Kometa Brno – Motor ČB 6:2 (kon.) | Chomutov – HC Plzeň 1:2 (kon.) | Jihlava – Mladá Boleslav 3:1 (kon.)
Pardubice – Liberec 1:3 (kon.) | Havířov – Přerov 2:3 (2:3 po s.n.)
HC Dynamo Pardubice
1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Bílí Tygři Liberec
Neděle 16.11.2014, 12:30 • ČEZ Arena Pardubice. • ELIOD extraliga mladšího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Zdravím všechny hokejové příznivce, dnes je na programu šestnácté kolo ELIOD extraligy mladšího dorostu, ve kterém se střetnou domácí mladíci HC ČSOB Pojišťovna Pardubice a hostující celek Bílí Tygři Liberec. Úvodní buly bude vhozeno ve 12:30.

V tomto duelu by měli být jasným favoritem domácí hokejisté, kteří jsou s třiceti body na druhé pozici a jejich soupeř jen s dvanácti body na příčce předposlední.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Vlk (Jánský) – Dubovči, Oliva, Rudy, Sýkora, Javůrek, Hrubý, Mert – Blümel, Matýs, Zahradník, Machala, Černý, Machač, Svatoš, Pochobradský, Hlaváček.

Bílí Tygři Liberec: Novák (Hrstka) – Bednář, Krejsa, Turský, Kunst, Kotyza, Bálík, Šír, Šíp, Mocek, Charvát, Čermák, Verbický, Ira, Chrtek, Šafařovský.

Rozhodčí: Najman – Gregar, Špulák.

Hráči obou mužstev se teprve rozbruslují, utkání začne se zpožděním.

00:01

00:08
    Úvodní buly vyhráli domácí a ihned zakládají útočnou akci.

00:36
    Po Pochobradského střele musel zasahovat Novák, který raději přerušil hru.

01:14
    Po Kotyzově dorážce kotouč jen těxně minul pravou tyčku pardubické svatyně!

02:35
    Domácí jsou sice aktivnějším celkem, ale Liberec hrozí z rychlých protiútoků.

03:08
    Kunst pouze nahodil puk do útočného pásma a jeho formace odchází střídat.

03:55
    Bednářův pokus od modré čáry skončil pouze na zadním mantinelu vedle branky domácích.

04:28
    Východočechům se nedaří dostat do slibné střelecké pozice, hosté je dobře brání.

05:27
    Šafařovského lehké nahození raději Vlk schoval do své lapačky.

05:57
    Vladimír Zahradník (PCE) vyloučen na dvě minuty za hákování.

06:17
    Perníkářům se povedlo vyhodit kotouč přes všechny čáry, Liberec tak musí začít svou akci od znovu.

06:58
    Hostům se zatím příliš přesilová hra nedří, nedostali se ani ke sřele.

07:48
    Hra je přerušena kvůli postavní útočícího hráče v brankovišti.

08:16
    Matýs sice vybojoval kotouč u mantinelu, ale ve středním pásmu o něj hned přišel.

08:47
    Hlaváček vystihl přihrávku Liberce a zakládá rychlý protiútok.

09:58
    Hra se přelévá ze strany na stranu, ale do vážnější šance se dokázal dostat jen Liberec.

10:20
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat po levici Nováka.

10:32
    Mertovo nahození si gólman Novák pohlídal a raději poté přerušil hru.

11:19
    Zahradníkova střela skončila pouze na betonech brankáře.

11:57
    Charvátovo nahození před bránu si obránci pohlídali a poslali kotouč do bezpečí.

12:45
    Pochobradský se dostal k odraženému kotouči a poté zkusil vypálit, jenže mířil pouze vedle levé tyčky Liberce.

13:33
    Machala připravil dobrou střeleckou pozici pro Rudyho, jenž příklepem střílel pouze vedle brány.

14:57
    Blümel dostal přihrávku přímo před bránu, jenže byl bráněn libereckým obráncem a nedokázal ideálně zakončit.

15:32
    Hosté vysunuli napadání a Pardubícím se nedaří vyhodit kotouč z pásma.

16:12
    Po odpískaném zakázaném uvolnění se bude vhazovat po levici brankáře Nováka.

16:53
    Šíp o pár centimetrů nedosáhl na přihrávku, která mířila až za pardubickou obranu.

17:08
    Machačova rána byla tečována pouze do rohu kluziště.

17:47
    Machala se dostal do solidní šance, ale jeho pokus vytáhl Novák ramenem nad horní tyčku.

