Olomouc – Vítkovice 1:2 (kon.) | Zlín – Kometa Brno 4:2 (kon.)
HC Olomouc
1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
HC Vítkovice Ridera
Čtvrtek 20.11.2014, 15:30 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • Extraliga staršího dorostu

55:21
    Zbytečným zákrokem ve středním pásmu se provinil domácí kapitán Jan Štefka (OLO). Dostává dvě minuty za podražení.

50:56
    Za držení protihráče odchází na trestnou lavici Radim Toman (VIT). Mora tak má šanci se opět dostat do vedení.

49:47
    Proti Malinovi si skvělý zákrok lapačkou připsal Šoustal, jenže už předtím fauloval Tomáš Malý (OLO), jenž se provinil hrubostí. Vítkovice tak budou hrát čtyřicet vteřin přesilovku pět na tři.

48:27
    Beultovo nahození se snažil doklepnout Matic Jeklič (OLO), jenže při tom sekl hostujícího brankáře po lapačce. To neuniklo hlavnímu sudímu Kikovi, který domácího hráče vylučuje.

46:38
    Ovšem jen na deset vteřin. Za podražení už sedí za katrem Daniel Spratek (VIT).

44:28
    Je tu další početní výhoda pro Olomouc. Za sekání je na trestnou lavici vykázán Petr Šendera (VIT).

38:44
    Poprvé v utkání zamíří na trestnou lavici hráč Olomouce. Konkrétně se jedná o Lukáše Spurného (OLO), který přidržel jednomu ze soupeřů hůl.

32:13
    Domácí mají příležitost navýšit své vedená. Za držení protihráče je ze hry vykázán Ondřej Gabrhelík (VIT).

25:55
    Josef Danielčak (VIT) je za svůj zákrok potrestán dvěma minuta. Jeho faul byl definován jako nedovolené bránění.

08:28
    David Krčmář (VIT) je vyloučen za zdržování hry. Olomouc bude hrát první přesilovku v zápase.

David Jahoda

Branky a nahrávky: 31. Hajšman (Beier, Horák) – 51. Šendera (Malina), 56. Danielčák (Ďurkáč, Malina)

HC Olomouc: Šoustal (Pospíšil) – Kališ, Štreit, Metelka, Klvaňa, Beult, Škoda – Zabloudil, Štefka (C), Heža, Spurný, Hajšman, Machálek, Jeklič M., Horák, Marek, Říčka, Husták, Malý, Beier, Kuba.
    HC Vítkovice Ridera: Šimeček (Daňa) – Gabrhelík, Veřmiřovský, Šendera, Ďurkáč, Čechman, Krčmář, Slíž – Raška, Malina, Maxner, Toman, Vondál, Bernát, Hartmann, Spratek, Stupka, Danielčak, Šala.

Rozhodčí: Kika – Matěj, Loun