Minsk – Viťaz 5:4 (kon.) | Atlant – Riga 2:3 (kon.)
5:4 (1:2, 2:0, 2:2)
HC Viťaz Moskevská oblast
Pondělí 29.12.2014, 17:00 • Minsk Ice Palace • KHL

Dnešní parádní zápas končí! Domácí HC Dinamo Minsk poráží Viťaz Podolsk 5:4!

V první třetině se dostali domácí do vedení už v osmé minutě zásluhou Pavla Razvadovskije. PO vstřelené brance byli ale aktivnější hosté a ve 13. minutě se prosadil Alexandr Kučerjavenko, dvě minuty po něm Roman Horák a bylo to 1:2. Maxim Afinogenov poté neproměnil trestné střílení.

Ve druhé třetině domácí vývoj otočili góly Paula Szczechury a Alexandra Matěruchina. Viťaz měl ke konci přesilovku 5 na 3, ale ve druhé třetině ji neuvyžil.

Přesilovka pět na tři měla trvání i na začátku třetí třetiny a po 37 sekundách se prosadil Mathias Porseland. V pokračující klasické přesilovce otočil vývoj utkání Vjačeslav Soloduchin! Hosté tak i podruhé otočili skóre. To ale nebylo vše. V 53. minutě po velkém tlaku vyrovnal Ilja Šinkevič a MInsk Ice Palace bouřila. No a v 58. minutě se prosadil hned po návratu z trestné lavici Jonathan Cheechoo a rozhodl o třech bodech pro Minsk!

Viťaz zde nepodal špatný výkon, zvládl dvakrát otočit vývoj, ale i tak odjíždí s prázdnou. Dinamo dokázalo totéž, ale bylo šťastnější. Domácí fanoušci po konci utkání aplaudovali ve stoje a hráči si užívali ovací.

Robert Kousal (CEC) – 0+0, 2 střely, čas na ledě 15:20

To je z mé strany vše a u dalších hokejových přenosů se těším brzy nashledanou! (19:40:49)

60:00

59:59
    Minsk ale vyhrál vhazování a to bude všechno!

59:57
    Afinogenov tvrdě pálil z pravé strany, puk ale byl ztečován do ochranné sítě a bude následovat vhazování po levici Taylora.

59:48
    Sateri na střídačce!

59:41
    Střelu z levé strany vyslal Afinogenov, mířil mimo.

59:11
    Ve středním pásmu byl evidentně podražen Seleznjov, ale rozhodčí nepískal.

58:40
    Kudinov drží puk ve vlastním pásmu a čeká na dostřídání spoluhráčů.

58:15
    Hosté už mají pouhé dvě minuty na vstřelení vyrovnávací branky.
    Jonathan CHEECHOO - 5:4

57:53
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    Nemám slov! Jen co JONATHAN CHEECHOO opustil trestnou lavici, tak dostal přihrávku od Szczechury a krásným bekhendovým blafákem dává na 5:4! Neuvěřitelné! Asistence: Paul Szczechura.

57:29
    Střela Kempeho mířila mimo.

57:07
    Rozehrávka Soloduchina nevyšla a je odpískáno zakázané uvolnění.

56:03
    Od modré vypálil Porseland, jeho střelu zablokoval Linglet, který vyhodil.

55:49
    Vyloučení je Jonathan Cheechoo za sekání. Hodně se vzteká, ale nutno říci, že oprávněně, neboť Seleznjov jej obsekával už od středního pásma.

55:21
    Minsk teď jasně drtí Viťaz, ten se nemůže dostat od souvislé kombinace a jen vyhazuje puky.

54:41
    Matěruchin našel na levé straně Meleška, který ale svou přízemní střelou minul branku.

54:01
    Z levé strany pálil Linglet, ale minul branku.
    Ilja ŠINKEVIČ. - 4:4

53:02
    Domácí nakonec skórují a vyrovnávají! Od modré vypálil Bailen, puku se zmocnil Ilja Šinkevič, který vyrovnává na 4:4! Asistence: Nick Bailen, Paul Szczechura.

