Střela Delonga ze středu hřiště mířila jen do hrudi brankáře Ostravy.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:38
    Dalekonosná střela Vítovce mířila mimo branku.
    ŠVAJNÝ - 3:3

38:30
    Ostrava využívá přesilovou hru. Krzyžanek přihrál na střed hřiště MARKU ŠVAJNÉMU, který byl sice pod tlakem, ale dokázal míček umístit do sítě Vítkovic. Asistence: Petr Krzyžanek.
    Veltšímodovo sekání

38:11
    Vyloučen Lukáš Veltšmíd (VIT) na dvě minuty za sekání. Tohle bude obrovská šance k vyrovnání.

37:48
    Ostrava nenechá Vítkovicím chvilku klidu na rozehrávku a hned přistupuje k hráčům.

37:02
    U míčku je Krzyžanek a rozehrává novou akci Ostravy.

36:14
    Delongovu střelu od pravého mantinelu nejdříve Laja vyrazil, ale poté si pro míček vyskočil a chytil jej do své moci.

35:35
    Ze standardní situace ale Vítkovice nic nevymyslely a míčku se ujímá Ostrava.

35:25
    Matejčík vybojoval v rohu u branky Ostravy faul.

35:16
    Střela Veltšmída od levého mantinelu byla sražena mimo branku.

34:54
    Ostrava si teď vytváří neuvěřitelný tlak! Souček likviduje jeden pokus za druhým!
    ŠIMÍČEK - 2:3

33:56
    Z dalšího rychlého protiútoku už Ostrava těží kontaktní gól. Do koncovky se dostal PATRIK ŠIMÍČEK a překonal vítkovického Součka. Asistence: Jan Šimík.

32:50
    Ostravští hráči se snaží posadit alespoň z protiútoků, ale to se jim zatím nedaří. Vítkovice mají na hřišti převahu.

32:13
    Obrovskou šanci Trulíka, který se vymotal zpoza branky, vychytal Souček!

31:36
    Do zakončení se dostal Švajný, ale jeho střelecký pokus mířil za zadní mantinel.

31:34
    Ostrava má volný úder u střídačky Vítkovic.

31:21
    Na polovině hřiště byl faulovaný Delong a Vítkovice tak budou rozehrávat standardní situaci.

30:49
    Matúšovi se střela od levého mantinelu vůbec nepovedla. Ta zamířila jen do obránců Ostravy.

30:17
    Vítkovice jsou u míčku, Ostrava se snaží bránit.

29:08
    Střela Šebesty z pravého křídla mířila jen za zadní mantinel.

28:20
    Na druhé straně se nepřesnou střelou prezentoval Vítovec.

28:08
    Žydel to zkusil z větší vzdálenosti od pravého mantinelu. Laja v klidu chytá.

27:27
    Další střelu z levého křídla vyslal Kováč, ta však také vůbec přesná nebyla.

27:08
    Heczko z levého křídla orazítkoval tyč!

26:42
    Šimíček střílel z otočky z levé strany hřiště, ale mířil mimo branku.

26:10
    Z hranice velkého brankoviště střílel Hrubý, ale Laja vyrazil!

25:58
    Vítkovice jsou v prostřední části zatím lepším týmem.

25:21
    Brus našel u pravého mantinelu Delonga. Ten si s míčkem pohrál a poté se odhodlal ke střele. Tou však ohrozil nejvíce rozhodčího za brankou.

24:15
    Ze standardní situace se sice vítkovický tým neprosadil, ale míček má stále v držení.

24:11
    Vítkovice budou mít rozehrávku z rohu hřiště u branky Ostravy.

23:24
    Ostrava se nemůže dostat zpoza vlastní branky. Vítkovice rychle napadají.

23:02
    Střela Veltšmída od levého mantinelu byla vyražena Kolajtou mimo hřiště.

22:31
    Ostravě se přechod do útoku vůbec nepovedl a míček tak znovu získávají Vítkovice.

22:13
    Vítkovice to s napadáním přehnaly a proviňují se menším faulem.

21:49
    U míčku jsou Vítkovice, ale zatím kombinují na vlastní polovině hřiště.

20:32
    Obrovská šance Šimíčka, který se nadvakrát pokoušel překonat Součka z bezprostřední blízkosti. Vítkovický brankář podržel svůj tým a míček vyrazil.

20:01
    Buly do druhé třetiny vyhrály Vítkovice.

20:01

Máme za sebou první třetinu městského derby. Vedení se ve druhé minutě ujala Ostrava zásluhou Trulíka, jenomže o minutu později už vyrovnával Heczko. Následně se přesnou trefou prezentoval Veltšmíd a přesilovou hru využil vítkovický Pavel Brus. Vítkovice tak vedou po první dvacetiminutovce 3:1.

