Japonsko – Austrálie 2:1 (kon.) | Slovensko – Finsko 2:1 (kon.) | Bělorusko – Mexiko 3:2 (kon.)
Řecko – Srbsko 0:2 (kon.) | Slovinsko – Kolumbie 0:1 (kon.) | Rakousko – Brazílie 1:2 (kon.)
Rumunsko – Dánsko 2:0 (kon.) | Ukrajina – Litva 0:0 (kon.) | Maďarsko – Rusko 1:2 (kon.)
Irsko – USA 4:1 (kon.) | Itálie – Albánie 1:0 (kon.) | Polsko – Švýcarsko 2:2 (kon.)
Portugalsko – Argentina 1:0 (kon.) | Španělsko – Německo 0:1 (kon.) | Francie – Švédsko 1:0 (kon.)
Skotsko – Anglie 1:3 (kon.)
Rakousko
1:2 (0:0)
Brazílie
Úterý 18.11.2014, 19:00 • Ernst-Happel-Stadion, Vídeň • Reprezentační zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Dobrý večer všem fanouškům fotbalu při sledování online reportáže z mezinárodního přátelského zápasu mezi Rakouskem a Brazílií. Čeká nás souboj dvou celků, které jsou v dobrém rozpoložení. Domácí Rakušané vstoupili úspěšně do kvalifikace o EURO 2016 a hostující Brazilci vyhráli od mistrovství světa všechny přípravné zápasy..

Fotbalisté Rakouska mají za sebou čtyři zápasy v kvalifikaci o EURO 2016. Ve společnosti silných týmů ze Švédska, Ruska a Černé Hory si vedou svěřenci Marcela Kollera nad očekávání a mají na prvním místě tabulky na svém kontě deset bodů za tři výhry (nad Moldavskem, Ruskem a Černou Horou) a jednu remízu se Švédskem.

Fotbalisté hostující Brazílie mají druhou polovinu kalendářního roku vyplněnou přípravnými zápasy. Po mistrovství světa, kde Brazilci obsadili čtvrté místo, odehrál tým vedený novým koučem Carlosem Dungou pět přípravných zápasů, ve kterých pětkrát vyhrál. Brazilci dokonce nedostali ani gól a na konto si připsali výhry nad Kolumbií (1:0), Ekvádorem (1:0), Argentinou (2:0), Japonskem (4:0) a Tureckem (4:0). V reprezentačním dresu se daří především Neymerovi, který v těchto pěti zápasech nastřílel sedm branek.
    Základní sestava Rakouska, které nastoupí v rozestavení 4-4-1-1.

Hráči Rakouska během rozcvičení.

Rakousko: Almer – Fuchs (C), Hinteregger, Dragovič, Klein – Arnautovič, Kavlak, Ilsanker, Harnik – Junuzovič – Okotie.
    Náhradníci: Ulmer, Weimann, Leitgeb, Garics, Lindner, Wimmer, Hinterseer, Sabitzer, Özkan, Prödl.

Brazílie: Diego Alves – Danilo, Miranda, David Luiz, Filipe Luis – Fernandinho, Luiz Gustavo – Willian, Oscar, Neymar (C) – Luiz Adriano.
    Náhradníci: Rafael, Douglas Costa, Casemiro, Marquinhos, Thiago Silva, Sandro, Fernandes, Firmino, Talisca, Coutinho, Fred, Neto.
    Na Ernst-Happel-Stadionu ve Vídni už je vše připraveno. Za necelých 10 minut začínáme!

Stadionem se právě rozezněla národní hymna Brazílie, po které bude následovat ta rakouská. Po zaznění obou hymen už bude opravdu vše připraveno k výkopu zápasu.

1

1
    Výkop zápasu obstaralo domácí Rakousko. Oba týmy nastoupily do dnešního přátelského střetnutí v tradičních barvách. Rakušané hrají v červeném, Brazilci v žlutém.

2
    Rakousko se střetává s Brazílií poprvé od roku 1988.

3
    Kavlak zahrál rukou a hra byla přerušena.

4
    Felipe Luis se snažil přenést hru z levého křídla na Fernandinha, ten byl ale pokryt Arnautovičem.

5
    Vysoký Hinteregger nemusel v hlavičkovém souboji ani skákat, jenže si pomohl rukama a byl mu odpískán útočný faul.

5
    Willian se dopustil ostřejšího zákroku a Rakousko bude zahrávat první standardní situaci.

6
    Okotie vstřelil gól, ten ale nemohl v žádném případě platit. Útočník Rakouska dopravil míč do sítě ve výskoku rukama.
    Okotieho "Boží ruce".

