Nové Zámky – Ferencvárosi TC_dup 4:5 (kon.)
HC MIKRON Nové Zámky
4:5 (2:1, 1:2, 2:1)
Ferencvárosi TC_dup
sk Pátek 21.11.2014, 18:00MOL liga

V piatok 21.11. odohrajú Nové Zámky ďalší, no posledný MOL ligový zápas na domácom ľade v mesiace november. Po druhýkrát v tejto sezóne zavíta na juh Slovenska maďarský celok z Budapešti a to Ferencvároš. V prvom stretnutí zvíťazili naši hráči a to 7:3. Piatkové stretnutie sa začína ako vždy o 18:00.

Nové Zámky po výmene trénera pokračujú v dobrých výkonoch. Pod vedením trénera Chlebca si zatiaľ pripísali iba 1 prehru, aj to po predĺžení s Miškolcom. Bielo- zeleným naďalej patrí 3. miesto so ziskom 37 bodov, no treba dodať, že naďalej majú narovnako bodov, ako druhý Miškolc. Prvý Dunaujvároš má na svojom konte bodov 44. V našom mužstve by sa mala predstaviť aj nová posila do obrany Ďubek, s ktorým vedenie podpísalo zmluvu iba v týchto dňoch, aj toto môže byť určite výborné lákadlo pre náročného novozámockého diváka.

Ferencvároš v doterajšom priebehu získal 16 bodov, čo zatiaľ stačí na 7. miesto, ktoré by znamenalo pre toto mužstvo neúčasť v play off. Z posledných 5 zápasov "fradi" dokázali triumfovať iba v stretnutí s Újpeštom a to 6:3, vo zvyšných 4 dueloch, nezískali ani jeden bod!

Určite to bude výborné stretnutie a dúfajme, že naši hráči dokážú triumfovať aj v treťom stretnutí s týmto súperom v tejto sezóne (pozn. predchádzajúce zápase 7:3, 5:0).

Úvodné zostavy:

Ferencvároš TC: Marton (Budai) – Moravec, Guren, Tvrdek, Novák (A), Rafaj – Cerny, Hegyi, Galló, Kiss (C), Borbás – Lencsés, Lévai, Hardi, Dubek, Pál – Géczi, Papp, Revák, Németh, Farkas

Rozhodca: Németh, Bachúrik – Pálkövi, Bedő.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

0:04
    Cikánek ani nestihol siahnuť na puk a presnou strelou hostia skórujú. A strelcom gólu je ATTILA RAFAJ. Bez asistencie.

1:21
    Po pravej strane ťahal puk Dubek a bol faulovaný Dubcom.

1:27
    Nasleduje presilová hra hostí.

2:02
    Hostia kombinujú v útočnej tretine a Guren skúša vystreliť z prvej, jeho útok však bol zmarený Cikánekom.

2:47
    Hostia sa stále zdržiavajú v útočnej tretine.

2:58
    HC Nové Zámky dali gól!
    Gól strelil KISS GÁBOR keď presne trafil ponad vyrážačku Cikáneka . Asistencia: Illés Gallo.

4:34
    Hráči hostí majú puk na svojich hokejkách, akciu ťahá po ľavej strane Borbas.

5:07
    Gól strelil MAREK URAM,ktorý presne strelil nad lapačku hosťujúceho bránkara Martona. Asistencia: Tomáš Chrenko.

5:49
    Hra sa presťahovala do hosťujúcej tretiny.

6:25
    Puk má na hokejke Hrudík a dostal sa s ním za vlastnú bránu.

6:54
    Novák ťahá ďalšiu útočnú akciu.

7:02
    Výborne vystrelil Tvrdek a však Cikánek jeho strelu ľahko zlikvidoval.

7:46
    Hostia boli úspešnejší na vhadzovaní.

8:02
    Obrovská smola domácich! Puk mal na hokejke Marek Dubec a snažil sa pretlačiť puk pomedzi betóny Martona na bránkovej čiare ho ale zachytili hostia a poslali do bezpečia.

9:24
    Zámky mali ďalšiu postavenie mimo hry, vhadzuje sa v strednom pásme.

10:02
    Cikánekovi padla prilba z hlavy po menšom závane pred jeho bránou.