Další třetina začne přibližně v 18:38

20:00

19:47
    Sám před brankářem Ostravy se ocitl Hájek! Dostal přesnou přihrávku od Šebesty, ale míček pod tělem ostravského brankáře neprocpal!

19:35
    Za brankou Ostravy vyčkává na vhodnou příležitost k rozjetí akce Krzyžanek.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:59
    Ke střele se dostal Šimíček, ale Souček si vyjel z branky a jeho pokus lapil.

18:40
    Ostrava nepřesně rozehrála a míček tak lehce získává vítkovický Matúš.

18:19
    Zpoza těla se pokoušel střílel Komačka, ale byl také nepřesný.

18:13
    Střelu ze střední vzdálenosti vyslal na branku Ostravy Žydel, ale míček mířil vysoko nad.

18:03
    Vítkovice získaly míček a uklidňují hru.

17:53
    Utkání se začíná pomalu přiostřovat.

17:32
    Švajný po sporném zákroku vítkovické obrany vyslal svou střelu mimo branku.
    BRUS - 1:3

17:05
    Veltšmíd vyslal přesnou a rychlou přihrávku na střed hřiště, kde čekal PAVEL BRUS a vyslal svůj projektil za záda brankáře Ostravy. Vítkovice tak využívají přesilovou hru. Asistence: Lukáš Veltšmíd.

16:54
    Hájek se napřáhl na pravé straně hřiště, ale střela se mu vůbec nepovedla.

16:22
    Přesilová hra se Vítkovicím zatím moc nedaří. Míček vybojovala Ostrava.

16:04
    Hubálek se odhodlal ke střele, ale mířil jen do zakleknutého Vítovce.

15:46
    Vítkovice kombinují na polovině Ostravy, ale na přesnou střelu stále čekáme.
    Bránění ve hře v podání Patrika Šimíčka

15:19
    Za bránění ve hře dostává dvě minuty Patrik Šimíček (BGR).
    VELTŠMÍD - 1:2

14:40
    U pravého mantinelu vybojoval Matejčík míček a přenechal jej LUKÁŠI VELTŠMÍDOVI. Ten si vyběhl na střed hřiště a z otočky přesně zakončil do horní části branky. Asistence: Marek Matejčík.

14:01
    Ostravští hráči jsou stále u míčku, ale ke střele se dlouho nedostali.

13:30
    U branky Vítkovic zahrozil Trulík, ale Souček mohl zůstat v klidu. Obrana za něj situaci vyřešila.

13:19
    Ostrava je u míčku, ale Vítkovice se snaží hluboko napadat.

13:01
    Střelu Svačinky zachytil před Součkem Žydel.

12:43

12:30
    Hájek našel na druhé straně volného Bruse, který z první pálil. Ovšem Laja znovu vyráží.

11:55
    Od střídačky Ostravy pálil Brus. Laja vyrazil do bezpečí. Následně se Vítkovice v rohu hřiště provinily menším faulem.

11:22
    Matejčík čekal u levé tyčky ostravského brankáře, ale míček před odkrytou svatyní promáchl!
    Komačkova vysoká hokejka

10:43
    Komačka (BGR) dostává dvě minuty za vysokou hokejku. Máme tu první vítkovickou přesilovku.

10:24
    Ostravský Kolajta se pokoušel o bekhendovou střelu z pravého křídla, ale míček mu odskočil od čepele.

09:49
    Laja zachytává nepřesnou vítkovickou rozehrávku a vyhazuje na své spoluhráče.

09:24
    Vítkovičtí hráči pomalu přecházejí na útočnou polovinu.

08:49
    Matúš získal míček a vybojoval si u vlastní branky menší faul.

08:45

08:20
    Ostrava kombinuje na polovině Vítkovic. O střelu se pokusil Komačka, ale Bräuer jeho šanci zblokoval.

07:20
    Další střelecký pokus Krzyžanka. Tentokrát Souček chytá a vyhazuje na druhou polovinu hřiště.

07:12
    Krzyžanek se dostal k míčku a hned střílel. Avšak trefil jen Vítovce, který stál vedle branky.
    Matejčíkovo seknutí

06:45
    Teď už to Matejčíkovi (VIT) nevyšlo a vysloužil si dvě minuty za sekání. Máme tu první přesilovou hru.

06:20
    Matejčík je dnes znovu hodně aktivní. Čistě zastavil další ostravský útok.

06:05
    Hrubý se pokoušel o střelu od pravého mantinelu, ale mířil vysoko nad branku.

05:29
    Vítkovice rozjíždějí další akci. Teď se usadily na útočné polovině a motají hlavu Ostravě.