6
    Okotie viděl za hraní rukou žlutou kartu.

7
    Pro Brazílii to však bylo první varování.

8
    O favoritovi dnešního zápasu nemůže být ani řeč, pochopitelně jsou jimi Kanárci.

9
    Boží ruka podruhé v historii neplatila a Rakousko hraje s Brazílií zatím bez branek.

10
    Fuchs vybojoval na levém křídle po zásahu Fernandinha rohový kop, který sám rozehrál, jeho centr na přední tyč ovšem Brazilci s ledovým klidem odvrátili.

11
    Willian přišlápl ve středu hřiště nechtěně Williana, ve hře se pokračovalo dále.

12
    Okotie se málem řítil středem hřiště do dobré příležitosti, včasným a čistým skluzem ho ale výborně zastavil Luiz Gustavo.

13
    Neymar rozehrál standardní situaci Brazílie, jeho tvrdá střela ale skončila pouze na dobře postavené rakouské zdi.

14
    Fuchs se postavil k rozehrání standardní situace a jeho následný centr do šestnáctky hosté z Brazílie na hranici velkého vápna odvrátili.

15
    Miranda si po stříleném centru Rakušanů málem vsítil vlastní gól, míč se od něj odrazil těsně vedle levého horního rohu!

16
    Fuchs rozehrál rohový kop, který vyboxoval do bezpečí pozorný Diego Alves.

17
    Okotie byl faulován ve středu hřiště na pravé straně, na opačném poli hrací plochy se ale vzápětí dopustil útočného faulu Arnautovič a z akce Rakouska nebylo nic.

18
    Arnautovič předvedl na levém křídle dobré zasekávačky, jeho následná přihrávka do šestnáctky ale našla pouze jednoho z hráčů Brazílie.

19
    Hra Brazílie připomíná zpomalený film.

20
    To se samozřejmě nelíbilo domácím fanouškům a hlasitým pískotem to dávali jasně najevo.

21
    Luiz Gustavo fauloval Harnika a hra byla přerušena.

22
    Rakousko nikdy nedokázalo Brazílii porazit, dnes ale předvádí zatím dobrý výkon.

22
    Klein se dostal v šestnáctce ke střele, která byla sražena nad Alvesovu bránu.

23
    Rakušané rozehráli rohový kop, který byl jedním z Brazilců odvrácen za postranní čáru.

24
    Je za námi čtvrtina dnešního zápasu. Rakousko 0 Brazílie 0.

24
    Oscar upadl v šestnáctce a naivně se pokoušel domoci odpískání penalty.

25
    Carlos Dunga začíná být na lavičce Brazílie nervní a není se čemu divit.

26
    Okotie mohl podruhé v zápase skórovat, jeho hlavička po centru Fuchse ale skončila na levé tyči! Vzrušení nakonec bylo zbytečné, protože pomezní rozhodčí odhalil správně ofsajd.
    Okotieho hlavička do tyče po těsném ofsajdu.

27
    Miranda utrpěl nepříjemné zranění, kvůli kterému není ve hře schopen pokračovat.

28
    Střídání v týmu Brazílie: ze hřiště odchází Miranda, přichází Thiago Silva.

29
    Thiago Silva hraje v současnosti za bohatý Paris Saint-Germain, který ve francouzské Ligue 1 obhajuje titul a zatím to nevypadá vůbec špatně. PSG je druhé těsně o bod za vedoucí Marseille.

30
    Útok Rakouska vyzněl do prázdna a Brazilci mohli v klidu rozehrát.

31
    Je za námi úvodních třicet minut a hra Brazílie je pro mě osobně zatím velkým zklamáním.

32
    Fernandinho fauloval ve středu hřiště Kavlaka.

33
    Kavlak s tureckými kořeny už je zpět na nohou, kvůli ošetření ovšem musí za postranní čáru.

34
    Oscar napřáhl zpoza šestnáctky k diagonální přízemní střele, jeho pokus ale Almer v klidu zneškodnil.

35
    Brazilci, konkrétně Luiz Gustavo a Willian, předvedli pohledné narážečky na jeden dotek a vzápětí vybojovali v šestnáctce rohový kop, když jeden z rakouských hráčů odvrátil míč před Willianem na rohový kop.

36
    Hosté z jihoamerického kontinentu rozehráli rohový kop, do zakončení podruhé v zápase se ovšem nedostali.

37
    Brazílie konečně začíná hrát, Rakousko ale velice dobře brání a jeho obrana je skvěle organizována.

37
    Volný přímý kop pro Brazílii ve středu hřiště.

38
    David Luiz rozehrál volný přímý kop a jeho následná jedovatá střela prolétla jen několik centimetrů nad břevnem!
    Nebezpečný volný přímý kop Davida Luize.

