NY Islanders – Tampa 5:2 (kon.) | Columbus – Detroit 0:5 (kon.) | Boston – St. Louis 2:0 (kon.)
Buffalo – San Jose 4:1 (kon.) | Toronto – Nashville 2:9 (kon.) | Montreal – Pittsburgh 0:4 (kon.)
Winnipeg – New Jersey 3:1 (kon.) | Dallas – Carolina 4:6 (kon.) | Calgary – Anaheim 4:3 (2:1 po s.n.)
Arizona – Washington 1:2 (po pr.) | Los Angeles – Florida 5:2 (kon.)

2. Brian Flynn (BUF) (1 + 1)
    3. Torrey Mitchell (BUF) (0 + 0) (04:14:12)

Československá stopa v utkání

Tomáš Hertl (SJS) (0 + 0, čas na ledě: 14:26)
    Michal Neuvirth (BUF) (10 zákroků, čas na ledě: 19:36)
    Andrej Meszároš (BUF) (0 + 1, čas na ledě: 15:21)

Buffalo Sabres dnes vytěžili z minima absolutní maximum. Pouhých čtrnáct střel jim stačilo na čtyři branky, domácí vítězí 4:1 i přes jasnou aktivitu Žraloků. Ti nakonec i s trochou smůly odjíždějí poraženi. Možná ještě mohl duel zdramatizovat nakonec neuznaný gól Marleaua ve třetí části. Jenže puk nepřešel úplně brankovou čáru. To je ode mě pro dnešek vše, přeji hezkou středu.

60:00

59:33
    Už se jen v klidu dohrává poslední minuta zápasu, domácí dobře vědí, že toto utkání už zvládnou.
    GIONTA - 4:1

59:19
    Sabres právě vstřelili branku!
    O vítězi dnešního zápasu je úplně rozhodnuto. Žralokům se nakonec risk s prázdnou brankou nevyplatil a počtvrté inkasují. BRIAN GIONTA si najel kousek za modrou čáru a pohodově poslal puk do odkryté klece San Jose. Asistence: Tyler Myers, Andrej Meszároš.

58:09
    Hosté zkoušejí hru bez brankáře, Troy Grosenick odjíždí na střídačku.

57:39
    Oba týmy už znovu v plném počtu, Tomáš Hertl těsně před vystřídáním jenom nahodil puk na branku a dal možnost čerstvým silám.

57:02
    Buffalo se osvobodilo další vyhozením a zatím to vypadá, že důležité momenty v oslabení zvládne.

56:18
    Joe Thornton a zakončující Patrick Marleau. Jenže útočník kalifornského klubu s dvanáctkou na zádech dnes nemá tolik štěstí.

55:38
    Vhazování před Troyem Grosenickem, Sharks zbytčně poslali puk na zakázané uvolnění.

55:16
    Ve stejném čase si ale hosté zahrají přesilovou hru, na dvě minuty za hákování vyloučen Tyler Myers.

55:16
    San Jose už se málem radovalo ze snižovací branky, jenže puk vystřelený Patrickem Marleauem nepřešel celý přes brankovou čáru. Rozhodčí se ještě jel poradit na video a po jasném verdiktu neuznává.

54:59
    Hosté na chvíli zase v útoku, ale následně Buffalo vyhazuje do středního pásma.

54:06
    Tomáš Hertl zkusil vzít zodpovědnost na sebe a dopravit puk k brance Enrotha. Jenže ani on si nevedl podle svých představ.

53:25
    Sharks jako by už byli trošku znechucení neustálým přecházením modré čáry bez výsledku. I když by rádi vystřelili, nejde o snadný úkol.

52:43
    Tohle byla naopak pohodová prácička pro Grosenicka, který jen zachytil skotačící touš do lapačky.

52:24
    První větší zákrok pro Troye Grosenicka. I když puk letěl z dálky, doposud byl gólman San Jose v klidu. Uvidíme reklamní přestávku.

51:28
    Stafford chtěl představit svůj tým v útočném gardu. Ale nepovedlo se, znovu hrají Sharks čekající na střelu.

50:36
    Znovu už se obránce Brent Burns chystal ke střele od modré čáry, ale kotouč mu na poslední chvíli skočil přes hokejku.

