Pittsburgh – Calgary 3:1 (kon.) | Montreal – Los Angeles 6:2 (kon.) | Detroit – Florida 2:3 (0:2 po s.n.)
Edmonton – Anaheim 2:4 (kon.) | Boston – Ottawa 2:3 (1:2 po s.n.) | Philadelphia – Carolina 5:1 (kon.)
Philadelphia Flyers
5:1 (2:0, 3:1, 0:0)
Carolina Hurricanes
Sobota 13.12.2014, 19:10 • Wells Fargo Center, Philadelphia • NHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek sobotního večera a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (21:51:34)

Největší čas na ledě: L. Schenn 20:42 – Faulk 21:37

Branky a nahrávky: 1. Couturier (Umberger, Read), 12. Simmonds (B. Schenn, Laughton), 25. Voráček (Simmonds, Giroux), 28. Laughton (B. Schenn, Coburn), 31. Raffl (Giroux, Voráček) – 23. E. Staal (Skinner, Liles). Diváci: 19609. Rozhodčí: Hebert, Furlatt – Miller, Morin.

Dnešní pro evropské fanoušky ve velmi přívětivou dobu hraný zápas mezi Flyers a Hurricanes skončil drtivým a především zaslouženým vítězstvím domácí Philadelphie.

Skóre zápasu otevřel již po 53 vteřinách hry Sean Couturier, který se dokázal prosadit dobrým důrazem na brankovišti. Ještě v první části hry přidal druhou branku po rychlém kontru Wayne Simmonds.

Na začátku druhé části hry se ale Hurikánům podařilo snížit, když se po pohledné individuální akci v přesilové hře prosadil kapitán Eric Staal. Na druhé straně ale rovněž v přesilové hře rychle odpověděl Jakub Voráček.

Za dalších pár minut se navíc při hře ve čtyřech na obou stranách prosadil poprvé ve své kariéře v NHL Scott Laughton. Krátce po polovině zápasu se navíc prosadil také Michael Raffl, u jehož branky si asistenci připsal opět Voráček, který se tak na začátku nového hracího dne vyšvihl opět na čelo bodování celé ligy.

Rafflova branka v polovině zápasu už byla ale poslední, kterou jsme zaznamenali. Philadelphia tak celkem v klidu poráží Carolinu vysoko 5:1 a připisuje si tak důležité body do tabulky Východní konference.

60:00

59:36
    Utkání už se pouze dohrává, ani jeden z týmů už nemá ambice se někam hnát.

59:02
    Faulk se akorát při započatí poslední minuty dnešního zápasu ocitl v postavení mimo hru.

58:30
    Od Bellemarových bruslí se tentokrát odrazil kotouč do ochranné sítě, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

57:49
    Na druhé straně pálil z voleje MacDonald, jeho one-timer se ale mezi tři tyče nevešel.

57:32
    Brad Malone pálil rychle z otočky, jeho pokus srazil Mason.

57:11
    Puk vypadl mimo hrací plochu, vhazovat se bude v útočném pásmu Hurricanes.

56:46
    Voráček naslepo vracel puk Girouxovi, který se ale ocital v tu chvíli na trochu jiném místě než mířila přihrávka českého útočníka.

56:08
    Po zakázaném uvolnění Flyers se bude vhazovat před brankou Steva Masona.

55:39
    Skinner hledal před brankou McClementa, ten se ke kotouči ale nedostal.

55:15
    Sražená střela Bellemara končí v rohu kluziště, kde puk získávají hosté.

54:42
    Mason si stáhl puk po střele Michala Jordána na svou hruď.

54:10
    Chudobin v naprostém klidu pokryl střelu Luka Schenna od modré čáry.

53:40
    Domácí hráči se už ve třetí třetině tolik netlačí do ofenzivy, v podstatě ani nemají důvod.

Adam Lacek

Philadelphia Flyers: Mason (Emery) – Grossmann, Streit, Schultz, Coburn, MacDonald, L. Schenn – Raffl, Giroux (C), Voráček – B. Schenn, Laughton, Simmonds – Umberger, Couturier, Read – Rinaldo, ValdeVelde, Bellemare. Trenér: Craig Berube.
    Carolina Hurricanes: Chudobin (Ward) – Sekera, Faulk, Liles, Gleason, Hainsey, Jordán, Harrison – Gerbe, Nash, Lindholm – Skinner, Rask, Terry – Malone, McClement, Dwyer – Boychuk, E. Staal (C). Trenér: Bill Peters.

Rozhodčí: Hebert, Furlatt – Miller, Morin

Diváci: 19609