39
    Luizova střela byla zatím nejlepším pokusem Brazilců v dnešním zápase.

40
    Brazílie mohla opět vyrazit dopředu, tentokrát ji byl ale odpískán útočný faul.

41
    Harnik byl u pravé postranní čáry tvrdě dojet, podle hlavního rozhodčího to byl ale čistý skluz.

42
    Blíží závěr prvního poločasu střetnutí mezi Rakousem a Brazílií, který je stále nerozhodný 0:0.

43
    Neymar skvěle roztáhl hru doprava na Danila, který následně na pravé straně šestnáctky upadl po kontaktu s Arnautovičem, penalta se ale ani tentokrát nepískala.

44
    Vypadá to vypadá, že v prvním poločase se gólu nedočkáme, ale nepředbíhejme.

45
    První poločas vypršel, uvidíme, kolik se bude nastavovat a zda vůbec.

45+1
    Nad rámec prvního poločasu byla nastavena 1 minuta.

45+1

Okotie v úvodu zápasu vstřelil gól rukou, který nebyl pochopitelně uznán, a po pár minutách orazítkoval po Fuchsově skvělém centru hlavou tyč, jenže po těsném ofsajdu. Na druhé straně pálil z dálky těsně nad David Luiz. Rakousko hraje po prvním poločase s Brazílií bez branek. Skóre po prvním poločase. Rakousko 0 Brazílie 0.
    David Alaba si nenechal dnešní zápas ujít a sleduje ho v televizi. Nutno říci, dobře vybaven.

Vracíme se zpět do Rakouska, konkrétně do Vídně na Ernst-Happel-Stadion, kde domácí reprezentanti zatím předvádějí dobrý výkon a po prvním poločase hrají s favorizovanou Brazílií bez branek 0:0. Dočkáme se gólu v poločase druhém?

46

46
    Brazílie rozehrála druhý poločas a ihned se vrhla do útoku, ten však nic kromě nepřesného centru nepřinesl.

46
    Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Almer, přichází Özkan.

47
    Oscar zkusil vypálit ze střední vzdálenosti, jeho pokus byl ale zablokován.

48
    Rakousko sáhlo během přestávky k jedné změně, brankáře Almera nahradil Özkan.

49
    Brazílie přešla do útoku a dostala se k centru, který v pohodě stáhl ze vzduchu střídající brankář Özkan.

50
    Oscar procedil míč do šestnáctky na Neymara, který se dvakrát snažil uvolnit, ani v jednom případě ovšem neuspěl a Rakušané se ubránili.

51
    Vstup Brazílie do druhého poločasu je výrazně lepší než ten, co jsme se sledovali v úvodu zápasu.

52
    Brazílie se opět zmocnila míče a Fernandinho se ujal rozehrávky.

53
    Fernandinho dnes tradičně nastupuje na pozici defenzivního záložníka, jehož úlohu plní společně s Luizem Gustavem.

53
    Junuzovič byl nepříjemně faulován a hra byla přerušena.

54
    Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Okotie, přichází Sabitzer.

54
    Luiz Gustavo utrpěl nějaké zranění a v péči lékaře odchází za postranní čáru.

55
    Junuzovič dělal, co mohl, na pravé straně šestnáctky, aby stačil míč na hrací ploše, to se mu ale nepodařilo. Následoval odkop od brány Diega Alvese.

56
    Özkan se vydal z brány, aby zabránil rohovému kopu, a sebou vzal i rohový praporek.

57
    Brazilci rozehráli rohový kop, po jehož rozehrání vybojoval Danilo na levém křídle další.

58
    Hosté ani jeden z rohových kopů nezužitkovali a na opačné straně se snažil z levého křídla odcentrovat Arnautovič, to se mu ovšem nepodařilo a míč skončil v zámezí.

59
    Fernandinho fauloval a Rakušané mají k dispozici další standardní situaci.

60
    Rozehrávky se ujal Junuzovič, jeho centr či střela ale skončila pouze na zdi.

61
    Danilo se sice nedokázal na pravém křídle prosadit, hosté však mohli pokračovat v útočné akci díky autovému vhazování.

62
    Útok Brazílie ztroskotal poté, co se faulu těsně před šestnáctkou Rakouska dopustil Oscar, který se snažil na zemi vybojovat míč.

62
    Střídání v týmu Brazílie: ze hřiště odchází Luiz Adriano, přichází Firmino.
    Střídání v týmu Brazílie: ze hřiště odchází Willian, přichází Douglas Costa.

63
    Brazílie sáhla ke dvojitému střídání. Novými hráči na hřišti jsou Douglas Costa a Firmino. Luiz Adriano se v dnešním zápase příliš neprosadil a na hrotu útoku nebyl příliš vidět.

