Vladivostok – Chabarovsk 3:2 (kon.) | Novokuzněck – Novosibirsk 1:4 (kon.) | N.Novgorod – CSKA Moskva 3:4 (1:2 po s.n.)
Soči – Chanty-Mansijsk 4:1 (kon.)
HK Soči
4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Jugra Chanty-Mansijsk
Pátek 21.11.2014, 17:00 • Ledový palác Bolšoj • KHL

Československá stopa

Tomáš Pöpperle (SOC) 19 zas., 1 gól, 95,2% (19:35:00)

Je konec! Hokejisté Soči porážejí Jugru 4:1 a potvrzují zlepšenou formu z posledních zápasů. Tříbodový zisk také znamená, že domácí opustili poslední místo tabulky Západní konference. Ve třetí třetině nejprve hostující Magogin snížil na 3:1, ale poslední slovo si vzal 90 sekund před koncem domácí Lapenkov.

Střely na branku ve 3. třetině – 20:12, celkem – 40:21

60:00
    Jevgenij LAPENKOV - 4:1

58:30
    Soči právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto! JEVGENIJ LAPENKOV v útočném pásmu přebral přihrávku od Krjukova a střelou z mezikruží přidává čtvrtý gól Soči. Asistence: Anton Krjukov a Andre Petersson.

56:44
    Domácí přesilovku nevyužili, ale vadit jim to nemusí, do konce zbývá něco přes tři minuty.

54:43
    Andrej Čibisov je vyloučen za hákování a hosté tak přicházejí o další cenný čas.

54:21
    Bortnikov s pukem vybruslil mezi kruhy, ale zamířil jen do Pöpperleho.

54:11
    Domácí sice přesilovku nevyužili, ale zkrátili možný závěrečný nápor soupeře o dvě minuty.

53:10
    Hostům sebral puk Ljudičin a uháněl sám na Gorjačevskiche, který mu pokus o kličku vypíchl.

52:10
    Vyloučen hostující zadák Ilari Melart, to je pro hosty komplikace.

51:47
    Gusev zpoza branky posílal kotouč do ohně. Pöpperle netušil, kde puk je, ale naštěstí pro něho vše vyřešili jeho obránci.

50:13
    Neuvěřitelné, co teď domácí nedali! Ignatuškin zavezl puk až před bránu, kde našel Anisina, který už mohl zakončovat, ale ještě nahrával na druhou tyč, kde Krikunov nedokázal přehodit položený beton Gorjačevskiche!

50:00

49:14
    Domácí nedokázali vyhodit a z toho mohl těžit Sitnikov, který se dostal až před Pöpperleho. Ten si s bekhendem hostujícího útočníka poradil.

48:54
    Na konci hostující kombinace byl Gusev, který střílel z levého kruhu k bližší tyči. Narazil však pouze na připraveného Pöpperleho.

47:59
    Nyní si zahrají přesilovku hosté. Na trestné lavici už sedí Michail Anisin.

47:49
    Hosté kompletní. Dvojnásobné oslabení tak přežili a ještě udrželi nějakou šanci na zvrat.

47:37
    Střelu Ščitova vyrazil Gorjačevskich a poté dokázal pokrýt i dorážku, která již mířila do odkryté části jeho klece! Hosté už ve čtyřech.

47:10
    Domácí byli vykázáni do středního pásma.

47:07
    Před brankou se snažil prosadit Ljudučin, ale neprotlačil puk až za brankovou čáru.

46:39
    Tlak domácích zakončila střela Whitneyho, která skončila v klíně Gorjačevskiche.

45:49
    Domácí budou hrát dlouhou přesilovku 5 na 3! Za nedovolené bránění je potrestán Dmitrij Rjabykin.

45:36
    Hostující Želdakov vyloučen za podražení.
    Igor MAGOGIN - 3:1

44:23
    Tým Jugra právě vstřelil branku!
    Hosté snižují na 3:1! Buljanskij vybruslil zpoza branky a místo zakončení nezištně nahrál IGORU MAGOGINOVI, který to měl do "prázdné." Asistence: Arťom Buljanskij a Nikita Gusev.

43:47
    Krikunov vyslal na branku spíše propagační pokus, se kterým si poradil Gorjačevskich.

43:21
    Celek Soči je v plném počtu.

42:38
    Hráči Jugry musejí začínat další útok od své branky.

42:13
    Hostům se podařilo usadit v útočném pásmu. Pepeljajev na modré posunul puk na Sergejeva, jehož prudká střela byla sražena mimo hřiště.