49:50
    Nynější momenty trošku připomínají první třetinu. Žádné velké šance a spíše přelévání hry ze strany na stranu. Není se čemu divit, přesně tohle Buffalo potřebuje.

48:57
    V souboji o puk u mantinelu Ristolainen a Tommy Wingels. Úspěšnější nakonec hokejista San Jose. Ale nezakončil střelecky.

48:24
    Další počínaní Buffala Sabres v útočném pásmu zastavuje hodně rychle postavení mimo hru.

48:03
    Brent Burns chtěl zkusit dosáhnout druhé branky zápasu, ale puk mu byl z hole odebrán dřív, než si stihl připravit střelu.

47:36
    Joe Thornton a jeho střela s dorážkou. Jenže Enroth zůstává ve třetí třetině zatím nepřekonán, hru uklidní komerční pauza.

46:30
    Sabres na chvíli za brankou Troye Grosenicka, ale tam hodně lacino odevzdali puk Sharks. Buffalo spěchá zpět do obrany.

45:54
    Braun a Kennedy těsně po sobě zakončovali. Ani jeden se netrefil, rána druhé jmenovaného pak končí v ochranné síti.

45:25
    Tomáš Hertl nabral rychlost na modré čáře a už se chystal pomalu na nějakou ze svých kliček. Jenže proti sobě měla dva soupeře a to bylo na překonání příliš.

44:58
    Brent Burns a jeho rychlá přihrávka na Logana Couturera. Ale forvardovi Žraloků v rozhodující chvíli zpracování podklouzly brusle.

44:09
    Jhonas Enroth má poměrně snadný zákrok v rozkleku, ale musí ještě dávat pozor na buly po jeho levé ruce.

43:58
    San Jose očividně takový styl hry vůbec nesedí, už se to ukázalo v prvním vzájemném zápase a dnes je podobizna velice přibližující se.

43:25
    Útočníci Buffala sice ve třech pobývali na modré čáře, ale ani taková možnost je nepřinutila k přechodu. Pouze nahazují touš o mantinel.

42:46
    Až teď mohli být domácí zpátky v útoku, ale ani teď nikam nebudou spěchat. Z minima zatím vytěžili maximum, vhazovat se po icingu bude v jejich pásmu.

42:12
    Hosté se ve třetí třetině zatím jen těžko dostávají do zakončení a doufají v lepší střeleckou mušku,

41:16
    Irwinova střela od modré čáry byla spíše nahozením s očekáváním teče. Ale další zásah hole do puku před brankou nenastal.

40:40
    Buffalo si dává moc dobrý pozor na rozehrávku, protože moc dobře ví, že San Jose bude chtít využít každé chybičky.

40:15
    Troy Grosenick má hned na začátku třetí třetiny nelehký zákrok, když vytahoval lapačku proti ostré střele.

40:01

Střely na branku ve druhé třetině:

Buffalo Sabres: 7

San Jose Sharks: 12

Zatímco úvodní část nenabídla žádnou branku, ve druhé třetině padly hned čtyři. O dva góly napřed jsou domácí Buffalo Sabres. Uvidíme, jestli svůj náskok zužitkují k zisku bodů.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00
    FLYNN - 3:1

39:48
    Kdo čekal poklidnou poslední minutu třetí třetiny, je teď docela překvapen. Sabres dávájí hodně důležitý gól do kabiny na 3:1, který jim zajistí pohodu na startu závěrečné dvacetiminutovky. Osudným mužem, který dostal puk až za brankovou čáru, byl BRIAN FLYNN. Trefil se pouhých dvanáct vteřin před druhou sirénou. Asistence: Brian Gionta, Mike Weber.

39:07
    Ještě proběhne jedna reklamní přestávka před pokračováním hry na sklonku prostřední části.

38:12
    Už začaly poslední dvě minuty druhé třetiny, Troy Grosenick si vyzkoušel rozehrávku u své klece.

37:39
    Hraje se teď převážně ve středním pásmu, nebo alespoň častěji, než jsme byli zvyklí doposud.

36:30
    Tutová možnost k vyrovnání pro San Jose. Demers dostává před branku puk ve chvíli, kdy Enroth ležel v nevýhodné pozici a nestíhal zasáhnout. Ale muž Sharks netrefuje.