64
    Dougles Costa uživil hru Brazílie a vybojoval rohový kop.

64
    Brazílie právě vstřelila branku!
    DAVID LUIZ posílá Brazílii do vedení!! Střední obránce londýnské Chelsea si skvěle naběhl na zadní tyč na rohový kop a přesnou hlavičkou uklidil míč k pravé tyči.
    LUIZ - 0:1

65
    Rakušané si nepohlídali standardní situaci a přišel trest.

66
    Domácí přitom mají k dispozici vysoké hráče, tím nejvyšším je zřejmě Hinteregger.

67
    Fernandinho se dopustil ve středu hřiště ostřejšího zákroku, faul se ovšem nepískal.

68
    Rakušané si vytvořili po skvělé Harnikově práci na pravém křídle tlak a na hranici šestnáctky se poté dostal ke střele Arnautovič, jeho technický pokus byl sražen zhruba o metr vedle vzdálenějšího pravého horního rohu!

69
    Rakousko rozehrálo rohový kop, k dalšímu ohrožení Alvešovy brány se ale nedostalo.

70
    Filipe Luiz se snažil prosadit, jenže narazil těsně před šestnáctkou na pozorného Kleina.

71
    Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Junuzovič, přichází Weimann.

72
    Na hřiště přišel Andreas Weimann, kterého můžete znát z působení z Aston Villy.

73
    David Luiz předvedl v šestnáctce skvělý obranný zákrok a zastavil útok Rakouska.

74
    Oscar sestřelil v pokutovém území Weimanna a Rakousko bude zahrávat penaltu!

75
    Rakousko právě vstřelilo branku!
    ALEXANDER DRAGOVIČ vyrovnává na 1:1!! Dragovič uklidil míč přízemní střelou přesně k levé tyči a poslal Diego Alvese na opačnou stranu. Dobře kopnutá penalta a Alexander Dragovič zaznamenává svůj první gól v dresu Rakouska.
    DRAGOVIČ - 1:1

76
    Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Arnautovič, přichází Ulmer.

77
    Střídání v týmu Brazílie: ze hřiště odchází Oscar, přichází Fred.

78
    Rakousko vybojovalo po dobré práci Andrease Weimanna rohový kop.

79
    Brazílie se ale ubránila a odvrátila centr z rohového kopu do bezpečí.

80
    Fuchs rozehrál standardní situaci a na vzdálenější tyči hledal Dragoviče, ten ale na jeho přetažený centr nedosáhl.

81
    Brazílie mohla vhazovat.

82
    Střídání v týmu Brazílie: ze hřiště odchází Fernandinho, přichází Casemiro.

83
    ROBERTO FIRMINO přišel na hřiště jako střídající hráč a nyní střílí v závěru zápasu nádherný gól!! Vše začalo u Neymara, který našel kolmou přihrávkou Luize, ten vzápětí přihrál Firminovi, který si srovnal míč na pravačkou a parádní střelou uklidil míč přesně do pravého horního rohu.
    FIRMINO - 1:2

84
    Rakousko se z vyrovnávacího gólu příliš dlouho neradovalo.

85
    Ernst-Happel-Stadion oněměl. Komorní atmosféra.

86
    Brazilci se dopustili uprostřed hrací plochy faulu a Rakušané se mohou pokusit podruhé v zápase vyrovnat.

87
    Kavlak se ocitl znovu na zemi, tentokrát ale podle soudu hlavního rozhodčího faulován nebyl.

88
    Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Harnik, přichází Prödl.

90
    Do konce normální hrací doby zbývá jedna sekunda. Uvidíme, kolik se bude nastavovat...

90+1
    Nad rámec dnešního zápasu byly nastaveny 3 minuty.

90+2
    Střídání v týmu Brazílie: ze hřiště odchází Neymar, přichází Marquinhos.

90+3
    Jeden z fanoušků vlétl na hrací plochu, aby se pozdravil s Neymarem, pořadatelé mu ale rychle překazili radost.

90+4
    Brazilci zdržovali hru a hlavní rozhodčí ještě něco nastaví.

90+5
    Rakousko bude zahrávat ještě rohový kop. Poslední šance.

90+6
    Rohový kop nic nepřinesl, stejně jako nepřinese nic ani dnešní zápas, který byl právě ukončen.

90+6

Brazílie se sice hodně nadřela, nakonec ale v Rakousku zvítězila. Na gól Davida Luize sice odpověděl z penalty Alexander Dragovič, o osudu utkání ale rozhodl sedm minut před koncem nádhernou střelou střídající Roberto Firmino. Konečný výsledek. Rakousko 1 Brazílie 2. (20:57:44)