52:28
    Viťaz v plném počtu!

51:56
    Další střelu vyslal Linglet, Sateri nepředvedl jistý zákrok a puk se pokusil dorazit jak Linglet, tak i Stěpanov. Ani jeden neuspěl a Sateri puk zalehl!

51:30
    Neuvěřitelné! domácí měli velký tlak. Obstřelovali Sateriho, ale většinou nepřesně. Až střela Stěpanova od modré přesná byla, proti té ale Sateri vytáhl parádní zákrok lapačkou!

50:54
    Na levé straně byl v dobrém pozici Vesce, do jeho rány ale skočil Soloduchin.

50:36
    Od modré vystřelil Ellison, minul branku.

50:28
    Přesilovka pro Dinamo! Na trestnou lavici jde Alexej Semjonov!

50:06
    Na druhé straně pálil od modré Kudinov, Taylor vyráží.

49:51
    Z mezikruží tvrdě pálil Linglet, netrefil ale branku.

49:32
    Domácí se teď ženou za vyrovnáním a kombinují v útočném pásmu. Ke střele se zatím nedostali.

48:53
    Bailen čeká za brankou na dostřídání spoluhráčů.

47:48
    Další ránu vyslal Kaljužnyj, jeho rána byla sražená Seleznjovem do ochranné sítě.

47:36
    Kaljužnyj se teď dostal ke střele, kdy nechal "odjet" Kudinova a zápěstím vypálil. Sateri jeho ránu vyrazil vyrážečkou.

47:25
    Matěruchin dostal ideální přihrávku na modrou od Goroška, rozhodčí ale odpískal ofsajd a Matěruchin tak nemohl pokčaovat v akci.

47:11
    Další střelu vyslal Vyglazov. Z levé strany střílel bekhendem, ale jeho střele chyběla razance a Taylor puk lapil.

46:29
    Korolojov se protáhl kolem Goroška a vypálil, Taylor jeho střelu vyrazil pravým betonem!

45:40
    Puku se zmocnil v pásmu Viťazu a Grebeškov vyhodil puk, jenže jej vyhodil až k Taylorovi a je odpískáno zakázané uvolnění.

45:01
    Linglet ujel po pravé straně a posílal křížnou přihrávku na Ellisona, ten puk dokázal trefit, vypálil ale mimo.

44:31
    Szczechura opět střílel z pravé strany, Sateri tentokrát švihl lapačkou a puk lapil.

44:29
    Szczechura se protáhl koelm Šitikova a jel sám proti Saterimu, ten ale jeho bekhendový blafák cvhytil.

43:56
    Z pravé strany vypálil Soloduchin, Taylor vyráží.

42:39
    Afinogenov hledal přihrávkou Cyganova, ten ale na puk nedosáhl.

42:14
    Domácí jsou evidentně zaskočeni vývojem utkání a nemohou se dostat do tempa.
    Vjačeslav SOLODUCHIN - 3:4

41:12
    Viťaz právě vstřelil branku!
    Viťaz využívá i klasickou přesilovku! To je neuvěřitelné, Viťaz už podruhé otáčí vývoj utkání. Kučerjavenko našel na brankovišti naprosto volného VJAČESLAVA SOLODUCHINA, který zasunul puk do prádzné branky! Asistence: Alexandr Kučerjavenko, Anton Korljov.
    Mathias PORSELAND - 3:3

40:37
    A Viťaz dvojnásobnou přesilovku využívá. Od modré vypálil střelou zápěstím MATHIAS PORSELAND a trefil přesně. Asistence: Roman Horák

40:02
    Viťaz pokračuje v přesilovce pět na tři!

40:01

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Druhá třetina je za námi. Dinamo Minsk vede nad Viťazem Podolsk zatím 3:2.