35:46
    Tři hráči Buffala uháněli na útočný výlet, nakonec ale byli o kus černé pryže obráni a naopak se pokusil ohrozit klec soupeř.

35:10
    Tahle rozehrávka ale mančaftu ze státu Kaliforne vůbec nesedla. Vlasic vyhazuje k nelibosti jeho týmu na zakázané uvolnění.

34:25
    Navíc si obrana hostů dobře vyšlápla na dvojici útočíků ve tmavých dresech. Ani jeden muž se nedostal až před Troye Grosenicka.

33:43
    Nutno pochválit hráče San Jose, i když aktuálně prohrávají. Ani za nepříznivého stavu totiž nepolevují ve hře do útoku a dělají starosti Enrothovi.

33:05
    Joe Thornton a jeho střela z dálky přes skupinku hráčů. Gólman Buffala si jej našel pohotově a zavčas lapačkou.

32:40
    Tomáš Hertl chtěl ukázat, že jeho tým nechce zaostávat. Česká osmačtyřicítka ale nakonec trefila pouze betony Jhonase Enrotha.
    GIONTA - 2:1

31:54
    Celou první třetinu jsme se nemohli dočkat gólu, ale kolem poloviny základy hrací doby se nám s brankami roztrhl pytel. Teď rozhodně nešlo o náhodu, protože BRIAN GIONTA po nahrávce od spoluhráče přímo na hokejku nečekal a přesně zamířil ke vzdálenější tyči branky San Jose. Pak už jen letěly ruce hráčů Sabre nad hlavy. Domácí mají své vedení hodně rychle zpátky. Asistence: Brian Flynn, Tyler Myers.

31:48
    Nebezpečná šance Buffala nyní zažehnána obranou Žraloků, a také betonem Troye Grosenicka.

31:19
    Po komerční přestávce nepokračujeme nikterak aktivně, San Jose okamžitě vyhazuje puk na zakázané uvolnění.
    BURNS - 1:1

30:29
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Máme vyrovnáno, Kaliforňané si připisují gól po pěkně sehrané přesilové hře. BRENT BURNS byl ještě minlou sezónu zapsán na soupisce jako útočník. Přestože nyní už vystupuje pod identitou obránce, své ofenzivní choutky nezapomíná. Když se skoro zdálo, že by Buffalo Sabres mohli oslabení zvládnout, jeho přesná střela zaletěla až za rozhozeného Enrotha. Máme brzy vyrovnáno a začínáme výsledkově znovu. Asistence: Joe Thornton, Logan Couture.

29:50
    Střelu Joea Thorntona z pravé strany Enroth vyráží beton, San Jose ale zůstává v obranném pásmu domácího celku.

29:28
    Teď už míří San Jose Sharks do přesilové hry, domácí Stafford podle hlavního rozhodčího nedovoleně bránil soupeře.

29:07
    Tempo na ledě oproti první třetině o něco málo rychlejší, to nutí hráče se hbitěji vracet do obrany.

27:36
    Žraloci se sešli tři na jednom místě u puku, což určitě není ideální. To je pomohlo Sabres k vyhození puku.

26:52
    Střela Marleaua vyražena Jonhasem Enrothem dostatečně daleko od vlastní branky, gólman Sabres si zařídil na chvíli klid.

26:22
    San Jose si těsně po inkasovaném gólu málem zahrálo přesilovou hru a mělo šanci srovnat. Dvě minuty za vražení na hrazení pro Nikitu Zadorova ale doplní i trest Tommyho Wngelse.
    DESLAURIERS - 1:0

25:25
    Dočkali jsme se nejen první branky zápasu, ale také chvíle, kdy nový brankář San Jose poprvé v kariéře NHL inkasuje. Nešlo o nějakou skvělou a očekávanou přímočarou akci, ale gólman Troy Grosenick pravděpodobně počítal spíše s přihrávkou na pravou stranu než s rychlým zakončením NICOLASE DESLAURIERSE. Ten možná překvapil pohotovou střelou i sám sebe, když propasíroval puk do sítě. Asistence: Cody McCormick, Nikita Zadorov.

