Los Angeles – Anaheim 3:2 (po pr.) | Buffalo – Toronto 6:2 (kon.) | Montreal – Philadelphia 6:3 (kon.)
Tampa – NY Islanders 5:2 (kon.) | New Jersey – Colorado 2:3 (kon.) | Pittsburgh – NY Rangers 3:2 (2:1 po s.n.)
Columbus – San Jose 2:1 (kon.) | Nashville – Winnipeg 2:1 (kon.) | St. Louis – Washington 4:1 (kon.)
Calgary – Ottawa 4:2 (kon.) | Carolina – San Jose 0:2 (kon.) | Minnesota – Winnipeg 4:3 (po pr.)
Tampa Bay Lightning
5:2 (3:2, 1:0, 1:0)
New York Islanders
Neděle 16.11.2014, 01:00 • Amalie Arena, Tampa • NHL

59:48
    Vyloučení jsou následující...Cedric Paquette (TBL) dvě minuty za hrubost, Matt Martin (NYI) rovněž dvě minuty za hrubost.

59:48
    Chvíli před koncem utkání se strhla šarvátka, ve které nesmí chybět ani český obránce Radko Gudas.

56:42
    Hosté se však nevzdávají a Bishop se musí hodně ohánět, aby ubránil svou svatyni.
    Radko GUDAS - 5:2

55:34
    Tampa právě vstřelila branku!
    No páni! Naprosto z ničeho domácí udeřili a troufnu si říct, že je rozhodnuto. RADKO GUDAS vyslal svižnou střelu od modré čáry a Johnson tuto viditelnou, ne příliš těžkou střelu pustil za svá záda. Asistence: Ryan Callahan

52:22
    A teď si přesilovku pro změnu zahrají Islanders. Potrestána je hráčská lavice Tampy za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odsedí Steven Stamkos (TBL).

50:15
    Anders Lee (NYI) se navíc provinil vysokou holí a míří na trestnou lavici.

50:15
    Další velká šance hostů! Střelec první branky Brock Nelson měl odkrytou bránu, ale nedokázal zvednout puk a trefil lapačku Bena Bishopa.

48:18
    Neuvěřitelné, co teď neproměnil Frans Nielsen. Hostující útočník se ocitl zcela sám před Bishopovou bránou, položil si amerického brankáře, ale svůj bekhend, který měl trefit zcela prázdnou branku namířil nepochopitelně vedle. Tohle může hosty hodně mrzet.

42:15
    Dva nelehké zákroky si připsal Johnson, především ten první proti Paquettovi, byl hodně důležitý.

35:52
    Nepovedená střela Andreje Šustra skončila na hokejce Kučerova, ale ten pohotově z první netrefil bránu.

32:31
    Po Johnsonově ztrátě se do pěkné šance dostal Nelson, který si pohrál s Brewerem, ale Bishopa už hostující hráč zblízka nedokázal překonat.

30:29
    Utkání se přehouplo do své druhé poloviny a Frans Nielsen měl velkou šanci po nepřesné střele Boychuk. Hostující útočník však z dorážky netrefil bránu a puk končí u mantinelu.

29:11
    Další vyloučení na straně Tampy. Na trestnou lavici usedá Alex Killorn (TBL) – 2 minuty za vysokou hůl.

26:43
    Kyle Okposo trefil pěknou střelou břevno domácí brány!

25:45
    Na ledě je opět mladá trojice Palát-Johnson-Kučerov, ale toto střídání se nepovedlo především Ondřeji Palátovi (TBL), který usedá na trestnou lavici za zdržování hry.
    Tyler JOHNSON - 4:2

21:39
    Domácí předvedli rychlý protiútok a vedou již o dvě branky! Ondřej Palát opravdu bleskově přenesl hru do útočného pásma hostů, počkal na Johnsona , kterému adresoval přesnou přihrávku a TYLER JOHNSON přesnou střelou švihem překonává svého jmenovce v hostující bráně. Asistence: Ondřej Palát, Nikita Kučerov

15:59
    A už to mohlo být o dvě branky! Nikita Kučerov dostal krásnou dlouhou přihrávku od Gudase, ale tváří v tvář nevyzrál na připraveného Johnsona.
    Cedric PAQUETTE - 3:2

15:29
    Tak to je opravdu něco! Šestnáctá minuta a stav utkání je 3:2! Vladislav Namestnikov objel bránu a po jeho zakončení se puk dostal mezi kruhy, kde stál připravený CEDRIC PAQUETTE a střelou mezi nohy poslal domácí do vedení. Asistence: Vladislav Namestnikov, Alex Killorn
    Valtteri FILPPULA - 2:2

13:46
    Dvě sekundy po návratu Hamonica udeřili domácí a je zase vyrovnáno. Pohlednou kombinaci na jeden dotek zakončoval z velkého úhlu VALTTERI FILPPULA a trefuje se pod břevno Johnsonovy brány. Asistence: Steven Stamkos, Jason Garrison

13:34
    Ryan Strome (NYI) následuje Hamonica a dostává dvě minuty za hákování.

11:44
    Hlavní rozhodčí se chystá opět vylučovat a na trestnou lavici jde tentokrát hostující hráč. Travis Hamonic (NYI) inkasuje dvě minuty za sekání.
    Josh BAILEY - 1:2

11:22
    Islanders právě vstřelili branku!
    Radko Gudas je zpět ve hře, ale hosté nakonec dávají druhou branku a dostávají se zpět do vedení. Od modré napřáhl Johnny Boychuk a JOSH BAILEY nechytatelně tečoval puk do mimo dosah domácího brankáře. Asistence: Johnny Boychuk, Nick Leddy

09:19
    Radko Gudas (TBL) odjíždí na trestnou lavici za držení.
    Ryan CALLAHAN - 1:1

08:41
    Od branky Islanders uběhla přesně minuta a je vyrovnáno! K dalšímu nahození od modré čáry se dostal Garrison, hostující brankář vyrazil puk přesně na hokejku RYANA CALLAHANA a ten jej dorazil do odkryté části branky. Asistence: Jason Garrison, Valtteri Filppula
    Brock NELSON - 0:1

07:41
    Hosté vystřelili vůbec poprvé v dnešním utkání a hned je z toho branka. BROCK NELSON se dostal absolutně neatakován ke střele zápěstím a vymetl pavučiny v růžku Bishopovy brány. Asistence: John Tavares, Kyle Okposo

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 9. Callahan (Garrison, Filppula), 14. Filppula (Stamkos, Garrison), 16. Paquette (Namestnikov, Killorn), 22. Johnson (Palát, Kučerov), 56. Gudas (Callahan) – 8. Nelson (Tavares, Okposo), 12. Bailey (Boychuk, Leddy)

Tampa Bay Lightning: Bishop (Nabokov) – Carle, Stralman, Gudas, Garrison, Šustr, Brewer – Callahan, Stamkos (C), Filppula (A) – Kučerov, Johnson, Palát (A) – Killorn, Namestnikov, Paquette– Brown, Boyle, Morrow
    New York Islanders: Johnson (Halák) – Hamonic, de Haan, Boychuk, Leddy, Višňovský, Hickey – Okposo (A), Tavares (C), Kuljomin – Strome, Nelson, Lee – Grabovskij, Nielsen (A), Bailey – Conacher, Cizikas, Martin

Rozhodčí: Francois St. Laurent, Gord Dwyer – Derek Amell, Shandor Alphonso

Diváci: 19204