Kometa Brno – Zlín 5:0 (kon.)
HC Kometa Brno
5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
Berani Zlín
Čtvrtek 18.12.2014, 16:35 • Sportcentrum Lužánky • ELIOD extraliga mladšího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.

Mladší dorostenci Komety dnes sehrají svůj poslední zápas v tomto kalendářním roce. V Lužánkách budou hostit vedoucí tým skupiny B tabulky ELIOD extraligy Zlín.
    Dnešní soupeře dělí v tabulce 22 bodů, vedoucí Zlín jich nasbíral 62 a momentálně má pohodlný osmibodový náskok na druhý Třinec. Kometa dosud nakupila 40 bodů a na šestém místě tabulky má stejný počet bodů jako pátá Olomouc a čtvrtý Žďár nad Sázavou.

Půjde o druhé ze čtyř naplánovaných střetnutí těchto týmů v letošní sezoně. V prvním zápase se na konci listopadu radovali z výhry 3:2 na domácím ledě hokejisté Zlína.

HC Kometa Brno: Dostál (Pleticha) – Jeřábek, Kučera, Král, Holemý, Gloz, Masar – Klenec, Kavický, Gajarský, Matula, Süss, Svoboda, Kunc, Novák

PSG Zlín: Šimonů (Huf) – Hamrlík, Kowalczyk, Klauda, Omelka, Marek – Kočica, Sedlák, Hefka, Blažek, Dřímal, Janošek, Dobiáš, Zmeškal, Dvořáček, Nesrsta

Rozhodčí: Coufal – Šustr, Vašíček.

Na ledové ploše se zřejmě objevily nějaké problémy, proto aktéři utkání zamířili po úvodním rozbruslení do kabin. Nyní problémové místo žehlí rolba. Start zápasu bude tedy o pár minut odsunut.

Hráči už se trousí na led a za malou chvíli bude moci utkání začít.

00:01

00:43
    První přesilovou hru zápasu si zahrají domácí. Střídačka Zlína si totiž nepohlídala střídání a hosté hráli chvíli v šesti. Rozhodčí tedy udělil zlínské střídačce dvouminutový trest za příliš mnoho hráčů na ledě, který si půjde odpykat Jonáš Kočica.

01:17
    Gajarský pálil z levého kruhu, Huf zakročil.

01:40
    Kombinaci Komety zastavil ofsajd.

01:47
    Nyní se Zlínu povedlo vyhodit kotouč přes všechny čáry.

02:25
    Zatímco v první půlce přesilové hry byli domácí nebezpeční, v té druhé se nedokážou usadit v útočném pásmu.

02:43
    Nyní hrají hosté v plném počtu.

03:56
    Kometa právě vstřelila branku!
    Domácí otevírají skóre utkání. MATĚJ NOVÁK nahrál pod sebe Filipu Klencovi, který pálil z mezikruží, Huf vyrazil kotouč před sebe, odkud jej do brány usměrnil Novák. Asistence: Filip Klenec, Jan Süss.

04:48
    Gajarského pokus od modré čáry byl sražen na ochrannou síť.

06:07
    Domácí si zahrají podruhé početní převahu, Danie Kowalczyk obdržel dvě minuty za sekání.

06:44
    Modrobílí přesilovou hru využívají, Filip Král vyslal od modré čáry střílenou přihrávku, kterou z mezikruží usměrnil mezi tři tyče FILIP KLENEC. Asistence: Filip Král, Jan Süss.

08:02
    Dobiáš v krátkém časovém horizontu dvakrát ohrozil Lukáše Dostála. Byly to vůbec první dva zásahy pro brněnského brankáře v dosavadním průběhu utkání.

08:46
    Rodící se přečíslení Komety zhatil odpískaný ofsajd.

09:37
    Další ofsajd brněnského týmu. Opět se bude vhazovat ve středním pásmu.

10:04
    Matěj Novák vyhrál přetahovanou u mantinelu a vyjel si na levý kruh, odkud vypálil, Huf jeho střelecký pokus pokryl.

10:11
    Kučerova střela zápěstím od modré byla ještě před Hufem tečována, zlínský gólman však celou situaci vyřešil zákrokem betonem.

11:10
    Sedlák se zničehonic dostal do samostatného úniku, výborný zákrok lapačkou předvedl Dostál.

11:50
    A znovu Sedlák, tentokrát jeho střelecký pokus zhatil Král.

12:25
    Proti Kučerově střele vytáhl Huf beton.

12:37
    Na druhé straně se kolem brány obtočil Dvořáček a pálil, Dostál byl připraven.

13:12
    Svoboda přejel modrou a vypálil zápěstím, Huf zasáhl.

14:19
    Süss vyhrál osobní souboj za bránou a lehce zpoza hostující svatyně ohrozil Hufa, ten však byl připraven.

15:15
    Kowalczykovu střelu tečoval na ochrannou síť Jeřábek.

16:10
    Matěj Novák pálil z ostrého úhlu nad bránu.

