Novokuzněck – Chabarovsk 2:3 (kon.) | Novosibirsk – Vladivostok 3:0 (kon.) | Omsk – Barys 3:1 (kon.)
Magnitogorsk – Kazaň 2:3 (kon.) | Toljatti – Chanty-Mansijsk 4:3 (1:0 po s.n.) | CSKA Moskva – Soči 5:3 (kon.)
Jaroslavl – Čerepovec 2:1 (kon.) | Petrohrad – Dynamo Moskva 1:2 (kon.)
Avangard Omsk
3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Barys Nur-Sultan
Neděle 28.12.2014, 12:00 • Omsk Arena • KHL

Dnešní utkání je u konce! Avangard Omsk poráží Barys Astana 3:1!

První třetina nabídla výborný hokej. Hned v úvodu byl v obrovské šanci Pěrežogin, ten se ale neprosadit nedokázal. V 16. minutě se v ideální střelecké pozici objevil Antropov, ale ani on se neprosadil.

Druhá třetina tak hezký hokej už nenabídla, ale viděly jsme konečně branky. Do vedení poslal Astanu Roman Starčenko. Od dvě minuty později vyrovnal Denis Kuljaš.

Ve třetí třetině se domácí dostali do vedení v 49. minutě, kdy se prosadil Denis Paršin po výborné přihrávce Popova. Astana poté měla výhodu přesilové hry, ale nevyužila ji. Šance Astany pohřbil tři minuty před koncem Savčenko, který se nechal vyloučit. Astana to poté zkusila v šesti a do prázdné branky se trefil Igor Musatov!

Miroslav Blaťák (OMS) – 0+0, 5 střel, čas na ledě 26:19

Ján Laco (AST) – 30 zásahů, 3 obdržené branky, procentuální úspěšnost zákroků 93,75%

To je z mé strany vše, děkuji za pozornost a budu se na vás těšit u zápasu SKA Petrohrad – Dynamo Moskva, které startuje za necelou hodinku! (14:31:29)

60:00

59:44
    Puk má Semjonov ve vlastním pásmu a to bude z dnešního zápasu vše!

59:22
    Avangard právě vstřelil branku!
    Omsk dává pojistku v podobě třetí branky. Ze středního pásma vypálil IGOR MUSATOV, který se trefil přesně! Asistence: Jevgenij Kulik

58:49
    Laco na střídačce a Astana to zkouší v šesti!

58:24
    Savčenko zpět na hrací ploše a astana je v plném počtu!

58:00
    Poslední dvě minuty utkání!

57:32
    Pěrežogin vyslal střelu, kterou chytil Laco do lapačky a stihl hned rozehrát na Blochina, který vyhazuje.

56:55
    Romanov se ale dokázal dostat k puku a vyhazuje.

56:35
    Omsk vyhrál buly a už rozjíždí kolotoč přihrávek v útočném pásmu.

56:24
    Další vyloučení! Za nedovolené bránění míří na trestnou lavici Savčenko. Situace začíná být pro Astanu kritická!

55:46
    Střela Ruděnka byla sražená Kuljašem mimo.

55:10
    Puk za brankou Astany a Semjonov čeká až jeho spoluhráči dostřídají.

54:47
    Dawes se chystal ke střele, ale Kurjanov ho poslal na zem čistým hitem.

54:25
    Střela Blaťáka dolétla jen do náruče Laca. Součastně skončil i trest Antropova a i Astana je v plném počtu.

53:58
    Paršinova střela zápěstím protlétla mimo branku Laca.

52:57
    Kolarikovi sjel puk a Ruděnko vyhazuje až k Barulinovi.

52:27
    Paršin je zpět na ledě a bude následovat přesilovka Omsku!

52:24
    Za držení protihráče je vyloučen Nikolaj Antropov.

Jan Havlovic

Branky a nahrávky: 26. Kuljaš (Musatov), 49. Paršin (Popov), 60. Musatov (Kulik) – 24. Starčenko (Lundin, Ruděnko)

Avangard Omsk: Barulin (Rejzvikh) – Blaťák, Kulik, Kuljaš, Chomickij, Gluchov, Pivcakin, Ljamin – Musatov, Popov, Pěrežogin (A) – Kolarik, Schutz, Kalinin (C) – Berdnikov, Kurjanov, Paršin – Semjonov, Volkov, Něprjajev – Lauta
    Barys Nur-Sultan: Laco (Poluektov) – Dallman (A), Lundin, Semjonov, Blochin, Savčenko, Bartulis, Ryspajev, Ibrajbekov – Bochenski (C), Boyd, Dawes – Starčenko, Antropov, Ruděnko – Puškarjov, Upper (A), Michailis, Poliščuk, Gavrilin

Rozhodčí: Gusev, Dějev – Birin, Medvěděv

Diváci: 10300