10:27
    Zámky sa snažili vytvoriť protiútok a však hostia sú úspešnejší a získavajú puk na svoje hokejky.

10:55
    Puk majú na svojich hokejkách Nové Zámky a snažia sa vytvoriť útok.

11:20
    Ich protiútok sa však podarilo takmer okamžite zmariť.

11:38
    Hostia sa previnili postavením mimo hry.

11:50
    Podstavek prihráva Hrudíkovi a tomu ušiel puk do stredného pásma.

12:21
    Podstavek prihráva pred bránku Chrenkovi avšak Chrenko puk nedokázal trafiť.

Vynikajúca šanca ! Németh zachytil puk a však sa mu nepodarilo dostať až pred bránku domácich hráčov.

13:30
    Zaujímavá situácia. Marton sa pochytil s Faithom. Obaja hráči inkasujú 2 minúty. Hrať sa nám bude 4 na 4.

14:31
    Výborne zapracoval Baron, vybojoval pre Zámky puk. Útok ťahal Dubec.

14:50
    Obrovská šanca domácich! Podstavek sa pokúsil vystreliť na bránku avšak jeho strelu dokázal zlikvidovať Marton.

15:44
    Obe mužstvá už hrajú s piatimi hráčmi.

16:20
    Uram prihráva Chrenkovi. Marton si však pripisuje ďalší úspešný zákrok tentokrát po strele Chrenka.

16:40
    Od modrej skúšal Cikánekovu pozornosť Pal avšak bezvýsledne.

17:42
    Cikánek tentokrát chytá nahodený puk zo stredného pásma od Kissa.

17:54
    Marton prerušil hru po Podstavekovej strele do betóna.

18:30
    Puk v strednom pásme. Kowalczyk sa snažil nájsť Urama avšak bezvýsledne.

19:01
    Dokonca 1.tretiny zostáva 1minúta. Stále je stav 1:2 pre hosťujúcich hráčov.

19:26
    A bude sa vylučovať! Na tresnú lavicu odchádza hosťujúci Rafaj za podrazenie.

19:41
    Chyba Moraveca. Hurtaj hľadal Faitha, ale stihol sa Moravec vrátiť a vypichnúť prihrávku.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Skončila sa nám prvá tretina, s výsledkom 1:2 pre hostí. V tejto tretine sme videli podľa môjho názoru množstvo vylúčení. Aktívnejším mužstvom boli hráči Ferencvárošu, a hlavne preto je stav taký, aký je.

Druhá tretina začne približne o 18:50.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:05
    Začala sa nám druhá tretina. Zámky hrajú s výhodou presilovej hry.

20:45
    Výborná križná prihrávka Podstaveka na Martona avšak bola zlikvidovaná.

21:37
    Gallo prihráva Rafajovi a jeho backhandove zakončenie skončilo mimo brány.

22:22
    Výborná individuálna akcia Hardiho,ktorý strielal z uhla ale Cikánek si bránku postrážil.

23:04
    Púchovský prihrával Dubcovi pred bránku, ale bol tam Lencses,ktorý výborne zlikvidoval šancu domácich.

23:47
    Lesko odchádza na trestnú lavicu za držanie hokejky.

23:47
    V tom istom čase odchádza Novak na trestnú lavicu za hákovanie.

24:50
    Gallo nebezpečne vystrelil z pravej strane, Cikánek však chytá puk do svojej lapačky a tým zneškodnil šancu hostí.

25:21
    Cikánek teraz nevedel kde mal puk,len tak poskakoval po jeho bránkovisku avšak šikovne stál Huba,ktorý puk vyrazil a tým zlikvidoval útok hostí.

26:00
    Výborná šanca Novaka, ktorý sa ocitol sám medzi kruhmi, Cikánek však puk vyrazil.

26:18
    Vylúčený hráč na strane domácich. Na trestnú lavicu odchádza Frolík za sekanie.

27:00
    Hostia sa zdržiavajú a kombinujú na tretine domácich. Avšak bezvýsledne.

27:47
    Vylúčenie na strane hostí! Hostia hrali so šiestimi hráčmi. Počet hráčov na ľadovej ploche sa vyrovná. Na trestnú lavicu odchádza Borbas.