24:49
    Buffalo opět před brankou Groseicka, i když zase beze střely. Ale domácí dělají vše pro to, aby se k zakončení dostali.

24:31
    Teď už ale byli Žraloci v pěti, takže vyhození přes všechny čáry vyhodnoceno jako icing.

24:18
    Hosté se opět osvobozují a tohle oslabení už bez problémů zvládnou, ani další přesilovka Sabres gólem nekončí.

24:00
    Staffordův přechod přes modrou čáru nedopadl podle jeho představ, rozhodčí píská postavení mimo hru.

23:29
    Sharks vyhodili a Ristolainen to zkouší znovu se svou vlastní důverou, ještě se puk odrazil napravo. Ale nikdo jej nedorazi.

22:56
    Ristolainen už dostával nabídku ke střele, ale nebyl na ni připraven. I proto si ještě jednou se spoluhráčem ťukl kotouč.

22:20
    Vyostřená situace u domácí střídačky, po které se překvapivě bude vylučovat za úplně jiný přestupek než šarvátku. Hostující Matt Irwin dostává trest za vražení na hrazení.

21:59
    James Sheppard potřeboval nutně vystřídat, a tak alespoň nahodil puk na Enrothovy betony a zajistil klidnou výměnu.

21:25
    Troy Grosenick se ani nemusel natahovat po puku letícím z levé strany, protože letěl příliš vysoko nad úroveň horní tyčky.

20:46
    Andrej Meszároš rozehrával puk na branku San Jose, ale kotouč nedoskotačil k žadnému z útočníků ve tmavém trikotu.

20:16
    Přestože Michal Neuvirth nepustil ani jeden gól, Buffalo střídá brankáře. Nahradí jej kolega Jhonas Enroth.

20:01

Střely na branku v první třetině:

Buffalo Sabres: 3

San Jose Sharks: 10

Zápas nezačal zrovna v nejlepším tempu a s velkým množství šancí. Ale nakonec bylo na ledě v první třetině docela živo. I když gól nepadl, viděli jsme dvě neuznané branky a pár vyloučení. Přinese prvotní zásah druhá perioda?

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:17
    V šanci zakončit po nahrávce od Patricka Marleaua Logan Couture, ale ani on nemířil do černého. Za pár vteřin končí první třetina a na úvodní gól čekáme.

18:44
    Ještě jedno vyloučení před koncem první části, do přesilové hry míří Žraloci. Torey Mitchell dostává od rozhodčího dvě minuty za hákování.

18:40
    Vhazování proběhne po levici brankáře domácího výběru, jenž si po tvrdé střele obránce od modré čáry připisuje zákrok do statistik.

18:22
    Vyhození Brenta Burnse přes všechny čáry až za branku Michala Neuvritha definitivně působí klid na hostující střídačce.

17:49
    Přesilovka Buffala se blíží ke svému konci, Sabres si v ní ale málem natropili více škody než užitku.

17:19
    Neuznaný gól zůstává neuznaným gólem. Na branky dosažené v rozporu s pravidly máme vyrovnáno 1:1. Snad se brzy dočkáme i regulérních zásahů.

17:19
    San Jose dokonce zaútočilo během vlastního oslabení, Matt Nieto vystřelil a puk doskákal za čáru. Ale rozhodčí zatím gól neuznávají a odjíždějí se poradit.

16:36
    Myers nakonec stihl vypálit po nahrávce od Moulsona, ale dále se domácí nedostali. Žraloci vyhazují puk přes všechny čáry.

16:07
    Adam Burish jde ze strany San Jose odpykat dvě minuty za hákování, jeho barvy čekají nelehké dvě minuty kolem vlastní branky.

16:07
    Následuje reklamní pauza, po ní si svou první přesilovou hru zahraje také Buffalo. Uvidíme gól ještě během zahajovací dvacetiminutovky?

15:30
    Sevření San Jose neustává, jediné, co chybí hotujícímu mančaftu, je přesné zakončení. Ale bez toho bohužel branky docílit nelze.

14:47
    Už se hraje v plném počtu, Sharks první přesilovou hru utkání nezužitkovali. Přesto ještě drží puk na hokejkách v pásmu.