41:20
    Domácí Roman Ljudučin je vyloučen za podražení.

41:10
    Jacenko pálil nepřesně, hosté ještě zůstali u kotouče.

40:19
    Zakázané uvolnění Jugry.

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:41.

Ve druhé třetině přidali domácí další dva góly a směřují k tříbodovému zisku. Ve 29. minutě využil přesilovou hru Petersson a vteřinu před koncem periody zaznamenal svůj druhý gól v zápase obránce Ryan Whitney. Soči je lepším týmem, a když už se ke slovu dostanou hráči Jugry, narážejí na spolehlivého Tomáše Pöpperleho v domácí kleci.

Střely na branku ve 2. třetině – 8:5, celkem – 20:9

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00
    Ryan WHITNEY - 3:0

39:59
    To je neskutečné! Hosté inkasují v poslední sekundě druhé třetiny. Igor Ignatuškin nahrál mezi kruhy RYANOVI WHITNEYMU, který zamířil k levé tyči a zaznamenal svůj druhý gól v utkání. Asistence: Andrej Kosticin a Igor Ignatuškin.

39:40
    Protiútok domácích skončil postavením mimo hru.

39:32
    Hned po buly ohrozil Pöpperleho Gusev, domácí gólman opět na místě.

39:25
    Velký závar před Pöpperlem, který český brankář vyřešil zachycením puku těsně před brankovou čarou!

38:55
    Anisin předvedl krasojízdu útočným pásmem, jeho střela ale neprošla až na Gorjačevskiche.

37:10
    Gusev našel svou přihrávkou najíždějícího obránce Larsena, který v ideální pozici přestřelil Pöpperleho klec!

36:03
    Zakázané uvolnění hostí.

34:49
    Domácí nyní kontrolují hru, působí živějším dojmem.

33:02
    Petersson se sám dostal až mezi kruhy, jeho střelu vytěsnil Gorjačevskich.

32:18
    Máme tu reklamní přestávku.

32:05
    Domácí v plném počtu, Jugra toho v početní výhodě moc nepředvedla.

31:23
    Další vyhození Soči. Hostům se přesilovka nedaří.

30:48
    Domácí vyhazují.

30:37
    Střela jednoho z hostujících hráčů byla sražena do ochranné sítě.

30:04
    Vyloučen je domácí Roman Derljuk za nedovolené bránění.

29:56
    Icing Jugry, hra se vrací před Gorjačevskiche.

29:32
    Střela Pepeljajeva končí v Pöpperleho lapačce.
    Andre PETERSSON - 2:0

28:05
    Domácí hráli přesilovku výborně a to nemohlo skončit jinak, než gólem! Lapenkov našel křížnou přihrávkou od brankové čáry ANDREHO PETERSSONA, který z levého kruhu zamířil naprosto přesně – 2:0. Asistence: Jevgenij Lapenkov.

27:15
    Domácí mají velký tlak, po Whitneyho přihrávce pálil Kosticin, od pravého mantinelu volný kout branky netrefil.

26:38
    Druhé vyloučení v zápase a na trestné opět sedí Nikita Gusev – sekání.

26:38
    Na ledě zůstává ležet domácí Roman Ljudučin. Předtím měli dobrou šanci hosté, ale Pöpperle Soči podržel.

25:48
    Whitney tentokrát střelu jen naznačil a ještě hledal Peterssona, jemuž zabránil v zakončení jeden z bránících hráčů.

24:55
    Nabídku Romanceva před brankou netrefil Koroljuk.

24:19
    Hosté se dlouho drželi v útočném pásmu, ale chyběla střelba.

23:37
    Gusev si vyjel mezi kruhy, ani nadvakrát však nepropálil domácí blok. Pöpperle tak nemusel zasahovat.

22:06
    Ryan Whitney byl blízko svému druhému gólu v utkání! Po jeho bombě se již někteří diváci radovali, ale puk v brance nekončí. Následně se neprosadili ani Krutov a Anisin.

21:20
    Pepeljajev se s pukem dostal až před branku a nakonec svou přihrávku protlačil na Sitnikova, který z mezikruží nepřekonal Pöpperleho.

20:20
    Šcitov vyzval ke střele svého kolegu z obrany Koledova. Ten hostujícího brankáře nepropálil.

20:01

Další třetina začne přibližně v 17:49.

První třetina přinesla průměrný hokej. O něco spokojenější mohou být hráči Soči, kteří jsou přeci jen aktivnější a v 17. minutě se i ujali vedení, když se od modré nechytatelně trefil Whitney.