Druhá třetina byla velmi vyhrocená a mezi hráči to na ledové ploše vře. Druhá třetina odstartovala velkými šancemi domácích, které ale nevyužili. V polovině třetiny vyrovnal Paul Szczechura a bylo to 2:2. Ve 37. minutě dostal domácí do vedení Alexandr Matěruchin. Potom hru okořenila bitka Bailena s Kousalem. Ke konci měli hosté výhody přesilovka pěti proti třem, ale nevyužili ji, ta bude ještě pokračovat na začátku třetí třetiny.

Střely – 10 – 5
    Vhazování – 9/20 – 11/20

Poslední perioda začne přibližně v 18:51.

40:00

39:50
    Dinamo ale vyhodilo puk a to bude z druhé třetiny vše.

39:33
    Kaznaděj za svůj zákrok dostává dvě minuty a domácí jdou do tří!

39:19
    Kučerjavenko se dostával do útočného pásma, ale byl sražen Kaznadějem.

38:55
    Za nedovené bránění je vyloučen Kaljužnyj a bude následovat přesilovka pro Viťaz.

38:25
    Na trestné lavici už sedí Robert Horák a Nick Bailen na pět minut. Po dvou minutách za hrubost dostal Kudinov a Goroško.

38:25
    Z mezikruží vypálil Kousal, puk mířil mimo a dostal se před branku, kde jej Taylor zalehl. Na brankovšti se ale ztrhla potyčka. Do rvačky se dostal Kousal a Bailen. Robert Kousal měl bohužel přetáhnutý dres přes hlavu, takže nemohl s údery od Bailena nic dělat.
    Alexandr MATĚRUCHIN - 3:2

37:56
    Minsk otáčí skóre! Linglet vystihl rozehrávku a chtěl z mezikruží vypálit, jeho střelu zablokoval Seleznjov a puk se dostal k ALEXANDRU MATĚRUCHINOVI, který kličkou překonal Sateriho! Asistence: Charles Linglet.

36:52
    Ellison posílal puk před branku na Cheechooa, ten ale puk nedokázal trefit.

36:19
    Cheechoo se objevil v dobré střelecké pozici na pravé straně, byl ale dobře bráněn Semjonovem a ke střele se nedostal.

35:23
    Puk v pásmu Viťazu a Seleznjov rozehrává.

34:49
    Afinogenov si vybruslil z pravého rohu až do středu, se střelou ale zbytečně váhal a poté i minul branku.

34:16
    Na levé straně byl osamcený Porseland, který střílel zápěstím, Taylor jeho ránu vyrazil.

33:56
    Od modré vypálil Ellison, jeho střela ale mířila pouze do prostoru, kde stál Sateri.

33:07
    Minsk už je v plném počtu, Viťaz stále jen ve čtyřech.

33:06
    Domácí stále kombinují v útočném pásmu, ale do vážnější situace se zatím nedostali.

32:34
    Kaljužnyj nabil na modrou Bailenovi, jehož střela ale prolétla mimo.

32:06
    Za hákování je vyloučen Porseland a Minsk bude mít k dispozici přesilovku čtyři na tři.

31:48
    Do středu si vybruslil Kučerjavenko, který ale míříl pouze do Taylora!

31:07
    Za hrubost jsou vyloučeni Ellison a Seleznjov. Hra pokračuje ve čtyřech.

30:59
    Šinkevič zavezl puk za branku, poté jej poslal na Lingleta, který střílel pouze do Sateriho, na brankovišti ještě dorážel Vesce, i tuto dorážku ale Sateri pokryl. Na brankovišti poté vznikla potyčka a bude se vylučovat.

30:21
    Na dvakrát střílel Linglet z mezikruží, ani jedna jeho střela se k Saterimu nedostala.

29:38
    Afinogenov přenechal puk na modré pro Makejeva, ten byl ale dobře pokryt Lisovecem a ke střele se nedostal.

