Cádiz – Villarreal 1:2 (kon.) | Oviedo – Real Sociedad 0:0 (kon.) | Rayo Vallecano – Valencia 1:2 (kon.)
Cádiz CF
1:2 (0:2)
Villarreal CF
Čtvrtek 04.12.2014, 20:00 • Ramón de Carranza • Španělský pohár

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Jedním z úvodní série zápasů 4. kola Španělského královského poháru bude i duel Cádizu s Villarrealem, na který se v tomto přenosu zaměříme.

Cádiz
    Třetiligový Cádiz si musel projít celou poutí poháru od prvního kola. V tom dal třígólový výprask San Roque, ve 2. kole pak porazil 2:1 Lealtad a ve 3. kole po stejném výsledku postupoval na úkor Realu Linense. Nyní však oproti předešlým soupeřům naráží na skutečnou klasu španělského fotbalu. Ačkoliv je ve své skupině třetí ligy na krásném třetím místě s jednobodovým dohledem na příčku druhou, bude velkým překvapením, pokud klání s Villarrealem nebude pro Cádiz konečnou.

Villarreal
    To pro Villarreal, stejně jako pro zbylá prvoligová mužstva, Copa del Rey čtvrtým kolem teprve začíná. Od této fáze se také pohár hraje na dvě utkání. V minulosti už se nejednou stalo, že trpaslík nepřipraveného favorita zaskočil, to ale Villarreal určitě nebude chtít dopustit, chtít bude naopak rozhodnout už v prvním klání. Také Villarreal si ve své soutěži vede poměrně dobře, Žlutá ponorka se drží na příčkách zaručující Evropskou ligu.

Cádiz CF: Ricky Alonso – Mantecón, Josete, Arregui, Tomás – Garrido, Navarrete – Kike López, Machado, Migue García – Airam

Villarreal CF: Juan Carlos – Rukavina, Puerto, Dorado, Marín – Espinosa, Pina, J. dos Santos, Nahuel – Gerard, Naranjo

Rozhodčí: Iglesias Villanueva – C. Rodríguez, Ferreiros.

-5
    Do začátku utkání zbývá už jen pět minut. Klání dvou klubů, které mají shodnou přezdívku "Žlutá ponorka", se rychle blíží.

1

2
    Domácí Cádiz dostal ve výběru dresů přednost, proto nastupuje v tradiční žluto-modré kombinaci dresů a hrát bude zprava doleva, Villarreal musel sáhnout k celočervenému provedení výstroje.

3
    V prvních minutách zápasu diktují tempo domácí fotbalisté.

5
    Villarreal si na míč už sice sáhl, ale nasazení Cádizu je nadále prvotřídní.

5
    Po ztrátě míče Cádizu rozehrávají od zadních řad hosté.

6
    Villarreal se především snaží nabrat jistotu a rozhodně s odehráním míče nikam nespěchá.

6
    Přesto si první zákrok připisuje Ricky Alonso.

7
    Po nepřesném zakončení hráčů ve žlutých dresech vykopává Juan Carlos.

8
    Míč zřejmě není dostatečně nafoukaný, proto si Carlos po jeho výměně výkop zopakuje.

9
    Svěřenci Claudia Barragána zatím Villarreal do ničeho nepustili, sami však svou územní převahu nezužitkovali nikterak nebezpečným způsobem.

10
    Až nyní bude Cádiz zahrávat první rohový kop v zápase.

11
    Centr na přední tyč nebyl přesný, přesto si Cádiz roh zopakuje.

11
    V krátkém sledu je tady už třetí roh domácích. Tentokrát z druhé strany.

13
    Série standardek domácích nic podstatného nepřinesla, a tak se do zakončení dostal i Villarreal. Alonso mohl zůstat v klidu.

14
    U míče už je opět Žlutá ponorka, tady ta cádizská.

16
    Do nepříjemného skluzu se pustil Pina, ale zasáhl míč. Soupeř bude po krátkém obhlédnutí hýždě pokračovat ve hře.

17
    Villarreal právě vstřelil branku!
    Naranjo před pokutovým územím Cádizu procpal míč na GERARDA MORENA, který se vyhnul dvěma soupeřům ve skluzu a přesně zakončil k tyči podél vyběhnutého gólmana Alonsa.
    Gerardo MORENO - 0:1

20
    Villarrealu s ohledem na vývoj zápasu překvapivý gól pomohl, hráči hostů byli přistiženi v ofsajdu při další slibně se vyvíjející akci.