18:40
    Liberec sice jel v přečíslení na bránu Pardubic, ale Šíp tuto šanci nedokázal využít.

19:16
    Zahradník zkoušel nabruslit s kotoučem až před bránu, jenže tam mu ho sebral gólman hostů.

19:28
    Rudyho střela mířila pouze do prvního hráče před ním.

20:00

První třetina je u konce, přestože se hrálo nahoru dolů, tak ani jeden celek nedokázal vstřelit branku. Druhá perioda začne zhruba za patnáct minut.

20:01

20:12
    Vhazování vyhrál Liberec, který zakládá svou útočnou akci.

20:42
    Po Rudyho dělovce přímo do Nováka raději gólman přerušuje hru.

21:27
    Obraz hry je strejný jako v první třetině, hra se přelévá ze strany na stranu, ale hokejisté si nedokáží vytvořit vážnější šanci.

22:24
    Východčeši si usadili v útočném pásmu a kombinují, jenže se jim nedaří dostat ke střele.

22:47
    Kunst pouze nahodil kotouč za pardubickou svatyni, kde nikdo z jeho spoluhráčů nebyl, ale poté dokázali získat puk zpět.

23:48
    Bednarova dělovka příklepem od modré čáry skončila pouze nad bránou Vlka.

24:36
    Pochobradského přihrávku do mezikruží hostující obránci vystihli.

25:04
    Dominik Verbický (LIB) vyloučen na dvě minuty za podražení.

25:58
    Až nyní se domácím podařilo usadit v útočném pásmu, předtím byl u kotouče Liberec.

26:31
    Hostům se daří vyhodit kotouč přes všechny čáry, zdá se, že toto oslabení ubrání.

27:07
    Pochobradského pokus z téměř nulového úhlu se od tyčky odrazil pouze pryč od brány!

27:47
    Liberci se sice nedaří vyhodit kotouč z valstního pásma, ale Pardubice se zase nemohou propracovat ke střele.

29:33
    Macek byl zcela osamocený na levé straně kluziště a u kruhu pro vhazování se odhodlal ke střele příklepem, jenže mířil mimo.

30:23
    Ani Machačovo zakončení neskončilo v síti, Novák je stále bezchybný.

30:57
    Perníkáři poprvé v tomto utkání dostali soupeře pod tlak, ale ani to k brance nevedlo.

31:36
    Verbický si nedokázal zpracovat nahrávku do jízdy, a tak puk skončil až u gólmana Vlka.

32:04
    Na levé straně ledové plochy zkoušel překonat Nováka sým pokusem svatoš, jenže marně.

32:16
    David Bálík (LIB) vyloučen na dvě minuty za faul kolenem.

32:51
    Východočeši jsou aktivnější než v první polovině zápasu, z čehož vznikají i jejich první vážnější šance.

33:54
    Ani na třikrát nedokázali Pardubice zasunout kotouč za ležícího Nováka.

34:14
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Pardubičtí jdou do vedení, Matýs poslal přesnou přihrávku na volného JAKUBA MERTA, jenž napřáhl ke střele a příklepem propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Ondřej Matýs.

35:21
    Liberec se tlačí za vyrovnání, ale domácí usilovn brání svůj náskok.

35:44
    Novák raději schoval puk do lapačky před dojíždějícími protihráči.

36:18
    Matýsp rohodil kotouč mezi nohama obránce, ale zakončení už mu nevyšlo podle jeho představ.

36:37
    Liberec právě vstřelil branku!
    A je vyrovnáno! PATRIK ŠÍP dokázal od soupeře ukořistit kotouč, se kterým si najel až do kruhu na vhazování, odkud vypálil na zadní tyč a srovnal stav utkání. Bez asistence.

37:10
    Kunst promáchl při střele a poté se kotouče zmocnily Pardubice.

37:54
    Východočechy zastavil v rozvíjející se akci odpískaný ofsajd.

38:46
    Po ztrátě Pochobrdského se k puku dostal Bednář, který ho až od půlící čáry vyslal na pardubickou svatyni, Vlk raději přerušil hru.

39:39
    Zahradník si pozdě zpracoval kotouč, kvůli čemuž nedokázal ideálně zakončit.

40:00

V druhé dvacetiminutovce se nejprve prosadily Pardubice a to ve třicáté páté minutě zásluhou Merta. O dvě minuty později po samostatné akci vyrovnal stav utkání tvrdou ranou Patrik Šíp.

40:01

40:09
    Pochobradský vyhrál vhazování, po kterém se puku ujal Machala a ihned zkusil překonat gólmana Nováka, což se mu nepovedlo.