28:54
    Matěruchin se za brankou elegantně vyhnul Golovkovi a poslal přihrávku na Šinkeviče, který tvrdě vypálil. Sateri ale švihl lapačkou a puk lapil!
    Paul SZCZECHURA - 2:2

28:12
    Dinamo přesilovku využívá! Kaljužnyj přenechal ve středním pásmu puk PAULU SZCZECHUROVI, který se vyhnul Kudinovi a střelou vymetl růžek Sateriho branky! Asistence: Alexej Kaljužnyj.

27:56
    Z levé strany posílal puk do ohně Linglet, na ten si najížděl Ellison, puk se odrazil od Porselanda do ochranné sítě.

27:20
    Porseland vypálil puk až za branku Taylora.

26:57
    Přesilovka pro Dinamo! Za podražení je vyloučen Robert Kousal.

26:42
    Šinkevič vysunul Stěpanova, ten ale střelou zápěstím minul branku.

26:08
    Puk opět v pásmu Minsku a Šinkevič rozehrává.

25:37
    Bailen nahodil puk až na Sateriho, ten před dojíždějícím Lingletem raději přerušil hru.

24:36
    Na druhé straně tvrdě pálil Semjonov, který ale minul branku.

24:04
    Další obrovská šance domácích. Bailen poslal puk před branku, kde zakončoval Kaljužnyj, Sateri ale jeho střelu vyrazil a pokryl i dorážku Cheechooa!

23:28
    Stěpanov byl ideálně najetý a už se chystal ke střele, rozhodčí ale odpískal ofsajd.

22:54
    Aifnogenov vystihl rozehrávku Minsku a předl puk Kousalovi, ten se ale přes Šinkeviče ke střele nedostal.

22:11
    Šitikov se dostal k bekhendové střele z pravé strany, o kousek ale přestřelil branku Taylora!

21:39
    Ofsajd Viťazu.

21:08
    Na druhé straně vystihl rozehrávku Minsku Kučerjavenko a vypálil, Taylor ale střelu mezi betony vyrazil.

20:26
    Domácí měli hned v úvodu velkou šanci. Kaljužnyj našel před brankou Szczechuru, který byl tísněn Porselandem a nezakončil ideálně.

20:01

První třetina je za námi. Dinamo Misk prohrává s Viťazem Podolsk po první třetině 1:2!

První branku utkání zaznamenal už v osmé minutě domácí Pavel Razvadovskij a Minsk Ice Palace byla v euforii. Po obdržené brance byli ale aktivnější hosté. To se jim vyplatilo ve 13. minutě, kdy se krásnou individuální akcí prosadil Alexandr Kučerjavenko. O dvě minuty později se prosadil ještě Roman Horák. Poté ještě neproměnil samostatný nájezd Maxim Afinogenov. Domácí tak mají o čem přemýšlet.

Střely na branku – 11 – 12
    Vhazování – 15/25 – 10/25
    Vyloučení – 0 – 1
    Hity – 7 – 10

Druhá třetina začně přibližně v 17:55.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:47
    Na pravé straně se objevil volný Makejev, jeho střela zápěstím ale mířila přímo do náruče Taylora.

19:22
    Na druhé straně zahrozil Szczechura, jeho střelu ale Sateri vyrazil pravým betonem.

18:58
    Porseland vypálil od modré, puk zalétl do lapačky Taylora.

18:28
    Viťaz teď kombinuje v útočném pásmu, ke střele se dostal Vyglazov, ale minul branku.

17:41
    Na druhé straně pálil z levé strany Stěpanov, Sateri vyrazil puk do rohu.

17:31
    Horák měl puk na pravé strany a chystal se ke střelel, schytal ale tvrdý direkt od Šinkeviče a puk ztratil.
    Neproměněný nájezd Afinogenova

16:59
    Maxim Afinogenov ale se svou kličkou neuspěl a následuje vhazování ve středním pásmu.

16:59
    Je nařízeno trestné střílení po faulu na Maxima Afinogenova!

16:49
    Domácí teď měli velkou možnost ke skorování, Szczechura se dostal z pravé strany ke střele, ale těsně minul.

