Los Angeles – Anaheim 3:2 (po pr.) | Buffalo – Toronto 6:2 (kon.) | Montreal – Philadelphia 6:3 (kon.)
Tampa – NY Islanders 5:2 (kon.) | New Jersey – Colorado 2:3 (kon.) | Pittsburgh – NY Rangers 3:2 (2:1 po s.n.)
Columbus – San Jose 2:1 (kon.) | Nashville – Winnipeg 2:1 (kon.) | St. Louis – Washington 4:1 (kon.)
Calgary – Ottawa 4:2 (kon.) | Carolina – San Jose 0:2 (kon.) | Minnesota – Winnipeg 4:3 (po pr.)
New Jersey Devils
2:3 (1:1, 0:0, 1:2)
Colorado Avalanche
Neděle 16.11.2014, 01:00 • Prudential Center, Newark • NHL

S konstatováním, že New Jersey Devils podléhá na vlastním ledě Coloradu Avalanche poměrem 2:3 se s Vámi loučí a zase někdy u NHL se bude těšit Tomáš Lysý. (03:39:53)

Československá stopa v utkání:
    Jaromír Jágr (NJD): 0+0, 2 střely, čas na ledě 18:51.
    Marek Židlický (NJD): 0+0, 0 střel, čas na ledě 18:07.
    Patrik Eliáš (NJD): 0+2, 0 střel, čas na ledě 18:07.
    Marin Havlát (NJD): 1+0, 2 střely, čas na ledě 16:38.
    Jan Hejda (COL): 0+0, 0 střel, čas na ledě: 24:34.

1. Matt Duchene (COL) 1+0
    2. Patrik Eliáš (NJD) 0+2
    3. Erik Johnson (COL) 1+0

Dnešní zápas, který žádné brankové hody nepřinesl, končí výhrou. New Jersey začalo utkání lépe a už ve třetí minutě se zásluhou dorážky Martina Havláta dostalo do vedení. Jenže když o šest minut později vyrovnal po pasu Landeskoga John Mitchell, šlo na hodně dlouho o poslední gól. Ve druhé třetině totiž branka nepadla, i přes to, že Colorado mělo k dispozici čtyřminutovou početní přesilovku. Rozhodnutí tak přinesla třetí třetina. Když jedenáct minut před koncem po přihrávce Eliáše vstřelil Eric Gelinas druhý gól domácích, zdálo se, že je rozhodnuto. Jenže za čtyři minuty bylo srovnáno, když střelu Erika Johnsona z velkého úhlu nezachytil Schneider a tři minuty před koncem vstřelil vítězný gól po nedůraze v obraně domácích Matt Duchene. Devils měli ještě v závěru přesilovku, ale nevyužili jí, stejně tak jako nevstřelili gól v risku při power-play.

60:00

59:52
    Zřejmě poslední útočná akce Devils končí ofsajdem, myslím si, že je rozhodnuto.

59:30
    Puk je ve střendím pásmu, hosté se osvobozují.

59:10
    Oddechový čas hostí.

59:10
    Další neskutečný závar před Varlamovem. Prosadit se důrazem zkoušel Gelinas, Bernier či Havlát, jenže kdepak, Varlamov je jistý.

58:58
    Obrovský závar před Varlamoven menkončí gólem, Bernier prostě puk za čáru neprotlačil. Hosté se osvobozují a posílají puk do středního pásma.

58:20
    Ďáblové to zkusí v šesti bez gólmana.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny jsou zde.

57:57
    Damon Severson od modré našel pouze připraveného Varlamova.

57:26
    Šance pro Devils na vyrovnání! Je tu druhá přesilovka Ďáblů, protože Jan Hejda sekl Michaela Rydera a jde na dvě minuty na trestnou lavici.

Na vyloučení: 3-2.

57:20
    Patrik Eliáš před branou v dobré pozici netrefil puk.
    Matt DUCHENE - 2:3

57:07
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Hosté se poprvé v zápase dostávají do vedení. MATT DUCHENE dostal u levé tyče Schneidera moře volného prostoru, že mohl zakončovat natřikrát. Poprvé jeho střelu gólman Devils ještě vyrazil, z dorážky poslal Duchene puk na jeho levý betona a napotřetí se už prosadil. Teprve v tudo dobu se střelu útočníka hostí snažil vleže zablokovat Ryder.

56:50
    Ďáblům rozhodně zatrnulo po tom, co Tanguay poslal puk na branku a ten prošel těsně vedle levé tyče. Jaromír Jágr se následně ujal puku a vyhazuje jej do středního pásma.

56:14
    Jaromír Jágr si vybruslil na pravý kruhu a na levé straně před brankou hledal Cammalleriho, jež byl pokryt. Jinak by to byla rozhodně dobrá myšlenka.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 3. Havlát (Ryder, Eliáš), 49. Gelinas (Eliáš) – 9. Mitchell (Landeskog, Iginla), 53. Johnson (Barrie), 58. Duchene

New Jersey Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene, Severson, Gelinas, Židlický, Helgeson, Larsson – Cammalleri, Zajac, Jágr – Havlát, Eliáš, Ryder – Zubrus, Gionta, Bernier – Ruutu, Josefson, Tootoo. Trenér: Peter Deboer.
    Colorado Avalanche: Varlamov (Berra) – Holden, Redmond, Hejda, Johnson, Guenin, Barrie – O'Reilly, Duchene, Tanguay – Landeskog, Mitchell, Iginla – McGinn, MacKinnon, Briere – McLeod, Cliche, Talbot. Trenér: Patrick Roy.

Rozhodčí: Ghislain Hebert, Chris Rooney – Jay Sharrers, Brian Murphy

Diváci: 15626