04:57
    Šebesta dostal přesnou přihrávku na střed hřiště a vypálil na ostravskou branku z otočky. Laja vyrazil přízemní střelu levou rukou.

04:41
    Vítkovice vybojovaly faul v rohu hřiště u branky Ostravy.

03:51
    David Matúš se pokoušel nadvakrát překonat Laju, ale neuspěl. Ostravský brankář se roztáhl na brankové čáře a míček vyrazil!

03:23
    Matejčík čistým způsobem zastavil těsně za polovinou hřiště rozběhnutého Trulíka a získává míček na vítkovickou stranu.
    HECZKO - 1:1

02:47
    Tak to byla parádní akce v podání FILIPA HECZKA. Ten v rohu u své branky vybojoval míček a dostal se až na útočnou polovinu. Následně vymetl pavučinky v levém horním růžku branky Laji. Napravil tak svou předchozí chybu jak nejlépe mohl. Bez asistence.

02:18
    Vítkovice se však ke střele nedopracovaly a míčku se ujímá Ostrava.

01:59
    Míček mají Vítkovice. Veltšmíd si vyměnil pár přihrávek s Žydelem a už utíká dopředu.
    TRULÍK - 1:0

01:36
    Obrovskou hrubku v rozehrávce vyrobil Heczko a míčku se na polovině hřiště ujal PETR TRULÍK. Ten si s míčkem vyběhl do středu hřiště a bekhendovou střelou překonal Součka. Bez asistence.

01:20
    Na míčku jsou Vítkovice a zatím si přihrávají na své polovině.

00:51
    Na druhé straně se od levého mantinelu napřáhl Švajný, ale Souček vyrazil.

00:36
    První pokus o přechod na útočnou polovinu se Ostravským nepovedl a po pravém mantinelu si míček vytáhl Hájek. Pálil však jen do obránce.

00:14
    Ostrava se stáhla za vlastní branku a pokouší se vymyslet svůj první útok.

00:01
    Úvodní buly vyhrála Ostrava.

00:01

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava: Laja (Mazánek) – Komačka, Šimíček, Vítovec, Peřka, Lipový, Hrabal, Ivan, Ožana – Kašovský, Svačinka, Švajný – Trulík, Krzyžanek, Kováč – Šimík, Eichner, Kolajta – Klimscha

1. SC Vítkovice Oxdog: Souček (Rataj) – Hrubý, Petr Jankulár, Brus, Heczko, Žydel, Šebesta, Vilím, Pešat, Zbořil, Hájek, Bräuer, Hubálek, Veltšmíd, Matejčík, Delong, Jousi, Matúš

Rozhodčí: Pavel Hála a Martin Kotala.

Nejbodovanějším hráčem FBC Ostrava je Patrik Šimíček (5+4) a hned v závěsu za ním jsou tři hráči s osmi kanadskými body. Jsou jimi Dan Kašovský (5+3), Marek Švajný (4+4) a Petr Krzyžanek (3+5).

Kanadské bodování Vítkovic suverénně vede Lukáš Hájek (12+8). Na druhé pozici se pyšní obránce Jakub Hubálek (6+6) a po osmi bodech mají Pavel Brus (3+5) a Jan Šebesta (3+5).

Ostrava v brance protočila tři brankáře. Nejvíce minut má odchytáno Štěpán Laja (4.28 obdržených gólů na zápas). Záda mu kryjí Jan Mazánek (7.29) a Lukáš Robenek (7.35).

V brance Vítkovic se zatím objevili dva gólmani. Brankářskou jedničkou Vítkovických je Lukáš Souček (4.00) a v záloze je nachystán Jakub Rataj (2.04).

Mužům Vítkovic se v posledních dvou kolech AutoCont extraligy vůbec nedařilo. Nejdříve podlehli Mladé Boleslavi 2:5 a v nedělním duelu neudrželi své vedení s Brnem a prohráli nakonec 3:6. To ostravskému FBC se v sobotu na ČPP Aréně povedlo nečekaně zvítězit 6:5 právě nad Mladou Boleslaví a získat tak do tabulky cenné body.

V tabulce patří Vítkovicím stále třetí místo s osmnácti body. Ostrava se vyhoupla na devátou pozici se ziskem devíti bodů.

Za posledních pět sezón spolu tito městští rivalové sehráli patnáct zápasů. Z nich devět vyhrály Vítkovice.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Zuzana Košťálová

Branky a nahrávky: 2. Trulík, 34. Šimíček (Šimík), 39. Švajný (Krzyžanek), 56. Kováč (Ivan) – 3. Heczko, 15. Veltšmíd (Matejčík), 18. Brus (Veltšmíd), 58. Šebesta (Delong), rozh. náj. Delong