Střely na branku v 1. třetině – 12:4

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:35
    Z mezikruží pálil Gorbunov, trefil však jen střed branky, kde byl připravený Pöpperle.

18:50
    Hosté při rozehrávce namazali Kosticinovi, který z úhlu zkusil propálit Gorjačevskiche. Hostující brankář rozklekem pokryl veškeré možné mezírky.

18:08
    Domácí u kotouče, Soči se snaží především udržet vedení až do konce periody.
    Ryan WHITNEY - 1:0

16:46
    Domácí posílá do vedení RYAN WHITNEY! Bek s bohatými zkušenostmi z NHL vyslal od modré projektil, který zapadl k levé tyči z pohledu brankáře Gorjačevskiche. Ten se za kotoučem jen ohlédl. Asistence: Alexej Krutov.

15:32
    Pokus Guseva srazil bruslí jeden z obránců.

14:20
    Proti domácí brance se řítil Sitnikov, hráči Soči mu stačili zabránit v zakončení.

13:38
    Hostující první řada si vynutila tlak, na Pöpperleho si však nepřišel ani Gusev.

13:03
    Náznak hostujícího přečíslení 3 na 2, ale Gusev přišel o kotouč. Sledujeme nepříliš záživnou první třetinu.

12:16

12:01
    Po chybě Stalnova pálil z levého kruhu Emmerton a Gorjačevskich zasahoval ramenem. Následný závar hostující brankář vyřešil zalehnutím puku.

10:56
    Na skóre nic nezměnila ani rána domácího Lapenkova.

10:27
    Dobré střídání hostí, kteří svírali soupeře v jeho obranném pásmu. Pöpperle zůstává nepřekonán.

09:35
    Z levé strany to zkusil Ščerbina, Gorjačevskich se zaskočit nenechal.

09:15
    Kotouč se ocitl mimo hru, vhazovat se bude v obranném pásmu Jugry.

08:34
    Bekhendový pokus Jacenka byl snadnou kořistí pro Pöpperleho lapačku.

07:19
    Ščitov zavezl puk do pásma, a i když byl podražen – vylučovat se však nebude – ještě stačil najít Peterssona, který z první vyzkoušel Gorjačevskiche. Ten kotouč vyrazil.

07:00
    Domácí chybovali v rozehrávce a do šance se tak dostal Gusev. Jeho střelu z levého kruhu pokryl Tomáš Pöpperle.

06:01
    Hosté jsou v plném počtu.

05:38
    Celek Soči v ofsajdu.

05:22
    Dobře zapracoval hostující Romancev, který svému týmu ušetřil cenné sekundy.

04:42
    Velkou šanci měl Petersson, ale nepřekonal Gorjačevskiche.

04:01
    Hostující Nikita Gusev zastavil Kosticina faulem. Domácí si zahrají přesilovku.

0:10
    Hostující brankář Gorjačevskich si připsal první zákrok v utkání.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

HK Soči: Pöpperle (Gavrilov) – Koledov, Ščitov, Wilson, Derljuk, Jarvinen, Whitney – A. Kosticin, Krikunov, Ignatuškin – Lapenkov, Ljudučin, Petersson – Warn , Emmerton, Krutov – Achmetov, Ščerbina, Anisin – Krjukov

Jugra Chanty-Mansijsk: Gorjačevskich (Birjukov) – Larsen, Melart, Sergejev, Želdakov, Rjabykin, Pepeljajev, Stalnov – Magogin, Buljanskij, Gusev – Koroljuk, Sitnikov, Romancev – Čibisov, Gorbunov, Zjazov – Lesnuchin, Jacenko, Bortnikov.

Rozhodčí: Beljajev, Ravodin – Menšich, Nazarov.

Jelikož je Soči v soutěži nováčkem, půjde o vůbec první vzájemný zápas obou celků.

Vítám tu všechny příznivce hokeje. Páteční program Kontinentální hokejové ligy přinese mezikonferenční souboj dvou celků, které patří do dolní části tabulky soutěže. Nejhorší tým Západu HK Soči přivítá na svém ledě Jugru Chanty-Mansijsk, tedy dvanáctý celek tabulky Východní konference.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 17. Whitney (Krutov), 29. Petersson (Lapenkov), 40. Whitney (Kosticin, Ignatuškin), 59. Lapenkov (Krjukov, Petersson) – 45. Magogin (Buljanskij, Gusev)

Rozhodčí: Beljajev, Ravodin – Menšich, Nazarov