Dánsko U20 – Rusko U20 2:3 (0:2 po s.n.) | Finsko U20 – USA U20 1:2 (1:2 po s.n.) | Švédsko U20 – Česko U20 5:2 (kon.)
Švédsko U20
5:2 (2:0, 1:2, 2:0)
Česko U20
Pátek 26.12.2014, 23:00 • Air Canada Centre, Toronto • Mistrovství světa do 20 let

58:32
    Kämpf mohl gólově rozšířit české střelce, ale v obrovské šanci po buly nedokázal brankáře prostřelit.

54:45
    Obrovské štěstí měla česká obrana, Vaněčkovi kotouč vypadl a již se klouzal za brankovou čáru, ale z brankoviště jej stačili Češi poslat do bezpečí.

54:36
    Podle všeho byl vyloučen pouze Košťálek, takže začíná švédská přesilovka.

54:36
    Tak toto nemohlo skončit jinak než pořádnou melou. Košťálek totiž u švédské střídačky poslal tvrdě k zemi jednoho ze soupeřů a šarvátka byla hned na světě. Toto přinese vyloučení a zřejmě půjdou do oslabení Češi.

53:38
    Kubalík to vzal na sebe, nabruslil si po vzoru Jágra do střelecké pozice na úrovni kruhu pro vhazování, ale Söderström stihl lapačkou puk zastavit.

51:58
    Vyloučený Ehn se sice vrátil zpět na ledovou plochu, ale přesilová hra českého výběru bude pokračovat, dvě minuty totiž dostává Karlsson.

49:46
    Český tým si zahraje druhou přesilovku, na dvě minuty byl vyloučen za držení Ehn.
    de la Rose - 5:2

47:38
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    Jak jednoduché to je, když se to umí. DE LA ROSE si nabruslil k bráně a vůbec mu nevadilo, že má puk na bekhendu, zvedl jej pod horní tyč a Vaněček přispěchal s lapačkou pozdě. Asistence: Anton Blidh, Gustav Forsling
    Adrian KEMPE - 4:2

45:37
    Bylo tam i trošičku štěstíčka, ale Švédové nakonec propasírovali kotouč až na volného ADRIANA KEMPEHO, který se po Vránovi stává také dvougólovým střelcem, když s přehledem poslal puk pod horní tyčku. Asistence: Axel Holmström, Oskar Lindblom

44:05
    Tak nakonec Něměček přece jen dostává trest za úder do oblasti hlavy a krku a to by znamenalo vyloučení na 2+10 minut.

43:00
    Z ničeho nic se dostali Švédové do přečíslení tři na dva a jen hokejka Vaněčka zabránila Nylanderovi k radosti.

40:01
    Bergman nakonec za faul v závěru druhé třetiny dostal dvouminutový trest a Češi tak zahájí třetí část v početní výhodě.

37:21
    Pastrňák si rovnal puk ke střele, byl však zablokován, možnost však dostal Mašín a jeho dělovka od modré nebyla špatná, ale obrana Švédska dokázala puk tečovat mimo tři tyče.

34:28
    Český tým bude podruhé v zápase vyloučen, na dvě minuty za podražení odchází Němeček.
    William NYLANDER - 3:2

30:29
    Jenže vyrovnaný stav jsme si příliš dlouho neužili, český tým chyboval v rozehrávce a WILLIAM NYLANDER dostal puk mezi kruhy, kde zůstal osamocen a pohotovou střelou vrací Švédsku vedení. Asistence: Oskar Lindblom
    Jakub VRÁNA - 2:2

30:02
    Česko právě vstřelilo branku!
    Tlak nakonec končí vyrovnáním a opět je autorem JAKUB VRÁNA, kterému vybojoval tuto akci ONDŘEJ KAŠE, který si kličkou povodil obránce u mantinelu a milimetrovou přihrávkou našel Vránu. Asistence: Ondřej Kaše, David Kämpf
    Jakub VRÁNA - 2:1

23:33
    Tak to konečně vyšlo! Švédové kupí v rozehrávce mnoho chyb a JAKUB VRÁNA toho dokázal využít, když poslal puk mezi betony Söderströma. Bez asistence

22:57
    Opět bylo před Vaněčkem hodně horko, ale český brankář dokázal podržet svůj tým a to hned dvakrát, když si poradil i s nepříjemnou dorážkou.

21:22
    Obrovská chyba Švédů, David Kaše však v situaci jeden na jednoho nedokázal svou kličku zakončit střelou nad beton.
    Jens LÖÖKE - 2:0

19:13
    Před koncem první třetiny přichází druhá rána pro český tým. Po chybě Kloka přišla rychlá přihrávka před bránu, kde operoval JENS LÖÖKE, který zúročil perfektní Wallmarkův pas. Asistence: Lucas Wallmark
    Adrian KEMPE - 1:0

14:46
    Jenže nyní už vše skončilo brankou, ADRIAN KEMPE si vybruslil od mantinelu do mezikruží a přesnou střelou nedal českému brankáři šanci. Asistence: Osker Linblom, Gustav Forsling

14:11
    Špaček u mantinelu fauloval a je tu první přesilová hra zápasu, kterou rozehrají Švédové.

10:43
    Pozor i na Švédy, kteří také budou nebezpeční! Nylander si povodil českého beka a následně posunul kotouč na svého spoluhráče, který však trestuhodně zamířil vysoko nad.

09:30
    Obrovská šance prvního českého útoku, Kämpf vykombinoval s Vránou a druhý jmenovaný střílel z bezprostřední blízkosti, ale švédský brankář skvěle vyrazil a následně si poradil i s Kašeho dorážkou.

Jozef Valenčík

Branky a nahrávky: 15. Kempe (Linblom, Forsling), 20. Lööke (Wallmark), 31. Nylander (Lindblom), 46. Kempe (Holmström, Lindblom), 48. de la Rose (Blidh, Forsling) – 24. Vrána, 31. Vrána (O. Kaše, Kämpf)

Švédsko U20: Söderström (Ward) – Norell, Hägg, Aho, Lagesson, Bergman, Forsling, Englund – de la Rose, Blidh, Karlsson – Nylander, Lindblom, Holmström – Brodecki, Wallmark, Kempe – Olofsson, Lööke, Ehn – Bristedt
    Česko U20: Vaněček (Svoboda) – Klok, Němeček, Ščotka, Štencel, Košťálek, Mašín, Baránek – Kämpf, Vrána, O. Kaše – Pastrňák, Mandát, Kubalík – Zacha, D. Kaše, Zdráhal – Růžička, Špaček, Gorčík

Rozhodčí: Baluška (SVK), Kaukokari (FIN) – Deahen (FRA), Ritter (USA)