17:13
    Zavřel se prokličkoval před Dostála, ale nestihl zakončit, následně se kotouč chopil Sedlák, ale byl příliš blízko brankáři Komety, aby dokázal něco vymyslet.

17:42
    Kotouč v hledišti, vhazovat se bude ve středním pásmu.

18:03
    Od modré čáry pálil Kučera, netečovanou ránu Huf ukryl v náruči.

18:40
    Domácí v posledních chvílích kombinují v útočné třetině, těžko se však dostávají k vážnějším střeleckým pokusům.

19:00
    Probíhá poslední minuta úvodní části.

20:00

V první třetině byli lepším týmem domácí, což se odrazilo také na ukazateli skóre. Nejprve ve čtvrté minutě otevřel skóre utkání Novák, o tři minuty později zase využil přesilovou hru Klenec. I nadále byli domácí lepším mužstvem, další branky však nedocílili.
    Druhá třetina začne zhruba v 17:20.

20:01

20:14
    Sedlákovu střelu od pravého mantinelu tečoval Kučera, Dostál stačil nepříjemnou teč vyřešit betonem.

21:07
    Matula podrazil bruslí Zmeškala a poprvé v zápase oslabuje své mužstvo.

21:38
    Dřímal vjel do mezikruží a vypálil, jeho tvrdý projektil Dostál pokryl stejně jako následný pokus o dorážku z hokejky Sedláka.

21:54
    Výborný zákrok Lukáše Dostála, který eliminoval vylouženou šanci Dobiáše.

23:07
    Domácí hrají v plném počtu. Hlavně díky Dostálovi přečkali oslabení bez újmy v podobě inkasované branky.

24:08
    Novákova tvrdá střela od modré čáry mířila mimo zlínskou bránu.

24:34
    Přečíslení hostujícího týmu zakončoval Sedlák z levého kruhu, Dostál zakročil.

24:52
    Matula byl v ofsajdu.

25:34
    Zmeškal vybojoval kotouč, objel bránu a snažil se puk zasunout ke vzdálenější tyči, Dostál se stačil natáhnout a celou situaci vyřešit.

27:06
    Domácí navyšují své vedení na rozdíl tří branek. JAKUB MATULA se dostal do samostatného nájezdu, který zakončil ukázkovým bekhendovým blafákem. Bez asistence.

27:30
    Kotouč skončil na ochranné sítě.

28:28
    Po chybě jednoho z obránců dostal spoustu času a prostoru jeden z hráčů Zlína, najel si do mezikruží, jeho tvrdý pokus pokryl Dostál.

30:05
    Novák zakončoval brněnský protiútok z mezikruží bekhendem, projektil zamířil mimo bránu.

30:25
    Proti Dobiášovi vystrčil pravý beton Dostál.

31:34
    Domácí si poprvé ve druhé třetině zkusí přesilovou hru. Rozhodčí udělil dvouminutový trest za hákování Jáchymu Janoškovi.

32:09
    První kombinaci zakončoval z levého kruhu Novák nad bránu.

33:18
    Zlínu se povedlo vyhodit kotouč, Huf nemá v právě probíhající přesilovce soupeře příliš mnoho práce.

33:42
    Zlín hraje opět v plném počtu.

34:00
    Modrobílí vyhráli buly a z mezikruží pálil Gajarský, Huf ukryl jeho projektil v náruči.

34:28
    Gajarský vybojoval kotouč a z pravé strany se hnal sám na Hufa, ten proti němu stačil vytasit hokejku a připravit brněnského útočníka o kotouč.

35:26
    Dobiáš pálil z pravého kruhu, Dostál se stačil na poslední chvíli proti jeho projektilu k bližší tyči přemístit.

36:13
    Kowalczykova bekhendová střela z pravého kruhu byla snadnou kořistí pro Dostála, který stále drží čisté konto.

36:25
    Přečíslení dva na jednoho zakončoval Jan Süss. Hufovu bránu přestřelil.

36:58
    Hefkův vysoký kotouč vyrazil za bránu při výskoku Dostál.

38:45
    Domácí jdou do trháku. O čtvrtou branku Komety se postarala první formace, konkrétně zakončující FILIP KLENEC. Asistence: Matěj Novák.

40:00

Po čtyřiceti minutách vede Kometa jasně 4:0 a nic nenasvědčuje tomu, že by z dnešního utkání neměla brát tři body. Hosté sice byli nebezpeční na úvod druhé třetiny v přesilové hře, dva skvělé zákroky však předvedl Lukáš Dostál, který stále drží čisté konto. To domácí postupně nasázeli do sítě Daniela Hufa v prostřední části další dva góly a do třetí třetiny vstoupí s komfortním náskokem.
    Třetí třetina začne zhruba v 18:03.

40:01

40:18
    Štěpán Kučera pálil od modré čáry v jízdě, Huf zasáhl.

40:37
    Na druhé straně si první zákrok ve třetí třetině připsal i Lukáš Dostál.

41:46
    Nyní se ani jeden z týmu nedokáže dostat do zakončení.