40:33
    Ani na dvakrát nedokázal Šíp procpat puk za brankáře Vlka.

40:57
    Mockův sražený pokus skončil až v ochranné síti, vhatovat se bude před Vlkem.

41:52
    Čermákovi se nepovedlo prostřelit puk přes obránce, který ho zblokoval mimo tři tyče.

42:42
    Vlk má co dělat, aby dokázal zlikvidovat všechny liberecké pokusy.

43:35
    Svatoš sice získal kotouč ve sředním pásmu, ale sám se nezmohl na nic jiného než pomalou střelu do Nováka.

44:12
    Hra se přelévá ze strany na stranu, ale ani jednomu celku se nedaří dotáhnout svou akci do konce.

44:34
    Pochobradský dorazil střelu domácích jen těsně vedle levé tyčky!

45:28
    Chrtek dostal přesnou nahrávku přímo před branku, jenže jeho střelu do horního růžku vytáhl Vlk ramenem mimo.

46:36
    Šípova střela přes obránce skončila pouze na betonech gólmana.

47:24
    Na druhé straně pálil od modré čáry příklepem Javůrek pouze do připraveného gólmana.

47:31
    Ondřej Machala (PCE) si odsedí dvě minuty na trestné lavici za hru vysokou holí.

48:18
    Turského rána od modré příklepem skončila pouze vedle pravé tyče pardubické brány.

49:27
    Ani další střelecký pokus Turského do sítě domácích nezapadl.

49:49
    Bümel jel tváří v tvář proti Novákovi zcela sám, dokázal však zakončit pouze do něj.

50:04
    Hosté otáčí vývoj utkání! Čermákovu ránu ještě dokázal Vlk vyrazit, ale na následnou dorážku ONDŘEJE CHRTKA už byl krátký. Asistence: Matěj Čermák a Patrik Šíp.

51:05
    Vítek Turský (LIB) je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

51:05
    Oddechový čas pro domácí.

51:24
    Východočeši se usadili v útočné třetině a snaží se si připravit co nejlepší střeleckou pozici.

52:00
    Novák drží svůj tým nad vodou a likviduje jednu šanci Pardubic za druhou.

52:38
    Po kombinaci domácích zkoušel vypálit Mert, jenže jeho rána byla sražena do ochranné sítě.

52:40
    Oddechový čas pro hosty.

53:05
    Hosté hrají v plném počtu.

53:47
    Machalův tečovaný pokus si Novák pohlídal a vyrazil ho do rohu hřiště.

54:33
    Jan Svatoš (PCE) si odsedí dvě minuty na trestné lavici za hákování.

54:51
    Machala s Pochobradským jeli sami na jednoho obránce, jenže Pochobradskému se nepodařilo ideální zakončit, číž celá akce skončila.

55:31
    Kunstův pokus od modré čáry letěl přímo na gólmana Vlka, který neměl problém ho zlikvidovat.

56:33
    Pardubicím se podařilo ubránit oslabení a mají tak ještě šanci na vyrovnání.

57:31
    Mert pouze nahodil kotouč od červené čáry na gólmana, ten ho však raději nechal v lapačce a přerušil hru.

57:41
    Blümel sice vyhrál vhazování, ale kotouč zamířil až za bránu domácích.

58:22
    Oba celky se přetahovaly o kotouč ve středním pásmu, nakonec ho dokázali získat hosté.

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

59:06
    A je rozhodnuto! DOMINIK VERBICKÝ dokázal na dvakrát dorazit kotouč za Vlka, čímž pojistil výhru svého celku. Asistence: Vratislav Kunst a Matěj Čermák.

60:00

Tento zápas je již minulostí, přestože domácí dokázali zásluhou Merta vstřelit první branku, tak na víc se už nezmohli. Nejprve dvě minuty na to vyrovnal Šíp a v jednapadesáté minutě vstřelil rozhodující branku Chrtek. V poslední minutě ještě pojistil výhru svého celku Verbický.

To je ode mne pro dnešek vše, já se s Vámi loučím, na počtenou. (14:40:16)

Adam Joska

Branky a nahrávky: 35. Mert (Matýs) – 37. Šíp, 51. Chrtek (Čermák, Šíp), 60. Verbický (Kunst, Čermák)

HC Dynamo Pardubice: Vlk (Jánský) – Dubovči, Oliva, Rudy, Sýkora, Javůrek, Hrubý, Mert – Blümel, Matýs, Zahradník, Machala, Černý, Machač, Svatoš, Pochobradský, Hlaváček.

Rozhodčí: Najman – Gregar, Špulák