28:04
    Nové Zámky si toľko prihrali, až boli zastavení postavením mimo hry.

28:31
    Nové Zámky hrajú s piatimi hráčmi. Nasleduje ich krátka presilová hra.

28:59
    Uram výbornom prihrávkou našiel Čaládiho, ale ten z bezprostrednej blízkosti neskóroval.

29:03
    Na trestnú lavicu odchádza Cerny za podrazenie.

29:55
    Ferencvároš hrá so štyrmi hráčmi.

30:32
    Chrenko strielal od modrej čiary a však Marton jeho strelu vyráža. Zámky sa ale dokázali udržať v útočnom pásme

31:10
    Puk na modrú čiaru dostal JURAJ ĎURČO a ten presnou strelou k žrdke nedal Martonovi šancu. Asistencie: Ľubomír Hurtaj a Peter Huba.

32:26
    Hrudík našiel druhou prihrávkou Urama, ten sa snažil pred bránkou niekoho nájsť. Puk má však na svojej hokejke iba Moravec.

33:21
    Na trestnú lavicu odchádza domáci obranca Kowalczyk za hákovanie. Nasleduje presilová hra Ferencvárošu.

34:02
    Hostia sú pri puku a snažia sa s ním niečo vymyslieť, zatiaľ ale bezvýsledne.

35:04
    Zámky toto oslabenie zvládajú ale naozaj výborne.

35:33
    Nové Zámky hrajú s piatimi hráčmi!

35:34
    Ferencvároš dal gól!
    VÁCLAV NOVAK sa natlačil pred Cikáneka a forhandovým zakončením mu nedal šancu. Asistencie: Attila Rafaj, Kamil Tvrdek.

36:35
    Domáci sa snažia kombinovať v útočnej tretine. Huba strielal z modrej avšak puk končí na ochrannej sieti.

37:17
    Od korčule od jedného z hráčov hostí sa puk dostáva za Cikánekov chrbát. Strelcom gólu je PETER NEMETH.

38:02
    Na trestnú lavicu odchádza Hrudík za krosček.

39:28
    Domáci brankár mal obrovské šťastie! Rafajovu strelu vyrazil špičkou hokejky a puk tak končí na ochrannej sieti.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Druhá tretina sa nám niesla v podobnom duchu ako prvá. Stav stretnutia je 2:4.

Tretia tretina nám začne približne o 19:35.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

41:26
    Cigánek chytá nahodený puk na svoju bránu. Vhadzovať sa bude po jeho pravici.

42:01
    Obrovská šanca Nových Zámkov! Podstavek sa ocitol sám medzu kruhmi, vystrelil, ale Marton sa dokázal presunúť.

42:45
    Hra je teraz prerušená, vhadzovať sa bude v strednom pásme.

43:18
    A opäť je hra prerušená, puk opustil hraciu plochu a vhadzovať sa bude po pravici domáceho brankára.

43:58
    Obrovská chyba Nových Zámkov! Novak vybojoval puk pri mantinely posunul ho na stred ihriska KAMILOVI TVRDEKOVI a ten strelou z prvej nedal Cikánekovi žiadnu šancu.Asistencia: Václav Novak

44:53
    Ihneď po vhadzovaní sa hostia oslobodzujú cez všetky čiary a hra je tak opäť prerušená.

45:12
    Vhadzuje sa po pravici hosťujúceho brankára.

45:35
    Pri manteli s pukom Hurtaj avšak Hardi urputne bojuje o puk.

46:02
    Obrovská príležitosť! Puk na svoju hokejku dostáva Farkas avšak Cikánek ho dokázal poľahky zlikvidovať.

46:36
    Hostia kombinujú v útočnej tretine, bránku Cikáneka sa im však nepodarilo prekonať., Puk končí na domácej striedačke a hra je tak prerušená.

47:15
    Uram sa snažil prihrať Čaladimu, ten nedokázal prudkú prihrávku spracovať. Ferecvároš sa výborne bráni.

47:28
    Na tresnú lavicu odchádza Hegyi za podrazenie.

48:23
    Nové Zámky sa dostali pred bránku Martona avšak strela Dubeka sa zastavila na korčuli brániaceho hráča.

