Los Angeles – Anaheim 3:2 (po pr.) | Buffalo – Toronto 6:2 (kon.) | Montreal – Philadelphia 6:3 (kon.)
Tampa – NY Islanders 5:2 (kon.) | New Jersey – Colorado 2:3 (kon.) | Pittsburgh – NY Rangers 3:2 (2:1 po s.n.)
Columbus – San Jose 2:1 (kon.) | Nashville – Winnipeg 2:1 (kon.) | St. Louis – Washington 4:1 (kon.)
Calgary – Ottawa 4:2 (kon.) | Carolina – San Jose 0:2 (kon.) | Minnesota – Winnipeg 4:3 (po pr.)
Tampa Bay Lightning
5:2 (3:2, 1:0, 1:0)
New York Islanders
Neděle 16.11.2014, 01:00 • Amalie Arena, Tampa • NHL

Ode mě je to pro dnešek vše a u dalších zápasů NHL napočtenou. (03:41:14)

3. Jason Garrison (TBL) 0+2

Domácí dnes vítězí po dvou prohraných utkáních 5:2 a připisují si důležité dva body. Naopak hosté ztrácí sérii pěti vítězství v řadě a z dvouzápasového venkovního tripu se vrátí se dvěma body.
    V poslední třetině se jako jediný prosadil Radko Gudas a čtyři minuty před koncem pečetil vítězství svého týmu.
    Oba celky se však zanedlouho utkají znovu a to hned, pro Islanders následující zápas, 19.11.

60:00

59:48
    Vyloučení jsou následující...Cedric Paquette (TBL) dvě minuty za hrubost, Matt Martin (NYI) rovněž dvě minuty za hrubost.

59:48
    Chvíli před koncem utkání se strhla šarvátka, ve které nesmí chybět ani český obránce Radko Gudas.

59:12
    Jedovatou ránu ještě vyslal Kučerov, ale Johnson ji nadvakrát chytá.

59:00
    Ohlášena poslední minuta zápasu a domácí míří za třemi body.

58:34
    Domácí se tentokrát provinili hrou vysokou holí a rozhodčí nařizuje vhazování v jejich pásmu.

58:02
    Až teď si Bishop připisuje další zákrok, když chytil Leeho střelu mířící přesně do míst, kde stál domácí brankář.

57:40
    Další minuta z hrací doby je pryč a Islanders se nedostali k žádnému ohrožení domácí brány.

56:42
    Hosté se však nevzdávají a Bishop se musí hodně ohánět, aby ubránil svou svatyni.
    Radko GUDAS - 5:2

55:34
    Tampa právě vstřelila branku!
    No páni! Naprosto z ničeho domácí udeřili a troufnu si říct, že je rozhodnuto. RADKO GUDAS vyslal svižnou střelu od modré čáry a Johnson tuto viditelnou, ne příliš těžkou střelu pustil za svá záda. Asistence: Ryan Callahan

55:02
    Tampa si trochu komplikuje hru zbytečnýma ztrátám a hosté se dostávají zadarmo k puku.

54:22
    Až nyní střílel Leddy, ale netrefil a Stamkos se vrací na ledovou plochu.

53:33
    Hosté se snažili vylepšit střeleckou pozici, ale jejich snaha byla kontraproduktivní a domácí vyhazují.

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 9. Callahan (Garrison, Filppula), 14. Filppula (Stamkos, Garrison), 16. Paquette (Namestnikov, Killorn), 22. Johnson (Palát, Kučerov), 56. Gudas (Callahan) – 8. Nelson (Tavares, Okposo), 12. Bailey (Boychuk, Leddy)

Tampa Bay Lightning: Bishop (Nabokov) – Carle, Stralman, Gudas, Garrison, Šustr, Brewer – Callahan, Stamkos (C), Filppula (A) – Kučerov, Johnson, Palát (A) – Killorn, Namestnikov, Paquette– Brown, Boyle, Morrow
    New York Islanders: Johnson (Halák) – Hamonic, de Haan, Boychuk, Leddy, Višňovský, Hickey – Okposo (A), Tavares (C), Kuljomin – Strome, Nelson, Lee – Grabovskij, Nielsen (A), Bailey – Conacher, Cizikas, Martin

Rozhodčí: Francois St. Laurent, Gord Dwyer – Derek Amell, Shandor Alphonso

Diváci: 19204