15:54
    Z mezikruží vypálil Koroljov, jeho střelu přizvedl do ochranné sítě Kaznaděj.
    Roman HORÁK - 1:2

15:21
    Viťaz otáčí vývoj utkání! Na pravé straně projel do pásma Cyganov, který našel před brankou ROMANA HORÁKA, který už si veděl rady a překonal Taylora! Asistence: Dmitrij Cyganov

14:35
    Od modré vystřelil Vyglazov, Taylor ale švihl lapačkou a puk lapil.
    Alexandr KUČERJAVENKO - 1:1

13:29
    Hosté vyrovnávají! Ve středním pásmu Grebeškov poslal přihrávku na ALEXANDRA KUČERJAVENKA, který se krásně protáhl kolem dvou obránců a překonal i Taylora! Nádherná akce od tohoto hokejisty! Asistence: Denis Grebeškov.

12:39
    Cyganov obrkoužil celé pásmo a poté z mezikruží vypálil, jeho střelu ale zablokoval jeden z hráčů domácích.

12:07
    Dinamo opět ztratilo v pásmo puk a Šitikov se hnal do pásma, v pásmu byl ale dříve Mamin a je odpískán ofsajd.

11:44
    Afinogenov obral o puk Kaljužného a vypálil přes obránce, Taylor ale jeho střelu chytil.

11:24
    Robert Kousal se dostal do pásma a vypálil, jeho střela byla ale zablokována Kaznadějem.

10:50
    Hosté teď dlouho kombinovali v útočném pásmu, poté ale ztratil puk Kučerjavenko a Golovkov se musí vracet pro puk do svého pásma.

10:13
    Viťaz je po obdržené brance aktivnější, do žádné vážnější situace se zatím ale nedostal.

09:20
    Další střelu vyslal Golovkov, Taylor znovu vyrazil.

08:27
    Od modré vypálil Vyglazov, Taylor měl zakrytý výhled, ale střelu betonem vyrazil.
    Pavel RAZVADOVSKIJ - 1:0

07:59
    A Minsk se dostává do vedení! Na modré předal puk Bailen Stěpanovovi, který "vykoupal" Kudinova a poslal krásnou přihrávku na PAVLA RAZVADOVSKIJE, který neměl problém trefil prázdnou branku! Asistence: Andrej Stěpanov, Nick Bailen

07:02
    Černook rozehrává ze svého pásma.

06:42
    Cyganov dostal ideáljní přihrávku od Seleznjova a vybruslil si do středu, trefil ale pouze prostor, kde stál Taylor.

05:45
    Na ledě první formace Minsku, Szczechura rozjíždí útok.

05:06
    Ze středu si vybruslil Afinogenov, ale tvrdou střelou z levé strany minul branku Taylora

04:37
    Akci Minsku opět zastavuje odpískané postavení mimo hru.

03:58
    Viťaz v plném počtu.

03:41
    Cheechoo se dostal zpoza branky až před Sateriho a z otočky vypálil, gólman hostů si připisuje další skvělý zákrok!

03:11
    Ve středním pásmu nabral rychlost Linglet a prosmýkl se kolem obránců a zkoušel bekhendový blafák, Sateri jej ale vychytal!

02:47
    Viťaz opět vyhodil a Minsk rozehrával, jeho akci ale zastavil odpískaný ofsajd.

02:27
    Bailen střílel z mezikruží, jeho střelu ale přizvedl do ochranné sítě Seleznjov.

02:09
    Viťaz se ale po buly dostal k puku a vyhazuje.

01:58
    A máme tu první vyloučení utkání. Za držení protihráče míří na trestnou Kudinov.

01:35
    Rozehrávka Viťazu nevyšla a ze středního pásma nahazoval puk na Taylora Kaznaděj, ale netrefil branku.

01:17
    Mamin má puk za svou branku a rozehrává.

00:53
    Viťaz rozehrával od své branky, Koroljov byl ale nedočkavý na modré čáře a je odpískáno postavení mimo hru.