42:43
    Dvě minuty za držení obdržel Adam Gajarský a Zlín si zahraje teprve svou druhou přesilovou hru.

42:50
    Kowalczykova trvá rána zamířila mimo bránu.

43:05
    Domácí se dokázali osvobodit, hosté musí začínat novou akci u Hufa.

43:35
    A opět Brňané vyhazují kotouč.

44:10
    Klaudovu střelu od modré čáry bez problémů kryl Dostál.

44:25
    Následně hosté neudrželi pásmo, při pokusu o znovudobytí útočné třetiny je zastavil ofsajd.

44:44
    Brňané přečkali i své druhé oslabení bez úhony.

45:15
    Jan Marek podrazil za bránou Jeřábka a půjde pykat na trestnou lavici. Rozhodčí udělil dvouminutový trest za podražení.

46:17
    Z otočky pálil z mezikruží Süss, jeho projektil mezi tři tyče nemířil.

46:49
    Gajarský pálil z levého kruhu do připraveného Hufa.

47:00
    Zlín se dokázal vymanit z tlaku a vyhodit puk.

47:17
    Berani hrají v plném počtu.

48:31
    Sedlák si vzal kotouč ve vlastní třetině a prokličkoval s ním až před Dostála. Ten však zasahovat nemusel, protože projektil z hokejky hráče s číslem 9 zamířil nad bránu.

48:40
    Hosté mají k dispozici třetí přesilovku v utkání, dvě minuty dostal Štěpán Kučera.

49:04
    Janošek zakončoval zlínskou kombinaci do zadního mantinelu.

49:30
    Až nyní se povedlo domácím vymanit z velkého tlaku a vystřídat.

49:48
    Hokejisté Zlína se následně dostali do útočného pásma jen za cenu ofsajdu.

50:18
    Král zachytil rozehrávku Zlína a kotouč poslal až za hostující bránu.

50:40
    I třetí oslabení brněnští dorostenci zvládli, Kučera opouští trestnou lavici a zapojuje se do hry.

51:12
    Domácí zaokrouhlují své vedení na nedostižitelných 5:0. Matěj Svoboda pálil z pravého kruhu, jeho pokus ještě Huf eliminoval, na následnou bekhendovou dorážku ADAMA GAJARSKÉHO byl ale krátký. Asistence: Matěj Svoboda.

51:45
    A následně to mohlo být už o šest branek, výborný zákrok však vytáhl proti zakončujícímu Süssovi Huf.

54:07
    Ofsajd Zlína. Utkání se už víceméně jen dohrává. V současnosti jde prakticky jen o to, zda Lukáš Dostál vychytá čisté konto, nebo se Zlínu podaří vstřelit čestnou branku.

54:28
    Kowalczykův pokus zápěstím Dostál vyrazil mimo bránu.

55:30
    Kučerův pokus od modré čáry byl příliš vysoký na to, aby ohrozil Hufa.

56:08
    Dobiáš z otočky nahrál do tandemu najíždějícímu Kočicovi, který z levé strany Dostála nepřekonal.

57:12
    Vlastimil Hefka zblízka přestřelil odkrytou klec a chvíli sám nemohl uvěřit tomu, co spálil za šanci.

57:45
    Daniel Kowalczyk (ZLN) obdržel dvě minuty za držení a nabídl ještě jednu přesilovou hru soupeři.

58:04
    Filip Král se sice natahoval za vysokým kotoučem, ale nedosáhl na něj, domácí ztratili pásmo.

58:46
    Kučerovu střelu od modré čáry vychytal Huf.

59:00
    Gajarského pokus od modré čáry tečoval před Hufem Kučera, zlínský gólman celou situaci vyřešil.

59:31
    Následně se hosté nejen osvobodili, ale pořádně provětrali obranu Komety, Štěpán Kučera si počínal za vlastní branou nedovoleně a zbytek zápasu stráví na trestné lavici.

59:44
    Zlínu začíná po návratu vyloučeného Kowalczyka šestnáctivteřinová přesilová hra.

60:00

V té se však už Zlín nedostal ke střele, a domácí hokejisté tak vítězí v dnešním utkání vysoko 5:0. Svých pět branek si hokejisté Komety takřka rovnoměrně rozdělili do všech třetin. Dnes byli svěřenci trenéra Jana Konečného lepším mužstvem a tři body zůstávají po zásluze v Brně. Brankář Lukáš Dostál dnes počtvrté v sezoně vychytal čisté konto.

To je ode mě z Brna vše, přeji příjemný zbytek večera. (18:34:20)

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 4. Novák (Klenec, Süss), 7. Klenec (Král, Süss), 28. Matula, 39. Klenec (M. Novák), 52. Gajarský (Svoboda)

Berani Zlín: Huf (Šimonů) – Hamrlík, Kowalczyk, Klauda, Omelka, Marek – Kočica, Sedlák, Hefka, Blažek, Dřímal, Janošek, Dobiáš, Zmeškal, Dvořáček, Nesrsta

Rozhodčí: Coufal – Šustr, Vašíček