21
    Cádiz je najednou jako vyměněný a jeho obrana zcela propustná. Po její další nedůslednosti v krátkém sledu se do zakončení dostal NAHUEL a brankáře Rickyho Alonsa bez větších potíží překonal.
    Nahuel LEIVA - 0:2

23
    Cádiz se snaží získat zpět ztracenou jistotu na kopačkách, proto volí krátké přihrávky s cílem především neztratit míč.

23
    První žlutou kartu v zápase dostává za podkopnutí soupeře Josete (Cádiz CF). Villarreal má výhodu přímého kopu z přibližně 22 metrů.

24
    Alonso mohl zůstat na svém místě, Dos Santos minul pravou tyč o více než dva metry.

26
    Obraz hry po dvacáté minutě a druhém gólu Villarrealu je rázem jiný, u míče se oba celky střídají přinejmenším pravidelně a Cádiz se dostává řekněme do nepříliš nebezpečných prostorů pro Juana Carlose a branku hostů.

28
    Z půlky hřiště rozehrávají domácí.

29
    Na Pinu je adresován další příval pískotu domácích fanoušků, opět za "přejetí" protihráče. Příští podobný zákrok už asi skončí udělením žluté karty.

31
    Napříč nepříznivému stavu a ne zrovna nejvyšší teplotě jsou domácí fnaoušci velice aktivní. Zápas s prvoligovým klubem si užívají plnými doušky.

32
    Teď jim navíc hráči udělali menší radost poměrně nebezpečnou střelou z dálky, po níž musel jít Juan Carlos k zemi.

34
    Poslední okamžiky se odehrávají spíše v pomyslném středním pásmu, k brankám se míč nezatoulal.

38
    Villarreal nikam nespěchá, poločas chce dohrát v klidu. Zároveň příliš nepůjčuje míč soupeři.

40
    Kombinací se Villarreal přibližuej brance soupeře, míč si ale spíše jen posouvá zleva doprava a naopak.

41
    Překvapivá kolmice do vápna a následná střela vynesla Villarrealu rohový kop.

42
    Ten už tak nebezpečný, jako předešlé zakončení, nebyl.

45
    Běží poslední minuta první půle a Villarreal má stále míč na kopačkách.

45
    Střelu Gerarda Morena do náruče ukryl Alonso.

45
    První poločas skončil bez jakéhokoliv nastavení.

Po aktivním vstupu Cádizu do zápasu vstřelil okolo dvacáté minuty Villarreal dva rychlé góly a převahu v zápase rázem získal na svou stranu. Diktoval tempo hry (vzhledem k dvoubrankovému vedení nikterak rychlé) a stejný náskok se hostům povedlo dovést až do poločasové přestávky.

Druhý poločas začne přibližně v 21:01.

46

47
    Cádiz právě vstřelil branku!
    Tomu se říká odpověď! Vstup Cádizu do druhé půle byl příkladný, tým prakticky ihned vybojoval rohový kop. Centru za zadní tyč se zmocnil nikým nehlídaný AITOR ARREGI a skákavou střelou napříč malým vápnem na zadní tyč snižuje na rozdíl jednoho gólu.
    Aitor ARREGI - 1:2

50
    A tlak domácích nekončí. Skvělým zákrokem proti střele pod břevno se blýskl Juan Carlos.

50
    Z následného rohu Cádiz nic nevytěžil, obrana se s odehráním míče vypořádala na jedničku.

51
    Nasazení hráčů Cádizu je tak vysoké, že nyní za dohraný souboj vidí Airam žlutou kartu.

53
    Po zakončení Villarrealu vykopává Ricky Alonso.

53
    Míč se k němu záhy vrátil a celý úkon si tak brankář Cádizu zopakuje.

54
    Žluté napomenutí vidí také na druhé straně Israel Puerto.

55
    Cádiz byl znovu v nebezpečné pozici před brankou Juana Carlose, ke střele se však forvard ve žlutém nedostal.

56
    Dlouhý centr Villarrealu odhlavičkoval do autu Josete, hosté budou vhazovat.

56
    Hráči v červeném přesunují hru blíže k brance Cádizu.

57
    Ofsajd jejich snažení utíná.

58
    Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází J. dos Santos, přichází Trigueros.

59
    Villarreal si po přestávce zadělává na pořádné potíže. Po inkasovaném gólu dostává další ránu, zbytek zápasu bude muset dohrát bez vyloučeného Marína, který za brutální skluz na stojnou nohu zezadu vidí přímou červenou kartu- zcela oprávněně.
    Marínův ostrý skluz

60
    Cádiz poslal centrovaný míč do šestnáctky Villarrealu, ale jeho obrana si s přehledem poradila.

61
    Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Naranjo, přichází Jaume Costa.

61
    Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Migue García, přichází Juan Villar.