00:25
    K první střele utkání se dostal Kaljužnyj, ale munil branku Sateriho.

00:01

Hráči již jsou nastoupeni na hrací ploše, nyní zazní hymny Ruska a Běloruska.

HC Dinamo Minsk: Taylor (Milčakov) – Bailen, Goroško, Černook, Kaznaděj, Šinkevič, Lisovec – Kaljuřnyj (C), Szczechura, Cheechoo (A), Linglet, Ellison, Vesce – Meleško, Kulakov (A), Matěruchin, Stěpanov, Drozd, Razvadovskij – Zacharov

Rozhodčí: Safiullov, Cyplakov – Balodis, Fatějev.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Hezké pondělní odpoledne! KHL má dnes na programu pouhé dva zápasy. My se společně zaměříme na zápas HC Dinama Minsk proti Viťazu Moskevská oblast. Úvodní vhazování je naplánováno na 17:00 a u textového onlajnu se na vás bude těšit Jan Havlovic.

Jediný zástupce Běloruska v KHL si zatím v této sezoně vede skvěle. Momentálně je na páté pozici Západní konference se ziskem 68 bodů. Dinamo účast ve vyřazovacích bojích jistou nemá, ale pokud nepoleví nemělo by v play-off chybět. V posledních pěti zápasech Minsk nepoznal hořkost porážky! Nutno říci, že všechny utkání byly v domácím prostředí, ale body jsou body. Výhra 4:0 nad Ufou, 6:2 nad Omskem a 5:2 nad Astanou. Poté Dinamo zaznamenal cený skalp, když porazil Petrohrad 2:1 po nájezdech. V posledním utkání si Minsk poradil :1 po prodloužení s Rigou. V obraně Minsku nastupuje pravidelně Lukáš Krajíček, který má na svém kontě 10 bodů (1+9). Slovák Ivan Švarný zatím zasáhl pouze do osmi duelů.

Viťaz Moskevská oblast

Viťaz se zatím pohybuje na hraně postupu do play-off. Momentálně je na deváté pozici Západní konference se ziskem 56 bodů. Na osmé Soči ztrácí pouhý bod! V posledních zápasech ale Viťaz spíše paběrkoval. Prohrál poslední tři zápasy, nejdříve na ledě Nižnij Novgorodu 1:5, v Jaroslavli 2:4 a v posledním utkání na domácím ledě s Atlantem Mytisči 2:4. Do Misnku tedy Viťaz nepřijíždí v ideální pohodě. V dresu Viťazu váli Český reprezentant Roman Horák, který je s 28 body (17+11) nejproduktivnějším hráčem tohoto výběru!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Jan Havlovic

Branky a nahrávky: 8. Razvadovskij (Stěpanov, Bailen), 29. Szczechura (Kaljužnyj), 38. Matěruchin (Linglet), 54. Šinkevič. (Bailen, Szczechura), 58. Cheechoo (Szczechura) – 14. Kučerjavenko (Grebeškov), 16. Horák (Cyganov), 41. Porseland (Horák), 42. Soloduchin (Kučerjavenko, Koroljov)

HC Dinamo Minsk: Taylor (Milčakov) – Bailen, Goroško, Černook, Kaznaděj, Šinkevič, Lisovec – Kaljužnyj (C), Szczechura, Cheechoo (A), Linglet, Ellison, Vesce – Meleško, Kulakov (A), Matěruchin, Stěpanov, Drozd, Razvadovskij – Zacharov
    HC Viťaz Moskevská oblast: Sateri (Lisutin) – Porseland, Grebeškov (A), Seleznjov, Golovkov, Semjonov, Kudinov, Vašenko – Cyganov, Horák, Kempe – Koroljov, Kučerjavenko, Soloduchin (A) – Šitikov, Mamin, Vyglazov – Kousal, Makejev, Afinogenov (C)

Rozhodčí: Safiullov, Cyplakov – Balodis, Fatějev