13:59
    Zpětná přihrávka Tomáše Hertla nedopadla nejlépe, český útočník ji posílal naslepo a nakonec zaletěla ža na druhou stranu plochy.

13:40
    A český brankář ve službách Buffalo Sabres má úspěšný zákrok navíc, zatím drží svůj tým v nepříjemných částech hry.

13:14
    Joe Pavelski a také Joe Thornton v dobré příležitosti, když se Sharks usadili před brankou. Ale ani jeden z nich nezakončil přesně za připraveného Neuvirtha.

12:38
    Domácí zatím plní své snahy v oslabení, sice jim byl odspíkán ofsajd, ale jsou dostatečně daleko od vlastní brány.

12:29
    Zároveň tedy sledujeme první vyloučení zápasu, Tyler Ennis inkasuje dvě minuty za nedovolené bránění brankáře Grosenicka.

12:29
    Je to vůbec možné? Hráči Buffala už se radovali z branky, ale rozhodčí nakonec jejich gól neuznává, protože se bude vylučovat. Kdyby se ale zásah stal regulérním, šlo by o gól z první střely, kterou Buffalo dnes na zařízení vyslalo.

12:06
    Obrana Sharks nadále dává bedlivý pozor. Jejich gólman spíše přihlíží dění kolem sebe a čeká, kdy jej soupeři konečně prověří zákrokem.

11:20
    Buffalo se vůbec poprvé v zápase usazuje na území Žraloků, ale i teď z toho byly jen dvě přihrávky, jež nevyústily ve zdařilé zakončení.

10:35
    Nahození od modré čáry ještě tečoval před brankou jeden z hostujících forvardů, puk přesto skončil mimo tři tyče Sabres.

09:50
    Sheppardova střela z levé strany se nakonec otřela o horní tyčku, i když ji možná ještě sám český gólman vytěsnil.

09:14
    Opět stejná potíž Buffala. Jen vyhození na zakázané uvolnění a čekání na tah soupeře. Vhazuje se u domácí branky.

08:55
    Poměr střel na branku zní 4:0 z pohledu San Jose. Žádná příjemná zprává pro jejich brankáře, který by si rád také potěžkal kotouč.

08:26
    Další Neuvirthův zákrok v rozkleku, nyní daleko jistější.

08:25
    Na druhé straně hrací plochy zahrozil poměrně nenápadnou nahrávkou na pravou stranu Mirco Mueller, kterou si Sabres málem sami srazili do sítě.

07:52
    Defenzíva San Jose Sharks nadále neprostupnou zdí, Grosenick ani kousek před polovinou první části neměl pořádný zásah.

07:16
    Tyler Kennedy výborně obral soupeře o kus černé gumy za jeho vlastní brankou, ještě chtěl zakončit. Ale střela v poslední chvíli zblokována.

06:35
    Logan Couture se natahoval po puku za modrou čaru, ale postavení mimi hru jej nenechalo pokračovat v útočném tažení.

06:26
    Irwinova střela z dálky českého gólmana Michala Neuvirtha nepřekvapila. Ukryl ji do náruče a zařizuje první komerční přestávku.

05:52
    Sabres alespoň aktivně napadají rozehrávající obránce z Kalifornie, i když sami si akci vypracovat nestačí.

04:59
    Joe Pavelski přiražen Weberem za brankou Buffalo, to byla popravdě nejvíce akce vhodná prožívání od úvodního buly. Stále hrajeme bez šancí.

04:17
    Hostující posádka už byla na ledové ploše příliš dlouho, teď má ideální příležitost vystřídat. A také takto činí.

03:37
    Naopak domácí řeší problém s tím, jak poprvé pořádně ohrozit Grosenicka. Zatím žádná práce pro brankáře v kleci Sharks.

02:50
    Snadný přechod San Jose Sharks do útočného pásma, ale hráči v bílých trikotech nestihli vystřelit. Hraje se ve středním pásmu.

02:01
    V minulém vzájemném zápase moc branek nepadlo. Zatím to vypadá, že dnes šancí nebude ani dnes. I když Tomáš Hertl se snažil vytočit zpoza branky.

01:24
    Andrew Desjardins nahazoval puk na hokejku spoluhráče do mezikruží, jenže ten jeho útočný nápad nevystihl.