48:47
    Neprijemná situácia pre Ferencvároš. Moravec dostáva trest 2+2 minúty za podrazenie a narazenie na mantinel. Nové Zámky tak hrajú ďalšiu presilovú hru 5:3.

49:15
    Chrenko prihráva Kowalczykovi ten tvrdo vystrelil na Martonovu bránu. Brankár sa zmohol iba na vyrazenie puku a pred ním Stojaci ERIK ČALADI nemal najmenší problém doklepnúť do prázdnej brány. Asitencie: Tomáš Chrenko, Pavel Kowalczyk.

49:42
    Puk dostal na pravú stranu JURAJ FAITH ten neváhal a prudko vystrelil ponad Martonovu vyrážačku. Bez asistencie.

50:35
    Zámky sa stále pokúšajú vyrovnať stav s mužstvom zo Ferencvárošu. Domáci hráči hrajú túto presilovú hru naozaj výborne!

51:39
    Ferencvároš sa snaží ubrániť tlaku,ktorý vytvára mužstvo z Nových Zámkov. Strelu Faitha Marton vyráža.

51:47
    Ferencvároš hrá s piatimi hráčmi!

52:20
    Uram sa snažil za bránkou súpera prihrať pred bránku Čaladimu, ten ho ale nezachytil.

52:52
    Domáci hráči sa stále zdržiavajú v tretine hostí a dovolím si tvrdiť, že sú v tejto tretine aktívnejším mužstvom.

54:00
    Hostia si vyžiadali oddychový čas.

54:35
    Gallo bol úspešnejší vhadzovaní snažil sa dostať do ukončenia,Cikánek však tentokrát zasahovať nemusí.

55:02
    Kowalczyk prihráva na hokejku Uramovi, ten striela z pravej strany do Martonovych betónov.

55:58
    Rafaj sa urputne snaží trafiť puk do Cikánekovej brány avšak bezvýsledne.

56:35
    Výborná strela Galla, puk končí v Cikánekovej lapačke.

57:53
    Za podrazenie odchádza na trestnú lavicu Gallo.

58:08
    Uram neprihral presne na hokejku Chrenkovi, Zámky však stále ostávajú v útočnej tretine.

58:40
    Čaladi úplne osamotený pred Martonom nedokázal skórovať.

59:01
    Cikánek odišiel na striedačku a Nové Zámky tak presilovú hru 6:4

59:45
    Obrovská šanca Frolíka! Frolík sa ocitol úplne osamotený pred bránkarom Ferencvárošu, ten si ale postrážil bránu a znemožnil streliť gól.

59:54
    Na trestnú lavicu putuje Hegyi.

59:57
    Podstavekova strela bola ztečovaná a je koniec!

60:00

Dnešný zápas sa nám skončil s výsledkom 4:5. Hostia boli aktívnejším mužstvom prvé dve tretiny. No v tretej sa to otočilo a aktívnejším mužstvom sa stalo mužstvo Nové Zámky, na vyrovnanie to však nestačilo.

Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera. (20:12:05)

Tomáš Fiala

Branky a nahrávky: 3. Kiss (Gallo), 6. Uram (Chrenko), 32. Ďurčo (Hurtaj, Huba), 50. Čaladi (Chrenko, Kowalczyk), 50. Faith – 1. Rafaj, 36. Novák (Rafaj, Tvrdek), 38. Nemeth, 44. Tvrdek (Novak)

HC MIKRON Nové Zámky: Cikánek (Krajčovič) – Šiška, Kowalczyk, Uram, Čaládi, Chrenko – Huba, Ďurčo, Hurtaj (C), Frolík, Faith (A) – Baron, Hrudík, Podstavek, O.Štefanka, Marek Dubec (A) – Leško, Král, Klobúčnik, Púchovský, Domian
    Ferencvárosi TC_dup: Marton (Budai) – Moravec, Guren, Tvrdek, Novák (A), Rafaj – Cerny, Hegyi, Galló, Kiss (C), Borbás – Lencsés, Lévai, Hardi, Dubek, Pál – Géczi, Papp, Revák, Németh, Farkas

Rozhodčí: Németh, Bachúrik – Pálkövi, Bedő