62
    Kouč Villarrealu Marcelino García Toral musí na vyloučení samozřejmě reagovat, což sebou přináší druhé střídání v zápase. Osvěžit síly se odhodlal i Cádiz.

63
    Žlutou kartu dostává Arregi (Cádiz CF), taktéž za skluz zezadu pod nohy soupeře.

64
    Hra byla v posledních minutách poměrně rozkouskována. K vidění byla červená karta, několikanásobné střídání, žlutá karta a také nemalé množství autových vhazování.

65
    Cádiz dostává znovu výhodu standardní situace, tentokrát se však faul obešel bez karty.

66
    U míče jsou stále domácí...

67
    Střely: 6 – 4
    Střely na branku: 4 – 2

68
    Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Kike López, přichází Jona.

68
    V zápase, který se v posledních minutách hodně přitvrdil, vystřídal podruhé i domácí kouč.

69
    Naposledy vystřídal Villarreal CF: ze hřiště odchází střelec úvodního gólu zápasu Gerard, přichází Uche.

70
    V pohotovosti musí být Ricky Alonso, Villarreal vhazuje nedaleko jeho branky.

71
    O míč ale rychle přichází...

73
    Cádiz se znovu nadechuje k náporu, zatím však spíše na úrovni kombinací než nebezpečného zakončování.

74
    Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Garrido, přichází Juanma.

75
    Do dobré pozice se dostal střídající Jona, využít prázdné branky Villarrealu však nemohl, protože krátce předtím skončil po souboji jeho spoluhráče na zemi gólman Juan Carlos.

76
    K zemi se poroučel také jeden z hráčů v poli na straně Villarrealu. Přivoláni jsou zdravotníci.

77
    Juan Carlos při snaze vyboxovat míč knokautoval úderem do hlavy svého spoluhráče Puerta, jenž je odnášen na nosítkách za postranní čáru.

79
    U míče Cádiz...

81
    Se záludnou,a však nepříliš silnou střelou na zadní tyč se musel vypořádat Juan Carlos.

81
    Israel Puerto dnešní zápas nedohraje. Odchází do útrob stadionu a pravděpodobně poputuje do nemocnice s podezřením na otřes mozku. Villarreal už však má třikrát vystřídáno a navíc hrál v deseti, proto dnešní zápas nuceně dohraje v devíti hráčích! Stále však vede...

83
    Juan Carlos znovu u míče. Spoluhráči na něj budou ve zbývajících minutách hodně spoléhat.

84
    Od vlastní branky rozjíždí novou akci domácí.

85
    Cádiz uzamkl Villarreal před jeho vlastní šestnáctkou, jejíž dobývání právě začíná.

85
    Žlutou kartu dostává Tomás (Cádiz CF).

88
    Hráči ve žlutém se stále nemohou dostat k zakončení,u míče jsou ale nadále.

88
    Před zakončujícím hráčem se vrhl k zemi Juan Carlos, jenž se po několika sudech drží za obličej, jedná se však o nekalou praktiku zdržování, soupeř se o něj kopačkou pouze lehce otřel, navíc ne v místech, kde se gólman drží.

90
    Běží poslední minuta zápasu a Villarreal stále hájí jednobrankové vedení.

90+1
    Už se hraje přesčas, rozhodčí ale ještě neprozradil, kolik nastaví nad rámec pravidly stanovených devadesáti minut.

90+2
    Vykopává Juan Carlos.

90+2
    Tak už jsme se to dozvěděli. S ohledem na gól, červenou kartu, dvojnásobné ošetřování na hrací ploše a v neposlední řadě šestinásobné střídání a několik žlutých karet rozhodčí Villanueva nastavuje 5 minut!

90+3
    Cádiz vybojoval autové vhazování na hranici šestnáctky.

90+4
    Útočný faul hráče ve žlutém ukončuje útočné snažení Cádizu. Juan Carlos si dá s rozehrávkou samozřejmě hodně načas.

90+5
    Cádiz má nejspíše poslední možnost na srovnání.

90+5
    Arregui hlavičkoval vysoko nad branku, po výkopu Juana Carlose rozhodčí nejspíše už odpíská konec utkání.

90+5

Je tady konec zápasu, v němž Villarreal o poločase vedl 2:0, avšak krátce po návratu na hřiště inkasoval na 1:2 a navíc musel značnou část druhé půle hrát v deseti po tvrdém faulu Marína a po zranění Puerta posledních 9 minut a pětiminutové nastavení dokonce v devíti. Přesto se nikterak silnému náporu Cádizu ubránil a do domácí odvety si odnáší jednobodový náskok se dvěma vstřelenými góly na půdě soupeře.

Přeji vám hezký zbytek čtvrtečního večera. (21:54:44)