00:53
    Sabres chtěli do útočné třetiny, ale na modré čáře jsou zastaveni ofsajdem.

00:32
    Také dnes nastupuje ve svatyni San Jose muž, který minulý zápas debutoval vůbec poprvé v NHL a hned vychytal čisté konto – Troy Grosenick.

00:15
    Na úvodním vhazování si nakonec vedlo lépe Buffalo, nakoc se ale o první střelu zápasu postaral hostující Patrick Marleau.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Buffalo Sabres: Neuvirth – Myers, Strachan, Ristolainen, Zadorov, Meszároš, Weber – Ennis, Girgensons, Moulson – Gionta, Mitchlle, Flynn – Stafford, McCormick, Deslauriers – Stewart, Hodgson, Foligno

San Jose Sharks: Grosenick – Burns, Mueller, Brauns, Vlasic, Demers, Hannan – Hertl, Thornton, Pavelski – Kennedy, Couture, Marleau – Wingels, Sheppard, Nieto – Burish, Desjardins, Goodrow.

Vítejte u dnešního utkání zámořské National Hockey League, ve kterém budeme sledovat setkání týmů z opačných konferencí. Buffalo Sabres zkusí podruhé v sezóně zaskočit favorita zápasu San Jose Sharks.

Tomáš Hertl (SJS) (4 + 5)
    Michal Neuvirth (BUF) (9 odchytaných zápasů)
    Andrej Meszároš (BUF) (0 + 2)

Minulé vzájemné utkání

Týmy se spolu jednou potkaly už v této sezóně, na ledě San Jose překvapivě zvítězili těsně Buffalo Sabres 2:1.

BUFFALO SABRES

Sabres navázali na trápení z předchozího ročníku, také letos jim prozatím přísluší nejhorší místo v pořadníku Východní konference. Organizaci z Ameriky se podařilo získat deset bodů, což na lepší zařazení nestačí. Z posledních šesti zápasů Buffalo vyhrálo jediný, paradoxně ten poslední odehraný. Sabres překvapivě smetli z ledu Toronto Maple Leafs, navíc vysokým poměrem 6:2. Podaří se papírovému nefavoritovi zaskočit i Žraloky? Statistiky vedou s dvanácti kanadskými body Drew Stafford a podobně úspěšný je Tyler Ennis, jenž drží vyrovnaný počet branek a nahrávek. Fanoušci českého hokeje se potom možná mohou těšit na nástup brankáře Neuvirtha.

SAN JOSE SHARKS

Pravda, v jednom z největších měst státu Kalifornie jsou při začátcích sezóny zvyklí na nejvyšší příčky tabulky, ani letos ale zatím nemusí být Žraloci v neklidu. San Jose tradičně prožívá dobré základní části, v té aktuální doposud nasbíralo 22 bodů a přísluší mu sedmá pozice Západní konference. Přitom ztráta na třetí Nashville Predators čítá pouze dva body, na nejlepší příčku pak jen o další dva bodíky více. Případnou dnešní výhrou se tak Sharks mohou výrazně přiblížit špičce západu NHL. Kanadské bodování týmu vede s osmnácti body Joe Thornton. Minulý zápas Žraloci zvítězili těsným poměrem 1:0 na kolbišti Carolina Hurricanes.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Martin Schwarz

Branky a nahrávky: 26. Deslauriers (McCormick, Zadorov), 32. Gionta (Flynn, Myers), 40. Flynn (Gionta, Weber), 60. Gionta (Myers, Meszároš) – 31. Burns (Thornton, Couture)

Buffalo Sabres: Neuvirth (21. Enroth) – Myers, Strachan, Ristolainen, Zadorov, Meszároš, Weber – Ennis, Girgensons, Moulson – Gionta, Mitchlle, Flynn – Stafford, McCormick, Deslauriers – Stewart, Hodgson, Foligno
    San Jose Sharks: Grosenick – Burns, Mueller, Braun, Vlasic, Demers, Irwin – Hertl, Thornton, Pavelski – Kennedy, Couture, Marleau – Wingels, Sheppard, Nieto – Burish, Desjardins, Goodrow

Rozhodčí: Kozari, Morton – Brisebois, Devorski

Diváci: 17 435