Omsk – Barys 2:1 (1:0 po s.n.) | Jaroslavl – Nižněkamsk 4:2 (kon.) | Jokerit – Petrohrad 3:1 (kon.)
Viťaz – Toljatti 0:2 (kon.) | Riga – HC Slovan 1:0 (1:0 po s.n.)
Lokomotiv Jaroslavl
4:2 (1:0, 2:0, 1:2)
Neftěchimik Nižněkamsk
Čtvrtek 20.11.2014, 17:00 • Arena 2000 • KHL

Československá stopa

Jiří Novotný (Jaroslavl) 0+0, 0 střel na branku, čas na ledě 13:45, 4 TM

Na soupisce hostujícího celku nefiguruje žádný český, či slovenský hráč. (19:32:12)

Je dobojováno. Začátek třetí části se povedl hostům, kteří brankou Sextona snížili na rozdíl dvou branek. O dvě minuty ovšem odpověděl na druhé straně Apalkov a zdálo se býti po zápase. Hosté si sice nějaké šance vypracovali, ale snížili až 40 vteřin před koncem utkání, kdy se trefil Polygalov, který dal tak konečnou podobu dnešnímu výsledku.

60:00
    POLYGALOV - 4:2

59:20
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    Tak pozor. Hosté se prosazují v oslabení. IGOR POLYGALOV se dostal ke kotouči, který se štěstím končí za zády Sanforda. Bez asistence.

59:01
    Je před námi poslední minuta třetí třetiny.

58:49
    Hosté se brání svému soupeři v obranné třetině. Jaroslavl si jde pevně za vítězstvím.

58:03
    Šance hostů spadly na bod mrazu. Rybin je vyloučen na dvě minuty za krosček.

57:38
    Lokomotiv je v pásmu soupeře, kde šetří cenné vteřinky.

56:22
    Hosté se snaží s výsledkem něco udělat. Ačkoliv jsou usazeni v útočném pásmu, tak se k přímému ohrožení Sanforda nemohou přes dobře fungující obranu Lokomotivu prosadit.

55:19
    Tak to je neuvěřitelné co teď zahodil hostující Sexton, před kterým zívala úplně prázdná branka, ovšem útočník Nižněkamsku mířil z metru vedle levé tyče.

55:01
    Je před námi posledních pět minut. Dokáží hosté zdramatizovat dnešní utkání?

54:09
    Geoff Platt vystřelil z voleje a Kolppanen měl štěstí, že ho kotouč trefil do hrudi. Hostující gólman nevěděl, kde je kotouč.

53:16
    Na pravé straně pálil z první Andrej Mnichovič, jehož pokus chytil skvěle brankář hostujícího celku.

52:03
    Hosté jsou za svou vlastní brankou, odkud těžko ohrozí Sanforda.

51:11
    Novotný je zpět na ledě a Lokomotiv pokračuje s plným počtem hráčů.

50:23
    Domácím se podařilo dostat kotouč do středního pásma, který následně prodloužili až za branku Kolppanena.

49:43
    Neftěchimik hraje velmi aktivně a kombinuje v útočné třetině.

49:11
    Podruhé v dnešním utkání a podruhé v této třetině usedá na trestnou lavici český hráč, Jiří Novotný, který je vyloučen za hákování.

Alan Šrámek

Branky a nahrávky: 2. Galimov (Konkov, Platt), 30. Kapustin (Višněvskij, Plotnikov), 39. Plotnikov (Pašnin, Sprukts), 44. Apalkov (Kronwall, Averin) – 42. Sexton (Kalašnikov, Stapleton), 60. Polygalov

Lokomotiv Jaroslavl: Sanford (Kolesnik) – Višněvskij, Holos, Kronwall, Pašnin, Vasiljev, Jakovlev, Ljubuškin, Gorochov – Platt, Novotný, Sprukts, Plotnikov, Konkov, Averin, Apalkov, Thornberg, Kapustin, Galimov, Gračjov
    Neftěchimik Nižněkamsk: Kolppanen (Sudnicin) – Kalašnikov, Berezin, Kosmačjov, Eronen, Jevsejenkov, Amirov – Stanislav Alševskij, Hennessy, Stapleton, Mnichovič, Žukov, Rybin, Sexton, Chochrjakov, Milovzorov, Polygalov, Ivanov, Jaroslav Alševskij, Zdunov

Rozhodčí: Zacharov, Naumov – Kučava, Novikov