Jekatěrinburg – Riga 0:3 (kon.) | Magnitogorsk – Jokerit 3:4 (kon.) | Kazaň – Petrohrad 3:1 (kon.)
Ak Bars Kazaň
3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
SKA Petrohrad
Sobota 13.12.2014, 15:30 • TatNeft Arena • KHL

Máme tu konec utkání ve kterém vítězí Kazaň 3:1! Za domácí se dnes dvakrát trefil Nikulin a jednou brankou přispěl Burmistrov. Za hosty pouze korigoval na 3:1 Burdasov.

Statistiky dnešního utkání:
    Střely na branku: 28 – 26,
    vyhraná vhazování: 30 – 29,
    nejvíce času na ledě strávil Nikulin (22:42)!

To je ode mě vše, děkuji za pozornost a někdy opět na shledanou. (18:05:24)

60:00

59:00
    Do konce třetí třetiny zbývá jedna minuta.

58:00
    Brankář SKA odjíždí na střídačku a místo něj naskakuje šestý hráč. Petrohrad to tedy zkouší v šesti proti pěti.

55:00
    Do konce třetí třetiny zbývá pět minut, dokáží ještě hosté zdramatizovat průběh zápasu?

54:18
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    A je sníženo! ANTON BURDASOV dostal puk od Ponikarovskijho, vybruslil před branku a jakýmsi nahozením, které ještě tečoval domácí hráč, dokázal dostat puk za záda domácího brankáře. Asistence: Alexej Ponikarovskij, Ilja Kablukov.

53:10
    Po dobré kombinaci v útočném pásmu si několik střeleckým pokusů připsali i hráči Petrohradu. Zdá se však, že branka Kazaně je dnes začarována.

52:30
    Po Petrovově akci, kterou zakončil střelou zápěstím se bude opět vhazovat před brankou SKA, což domácím pochopitelně vyhovuje.

50:00
    Do konce utkání zbývá deset minut a o vítězi je pravděpodobně rozhodnuto. Zápas se spíše dohrává.

49:10
    Domácí hráči kontrolují hru.

47:47
    Ilja NIKULIN - 3:0

47:47
    Kazaň vstřelila branku!
    ILJA NIKULIN dnes pálí ostrými! Domácí využívají přesilovou hru. Azevedo posunul puk na modrou, kde měl opět napřaženo Nikulin, který další dělovkou propálil bezmocného Koskinena. Asistence: Justin Azevedo, Oscar Moller.

47:35
    Další komplikace pro hosty. Rukavišnikov míří na trestnou lavici. Dostává dvouminutový trest za to, že hrál s neúplnou výstrojí.

46:45
    Moller hledal zpoza branky najíždějící spoluhráče. Nedokázal však přesně přihrát a tak se puku zmocňují opět hosté, kteří už tlačí vše do ofenzívy.

45:20
    Hráči SKA se nakonec o útočné pásmo připravili sami svojí nepřesností a musí začít s dobýváním branky Kazaně zase pěkně od začátku.

44:45
    Hosté sice drží kotouč v útočném pásmu, nedokáží si však vytvořit nějakou větší šanci.

43:30
    V této fázi utkání se bojuje především ve středním pásmu. Atmosféra na ledě houstne, začíná se přiostřovat.

42:15
    Tlak hostů narůstá a po dalším nahození na branku domácích se bude vhazovat před domácím gólmanem.

Filip Langr

Branky a nahrávky: 2. Nikulin (Obuchov), 40. Burmistrov (Moller, Petrov), 48. Nikulin (Azevedo, Moller) – 55. Burdasov (Ponikarovskij, Kablukov)

Ak Bars Kazaň: Nilsson (Garipov) – Brookbank, Medvěděv, Zacharčuk, Kornějev, Denisov, Nikulin – Moller, Burmistrov, Petrov – Mirnov, Pesonen, Tkačjov – Gluchov, Varnakov, Azevedo – Obuchov, Lukojanov, Archipov – Malychin
    SKA Petrohrad: Koskinen (Ivannikov) – Čudinov, A.Bělov, Alexandrov, Kutějkin, Rukavišnikov, Kalinin, N.Bělov, Jermakov – Kovalčuk, Ericsson, Ponikarovskij – Dadonov, Panarin, Šipačjov – Martensson, Thoresen, Červenka – Kablukov, Ketov, Burdasov

Rozhodčí: Ravodin, Gofman – Sivov, Šeljanin